Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vytuňte si zdarma Microsoft Office

aktualizováno 
Existuje celá řada vylepšení, která do Microsoft Office přidají nadstandardní funkce a nové vlastnosti. Proč si tedy tento kancelářský balík zdarma neobohatit o užitečné doplňky?

Microsoft Office 2007 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Kancelářský balík Microsoft Office. Některými chválený, jinými zatracovaný, každopádně po celém světě ho používá drtivá většina počítačových uživatelů. Nejinak je tomu i u nás. Některé jeho funkce jsou dobré, jiné zase nestojí za nic. My vám nabízíme možnost, jak některé nové přidat či alespoň vylepšit ty stávající.

I přestože je dokázáno, že většina uživatelů, kteří mají na PC nainstalovaný Office – tak jak je v základní výbavě – používá pouze několik procent z jeho funkcí, některým z nás mohu jiné zase chybět. Tak proč je nepřidat? Desítka doplňků pro MS Office čeká jen na vás.

Encryption Pack for MS Office 1.3 – freeware
Encryption Pack přidává do aplikací z Microsoft Office 2000 a XP – Wordu, Excelu a PowerPointu podporu 256bitového šifrování dokumentů a ochranu heslem. Dokumenty jsou pak bez znalosti hesla nečitelné a máte tak záruku, že si je neprohlédne nikdo nepovolaný.

 • Stahujte na této adrese (362 KB).


  Microsoft Office Compatibility Pack File Formats – freeware

  Společnost Microsoft vypuštěním kancelářského balíku MS Office 2007 přidělala práci svým uživatelům formátu DOC, XML atd. A nejen jim. Kdo totiž vytvoří dokument v tomto novém balíku programů a uloží ho pod novým formátem Microsoft Office Open XML, nebude ho možné přečíst ve starších verzích Office a v konkurenčních produktech. Aby byla možná výměna mezi dřívějšími verzemi sady Microsoft Office a verzí Microsoft Office 2007, je tu utilitka Microsoft Office Compatibility Pack File Formats pro MS Office 2000, XP a 2003.

 • Stahujte na této adrese (27 MB).


  ExcelAsistent 2.8 – freeware

  Tento nástroj nabízí více než 150 doplňkových funkcí pro Excel 97, 2000, XP a 2003, které jsou dostupné z každého listu pomocí speciální nabídky. Doporučujeme prostudovat dokumenty.

 • Stahujte na této adrese (884 KB).


  Excel4Outlook 2.1 – freeware

  Tento doplněk pomáhá při zpracování e-mailů uložených v Microsoft Outlook XP a 2003. Pokud potřebujete ukládat větší množství příloh nebo kopírovat text z e-mailů, pak vám tento doplněk může usnadnit práci.

 • Stahujte na této adrese (514 KB).


  Outlook Security Remover 1.1 – freeware

  MS Office Outlook blokuje některé typy souborů v přílohách e-mailových zpráv. Nedovolí také jejich odeslání. Zabraňuje tím šíření potenciálně nebezpečných souborů, například virů. Chcete-li však sami rozhodnout, které typy příloh budou blokovány, nabízí se využití aplikace Outlook Security Remover, umožňující svým uživatelům jednoduché nastavení blokovaných typů příloh.

 • Stahujte na této adrese (66 KB).


  Download Document Press 1.11 – freeware

  Dokumenty vytvořené pomocí aplikací MS Office, jako je třeba Word, Excel nebo PowerPoint, jsou známé tím, že zabírají na disku poměrně mnoho místa. Document Press je dokáže zkomprimovat bez ztráty informací. Takto zmenšené dokumenty lze navíc otevřít v příslušných kancelářských programech bez nutnosti použití dekomprese.

 • Stahujte na této adrese (215 KB).


  Doplněk sady Office 2003: Kontrola české gramatiky – freeware

  Tento software ke stažení poskytuje první dostupnou kontrolu české gramatiky pro sadu Microsoft Office 2003. Kontrola české gramatiky analyzuje text a zeleně podtrhává úseky, které nemusejí být gramaticky správně.

 • Stahujte na této adrese (7 MB).


  Doplněk pro sadu Office 2003 a XP: Odstranění skrytých dat – freeware

  Nechcete-li nechat v dokumentech z MS Office informace o vlastníkovi souboru, o tom, jak dlouho byl vytvářen, odstranit sledování změn a komentářů atd., použijte tento doplněk. Pomocí něho můžete ze souborů aplikací Word, Excel, PowerPoint 2003 a XP trvale odstranit skrytá data.

 • Stahujte na této adrese (271 KB).


  K-Alert 1.1 – freeware

  K-Alert je rozšíření funkcí pro kalendář Outlooku 2003. Umožňuje upomínky na schůzky posílat e-mailem nebo prostřednictvím SMS zprávy. Nemusíte tak být doma nebo v kanceláři, a přesto vás Outlook včas upozorní na schůzku.

 • Stahujte na této adrese (762 KB).


  Outlook-QuoteFix 1.1 – freeware

  Jedinečný nástroj pro úpravu a vyladění funkcionalit MS Office 98 až 2003. E-maily dokáže automaticky dle přednastavených kritérií přetvořit tak, že nemusíte procházet části, které vás nezajímají. Odstraní např. informace o přeposílání, časech, zbytečné znaky a ještě více. Barevně zobrazuje různé úrovně odpovědí, přeformátovat dokáže i chybně zalomený text včetně odkazů, zobrazí grafické emotikony (smajlíky) i v prostém textu, zobrazení formátování textu (*tučně*, _podtrženě_, /kurzívou/), vlastní nastavení záhlaví odpovědi (např. Jan Novák nasal(a):) atd.

 • Stahujte na této adrese (390 KB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Najdete na iDNES.cz