Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte český software, který stojí za stažení

aktualizováno 
Mnoho zemí po celém světě využívá český software. Dokonce i americká armáda jeden takový vlastní pro své účely. Můžeme se pyšnit slušnou základnou chytrých programátorů, kteří se za svá díla rozhodně nemusí stydět. Pojďte se na některé z nich s námi podívat.

Žárovka, světlo | foto: Profimedia.cz

I u nás se rodí celá řada zajímavých programů. Proto by dnešnímu článku slušel podnadpis „Zlaté české ručičky“. Nelze totiž přehlédnout naše programátory, kteří jsou nejen zdatní ve vytváření různých her, aplikací a softwarových nástrojů, ale zároveň mají nápady na produkty, které na trhu chybí a řada z nás by jejich existenci jistě uvítala.

Seznámíme vás tedy s mixem devíti zajímavých a jistě pro některé z vás užitečných programů. Na své si přijdou nejen lidé, kteří neví, co vše se nachází v jejich počítači jak po stránce SW, tak i HW, ale máme i něco pro sportovce, milovníky jídla, vypalovače médií, či šetřílky. Ale to stále není vše…

Máte tip na zajímavý český software? Podělte se o něj s námi a ostatními čtenáři v diskuzi.


OptimAccess EasyReport – freeware

Softwarovým auditem se v dnešní době zabývá mnoho firem. Nechcete-li však využít všech jejich služeb a pouze se spokojíte s informacemi, jaký software máte na PC instalovaný, potom jistě uvítáte služby freewarového auditního systému OptimAccess EasyReport. Ten představuje účinný nástroj pro kontrolu stavu softwarového, hardwarového vybavení počítačů a počtu instalovaných licencí vybraného softwaru. Lze spustit z pevného, výměnného, USB nebo síťového disku a výsledný report je možné uložit do RTF souboru, případně přímo vytisknout.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,7 MB).


  V-Bicycle 2.3 - shareware

  Jezdíte na kole a vlastníte cykloměřič? Stává se vám, že nevíte, kdy jste tu kterou trať jeli naposledy, jaký na ni máte nejrychlejší průměr, či nejvyšší rychlost? Tak to by vám mohl pomoci český program V-Bicycle. Program umí vést záznamy (délka, čas, průměr, max.rychlost jízdy a průměrná, maximální, limitní tepová frekvence a pod.) o jízdách na kole a ty několika způsoby vyhodnotit. Má celou řadu možností pro vyhodnocení, výsledky si lze zobrazovat v grafech. Ve zkušební verzi je možné zadat 25 jízd. Plná verze potom stojí 199 Kč. Pro správný chod je nutná databázová podpora - Borland Database Engine (BDE).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).


  NetRadio 2.01 – freeware

  Na internetu lze dnes naladit na stovky internetových stanic. Kromě klasických rádií (vysílající vzduchem) zde můžete narazit i na speciální stanice, které jinde nenaladíte. Výhodou je, že oblíbenou stanici si můžete naladit prakticky z celého světa – máte-li přístup k internetu. Existují specializované servery (u nás např. www.abradio.cz, či www.play.cz), které shromažďují linky na různá rádia. Objevují se však i různé programy, takže pro poslech rádia nemusíte navštěvovat speciální stránky. Jedním takovým je i NetRadio. Dle rychlosti připojení máte možnost výběru ze tří kvalit přenosu. Nová rádia můžete jednoduše přidávat do vlastního seznamu. Program disponuje také funkcí nahrávání. Pokud se chcete podělit s ostatními uživateli NetRadia o své stanice, pak je můžete zaslat přímo z programu. Lze ho také nastavit tak, že si seznam stanic aktualizuje z internetu sám.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,1 MB).


  CD popisovač 3.0 – shareware

  Pokud potřebujete snadno vytisknout CD a DVD obaly, zkuste tento šikovný nástroj. Podporuje tisk na DVD obaly, booklety a standardní CD obaly včetně etiket. Má jednoduché a intuitivní ovládání. Pro vytvoření grafické podoby obalu či etikety máte k dispozici různé nástroje. Lehce můžete zvětšovat, zmenšovat či natáčet text, importovat názvy složek atp. CD - DVD popisovač obsahuje i předvolené šablony. Pracuje i s vrstvami a lze používat pomocnou mřížku. Písmo můžete libovolně ohýbat a dále s ním pracovat. Kompletní obal pro vaše médium můžete vytvořit během chvíle – stačí mít nápad. K dispozici je 15-ti denní, plně funkční verze, která je zdarma k vyzkoušení.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,7 MB).


