Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vytiskněte si vlastní předvolební billboard

aktualizováno 
I tentokrát najdete v přehledu zajímavých programů pro práci s videem a grafikou řadu užitečných nástrojů na přhrávání videa, prohlížení a úpravy snímků nebo také aplikaci Wall Photo Maker, se kterou je možné tisknout velkoformátové fotografie složené z menších částí, které vytisknete na běžné tiskárně.

Prohlížeče, přehrávače a editory

AVS TV Box Free 1.2

freeware
11,1 MB
web, download 
AVS TV Box Free je aplikace pro přehrávání a záznam videa, která podporuje všechna možná zařízení jako jsou TV karty, satelitní či DVB karty, digitální kamery atd. Záznam videa je možné přesně načasovat.

Cleanerzoomer 3.5

demoverze
1,5 MB
web, download 
Cleanerzoomer je program na odstranění vad digitálních fotografií. Poradí si jak s digitálním šumem, tak s artefakty vzniklými přílišnou kompresí snímku nebo mírným rozmazáním. Program rovněž umí upravovat jas, kontrast i barvy fotografií. Podporovány jsou pouze obrázky ve formátu JPG.

TwistedBrush 9.2

trialware
11,3 MB
web, download 
Kvalitní nástroj na kreslení TwistedBrush obsahuje stovky různých nástojů, filtrů a efektů na kreslení, jejichž kreativní použití je omezeno pouze vaší fantazií. TwistedBrush pracuje s vrstvami, kresby je možno ukládat do řady různých formátů, například JPEG, GIF, PNG, TIFF, TGA, PCX, PSD, BMP atd. Připravena je i freeware verze s omezenou nabídkou funkcí.

WPanorama 6.5.3

freeware
3,3 MB
web, download 
WPanorama je speciální prohlížeč panoramatických snímků, které je možné vertikálně i horizontálně rolovat, exportovat je jako video ve formátu AVI, včetně hudebního doprovodu nebo namluveného komentáře.

cPicture 1.6.3

freeware
1 MB
web, download 
Prohlížeč obrázků cPicture si poradí rověž i se základními grafickými úpravami, jako je ořezávání, změna velikosti, zrcadlení atd. Podporovány jsou běžné typy grafických souborů (včetně EXIF dat u digitálních fotoaparátů), cPicture přehraje i některé formáty videa a hudební soubory MP3. Prohlížeč se neinstaluje, stačí jen stáhnout a spustit.

Nástroje pro DVD

CATVids 7.10.02

trialware
5,9 MB
web, download 
Pořádek ve vaší sbírce filmů na DVD a VHS zavede aplikace CATVids. Ke každému DVD nebo kazetě můžete připojit mnoho informací včetně obrázků z filmů nebo z obalů, ve všech informacích je pak možné vyhledávat a tisknout jejich sestavy.

FilmManager 3.0.1

demoverze
7,9 MB
web, download 
Dalším programem, který slouží k organizaci sbírky filmů je FilmManager. Aplikace umí zařadit do katalogu filmy na DVD a VHS, ale také filmy ve formátu DivX či XviD atd. Údaje o filmech není třeba ručnš vypisovat, program je importuje z internetových databází. Nechybí samozřejmě ani export dat – je možný do formátů XLS a HTML.

Hero DVD Player 3.0.8

trialware
13,4 MB
web, download 
Hero DVD Player je primárně přehrávač filmů na DVD, který si však poradí i s filmy v ostatních měžně používaných formátech (XviD, DivX). Připraveny jsou standardní funkce jako záložky, zoom, ukládání snímků z videa atd.

Další utility

RasterStitch 1.00

shareware
1,4 MB
web, download 
RasterStitch je jednoduchý nástroj na skládání více obrázků do panoramatických fotografií nebo textur. Aplikace podporuje formáty BMP, PCX, TIFF, JPG, GIF, TGA a PNG, obrázyk je možné otáčet, převracet nebo ořezávat.

Wall Photo Maker 3.5

shareware
2,1 MB
web, download 
S programem Wall Photo Maker si snadno a rychle vytisknete nebo naopak neskenujete velkoformátové fotografie složené z menších částí (velikosti formátu A3 nebo A4). Připraveny jsou i zajímavé grafické efekty.

Screen Shot Maker 2.5.7

shareware
1 MB
web, download 
Aplikace Screen Shot Maker slouží, v souladu se svým názvem, ke snímání obrazovky, oken programů nebo her. V progamu je možné přesně nastavit snímanou oblast, automatické snímání atd.

webGobbler 1.2.5

freeware
3,7 MB
web, download 
Program webGobbler umí z obrázků stažených z internetu pomocí speciálních algoritmů vytvářet zajímavé koláže, které pak můžete použít například jako pozadí na Plochu nebo při tvorbě webových stránek. Na domovských stránkách programu najdete i verzi pro Linux.

Perfect Icon 2.02

shareware
1,2 MB
web, download 
Perfect Icon je nástroj na vytváření vlastních ikon z obrázků a fotografií s pomocí řady připravených nástrojů a efektů. Perfect Icon pracuje s obrázky v běžných formátech jako BMP, JPEG, TIFF, GIF, WMF atd. Vytvořenými ikonami můžete nahradit standardní ikony Windows.

RoboFolder 1.0.0.15

shareware
2,2 MB
web, download 
Aplikace na správu fotografií RoboFolder umí automaticky vytvořit databázi fotek, přejmenovávat je, automaticky otáčet, měnit jejich rozlišení atd.

Pics Print 3.00

shareware
5,3 MB
web, download 
Program vám pomůže s tiskem digitálních fotografií, umožňuje dávkový tisk, tisk kalendářů, pozvánek či blahopřání pomocí připravených šablon a podporuje i velkoformátový tisk. Pics Print zvládne i základní grafické úpravy snímků.Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz