Vytiskněte si vlastní pohlednice a najděte klíčenkou Wi-Fi sítě

aktualizováno 
Ve 38. týdnu roku 2005 nám pan Brouček ukázal první DVD přehrávač schopný na váš televizor přinést high definition video, juknul na domácí tiskárnu pohlednic a nechal se strhnout hledáním Wi-Fi sítí pomocí drobné klíčenky od IOGEAR. Uchvátilo ho ale i další novinky ze světa techniky.

Tiskněte si pohlednice doma

Vítá vás Japonsko, země, kde si můžete koupit elektronickou hračku i z těch nejbláznivějších snů, země, která je z hlediska technického pokroku tak trochu jinou planetou. V nepřeberném množství novinek z toho ráje vynálezců jsme dnes vybrali poměrně zajímavou a užitečnou věcičku. Je jí speciální zařízení určené k vytváření pohlednic či blahopřání. Produkt nazvaný Purin-utsuru PCP-100 má na svědomí společnost Casio, která se jím snaží dokázat, že nejen tisk, ale tvorba grafických materiálů je možná bez počítače. Drobná tiskárna je vybavena 3,6 palce velkým LCD displejem, integrovanou klávesnicí a ohromnou spoustou předpřipravených šablon, které lze aplikovat na digitálním fotoaparátem pořízené obrázky. Nechybí samozřejmě slot pro paměťovou kartu. Pokud tedy máte cestu do Japonska a chcete na Vánoce či k jiné příležitosti překvapit své blízké originálním přáním, určitě byste si měli PCP-100 od Casia pořídit. Jen nevíme, jestli se dělá verze i s latinkou na klávesnici.

Pan Brouček komentuje: „Dámy a pánové, copak to tu zase máme? Na první pohled se to může jevit jako zajímavá věcička, ale vemte si, uvádět v Japonsku na trh zařízení, které má nahradit určitou funkci počítače je holé šílenství. Vždyť tamní obyvatelstvo, které o podobné věci jako tisk vlastních pohledů stojí, má počítač a udělá věc v jednoduchém softwaru na něm. Kromě toho mají uživatelé počítače naprosto volnou rukou a mohou si vytvářet vlastní design veškerých šablon. A lidé, kteří v Japonsku počítač nemají? No, tak ti budou asi většinou z venkova a jejich snem rozhodně není si koupit plastovou krychli, která jim bude v jejich skromném příbytku chrlit přání a pohledy. Casio, Casio, tos to zase zmastilo.“ Pokud se chcete dozvědět víc a umíte japonsky, račte sem. Ostatním doporučujeme použít Google překladač a zadat předchozí adresu.

 

Detektor Wi-Fi na klíčích

Také už vás nebaví neustále zapínat notebook a kontrolovat, jestli není někde v okolí bezdrátový internet? Nás tedy rozhodně ne a proto jsme hledali a hledali až jsme na webu našli jednoduchou, ale užitečnou věcičku, která ušetří baterku neustále zapínaného a vypínaného laptopu a celý proces hledání Wi-Fi urychlí. Tím zázrakem je Wi-Fi Finder od IOGEAR. Pomocí jednoduchého systému LED diod hlásí miniaturní krabička připomínající dálkový ovladač od autoalarmu přítomnost a sílu signálu. Neruší ji navíc žádné bezdrátové domácí telefony či Bluetooth zařízení. Hledat dokáže standardy bezdrátových sítí 802.11b i g, tudíž máte jistotu, že žádné připojení neminete. Doporučená cena je 29.95 dolarů, což je vzhledem k tomu, že se uvnitř produktu nachází de facto jen pár obvodů, vcelku dost. Ale za unikátní novinky se vždy připlácelo a tak pokud chcete mít Wi-Fi Finder už nyní, nezbývá než se s investicí smířit. Více info na stránkách výrobce 

Pěkná mpétrojka od Sanyo

I doposud k formátu MP3 laxnější výrobci elektroniky se začínají pouštět do výroby MP3 přehrávačů, protože neustále stoupá množství lidí, kteří touží mít svůj hudební klenot v kapse či na krku. Společnost Sanyo bychom si asi s výrobou těchto MP3 playerů úplně dohromady nedali, ale přece. Sanyo nedávno představilo kapesní HDD přehrávač s 6 GB diskem označený jako HDP-M3000. Přístroj váží jen 87 gramů a za své míry se také nemusí rozhodně stydět – 90 x 50 x 20 milimetrů. Při návrzích designu se evidentně nesnažil výrobce příliš experimentovat a tak je HDP-M3000 klasicky elegantním přehrávačem dodávaným v lety prověřené stříbrné barvě. Podporovány jsou dva nejrozšířenější formáty, tedy MP3 a WMA, nechybí ani funkce diktafonu. Cena přehrávače se v britských obchodech pohybuje v přepočtu kolem 5.400 korun, což není vzhledem k jeho kapacitě nijak přehnané, ba naopak. Více info zde.