  Execute Manager 2.1 – freeware

  Execute Manager je aplikace určená pro každého, kdo chce mít kontrolu nad vším, co se děje v jeho počítači. Můžete kontrolovat veškeré procesy, prohlížet jejich načtené moduly, budete vědět, kdy byl jaký proces spuštěn či ukončen, můžete blokovat jakýkoliv proces a vytvářet i plánované Úlohy. V poslední verzi přibyla možnost kontrolovat jednotlivé procesy antivirovým programem AVG a vyhledávat o nich informace na internetu. Nechybí zde ani administrace programů po spuštění Windows. Produkt se skládá ze tří hlavních menu. V nich budete mít přehled nad vším, co je spuštěno v PC. Program pro svůj chod vyžaduje platformu .NET Framework.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,2 MB).


  INetDataMeter 2.4 - freeware

  Tento prográmek je určen všem majitelům internetového připojení od společnosti Telefónica O2, kteří se připojují prostřednictvím CDMA modemu. Jeho cílem je nabídnout lidem software, jenž bude alternativou k oficiálnímu softwaru dodávaného s modemem. Na jeho funkčnost si totiž stěžuje mnoho lidí a proto by tato alternativa měla pomoci. Obsahuje i řadu vylepšení, takže si lehce budete moci vybírat z vytvořených účtů, libovolně nastavit kterýkoliv účet jako implicitní. Zobrazuje i stav signálu a baterie, kolik jste stáhli či uploadli dat, kontrolu příchozích e-mailů atd. Při samovolném odpojení dokáže znovu připojit, restartovat USB port při odpojení, připojit po startu aplikace či Windows, plovoucí okno a ještě více.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,4 MB).


  Finance 1.2 - shareware

  České domácnosti platí za el. energii, vodu, plyn, telefon a paliva rok od roku čím dál tím více. Není se tedy čemu divit, že se celá řada domácností snaží ušetřit, kde to jen jde. Chcete mít okamžitý přehled o domácích financích, ale také zprávu, kam nejvíce v domácnosti tečou vaše finance? Potom určitě vyzkoušejte produkt Finance. Jednoduchým způsobem v něm lze vést výdej financí v domácnosti. Zapisovat tak můžete spotřebu - tepla, vody, plynu či vedení stavu a spotřeby auta. Informace se ukládají do databáze, kterou si můžete nechat šifrovat. Program podporuje i zálohování a disponuje exportní funkcí (HTML, BMP). Vynikající jsou i možnosti reportování. V přehledných grafech tak vidíte spotřebu za jednotlivé energie a jaké u nich máte zálohy. V neregistrované verzi nelze zadávat některé položky. Plná verze programu vás přijde na 179 Kč.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,7 MB).


  Mailer 3.3 – freeware

  Daniel Tureček vydal novou verzi svého e-mailového klienta Mailer. Jde o jednoduchý program, pomocí kterého si můžete vybírat poštu z vaší e-mailové schránky, zprávy si můžete přehledně rozdělit do složek a do adresáře si můžete ukládat své kontakty. Výhoda klienta spočívá v tom, že se zprávami můžete pracovat buď přímo na serveru nebo si je lze stáhnout přímo na pevný disk. Aplikace je velmi jednoduchá a hlavně přehledná. Skládá se ze čtyř hlavních podoken. Pod položkou Nastavení, Nastavení účtů si zadáte nového uživatele, sdělíte potřebné nastavení pro stahování a odesílání pošty a klienta můžete začít ihned používat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (559 KB).


  Recepty doma 3.24 – freeware

  Recepty doma je elektronická kuchařská kniha. Jde o jedinečný program pro vaši kuchyni, který je navíc zdarma. Umožňuje rychlé přidávání a vyhledávání receptů (doplnění receptu obrázky BMP, JPG, GIF), importuje různé objekty (obrázky, tabulky, grafy). Snadno se ovládá a je uživatelsky přívětivý. Dobré je i filtrování receptů, hodnocení receptů či rozesílání receptů známým přes e-mail. Ve své databázi obsahuje několik stovek receptů. Samotnou databázi lze prostřednictvím internetu aktualizovat, takže se v programu budou objevovat nové a nové recepty. Aktualizace je však pouze pro registrované uživatele. Registrace programu je zcela zdarma a je podmíněna pouze odesláním jednoho vašeho receptu. Tento recept bude zařazen do databáze programu. Recepty doma plánuje jídelníček na celý měsíc a mnohem více. Nevíte-li tedy, co každý den vařit, svěřte se tomuto kuchařskému systému a budete mít po starostech.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,3 MB).


  MOBILedit! Forensic - shareware
  Pomocí jediného kliknutí stáhne MOBILedit! Forensic veškerá data z mobilního telefonu a vygeneruje rozsáhlou zprávu v počítači, která může být dále uložena či vytisknuta. Umožnuje úplnou úpravu výstupu tak, že vyhovuje potřebám policejního vyšetřování a důkazního řízení. MOBILedit! Forensic je používán vyšetřovateli po celém světě (je schválen pro použití v americké vládě a armádě).

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (17,9 MB).

   
 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

  Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

  Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

  Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

  Ilustrační foto

  Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz