Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte deset nejlepších vychytávek pro Firefox

aktualizováno 
Firefox se během několika měsíců stal doslova fenoménem. Instalují si ho po celém světě miliony uživatelů. Propadají mu přitom natolik, že si ho všelijak vylepšují. A co vy? Zajímá vás top ten nejoblíbenějších rozšíření?
prohlížeč Mozilla Firefox

prohlížeč Mozilla Firefox | foto: Mozilla.org

Ostříleným uživatelům internetového prohlížeče Firefox zřejmě není třeba připomínat, co to add-ons nebo-li rozšíření je. Velmi dobře totiž vědí k čemu slouží a jistě některé z nich dnes a denně používají. Stále se však najde hodně z nás, kteří o nich neslyšeli a možná ani nevědí, že je používají.

Kdybychom měli ve zkratce popsat, co takové rozšíření je, stačilo by uvést, že jde o balíček, který si můžete nainstalovat do Firefoxu a tak do něho přidat či ho rozšířit o další funkce. Kde však taková rozšíření sehnat? Nejlepší je navštívit stránku, kde jsou doma. V rámci projektu Mozilla tedy zabrouzdejte na stránku http://update.mozilla.org. V současné době se zde nachází více jak 2500 rozšíření a denně přibývají stále nové a ty stávající jsou vylepšovány.

Jednotlivá rozšíření jsou na stránce rozdělena do skupin dle využitelnosti. Jejich instalace není nic složitého. Otevřete si stránku s rozšířením a klikněte levým tlačítkem myši na odkaz pro instalaci rozšíření. Objeví se dialogové okno Instalace software, které se vás zeptá, zda chcete rozšíření skutečně nainstalovat. Nyní klikněte na tlačítko Instalovat nyní. Když tak učiníte, tuto obrazovku nahradí Správce rozšíření, který zobrazuje průběh instalace a po jejím úspěšném skončení budete vyzváni k restartu Firefoxu. Zavřete tedy všechna okna aplikace, včetně správce rozšíření a spusťte ji znovu. Když nyní otevřete pomocí nabídky Nástroje Správce rozšíření, měli byste vidět seznam instalovaného rozšíření.

Top 10 nejstahovanějších rozšíření ze serveru Update.mozilla.org
A nyní se podíváme na desítku nejoblíbenějších rozšíření seřazenou podle počtu stažení. Domovské stránky každého z nich naleznete pod odkazem u názvu produktu, kde si lze vždy stáhnout nejnovější verzi. Toužíte-li po již lokalizovaném rozšíření, klikněte na odkaz pro stažení pod popisem produktu.

10. Tab Mix Plus 0.3.5.2 - CPU, onemen
Rozšíření Tab Mix Plus vylepšuje možnosti prohlížení v panelech. Za pomoci sofistikovaného nastavení vám ve Firefoxu umožní přizpůsobit si každou jednotlivou součást chování této funkce. Pokud jste například přešli na Firefox z Maxthon, můžete si prohlížení v panelech nastavit přesně tak, jak jste na něj byli dosud zvyklí. 

 • Stahujte na této adrese (266 KB).


  9. Fasterfox 2.0 - Javi Moya

  Fasterfox je program pro zrychlení načítání stránek. Prohlížení webu zrychlí tak, že lépe využije dočasné soubory ze stažených stránek, čímž tedy nemusí být opakovaně načítány. Navíc můžete nastavit několik detailů pro způsob využití připojení k internetu. Třetí funkcí je blokování vyskakovacích oken (to už však Firefox umí v základní instalaci) a díky poslední funkci zjistíte, jak rychle se po aplikaci Fasterfoxu stránky načítají. To je indikováno pro každou stránku a údaj naleznete vpravo dole v zápatí.

 • Stahujte na této adrese (115 KB).


  8. FireFTP 0.94.6 - Mime Cuvalo

  Rozšíření přidává do Firefoxu FTP klienta s podporou aktivního i pasivního režimu a to i přes proxy server. Podporuje navázání stahování a je možné jej používat v rámci panelu prohlížeče.

 • Stahujte na této adrese (93 KB).