Zázrak od Sharpu umí vše

A ještě jednou Japonsko. Může se vám to zdát přehnané, ale my nemůžeme za to, že se v Evropě se nikde neprodávají výrobky, jako například Sharp Miracle. Miracle je klasickým zařízením kombinujícím funkci faxu, kopírky a skeneru, k němuž přibyly ještě některé funkce hodné 21. století. Za prvé lze přístroj připojit do existující ethernetové sítě, za druhé používá ke spojení s počítačem USB, za třetí má slot pro paměťovou kartu, za čtvrté jsou k němu dodávány dva přenosné telefony, za páté disponuje 4,3 palce velkým barevným LCD displejem a za šesté ho lze synchronizovat s mobilním telefonem pomocí paměťové karty. Na japonský trh budou dodávány čtyři různá provedení tohoto zařízení a záleží jen na vás, jak jste nároční a nakolik potřebujete další pokročilé funkce. Více informací naleznete zde  

Pan Brouček má jasno: „Áááá…copak to tu tentokrát máme? Multifunkční zařízení? Sami víte, jak je mám v lásce a tak nemůžu ani na tomto „zázraku“ nechat suchou nit. Výpis funkcí působí jistě úžasně, ale zkusili už jste někdy něco takového ovládat? Většinou musíte pořád přepínat mezi různými funkcemi a nakonec se ve změti tlačítek stejně ztratíte. A pokud patříte mezi technikou příliš nedotčené, jsou pro vás multifunkční přístroje úplně zakázanou oblastí, přestože vám budou výrobci neustále tvrdit, jak je ovládání jednoduchoučké.“

Speciální obojživelné vozítko

Za originálními vynálezy, které spatří světlo světa většinou je v jediném exempláři, nejsou většinou obrovské korporace, ale obyčejní lidé, kteří kutí hodiny a hodiny zavření ve své garáži či dílně. Jedním takovým je i René Baldewijns z Belgie, kterého už asi nebavilo neustále měnit vozítka a plavidla, když se chtěl chvíli projíždět, potom si odpočinou na hladině nějakého pěkného jezera a následně se podívat po nějakém pokladu na jeho dně. Vyrobil si proto skutečně obojživelný vůz, který je schopen jezdit na souši a plavat na vodě a dokonce i pod ní. Po vlně zájmu už René ví, že se mu podařilo vyrobit velmi unikátní a cenný produkt. Kdo ví? Třeba od něho plány koupí nějaká země, dopiplá návrh a začne vyrábět tohoto obojživelníka sériově. A milý René? Ten by se už za chvíli mohl válet v penězích. Budiž mu to přáno za ty stovky hodin života strávených tvrdou dřinou v témné dílně. Podrobný článek včetně informací konstrukci přinesl www.gizmag.co.uk.

 

Streamujte si do televize video v rozlišení 1080i!

Zatímco všichni netrpělivě očekáváme konec roku, kdy by se na trhu měly objevit první HD-DVD a Blu-ray rekordéry a přehrávače, rozhodla se společnost SnaZio trošku předběhnout dobu. Na trh uvedla speciální DVD přehrávače, které vám kromě klasického přehrávání DVD, umožňují streamovat z počítače hudbu i video a to včetně videa ve vysokém rozlišení 720p či 1080i. Připojit lze přístroj k počítači, jak klasickým kabelem, tak bezdrátově. Všechny modely přístrojů podporují následující formáty: MPEG-1/2/4, DivX, XviD, MOV, MP3, WMA, AAC a PCM. Modely s označením HD potom dokáží přehrávat i již zmiňované filmy či klipy s vysokým rozlišením, konkrétně podporují WMV9 HD, MPEG-2 HD a dokonce DivXHD.

Matěj klade zásadní otázky k funkčnosti přístroje: „Nevím, jak je to s bezdrátovým streamováním, protože si nejsem jist, zda se nebude obraz u videa s vysokým datovým tokem trhat, ale jedno je jisté - HD video není zas tak běžně k sehnání a zajímalo by mě tedy, kde ho hodlají majitelé těchto zařízení brát. I když například ve WMV9 HD se dají koupit filmy na běžných DVD třeba na profláknutém Amazonu. Nelegální kopie těchto disků putují internetem také, ale říkat vám, kde je sehnat, raději nebudu. Kdo to ví, už je má a kdo to neví, je nenajde. Takový je zákon džungle. Jinak, na stránkách Microsoftu či DivXu si lze stáhnout v HD formátech ukázky na filmy a různé klipy. Pokud máte pořádnou linku a výkonný počítač, račte stahovat. A nezapomeňte také nastavit správné rozlišení monitoru!“ Račte si vybrat váš nový SnaZio.

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 38. týdnu úchvatného roku 2005.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Armáda služebníků od LG pomůže s nákupem, odnese kufry a ukáže cestu

Nývlt Václav: LG CLOi

Některé již jezdí po světě, jiné na první úkoly teprve čekají. Centrální část stánku společnosti LG na veletrhu IFA...

Český vědec sestrojil hmyzího robota. Mává křidélky jako octomilka

Fotografie dronu DelFly, který simuluje mávání křídel hmyzu.

Robot DelFly, vyvinutý na Technické univerzitě v Delftu, ozdobil titulní stranu prestižního vědeckého časopisu Science....

Slavný Hitchcockův efekt zvládne s novým dronem Mavic 2 Zoom každý

DJI Mavic 2

Nový dron Mavic 2 přichází na trh ve variantách Zoom a Pro. Liší se pouze v gimbalu zavěšenými kamerami - jedna nabízí...Najdete na iDNES.cz