Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte nástroj, který přizpůsobí video pro váš mobil nebo přehrávač

aktualizováno 
Ukážeme vám nejen geniální konverzní nástroj videa, ale poradíme i jak spustit aplikace vyžadující administrátorské oprávnění pod běžným účtem, či jak vytvořit virtuální disk z jakékoliv složky během chvilky a nakonec přidáme tip na software, který vám přinese teletext na PC.

AoA iPod/PSP/3GP/MP4 Converter 2.0.8. – shareware
Z Číny k nám zavítal užitečný prográmek, pomocí kterého můžete konvertovat vaše video do souboru MP4. Pokud jste ještě o souborech MP4 dosud neslyšeli, pak vězte, že je to multimediální kontejner. Jde o moderní a otevřenou alternativu k zastaralému AVI. Oproti AVI může MP4 obsahovat menu, více titulků i zvukových stop a dokonce i 3D objekty. Umožňuje také bezproblémové streamování videa.

Na rozdíl od AVI má MP4 trochu jiné možnosti ve využití kompresí. A právě proto by se vám produkt  AoA MP4 Converter mohl hodit. Jak je již z názvu patrné, jde o video konvertor souborů. Přemění tak AVI, MOV, MPEG (MPEG-1, MPEG-2), MPG, WMV/ASF, WMA, DAT, MP4 a 3GP do MP4. Ty si potom můžete přehrávat na zařízeních, které to umí (iPod, Sony PSP, 3G telefony, SW přehrávače apod.). U konvertovaného videa můžete zvolit nejen rozlišení videa a jeho datový tok (ovlivňuje velikost výsledného souboru), ale také počet snímků za vteřinu, zvolený kodek či kvalitu audia. Ve zkušební verzi můžete převést z celého videa pouze polovinu.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (9 MB).

  AoA iPod/PSP/3GP/MP4 Converter

  RunasSpc 2.0 – freeware
  RunasSpc je jedinečná softwarová utilita umožňující spouštět v operačním systému Windows i ty programy, které vyžadují administrátorské oprávnění. Díky tomu můžete svůj počítač používat pod běžným účtem, čímž snížíte riziko jeho nákazy virem, spywarem apod. a udržíte jeho stabilitu, protože nebudete moci měnit systémová nastavení. A jak to funguje? Pracujete-li pod běžným uživatelským účtem a rozhodnete se spustit nějakou aplikaci, kterou může spustit jen administrátor, zobrazí se dialogové okno, do kterého vložíte jméno s administrátorským oprávněním a prokážete se heslem. Toho můžete využít i pro případy, že potřebujete některým uživatelům PC umožnit spustit aplikaci a přitom jim nechcete přidělovat administrátorská práva nebo jinak měnit nastavení systému. Přístupové informace jsou ukládány do speciálního šifrovaného souboru. Program není nutné instalovat.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (449 KB).

  RunasSpc

  Visual Subst 1.02 – freeware
  Také na východě, konkrétně v Rusku, se zrodil užitečný prográmek. Díky němu si můžete snadno vytvořit z libovolné složky virtuální „pevný“ disk. Odpadne vám tak zdlouhavé klikání např. k vaší složce s videem, fotografiemi apod. Pokud jste to řešili tak, že jste je umístili přímo do rootu, pak od této praktiky můžete upustit. Virtuální jednotky jsou dostupné z každé aplikace. Práce s ní je jednoduchá. Vyberete si složku pro vytvoření nové jednotky, potom v roletkovém menu zvolíte písmeno a kliknete na zelené X. Jednotku později můžete odstranit kliknutím na červené X. Abyste zajistili připojení virtuálních jednotek vždy po startu Windows, musíte dole zatrhnout volbu Apply virtual drivers on Windows startup. Aplikace pracuje v operačních systémech Windows 200 a XP.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (90 KB).

  Visual Subst

  iTeletext 1.0 – freeware
  Teletext je médium, které nabízí prostřednictvím TV signálu komunikační řešení spojující výhody televize, tisku a internetu. Je vysoce aktuální a snadno dosažitelný. Je šířen na 99% území ČR a jeho signál je dostupný pro 60% českých domácností. Pokud i vy nasáváte informace prostřednictvím tohoto média, zkuste si teletext pustit i na vašem PC. Nemusíte přitom navštěvovat ani stránky našich televizí. Stačí vám k tomu aplikace teletext. Ten vám zpřístupní prohlížení stránek teletextu přímo na vašem počítači a to i na počítači, který není připojen k síti internet. Pomocí funkce "Cache It!" můžete stáhnout celý teletext a poté si ho můžete v klidu prohlížet off-line. Obsahuje funkce jako jsou rychlé orientace pomocí klávesnice (např. *,+,-,/,enter,F2-F5), pomocí oblíbených si můžete uložit své oblíbené stránky a to individuálně pro každý program. Teletext zobrazuje u ČT1, ČT2, TV Nova, TV Prima a Galaxie Sport.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,4 MB).

  iTeletext
 • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

  Tipy a triky pro Windows 10

  Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Najdete na iDNES.cz