Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte přehrávač z Windows Vista

aktualizováno 
V dnešním přehledu zajímavých aplikací pro práci s hudbou najdete mimo aktuální verze oblíbeného multimediálního přehrávače Winamp rovněž i nejnovější přehrávač Windows Media Player, který přináší kromě nových funkcí i vylepšení uživatelského rozhraní ve stylu Windows Vista.

Multimediální přehrávače

Winamp 5.22 - freeware - 6 MB
web, download
Nejnovější verze populárního multimediálního přehrávače Winamp přináší nejen několik nových funkcí a vylepšení, ale zejména opravuje řadu chyb verze minulé. Stahovat můžete opět několik různých variant, z nichž ta nejlépe vybavená je placená.

Windows Media Player 11 - freeware - 22,6 MB
web, download
Nová verze přehrávače Windows Media Player nabízí vzhled ve stylu očekávaných Windows Vista, vylepšenou správu multimediálních souborů, podporu přenosných přehrávačů a mnoho dalších novinek. Podporována je opět dlouhá řada různých multimediálních formátů.

Dirpl 1.1 - freeware - 0,8 MB
web, download
Na rozdíl od obou předchozích je původem český přehrávač Dirpl velmi jednoduchý a nenáročný. Program přehrává soubory ve formátech WAV, MP3, OGG a WMA, není třeba z nich vytvářet playlisty, stačí jen vybrat složku s hudebními soubory.

Foobar2000 0.91 - freeware - 1,6 MB
web, download
Foobar2000 je jednoduchý přehrávač běžných hudebních formátů (MP3, OGG, WAV, FLAC, AAC, AIFF a další), s podporou konverze formátů a úpravy tagů. Ovládání usnadňují klávesové zkratky, které si můžete nastavit podle svých požadavků.

OnLineLive 4.2 - freeware - 0,9 MB
web, download
Program OnLineLive slouží k přehrávání internetových rádií a sledování internetového televizního vysílání. Aplikace obsahuje několik tisíc různých internetových stanic, jejich seznam je navíc často aktualizován.

Grabování, konverze, vypalování

AudioConverter Studio 5.0 - shareware - 2,6 MB
web, download
S aplikací AudioConverter Studio můžete snadno převádět hudební CD na komprimované hudební soubory, vytvářet jejich tagy a plnit je informacemi z internetové databáze. AudioConverter Studio zvládne rovněž i vzájemnou konverzi hudebních formátů WAV, WMA, FLAC, OGG a MP3.

Audio Terminator 1.20 - trialware - 6,2 MB
web, download
Audio Terminator slouží ke komplexnímu zpracování hudebních souborů, zvládne například ukládání zvukových stop z CD a DVD, vypalování hudebních CD ze souborů ve formátech WAV, MP3, WMA a OGG, nahrávání z libovolného zdroje zvuku, vzájemný převod běžných formátů hudby a základní editaci hudebních souborů.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

Audio MP3 Editor 2.10 - trialware - 5,6 MB
web, download
Aplikace Audio MP3 Editor umí velmi snadno editovat hudební soubory ve formátu MP3, konvertovat běžné typy hudebních formátů nebo nahrávat z různých zdrojů zvuku.

CATraxx 7.20.00 - trialware - 9,6 MB
web, download
Databázová aplikace CATraxx vnese pořádek do vaší sbírky hudebních CD a MP3, stejně tak umí evidovat i desky, kazety, minidisky a libovolná další média. Data o albech a skladbách není třeba vkládat ručně, aplikace si je stáhne z internetové databáze. CATraxx využívá databázi MS Access.

Music Express 4.20h - shareware - 1,9 MB
web, download
Další aplikace, se kterou si snadno zaevidujete všechny hudební soubory v nejběžnějších formátech MP3, WMA, OGG APE, AAC a hudební CD, nese název Music Express. Program automaticky prohledá všechna média s hudbou, zařadí soubory do katalogu a případně vás upozorní na duplicitní soubory. Music Express umí rovněž tisknout obaly na CD a DVD s výpisem obsažených skladeb.

Smart CD Catalog Standard 1.0 - shareware - 5,4 MB
web, download
Rovněž aplikace Smart CD Catalog Standard slouží k evidenci různých nosičů hudby, ale poradí si rovněž i s filmovými DVD, CD se softwarem, fotkami a dalšími daty. V databázi je uložen kompletní seznam souborů na CD či DVD, k vyhledávání tedy není nutné vkládat disky do počítače.

Helium Music Manager 2006.1 - trialware - 9,3 MB
web, download
Helium Music Manager zařadí všechna vaše média s hudbou a hudební soubory do přehledného katalogu, ve kterém pak budete moci nahrávky snadno třídit, vyhledávat, doplňovat jejich popisy o další informace atd. Aplikace obsahuje rovněž hudební přehrávač.

Audio editory, efekty a další utility

iPodCopy 6.11 - trialware - 1,7 MB
web, download
Aplikace iPodCopy je užitečná pro všechny majitele populárního přenosného přehrávače, program umožňuj kopírování hudby, videa či fotografií z přehrávače iPod do aplikace iTunes nebo na pevný disk počítače. Program iPodCopy zvládne rovněž správu kalendáře, kontaktů a poznámek a rovněž i synchronizaci s e-mailovým klientem MS Outlook.

File Audio Processor 4.1.20 - trialware - 16,2 MB
web, download
File Audio Processor slouží k přehrávání a dalšímu zpracovávání hudebních souborů. Program umí konvertovat různé hudební formáty, editovat ID3 tagy (ve spolupráci s internetovou databází), vytvářet playlisty, vypalovat hudební CD, nahrávat zvuk a mnoho dalšího.

WavePad 3.03 - freeware - 0,4 MB
web, download
Zvukový editor WavePad umí nahrávat a upravovat zvukové záznamy, obsahuje různé efekty, normalizaci hlasitosti nebo redukci šumu. Výsledný soubor můžete uložit ve formátech WAV, MP3, VOX, RA.

 
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

Tipy a triky pro Windows 10

OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Najdete na iDNES.cz