Vyzkoušejte nové verze dvou silných nástrojů pro zabezpečení PC

aktualizováno 
Dvě nové verze uznávaných programů pro kompletní ochranu PC včetně antiviru, firewallu a preventivní ochrany pro internetový prohlížeč. Hodit by se vám mohl i diagnostický a testovací program, který proklepne celý PC do každého šroubku či další beta verze Skype.
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) - internet, banka, karta, zabezpečení | foto: Profimedia.cz

Kaspersky Internet Security 2009 – trial
Nová generace produktů na ochranu domácích uživatelů před všemi druhy internetových bezpečnostních hrozeb od Kasperskyho je tu. Produkt Kaspersky Internet Security 2009 kombinuje výhody nového antivirového jádra s vyšší rychlostí skenování a technologie HIPS sloužící k blokování škodlivých programů ještě před přidáním signatur do antivirových databází.

Nové jádro zrychluje skenování systému, což se odráží v kvalitnějším testování objektů a v optimálním využití prostředků uživatelského počítače, zejména u platforem s dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory. Nově nechybí technologie Application Activity Filter (filtr aktivit aplikací), který používá technologii HIPS (systém prevence napadení hostitele) s proaktivními obrannými prvky a zabudovaným firewallem. Tím je systém chráněn před všemi typy hrozeb – známými i neznámými. Průběžně aktualizovaná „bílá listina“ důvěryhodných aplikací snižuje nároky na interakci s uživatelem. Nové prvky Security Analysis (bezpečnostní analýza) a Browser Setting (nastavení prohlížeče) hledají v systému a aplikacích slabá místa, navrhují opatření k vylepšení úrovně zabezpečení a výrazně snižují možnost průniku škodlivého programu do uživatelského počítače. Další novinkou je indexovací systém, který slouží k přidělování bezpečnostního hodnocení neznámým aplikacím. Tak jsou omezena práva a funkce potenciálně nebezpečných aplikací – například přístup k systémovým souborům a složkám, k systémovému registru a k souborům vytvořeným uživatelem. Ostatní součásti dřívějších verzí produktu přitom byly dále vylepšeny.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (39 MB).
  Kaspersky Internet Security 2009


  Norton Internet Security 2009 – trial

  Se svým bezpečnostním řešením se nenechala zahanbit ani společnost Symantec, a tak i ona představila nové verze svých bezpečnostních produktů pro příští rok (s označením 2009) již nyní.

  Norton Internet Security 2009 (NIS) slouží k ochraně počítače, osobní identity a domácí sítě. Dle manažerů ze Symantecu se výrazně zapracovalo na tom, aby nedocházelo ke zpomalení systému. Právě pomalost, respektive velké systémové nároky ochranných produktů od Nortonu byly v předchozích verzích vytýkány řadou uživatelů. Došlo tak k mnoha úpravám a musíme říci, že se povedly. Po dobu této minirecenze systém pracoval svižně a NIS ho nikterak zvlášť nevytěžoval. Za to jistě mohlo i to, že tato verze redukuje počet souborů, které musí být pravidelně skenovány, což také snižuje zatížení počítače, a tedy ho tolik nezpomaluje. Rychlé pulzní aktualizace každých 5 až 15 minut dodávají informace o nových hrozbách. Norton obsahuje Norton Protection System, vícevrstevný systém technologií, které ve vzájemné spolupráci blokují hrozby dříve, než vám mohou způsobit potíže. Ochranný systém Norton Protection obsahuje ochranu prohlížečů pro Firefox a IE proti útokům z webu, vylepšenou prevenci proti škodlivému vnikání útoků z multimédií - Intrusion Prevention System (IPS), ochranu Sonar, která zjišťuje v reálném čase nové viry bez potřeby tradičních aktualizací nebo definic založených na signaturách, antibot ochranu a nástroje pro obnovu systému v případě infikování.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (58,6 MB).
  Norton Internet Security 2009

  Everest Ultimate Edition 4.6 – trial
  Potřebujete-li zjistit, co vše ukrývá váš stolní počítač či notebook a přitom ho nechcete nosit do servisu či otevírat, pak vám velmi dobře mohou posloužit různé diagnostické a testovací nástroje. Jedním takovým je i Everest.

  Jde o opravdu propracovaný diagnostický program, který se nejen jednoduše ovládá, ale navíc poskytuje vyčerpávající informace o všech podstatných komponentách systému. Podobně jako například SiSoftware Sandra vám zobrazí seznam použitého hardwaru, softwaru, detaily o připojení k síti atd. Diagnostikuje také DirectX, zjišťuje ovladače, zobrazuje spuštěné procesy v systému atd., umí zobrazovat například i informace z teplotních čidel (procesor, grafická karta, pevné disky atd.), zjistit otáčky ventilátorů připojených k základní desce, zobrazit informace o nosičích dat, multimédiích, bezpečnosti a detaily o konfiguraci Windows. Zjištěný stav umí exportovat do HTML, XML, textového souboru atd. Nechybí ani benchmarkovací nástroje pro porovnání výkonu vašeho PC s jinými podobnými sestavami. Dříve byla k dispozici i zdarma dostupná verze, to je však již minulostí. Nyní jsou verze dvě, obě placené. Každá z nich má svému uživateli co nabídnout a přitom některé součásti neobsahuje buď jedna, nebo ta druhá verze. Některé funkce jsou v trial verzi nedostupné.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (8,1 MB).
  Everest Ultimate Edition


  Skype 4.0 beta 2 – freeware

  On-line komunikační nástroj Skype 4.0 se dočkal nové, již druhé beta verze. Tento program slouží pro psaní textových zpráv, přenos hlasu, ale i videa přes internet k jakémukoliv PC připojenému do celosvětové sítě, ale i na běžný či mobilní telefon.

  Hovory mezi PC jsou zdarma. Propojení na telefon je potom již zpoplatněno. Nová verze přináší několik změn a nových funkcí. Za zmínku stojí návrat ke skupinám kontaktů, které jsou nazývány jako contact category, možnost zmenšit okno compact view (vypadá jako předchozí verze) a změny se udály i v notifikacích a upozorňování. Samozřejmě bylo odstraněno mnoho nahlášených chyb a provedeno mnoho dalších menších změn.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (23,6 MB).
  Skype 4.0 beta 2


 • Nejčtenější

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

  V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

  Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

  Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci Windows 10 October 2018...

  Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...

  Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

  Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

  Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...  Najdete na iDNES.cz