Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vytvořte z více fotografií jednu úžasnou a panoramatickou

aktualizováno 
Chcete si vytvořit vlastní panoramatické fotografie? Není nic snazšího. Jestliže máte sérii fotografií ve stejné pozici, tak je jednoduše spojte.

Housenka - panoramatická fotografie | foto: OKI Printing Solutions

Současné digitální fotoaparáty umožňují nejen ukládat fotografie ve vysokém rozlišení, snímat ozvučené video, nastavovat parametry pro fotografování ručně, ale také některé z nich mají i další speciální funkce. Mezi stále vyhledávanější se řadí například panoramatický režim.

Fotoaparáty, které toto umí, ukazují na LCD okraje posledně pořízeného snímku. Díky tomu lze i bez stativu nafotit sérii několika fotografií. Ty potom spojíte v jednu ve speciálním programu dodávaném společně s fotoaparátem či ve zcela jiném, který si stáhnete z internetu. My vám dnes představíme desítku produktů, pro které je tvorba panoramat hračkou.

Tip: Nemáte–li zájem programy testovat a raději byste rovnou sáhli po jednom z nich, který vám bude vyhovovat, zkuste se podívat na test softwaru pro tvorbu panoramatických fotografií doplněný o vytvořená panoramata jednotlivými programy.

Panorama Perfect Lite 1.6 – freeware
Program Panorama Perfect Lite od českého autora slouží k vytváření panoramatických fotografií. Aplikace je k dispozici ve dvou verzích, přičemž v té neplacené je maximální výška výsledné fotografie omezena na 800 pixelů. Panorama Perfect vytvoří panorama i z fotografií, které k tomu nejsou úplně vhodné, přechod mezi snímky je přitom velmi málo znatelný. Perfektního výsledku docílíte nástrojem pro deformování libovolné části snímku.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).

 • Hugin Panorama photo stitcher 0.7 – open–source

  Softwarový nástroj Hugin je nadstavba z balíčku Panorama tools, který obsahuje několik produktů pro úpravu fotografií. Práce s ním však není pro úplné začátečníky a jeho autoři doporučují před spuštěním pročíst si návod jak na to. Tvorba se však dá zvládnout a po zacvičení zvládne fotografie vytvářet většina z nás. Můžete si vybrat, zda se má vše dělat automaticky či manuálně.

 • Stahujte na této adrese (11 MB).

 • Zoner Panorama Maker – trial

  Zoner Panorama Maker slouží k tvorbě panoramatických fotografií. Průvodce byl navržen tak, aby uspokojil potřeby co nejvíce uživatelů. Proces spasování snímků je velice komfortní a probíhá v několika jednoduše pochopitelných krocích. U většiny fotografií po vás vyžaduje jen minimální nebo žádné zásahy. Nepřesnosti při automatické analýze, problematické spoje a horizont panoramatu lze přitom pomocí manuální korekce jednoduše opravit. Program navrhne i optimální ořez, takže celé složení panoramatu je otázkou několika kliknutí myší.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • Autopano Pro v1.3.0 – trial

  Tento francouzský počin lze směle zařadit mezi ty nejlepší panoramatické tvořiče. Navíc umí ještě více. Mezi velmi vítané funkce se tak například řadí HDR (High Dynamic Range), tedy možnost technologie nasvícení scény, která místo klasických světel ve scéně využívá speciální bitmapu HDR. Podporuje i dávkové zpracování a korekci barev apod. Určitě stojí za vyzkoušení.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).
   

  ArcSoft's Panorama Maker 4.0 – trial

  Poslední generace pro automatické skládání fotografií do jedné. Nabízí vysoký uživatelský komfort a hlavně jeho výstupy jsou slušné. Za pár sekund vytvoříte působivé panoramatické fotografie.
 • Stahujte na této adrese (7,7 MB).

 • Autostitch 2.1 – trial

  Tento bezplatný nástroj byl vyvinut na univerzitě v Britské Kolumbii dvěma autory. Zaměřili se především na jednoduché obsluhování produktu, takže je jako stvořený pro ty, kteří se digitální fotografií příliš nezabývají, ale čas od času potřebují nějaké panoramatické snímky vytvořit.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).

 • PTGui 7.2 – trial

  Produkt se vyznačuje tím, že mu stačí nadefinovat několik bodů, kde mají být fotografie spojeny a o nic dalšího se již nemusíte starat. Přitom ani netrvá na fotografiích, které byly pořízeny ve speciálních režimech určených právě ke spojování v programech. Vše si vyzkoušejte v této trial verzi, která však do výsledných fotografií ještě bohužel vkládá vodoznak.

 • Stahujte na této adrese (3,8 MB).

 • The Panorama Factory 4.5 – shareware

  V programu The Panorama Factory velmi lehce spojíte snímky do jednoho. Vytváří panorama i z fotografií, které k tomu nejsou úplně vhodné, přechod mezi snímky je přitom velmi málo znatelný. Poradí si nejen s rozdílnou světlostí, ale i se zkreslením vzniklým soudkovitostí či vinětací.

 • Stahujte na této adrese (4,9 MB).

 • Panorama Composer 3.0 – trial

  Umožňuje vytvářet 360° panoramata. Nástroj neobsahuje žádné složité nastavení a lehce se ovládá. Bohužel neumožňuje ruční zadávání kontrolních bodů – děje se tak automaticky. Po skončení trial verze ho je možné používat dále, avšak finální fotky jsou černobílé. Výsledné panorama lze uložit do JPG, EXE nebo HTML souboru.

 • Stahujte na této adrese (2,9 MB).

 • Altostorm Rectilinear Panorama Pro 1.2 – shareware

  Altostorm Rectilinear Panorama Pro je účinný nástroj na opravu různě zkreslených snímků, ať již chybou objektivu nebo expozice. Program umí opravit geometrické zkreslení (kácející se linie, soudkovitost aj.), otočení snímků a rovněž i pracovat s panoramatickými snímky. Program pracuje jako plug-in v řadě různých grafických editorů (Photoshop, Corel Paint Shop Pro aj.). Snímky jsou ukládány ve formátu TIFF.

 • Stahujte na této adrese (4,3 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

  Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

  Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Další z rubriky

  Takto by mohla fungovat rozšířená realita. Ukažte, kde to máte pokažené

  Kužník Jan: Streem - Nová mobilní služba s rozšířenou realitou pro řemeslníky i...

  Rozšířená realita v mobilu nemusí být je zábavná hračka. Autoři služby Streem.pro ukazují, jak může vypadat komunikace...

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Vylepšete si Skype například aktivací nahrávání konverzace

  „Žijete v Severní Americe?“ ptala se třída z Červeného vrchu. „Néé,“ usmívají...

  Nejen textovou komunikaci, ale také tu zvukovou či videohovory včetně těch konferenčních je možné zaznamenat a uchovat...

  bazar-sport-kola
  bazar-sport-kola

  Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

  Najdete na iDNES.cz