Vytvořte si vlastní tapetu do mobilu přes internet

aktualizováno 
Našli jste zajímavý obrázek či fotku a chtěli byste ji mít ve svém mobilním telefonu? Nemáte však kabel a ani Bluetooth adaptér? Pokud váš telefon podporuje technologii WAP, máme pro vás jednoduché řešení, které je téměř zdarma. Pošlete ho prostřednictvím internetu.

Dnešní mobily nejsou již pouhými přístroji pro telefonování. Jsou totiž doslova nabité funkcemi, které slouží nejen k práci, ale i zábavě. Podporují tak nejen více hlasové vyzvánění, ale umožňují hrát hry či přehrávat videa a zobrazovat obrázky. A právě obrázkům se nyní budeme věnovat.

Jestliže jste na internetu našli zajímavý obrázek, který byste chtěli mít v mobilu, potom máte několik možností, jak ho do něj dostat. Pokud si neporadíte s přímou synchronizací, nebo jen nechcete investovat několik stovek do kabelu, zbývá vám ještě jedna možnost. Využít technologii WAP a obrázek si poslat na mobil přes internet.

Máte-li telefon s podporou WAP (umožňuje přístup k vybranému obsahu internetu - ke stránkám, které jsou upraveny pro zobrazení ve wapovém prohlížeči v mobilních telefonech), který je správně nastaven pro její využití, stáhněte si jakýkoliv obrázek pomocí programu Pix2Fone.

Pix2Fone je totiž jedinečný doplněk pro Internet Explorer a Firefox, který vám dovolí poslat fotky a obrázky do vašeho mobilního telefonu. V něm je potom můžete využít jako tapety, pozadí, loga nebo šetřiče obrazovky. Princip je jednoduchý. Prostřednictvím speciálního klienta v prohlížeči nahrajete obrázek na server služby a potom si ho zase stáhnete mobilem a to prostřednictvím WAPu.

Stažení a instalace
Domovskou stránku produktu naleznete na této adrese a program si můžete stáhnout zde – Pix2Fone (55 kb). Stažený zazipovaný archív rozbalte. Najdete v něm několik souborů. Kromě tří souborů pro nápovědu a FAQ, jsou pro vás důležité soubory p2fsetup.exe a pix2fone.xpi. Prvním nainstalujete doplněk do IE a druhým do Firefoxu (po otevření Firefoxu, poklikejte na souboru – položka Otevřít -> Otevřít soubor- čímž provedete instalaci doplňku do tohoto browseru). Je jen na vás, zda si vyberete verzi pro IE, či Firefox. Aby došlo ke kompletnímu začlenění do internetového prohlížeče, je zapotřebí ho zavřít a opět otevřít.

V jakém formátu musí obrázek být?
Službu v IE aktivujete kliknutím na novou ikonku s dvojkou na nástrojové liště prohlížeče. Ve Firefoxu ji naleznete pod menu Nástroje -> Upload picture to mobile phone. V obou případech se otevře okno pro nahrání vámi vybraného obrázku. Obrázek musí být ve formátu JPG a také musí mít JPG koncovku. Pokud je v jiném formátu, musíte ho nejdříve překonvertovat (např. ACDSee programem). Zároveň nesmí být větší než 500 kB. Obrázek tlačítkem odešlete.

Pix2Phone

Tip: Nechcete-li program do PC instalovat, můžete využít tuto adresu, která slouží propřímé nahrání obrázku bez plug-inu.

Dostanete se do okna, kde musíte v otevíracím menu vybrat značku vašeho mobilního telefonu a v dalším jeho typ.

Pix2Phone

Upravte velikost obrázku pro váš mobil
Nyní se otevře okno, ve kterém se nachází editor obrázku. Je-li váš obrázek větší, něž jaký může mobil přijmout, můžete si prostřednictvím obdélníku vybrat požadovanou oblast. To provedete jeho umístěním. Tlačítko Fit Screen slouží pro zmenšení celého obrázku do požadovaného formátu telefonu. Obrázek se tedy vejde celý, ale je mírně deformován. Jestliže jste vybrali špatný telefon, můžete vybrat jiný a to volbou Change Phone. Tlačítkem OK nastavení potvrdíte a rovnou odešlete na server služby.

Pix2Phone

Jak si obrázek stáhnout do mobilu
V okně se nyní zobrazí informace, jak obrázek do telefonu stáhnout. Stačí, když ve WAPovém prohlížeči vašeho telefonu zadáte adresu - wap.pix2fone.com. Po načtení stránky vás služba vyzve k zadání čísla obrázku (ten jste obdrželi při odeslání obrázku), pod kterým byl nahrán. Vepište ho tedy a odešlete. Během chvilky budete dotázáni, zda si obrázek přejete stáhnout a uložit do mobilu. Po stažení se odpojte od WAPu. Chcete-li si obrázek stáhnout někdy později, můžete si údaje pro stažení poslat do e-mailu. Stačí klinout na položku Email info.

Pix2Phone

Závěrem
Služba využívá pro posílání jednoduchého principu, který přináší pohodlí pro stahování libovolných obrázků a fotografií do mobilního telefonu. Oproti placeným službám pro zasílání vybraných log, tapet a obrázků má výhodu v tom, že nemusíte platit desítky korun za jeho objednání. Tyto služby vám navíc neumožňují posílání jakýchkoliv obrázků. Pokud by vám poslání obrázku dělalo problém, můžete využít flashového průvodce. Ukáže vám krok za krokem, jak obrázek poslat a potom ho vyzvednout.

Pix2Phone

Jestliže jste si aplikaci nainstalovali, můžete využít i uploadu přes kontextové menu Windows. Stačí, když na požadovaném obrázku pro odeslání kliknete pravým tlačítkem myši a vyberete volbu Save Picture to Mobile Phone.

Protože pro stažení obrázků se využívají WAP stránky služby, je možné ji využívat kdekoliv v dosahu signálu mobilního operátora. Nezapomínejte však na to, že služba je sice zcela zdarma, avšak stažení obrázku prostřednictvím WAPu musíte svému operátorovi zaplatit. Cena se odvíjí nejen od vašeho tarifu, ale také velikosti obrázku (platí se za množství stažených dat). Ale nebojte se, jde pouze o pár korun. Například máte-li Oskartu, potom za stažení obrázku zaplatíte přibližně 5 Kč.

Na podobném principu jsou založeny alternativní MMS služby, které jsou levnější než standardní ceny operátorů. Těm se podobná konkurence ve vlastní síti samozřejmě nelíbí a tak tyto služby blokují. - více zde...Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: zameťte po sobě stopy z vyhledávání

Tipy a triky pro Windows 10

Posuvníky v nabídkách Windows 10 se již nemusí automaticky schovávat. Podíváme se i na připojení FTP účtu jako další...

Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci  Windows 10 October 2018...

Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

Tablet pro práci i zábavu

Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...Najdete na iDNES.cz