Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vytuňte si zdarma Microsoft Office

aktualizováno 
Existuje celá řada vylepšení, která do Microsoft Office přidají nadstandardní funkce a nové vlastnosti. Proč si tedy tento kancelářský balík zdarma neobohatit o užitečné doplňky?

Microsoft Office 2007 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Kancelářský balík Microsoft Office. Některými chválený, jinými zatracovaný, každopádně po celém světě ho používá drtivá většina počítačových uživatelů. Nejinak je tomu i u nás. Některé jeho funkce jsou dobré, jiné zase nestojí za nic. My vám nabízíme možnost, jak některé nové přidat či alespoň vylepšit ty stávající.

I přestože je dokázáno, že většina uživatelů, kteří mají na PC nainstalovaný Office – tak jak je v základní výbavě – používá pouze několik procent z jeho funkcí, některým z nás mohu jiné zase chybět. Tak proč je nepřidat? Desítka doplňků pro MS Office čeká jen na vás.

Encryption Pack for MS Office 1.3 – freeware
Encryption Pack přidává do aplikací z Microsoft Office 2000 a XP – Wordu, Excelu a PowerPointu podporu 256bitového šifrování dokumentů a ochranu heslem. Dokumenty jsou pak bez znalosti hesla nečitelné a máte tak záruku, že si je neprohlédne nikdo nepovolaný.

 • Stahujte na této adrese (362 KB).


  Microsoft Office Compatibility Pack File Formats – freeware

  Společnost Microsoft vypuštěním kancelářského balíku MS Office 2007 přidělala práci svým uživatelům formátu DOC, XML atd. A nejen jim. Kdo totiž vytvoří dokument v tomto novém balíku programů a uloží ho pod novým formátem Microsoft Office Open XML, nebude ho možné přečíst ve starších verzích Office a v konkurenčních produktech. Aby byla možná výměna mezi dřívějšími verzemi sady Microsoft Office a verzí Microsoft Office 2007, je tu utilitka Microsoft Office Compatibility Pack File Formats pro MS Office 2000, XP a 2003.

 • Stahujte na této adrese (27 MB).


  ExcelAsistent 2.8 – freeware

  Tento nástroj nabízí více než 150 doplňkových funkcí pro Excel 97, 2000, XP a 2003, které jsou dostupné z každého listu pomocí speciální nabídky. Doporučujeme prostudovat dokumenty.

 • Stahujte na této adrese (884 KB).


  Excel4Outlook 2.1 – freeware

  Tento doplněk pomáhá při zpracování e-mailů uložených v Microsoft Outlook XP a 2003. Pokud potřebujete ukládat větší množství příloh nebo kopírovat text z e-mailů, pak vám tento doplněk může usnadnit práci.

 • Stahujte na této adrese (514 KB).


  Outlook Security Remover 1.1 – freeware

  MS Office Outlook blokuje některé typy souborů v přílohách e-mailových zpráv. Nedovolí také jejich odeslání. Zabraňuje tím šíření potenciálně nebezpečných souborů, například virů. Chcete-li však sami rozhodnout, které typy příloh budou blokovány, nabízí se využití aplikace Outlook Security Remover, umožňující svým uživatelům jednoduché nastavení blokovaných typů příloh.

 • Stahujte na této adrese (66 KB).


  Download Document Press 1.11 – freeware

  Dokumenty vytvořené pomocí aplikací MS Office, jako je třeba Word, Excel nebo PowerPoint, jsou známé tím, že zabírají na disku poměrně mnoho místa. Document Press je dokáže zkomprimovat bez ztráty informací. Takto zmenšené dokumenty lze navíc otevřít v příslušných kancelářských programech bez nutnosti použití dekomprese.

 • Stahujte na této adrese (215 KB).


  Doplněk sady Office 2003: Kontrola české gramatiky – freeware

  Tento software ke stažení poskytuje první dostupnou kontrolu české gramatiky pro sadu Microsoft Office 2003. Kontrola české gramatiky analyzuje text a zeleně podtrhává úseky, které nemusejí být gramaticky správně.

 • Stahujte na této adrese (7 MB).


  Doplněk pro sadu Office 2003 a XP: Odstranění skrytých dat – freeware

  Nechcete-li nechat v dokumentech z MS Office informace o vlastníkovi souboru, o tom, jak dlouho byl vytvářen, odstranit sledování změn a komentářů atd., použijte tento doplněk. Pomocí něho můžete ze souborů aplikací Word, Excel, PowerPoint 2003 a XP trvale odstranit skrytá data.

 • Stahujte na této adrese (271 KB).


  K-Alert 1.1 – freeware

  K-Alert je rozšíření funkcí pro kalendář Outlooku 2003. Umožňuje upomínky na schůzky posílat e-mailem nebo prostřednictvím SMS zprávy. Nemusíte tak být doma nebo v kanceláři, a přesto vás Outlook včas upozorní na schůzku.

 • Stahujte na této adrese (762 KB).


  Outlook-QuoteFix 1.1 – freeware

  Jedinečný nástroj pro úpravu a vyladění funkcionalit MS Office 98 až 2003. E-maily dokáže automaticky dle přednastavených kritérií přetvořit tak, že nemusíte procházet části, které vás nezajímají. Odstraní např. informace o přeposílání, časech, zbytečné znaky a ještě více. Barevně zobrazuje různé úrovně odpovědí, přeformátovat dokáže i chybně zalomený text včetně odkazů, zobrazí grafické emotikony (smajlíky) i v prostém textu, zobrazení formátování textu (*tučně*, _podtrženě_, /kurzívou/), vlastní nastavení záhlaví odpovědi (např. Jan Novák nasal(a):) atd.

 • Stahujte na této adrese (390 KB).


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

  Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

  Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

  Další z rubriky

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Nechte si to spočítat. Účetní systémy pro živnostníky i malé firmy

  Ilustrační foto - finance

  Zpracování účetnictví je nejvhodnější svěřit někomu znalému v tomto oboru. Pokud si přece jen chcete účetnictví vést...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice
  Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

  Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva nebo tři roky se to opravdu dá zvládnout. Akorát zapomeňte na způsob, jak jste se učila jazyky ve škole. Možná vám totiž vyhovuje úplně jiný typ učení.

  Najdete na iDNES.cz