Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vytvořte z více fotografií jednu úžasnou a panoramatickou

aktualizováno 
Chcete si vytvořit vlastní panoramatické fotografie? Není nic snazšího. Jestliže máte sérii fotografií ve stejné pozici, tak je jednoduše spojte.

Housenka - panoramatická fotografie | foto: OKI Printing Solutions

Současné digitální fotoaparáty umožňují nejen ukládat fotografie ve vysokém rozlišení, snímat ozvučené video, nastavovat parametry pro fotografování ručně, ale také některé z nich mají i další speciální funkce. Mezi stále vyhledávanější se řadí například panoramatický režim.

Fotoaparáty, které toto umí, ukazují na LCD okraje posledně pořízeného snímku. Díky tomu lze i bez stativu nafotit sérii několika fotografií. Ty potom spojíte v jednu ve speciálním programu dodávaném společně s fotoaparátem či ve zcela jiném, který si stáhnete z internetu. My vám dnes představíme desítku produktů, pro které je tvorba panoramat hračkou.

Tip: Nemáte–li zájem programy testovat a raději byste rovnou sáhli po jednom z nich, který vám bude vyhovovat, zkuste se podívat na test softwaru pro tvorbu panoramatických fotografií doplněný o vytvořená panoramata jednotlivými programy.

Panorama Perfect Lite 1.6 – freeware
Program Panorama Perfect Lite od českého autora slouží k vytváření panoramatických fotografií. Aplikace je k dispozici ve dvou verzích, přičemž v té neplacené je maximální výška výsledné fotografie omezena na 800 pixelů. Panorama Perfect vytvoří panorama i z fotografií, které k tomu nejsou úplně vhodné, přechod mezi snímky je přitom velmi málo znatelný. Perfektního výsledku docílíte nástrojem pro deformování libovolné části snímku.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).

 • Hugin Panorama photo stitcher 0.7 – open–source

  Softwarový nástroj Hugin je nadstavba z balíčku Panorama tools, který obsahuje několik produktů pro úpravu fotografií. Práce s ním však není pro úplné začátečníky a jeho autoři doporučují před spuštěním pročíst si návod jak na to. Tvorba se však dá zvládnout a po zacvičení zvládne fotografie vytvářet většina z nás. Můžete si vybrat, zda se má vše dělat automaticky či manuálně.

 • Stahujte na této adrese (11 MB).

 • Zoner Panorama Maker – trial

  Zoner Panorama Maker slouží k tvorbě panoramatických fotografií. Průvodce byl navržen tak, aby uspokojil potřeby co nejvíce uživatelů. Proces spasování snímků je velice komfortní a probíhá v několika jednoduše pochopitelných krocích. U většiny fotografií po vás vyžaduje jen minimální nebo žádné zásahy. Nepřesnosti při automatické analýze, problematické spoje a horizont panoramatu lze přitom pomocí manuální korekce jednoduše opravit. Program navrhne i optimální ořez, takže celé složení panoramatu je otázkou několika kliknutí myší.

 • Stahujte na této adrese (5,6 MB).

 • Autopano Pro v1.3.0 – trial

  Tento francouzský počin lze směle zařadit mezi ty nejlepší panoramatické tvořiče. Navíc umí ještě více. Mezi velmi vítané funkce se tak například řadí HDR (High Dynamic Range), tedy možnost technologie nasvícení scény, která místo klasických světel ve scéně využívá speciální bitmapu HDR. Podporuje i dávkové zpracování a korekci barev apod. Určitě stojí za vyzkoušení.

 • Stahujte na této adrese (4,7 MB).
   

  ArcSoft's Panorama Maker 4.0 – trial

  Poslední generace pro automatické skládání fotografií do jedné. Nabízí vysoký uživatelský komfort a hlavně jeho výstupy jsou slušné. Za pár sekund vytvoříte působivé panoramatické fotografie.
 • Stahujte na této adrese (7,7 MB).

 • Autostitch 2.1 – trial

  Tento bezplatný nástroj byl vyvinut na univerzitě v Britské Kolumbii dvěma autory. Zaměřili se především na jednoduché obsluhování produktu, takže je jako stvořený pro ty, kteří se digitální fotografií příliš nezabývají, ale čas od času potřebují nějaké panoramatické snímky vytvořit.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).

 • PTGui 7.2 – trial

  Produkt se vyznačuje tím, že mu stačí nadefinovat několik bodů, kde mají být fotografie spojeny a o nic dalšího se již nemusíte starat. Přitom ani netrvá na fotografiích, které byly pořízeny ve speciálních režimech určených právě ke spojování v programech. Vše si vyzkoušejte v této trial verzi, která však do výsledných fotografií ještě bohužel vkládá vodoznak.

 • Stahujte na této adrese (3,8 MB).

 • The Panorama Factory 4.5 – shareware

  V programu The Panorama Factory velmi lehce spojíte snímky do jednoho. Vytváří panorama i z fotografií, které k tomu nejsou úplně vhodné, přechod mezi snímky je přitom velmi málo znatelný. Poradí si nejen s rozdílnou světlostí, ale i se zkreslením vzniklým soudkovitostí či vinětací.

 • Stahujte na této adrese (4,9 MB).

 • Panorama Composer 3.0 – trial

  Umožňuje vytvářet 360° panoramata. Nástroj neobsahuje žádné složité nastavení a lehce se ovládá. Bohužel neumožňuje ruční zadávání kontrolních bodů – děje se tak automaticky. Po skončení trial verze ho je možné používat dále, avšak finální fotky jsou černobílé. Výsledné panorama lze uložit do JPG, EXE nebo HTML souboru.

 • Stahujte na této adrese (2,9 MB).

 • Altostorm Rectilinear Panorama Pro 1.2 – shareware

  Altostorm Rectilinear Panorama Pro je účinný nástroj na opravu různě zkreslených snímků, ať již chybou objektivu nebo expozice. Program umí opravit geometrické zkreslení (kácející se linie, soudkovitost aj.), otočení snímků a rovněž i pracovat s panoramatickými snímky. Program pracuje jako plug-in v řadě různých grafických editorů (Photoshop, Corel Paint Shop Pro aj.). Snímky jsou ukládány ve formátu TIFF.

 • Stahujte na této adrese (4,3 MB).


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

  SSD disky jsou stále levnější

  Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

  Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

  Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

  Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

  Další z rubriky

  Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

  Tablet pro práci i zábavu

  S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Najdete na iDNES.cz