Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte komfort, jaký ani Windows 7 nenabízí. Rychlá práce se soubory

aktualizováno 
Přestože Průzkumník ve Windows 7 nabízí užitečné funkce na práci se soubory a složkami, komfort použití souborových manažerů se dvěma panely pro něj zůstává nedostižný. Vedle oblíbeného souborového manažera Total Commander se podíváme i na další štiky v rybníku, za které ve většině případů nemusíte zaplatit ani korunu.

Pracujte se soubory rychle a efektivně! | foto: Shutterstock

Altap Salamander

Počátkem září byla uvolněna finální verze souborového manažera Altap Salamander s označením 2.54. Zásadní novinkou je certifikace kompatibility s Windows 7 v 32- i 64bitových edicích.

S plnou podporou pro Windows 7 tak můžete vyžívat bohatou nabídku funkcí správce souborů, jako je například zabudovaný správce hesel, podpora práce s komprimovanými archívy, zobrazování náhledů desítek různých typů souborů, nástroj na obnovu smazaných souborů a složek nebo rychlé vyhledávání souborů a složek na pevných discích.

Altap Salamander 2.54 stahujte na domovském webu programu nebo ze Slunečnice zde. (7 MB, shareware)

Altap Salamander

Altap Salamander

Master Commander

Relativním nováčkem v jinak důvěrně známé společnosti je polský Master Commander. Jedná se o bezplatně použitelnou aplikaci, schopnou plně konkurovat komerčním souborovým manažerům.

Mezi funkcemi Master Commanderu najdeme například podporu práce s komprimovanými archívy, textový editor se zvýrazněním syntaxe programovacích jazyků, šifrování souborů silnými algoritmy, nástroje na hromadné přejmenování souborů, jejich rozdělování i spojování, synchronizaci obsahu složek, FTP klienta, digitální podepisování souborů nebo vytváření ISO obrazů z vybraných souborů a složek. Na stránce se stažením programu najdete i český jazykový balíček nebo doplněk na vypalování CD, DVD a Blu-ray disků.

Master Commander 0.9.7 stahujte na stránkách autora, kde najdete i přenosnou verzi pro instalaci na USB Flash klíčenky. Na Slunečnici je program zde. (4,6 MB, freeware)

Master Commander

Master Commander

FreeCommander

Vývojáři programu FreeCommander trochu zaspali a tak je aktuální verze již téměř rok stará. To ovšem nic nemění na podpoře práce ve Windows 7, ani na možnosti používat šikovné funkce, kterými je FreeCommander nabitý.

Souborový manažer nabízí například různé způsoby zobrazení souborů a složek, vertikální i horizontální rozložení panelů, spolehlivou likvidaci nepotřebných souborů, nástroj na hromadné přejmenovávání souborů a jejich rozdělování či spojování, synchronizaci a porovnávání obsahu složek, práci s komprimovanými archívy a mnoho dalšího. Samozřejmě nechybí ani uživatelské rozhraní v češtině.

Instalátor manažera FreeCommander 2009.02a najdete na stránkách výrobce, včetně alternativy pro instalaci na USB klíčenky. Ze Slunečnice můžete stahovat zde. (2,33 MB, freeware)

FreeCommander

FreeCommander

Unreal Commander

Na vavřínech neusínají tvůrci souborového manažera Unreal Commander, jehož aktuální verze je stará přibližně měsíc. Unreal Commander nabízí přehledné uživatelské rozhraní, přizpůsobené vzhledu Windows 7, a slušnou řádku funkcí pro práci se soubory a složkami.

Kromě vestavěného FTP klienta nabízí například i podporu práce s komprimovanými archívy v běžných formátech, nástroj na hromadné přejmenovávání souborů, synchronizaci obsahu složek nebo spolehlivou likvidaci souborů jejich několikanásobným přepsáním. Mezi dostupnými jazyky uživatelského rozhraní nechybí ani čeština.

Unreal Commander 0.96 stahuje ze Slunečnice zde (2,1 MB, freeware)

Unreal Commander

Unreal Commander

muCommander

Pravidelné aktualizace nabízí také souborový manažer muCommander, a to nejen pro platformu Windows, ale také i pro Linux, Mac OS X a další operační systémy. Dostupný je i jeho zdrojový kód, pokud byste snad chtěli vlastnosti a funkce muCommanderu upravovat sami.

Mezi funkcemi nechybí například vestavěný FTP klient, práce s komprimovanými archívy, záložky pro rychlý přístup k oblíbeným souborům a složkám a další šikovné nástroje. Připraveno je i uživatelské rozhraní v češtině.

muCommander 0.8.5 stahujte na stránkách výrobce nebo ze Slunečnice zde. (3,9 MB, open source)

muCommander

muCommander

Total Commander

Klasika mezi souborovými manažery je permanentně vyvíjena a vylepšována. Aktuální verze nabízí například podporu přenosu dat mezi dvěma počítači pomocí speciálního USB kabelu, vylepšení funkce synchronizace obsahu složek nebo zobrazení průběhu načítání obsahu adresářů (pokud trvá více než 5 sekund).

Nová verze zvládne provádět i další operace na pozadí (například rozbalování komprimovaných archívů), tak abyste mohli se správcem souborů mezitím volně pracovat. Pořízením licence Total Commanderu získáváte zdarma i všechny budoucí aktualizace programu.

Total Commander 7.55a stahujte ze Slunečnice zde (3 MB, shareware)

Total Commander

Total Commander

Jak pracujete se soubory a složkami vy? Vystačíte si s Průzkumníkem ve Windows nebo pracujete raději se souborovým manažerem? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Evropě se zpozdil čas. Proč vaše trouba spoléhá na spolupráci 25 zemí?

Kvůli snížené frekvenci proudu v evropské elektrické síti se některé hodiny po...

Budíky, mikrovlnné trouby a další domácí spotřebiče se od ledna zpozdily o šest minut za přesným časem. Může za to spor...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

uTorrent

Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Zkontrolujete si éčka v potravinách nebo tablet užijte k třídění souborů

Tablet pro práci i zábavu

Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety s Androidem tentokrát najdete například internetový prohlížeč, aplikaci na...

Grafton Recruitment Praha
MARKETINGOVÝ SPECIALISTA | šance pro absolventy

Grafton Recruitment Praha
Kraj Vysočina
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč

Najdete na iDNES.cz