  7. IE Tab1.2 - PCMan (Hong Jen Yee) a yuoo2k

  Toto rozšíření umožňuje zobrazovat určité stránky, které fungují pouze v Internet Exploreru, také ve Firefoxu. Funguje tak, že rozšíření načte do Firefoxu vykreslovací jádro IE a s jeho pomocí pak vykreslí jakoukoliv stránku, kterou zobrazí i IE. S pomocí tohoto nástroje je tedy možné ve Firefoxu používat Windows update, internetové bankovnictví a další stránky, které normálně Firefox nezobrazuje. Po instalaci je přítomnost rozšíření indikována v prohlížeči ikonkou vpravo dole. Kliknutím na ni dojde k přepnutí na jádro IE a kliknete-li podruhé, přepne se na renderovací jádro Gecko.

 • Stahujte na této adrese (174 KB).


  6. NoScript 1.1 -  Giorgio Maone
  Toto rozšíření vám ve Firefoxu poskytne ještě větší pocit bezpečí, neboť vám dovolí spustit JavaScriptový kód pouze z domén, kterým to vy sami umožníte. Povolit JavaScript pro danou stránku, které důvěřujete, pak můžete jednoduše tak, že klepnete na ikonu rozšíření ve stavovém řádku prohlížeče.

 • Stahujte na této adrese (125 KB).


  5. Forecastfox 0.9.3.1 - Richard Klein a Jon Stritar
  Rozšíření umožňující sledování aktuálního počasí a předpovědí přímo v Mozille Firefoxu. Ve stavovém řádku se zobrazí aktuální počasí, výhled na dnešní den a výhled na dny příští. Rozšíření umí také průběžně informovat o změnách počasí pomocí malého upozorňovacího okénka.

 • Stahujte na této adrese (415 KB).


  4. FlashGot 0.5.97.02- Giorgio Maone a Round Two
  Nejpopulárnějším rozšířením pro webový prohlížeč Firefox je FlashGot. Umožňuje aplikacím Mozilla Suite a Mozilla Firefox integrovat vašeho oblíbeného externího správce stahování. FlashGot také nabízí funkci Vytvořit Galerii, která pomáhá získat odkazy různých galerií, na jedné stránce získat odkazy s pořadovým číslováním z několika stránek, až po snadné a rychlé "stáhnout vše".

 • Stahujte na této adrese (228 KB).


  3. Download Statusbar 0.9.4.5 by Devon Jensen
  Rozšíření umožňuje ovládat stahování souborů ve stavové liště. Zobrazuje stav stahování, jedním kliknutím můžete stahování pozastavit či znovu spustit. Kontextová nabídka poskytuje množství dalších užitečných funkcí. Jakmile pak odstartujete nějaký download, u spodního okraje okna se automaticky zobrazí přídavná lišta, která v podobě posouvajícího se pruhu symbolizuje průběh stahování.

 • Stahujte na této adrese (78 KB).


  2. VideoDownloader 1.1.1 - Javi Moya
  Patříte-li mezi nadšence, kterým nestačí video na internetu pouze sledovat, ale chce ho mít doma, potom právě vám je určeno toto rozšíření. VideoDownloader umožňuje převzít videa z YouTube, Google, MySpace a dalších podobných služeb a uložit ho na váš pevný disk.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).

  1. Adblock Plus 0.7.2.3- Wladimir Palant

  Ačkoli je v prohlížeči Firefox tzv. pop-up blocker již implementován, opatrnosti není nikdy nazbyt. Adblock si s sebou nese databázi serverů, které jsou vyskakovacími okny posedlé, proto se vaše brouzdání internetem stane pohodlnější a méně otravné. Databázi je samozřejmě možné ručně doplňovat, resp. z internetu již existující databáze stáhnout a importovat.

 • Stahujte na této adrese (71 KB).

  A jaké rozšíření nejraději používáte vy? Na vaše tipy čekáme nejen my, ale také další čtenáři. Podělte se o ně a nenechávejte si je pro sebe. • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  denicky-depo-provera-uz-nikdy
  denicky-depo-provera-uz-nikdy

  Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

  Najdete na iDNES.cz