Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte neoficiální záplaty pro váš Internet Explorer

aktualizováno 
Microsoftu to ještě bude trvat, my pro vás máme mucholapky na otravné mouchy nového Internet Exploreru 7 již teď. Opravte si chyby a přidejte nové vlastnosti.
Microsoft Internet Explorer 7

Microsoft Internet Explorer 7

Nepoužíváte IE? A chcete si trochu poladit váš Firefox? Možná byste však naopak uvítali aplikaci pro tvorbu poutavých alb na internetu či balíček pro vyplňování tiskovin na PC. Máme pro vás vše.

IE7pro 0.9 – freeware
Internet Explorer 7 je venku. Ano je to tak. Bohužel však obsahuje řadu much, které je nutné vychytat. Mohli bychom sice čekat na programátory Microsoftu, než je opraví či mu přidají nové funkce. Ale pokud bychom museli čekat stejně dlouho, jako jsme na sedmičku čekali po IE6 SP2, museli bychom vytrvat celou řadu měsíců.

I toto si možná řekla partička lidí z IE7pro.com. Dali hlavy dohromady a vymysleli nadstavbu pro IE7. Jde o balíček rozšíření internetového prohlížeče Microsoftu, který ho obohatí o užitečné funkce. Získáte tak možnost automaticky skrolovat stránkou, znovu ji načítat ve zvoleném čase, uložit aktuální stránku včetně obrázků či zobrazit o ní informace. Hodit se vám bude určitě i účinný a jednoduše použitelný filtr reklamy. Dále umožňuje například otevření nové záložky z kontextového menu, zavírání záložek dvojklikem, usnadňuje práci s obrázky a dokonce můžete blokovat flash animace a mnoho dalšího. Doplněk si můžete přepnout do několika světových jazyků. Čeština sice chybí, ale můžete zvolit slovenštinu.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (522 KB).

  FireTune


  FireTune 1.1.4 – freeware
  Používáte-li internetový prohlížeč Firefoxu a chcete-li si ho vyladit, můžete namísto zdlouhavého ručního nastavování použít zajímavého pomocníka. Ten se, podobně jako různé tweakery a ladiče Windows či dalších programů, snaží o optimalizaci a zlepšení práce se softwarem. Konkrétně FireTune má navíc vyladěním prohlížeče Firefox docílit pohodlnějšího brouzdání internetem. Avšak narozdíl od podobných nástrojů je tento plně automatický. To znamená, že parametry prohlížeče nenastavujete vy, ale postará se o to automaticky sama aplikace. Díky tomu je tak určena i pro méně zkušené uživatele, kteří nevědí, jak si některé vlastnosti Firefoxu upravit či pozměnit. Nemusíte se tak probírat složitým nastavením konfiguračního rozhraní.

  Produkt je určen Firefoxu ve verzi 1.x a 2.x a pracuje pod operačními systémy Windows 98, ME, 2000, XP, 2003 a Vista. Po jednoduché instalaci FireTune spusťte. Objeví se hlavní a zároveň jediné okno. Nyní je nezbytné ukončit (zavřít) Firefox. Nejprve si vytvořte zálohu stávajícího nastavení. Učiníte tak tlačítkem Create backup of configuration. To pro případ, že byste se chtěli vrátit k předchozímu nastavení. Na výběr máte celkem z pěti profilů vyladění. Doporučujeme zvolit Fast Computer/ Fast connection. Kliknutím na Tune it! odstartujete optimalizaci. Nyní si zkuste, jak se změnila práce s prohlížečem. Pokud vám nastavení nebude vyhovovat, zkuste jiný profil. Pokud nebudete spokojeni, vraťte se k předchozímu nastavení a to tlačítkem Restore original configuration. Pozitivní je i to, že si lze program přepnout do češtiny.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (959 KB).
  FireTune


  JAlbum – freeware

  Chcete poutavé fotogalerie nejen pro internetové stránky během několika minut? Pokud ano, sáhněte po produktu JAlbum. Jde o komplexní a efektivní bezplatný nástroj na tvorbu nejrůznějších typů fotogalerií. Obsahuje řadu designově zajímavě zvládnutých šablon, díky nimž můžete vytvořit fotogalerii bez znalosti jakéhokoliv programovacího jazyka. Podobu alba je možné ve velké míře přizpůsobit vašim požadavkům (na to již budete muset mít základní znalost HTML). JAlbum nabízí také různé filtry, vkládání log či vodoznaku. Dokáže získat i EXIF informace z digitálních fotografií, podporuje metodu drag and drop a pro snazší publikaci fotoalb na webu obsahuje i jednoduchého FTP klienta. Pracuje se všemi nejpoužívanějšími formáty obrázků. Produkt je kompletně v češtině a díky podpoře svého serveru na internetu můžete prostřednictvím jeho služeb své fotografie vystavit celému světu.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (10 MB).
  JAlbum


  Formix SE 3.05 – trial

  Chcete jednoduše navrhovat, vyplňovat a tisknout všechny existující formuláře, dokumenty a tiskopisy přímo z vašeho počítače? Pomocí této aplikace lze snadno vytvářet a tisknout etikety, štítky, vizitky nebo čárové kódy na zboží . Veškeré tiskové výstupy je navíc možné připojit k databázi a tím jednoduše tisknout tzv. hromadnou korespondenci. Připojenou databázi je možné snadným způsobem editovat, přidávat a mazat záznamy, vyhledávat a tisknout pouze některé vybrané řádky. Program lze používat nejen v domácnostech, ale i v menších firmách.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (5 MB).
  Formix


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Najdete na iDNES.cz