Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vytiskněte si vlastní předvolební billboard

aktualizováno 
I tentokrát najdete v přehledu zajímavých programů pro práci s videem a grafikou řadu užitečných nástrojů na přhrávání videa, prohlížení a úpravy snímků nebo také aplikaci Wall Photo Maker, se kterou je možné tisknout velkoformátové fotografie složené z menších částí, které vytisknete na běžné tiskárně.

Prohlížeče, přehrávače a editory

AVS TV Box Free 1.2

freeware
11,1 MB
web, download 
AVS TV Box Free je aplikace pro přehrávání a záznam videa, která podporuje všechna možná zařízení jako jsou TV karty, satelitní či DVB karty, digitální kamery atd. Záznam videa je možné přesně načasovat.

Cleanerzoomer 3.5

demoverze
1,5 MB
web, download 
Cleanerzoomer je program na odstranění vad digitálních fotografií. Poradí si jak s digitálním šumem, tak s artefakty vzniklými přílišnou kompresí snímku nebo mírným rozmazáním. Program rovněž umí upravovat jas, kontrast i barvy fotografií. Podporovány jsou pouze obrázky ve formátu JPG.

TwistedBrush 9.2

trialware
11,3 MB
web, download 
Kvalitní nástroj na kreslení TwistedBrush obsahuje stovky různých nástojů, filtrů a efektů na kreslení, jejichž kreativní použití je omezeno pouze vaší fantazií. TwistedBrush pracuje s vrstvami, kresby je možno ukládat do řady různých formátů, například JPEG, GIF, PNG, TIFF, TGA, PCX, PSD, BMP atd. Připravena je i freeware verze s omezenou nabídkou funkcí.

WPanorama 6.5.3

freeware
3,3 MB
web, download 
WPanorama je speciální prohlížeč panoramatických snímků, které je možné vertikálně i horizontálně rolovat, exportovat je jako video ve formátu AVI, včetně hudebního doprovodu nebo namluveného komentáře.

cPicture 1.6.3

freeware
1 MB
web, download 
Prohlížeč obrázků cPicture si poradí rověž i se základními grafickými úpravami, jako je ořezávání, změna velikosti, zrcadlení atd. Podporovány jsou běžné typy grafických souborů (včetně EXIF dat u digitálních fotoaparátů), cPicture přehraje i některé formáty videa a hudební soubory MP3. Prohlížeč se neinstaluje, stačí jen stáhnout a spustit.

Nástroje pro DVD

CATVids 7.10.02

trialware
5,9 MB
web, download 
Pořádek ve vaší sbírce filmů na DVD a VHS zavede aplikace CATVids. Ke každému DVD nebo kazetě můžete připojit mnoho informací včetně obrázků z filmů nebo z obalů, ve všech informacích je pak možné vyhledávat a tisknout jejich sestavy.

FilmManager 3.0.1

demoverze
7,9 MB
web, download 
Dalším programem, který slouží k organizaci sbírky filmů je FilmManager. Aplikace umí zařadit do katalogu filmy na DVD a VHS, ale také filmy ve formátu DivX či XviD atd. Údaje o filmech není třeba ručnš vypisovat, program je importuje z internetových databází. Nechybí samozřejmě ani export dat – je možný do formátů XLS a HTML.

Hero DVD Player 3.0.8

trialware
13,4 MB
web, download 
Hero DVD Player je primárně přehrávač filmů na DVD, který si však poradí i s filmy v ostatních měžně používaných formátech (XviD, DivX). Připraveny jsou standardní funkce jako záložky, zoom, ukládání snímků z videa atd.

Další utility

RasterStitch 1.00

shareware
1,4 MB
web, download 
RasterStitch je jednoduchý nástroj na skládání více obrázků do panoramatických fotografií nebo textur. Aplikace podporuje formáty BMP, PCX, TIFF, JPG, GIF, TGA a PNG, obrázyk je možné otáčet, převracet nebo ořezávat.

Wall Photo Maker 3.5

shareware
2,1 MB
web, download 
S programem Wall Photo Maker si snadno a rychle vytisknete nebo naopak neskenujete velkoformátové fotografie složené z menších částí (velikosti formátu A3 nebo A4). Připraveny jsou i zajímavé grafické efekty.

Screen Shot Maker 2.5.7

shareware
1 MB
web, download 
Aplikace Screen Shot Maker slouží, v souladu se svým názvem, ke snímání obrazovky, oken programů nebo her. V progamu je možné přesně nastavit snímanou oblast, automatické snímání atd.

webGobbler 1.2.5

freeware
3,7 MB
web, download 
Program webGobbler umí z obrázků stažených z internetu pomocí speciálních algoritmů vytvářet zajímavé koláže, které pak můžete použít například jako pozadí na Plochu nebo při tvorbě webových stránek. Na domovských stránkách programu najdete i verzi pro Linux.

Perfect Icon 2.02

shareware
1,2 MB
web, download 
Perfect Icon je nástroj na vytváření vlastních ikon z obrázků a fotografií s pomocí řady připravených nástrojů a efektů. Perfect Icon pracuje s obrázky v běžných formátech jako BMP, JPEG, TIFF, GIF, WMF atd. Vytvořenými ikonami můžete nahradit standardní ikony Windows.

RoboFolder 1.0.0.15

shareware
2,2 MB
web, download 
Aplikace na správu fotografií RoboFolder umí automaticky vytvořit databázi fotek, přejmenovávat je, automaticky otáčet, měnit jejich rozlišení atd.

Pics Print 3.00

shareware
5,3 MB
web, download 
Program vám pomůže s tiskem digitálních fotografií, umožňuje dávkový tisk, tisk kalendářů, pozvánek či blahopřání pomocí připravených šablon a podporuje i velkoformátový tisk. Pics Print zvládne i základní grafické úpravy snímků.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

Ilustrační foto - browser

Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz