Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte deset nových funkcí pro internetový prohlížeč Maxthon

aktualizováno 
Díky novým doplňkům pro internetový prohlížeč Maxthon můžete sledovat zatížení systému i předpověď počasí. Naučí se ukládat flash animace a videa, upravit si vyhledávání z Googlu a překládat texty do češtiny.

Maxthon logo | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Maxthon je browser, který používají na celém světě miliony lidí. I jeho, podobně jako konkurenci, lze vylepšovat a to díky plug-inům, či chcete-li doplňkům.

Plug-iny můžete stahovat z domovské stránky prohlížeče http://addons.maxthon.com/cs. Naleznete zde jak skiny, tak i pluginy a filtry. Instalaci těch, co vám nabízíme ke stažení my, provedete pouhým kliknutím na odkaz ke stažení. Ve většině případů není zapotřebí pro aktivaci plug-inu ani restart Maxthonu. Pokud by byly problémy, pak aktivovat a také deaktivovat je můžete v menu Nástroje -> Nastavení Maxthonu a dole klikněte na odkaz Pluginy. Vpravo doplněk zatrhnutím aktivujte a Maxthon restartujte. Doplňky se vám potom nejčastěji zobrazí v postranním panelu, stavovém pruhu anebo jako tlačítko v panelu Doplňky.

CPU Load 1.1 – freeware
Komu by se zdálo, že Maxthon je náročný na systémové prostředky PC, tak ať si nainstaluje tento doplněk. Ten totiž pomocí grafu ukazuje vytížení celého systému a pak zatížení jen Maxthonem. Informace se zobrazí ve spodní liště prohlížeče (zelené a modré číslo s procenty).

Verze Maxthonu: 2.x
Čeština: NE
Zobrazení doplňku: Stavový pruh
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,7 KB).


Weather 5 – freeware
Tento doplněk vám umožní sledovat aktuální počasí a předpověď na několik dní dopředu pro vybraná města v postranní liště Maxthonu. Informace jsou stahovány ze serveru Weather.com. Doplněk po aktivaci zobrazíte (pokud postranní lištu nemáte aktivovanou) kliknutím na Zobrazit -> Postranní Panel -> Weather5. Po zobrazení si nastavte město(a), pro která chcete počasí zobrazovat.

Verze Maxthonu: 1.x – 2.x
Čeština: ANO
Zobrazení doplňku: Postranní panel
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (167 KB).


Flash Save 1.2 – freeware
Chcete-li pohodlně ukládat flashové animace stačí, pokud si aktivujete tento prvek. V panelu doplňků se objeví ikonka označená F. Pro stažení Flash animace na stránce pak na ni stačí kliknout, čímž se zobrazí nové okno s náhledem, možnosti uložit či blokovat Flash animaci.

Verze Maxthonu: 1.x - 2.x
Čeština: NE
Zobrazení doplňku: V panelu doplňků
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (4,8 KB).


VideoDownloader 1.3 – freeware
Umožňuje ukládat videa z video serverů jako je YouTube.com, Google Video, Metacafe apod. K dispozici je několik serverů, které vám uložení po stisknutí tohoto tlačítka zprostředkují. Stačí tedy přejít na stránku s videem pro stažení a kliknout na ikonku filmu v plugin panelu a vybrat konkrétní download server pro stažení.

Verze Maxthonu: 1.x - 2.x
Čeština: NE
Zobrazení doplňku: V panelu doplňků
  • Stahujte ze Slunečnicena této adrese (3,4 MB).


Gmail Notifier 1.4 – freeware
Máte-li e-mailový účet u Google (Gmail), pak by pro vás mohl být užitečný i tento doplněk. Po aktivaci totiž umožňuje upozorňovat na nově došlou poštu v předem nastavených intervalech a jedním kliknutím se lze do elektronické pošty přepnout.

Verze Maxthonu: 1.x - 2.x
Čeština: NE
Zobrazení doplňku: Postranní panel
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (33 KB).


MyGoogle TE 3.1 – freeware
Jestliže je váš primární internetový vyhledávač Google, proč si ho poněkud neupravit k obrazu svému? MyGoogle TE nabízí několik uživatelských nastavení (black list, vyhledávání obrázků, atd.), které vám zpříjemní vyhledávání na Google.

Verze Maxthonu: 1.x - 2.x
Čeština: NE
Zobrazení doplňku: V panelu doplňků
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (20 KB).


Překladač 1.2 – freeware
Navštěvujete-li stránky psané v jiném než českém jazyce, použijte tento doplněk. Pomocí něho jim totiž budete rozumět. Překládá texty na stránkách z různých jazyků. Používá přitom funkci Google Translate. Po kliknutí na tlačítko se přeloží aktuální záložka nebo označený text do češtiny v nové záložce.

Verze Maxthonu: 1.x - 2.x
Čeština: ANO
Zobrazení doplňku: V panelu doplňků
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 KB).

Linkify 2.7 – freeware
Výborný doplněk umožňující převedení odkazů, které nejsou na stránce v podobě, že se na ně dá kliknout. Pokud je tedy aktivován, pak i na odkaz jako www.technet.cz, který není uveden jako hypertext bude možné kliknout.

Verze Maxthonu: 1.x - 2.x
Čeština: NE
Zobrazení doplňku: V panelu doplňků
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,5 KB).


More Options 2 1.4 – freeware
A jestliže se vám zdá, že v Maxthonu je málo voleb k nastavení, pak si stáhněte další. Tento doplněk totiž obsahuje několik možností, jak dále Maxthon konfigurovat.

Verze Maxthonu: 2.x
Čeština: ANO
Zobrazení doplňku: V panelu doplňků
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (76 KB).


Tiny Find 2 1.1 – freeware
I přestože vyhledávání textů v browseru pomocí Ctrl + F je na dobré úrovni, vždy může být ještě lepší. V tom pomáhá i Tiny Find. S ním získáte další volby navíc.

Verze Maxthonu: 1.x - 2.x
Čeština: NE
Zobrazení doplňku: V panelu doplňků
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (54 KB).


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Nejlepší zálohovací programy, které uloží data do bezpečí

Ilustrační foto - zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, ale i další soubory doporučujeme zálohovat mimo hlavní zařízení. Pokud si pořídíte...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Najdete na iDNES.cz