Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte programy na předpověď počasí

aktualizováno 
Teplota na teploměru neustále šplhá a venku začíná být opravdu příjemně na kolo a delší procházky. Chcete–li sledovat stav počasí v jednoduchém rozhraní, v hlavním panelu, systémové liště či v internetovém prohlížeči ve Windows, zkuste dnešní aplikace.
jaro, kočičky, kočička, Počasí

jaro, kočičky, kočička, Počasí | foto: Profimedia.cz

S předpovědí počasí se dnes můžete setkat nejen v televizi, rádiu a v novinách, ale díky moderní výpočetní technice i na teletextu, internetu atd. Nic tedy nebrání přenést předpověď počasí i do vašeho počítače a to v podobě malé aplikace. Pokud vás tedy, stejně jako nás, nebaví proklikávat se odkazy na serverech, podávajících detailní zprávy o teplotě, tlaku a vlhkosti vzduchu v daném městě, mohou se vám hodit. Lehce tak zjistíte, jak je nyní v Paříži, Austrálii či v Londýně.

Níže uvedené programy jsou obdobou internetových stránek o počasí s tím rozdílem, že zde máte vše nastaveno dle vašich potřeb, čímž odpadává neustálé klikání na odkazy. Většina z nich využívá a opírá se o skutečné naměřené údaje z prověřených zdrojů. Nejde tedy o žádné náhodné předpovědi či hádání počasí. I přesto, že většina dnešních programů si je navzájem dosti podobná, liší se hlavně množstvím podávaných informací. Mezi ty základní samozřejmě patří informace o teplotě vzduchu/moře, povětrnostních podmínkách či zda bude jasno či zataženo. Ty lepší pak nabízejí i geografické mapy pořízené satelitními přístroji a detailně mapují povrch země či určitého státu.

Tip: Pro on–line zjištění stavu počasí využijte služby Wetterzentrale. Na své si přijdou především ti, kteří chtějí číst v meteorologických mapách. Až 15 denní předpovědi – tlak, teplota, vlhkost a srážky. Snímky z meteorologických družic, grafické předpovědi meteorologických prvků pro některá světová města při zemi i ve výškách, aktuální informace o blescích nad Evropou.

ForecastFox 0.9 CZ – freeware
A nemůžeme začít jinou aplikací předpovídající počasí než tou, která je určena pro Firefox. Doplňte si prohlížeč o ForecastFox. Ve stavovém řádku se zobrazí aktuální počasí, výhled na dnešní den a výhled na dny příští. Rozšíření umí také průběžně informovat o změnách počasí pomocí malého upozorňovacího okénka.

 • Stahujte na této adrese (415 KB).


  Miniaplikace WeatherBug – freeware

  Vlastníte–li Windows Vista, potom si tento systém můžete rozšířit o miniaplikaci WeatherBug. Jde samozřejmě o aplikaci pro postranní panel Vista. Po instalaci klikněte na nastavení a zadejte město (např. Prague, Brno, atd.). Klikněte na Search a v dalším okně vyberte přesnější umístění a klikněte na Select. Nyní již vyberete pouze město. Zcela nahoře nezapomeňte přepnout z °F na stupně Celsia. Miniaplikaci lze i v panelu zmenšit.

 • Stahujte na této adrese (286 KB).


  Weather Watcher 5.6 – freeware

  Hlídač počasí. V system tray zobrazuje aktuální počasí s teplotami ve zvolené destinaci kdekoliv na světě. Program zjišťuje předpověď každou hodinu a ukazuje informace o tlaku vzduch, síle větru, teplotě, vlhkosti atd. i na následující dny. Vše navíc dokáže zobrazit i na meteorologických mapách. Informace stahuje vždy na deset dní dopředu. Není tedy nutné připojovat se každý den k internetu.

 • Stahujte na této adrese (2,5 MB).


  Weather Pulse 2.05 – freeware

  Slouží k monitorování počasí a navíc zobrazuje satelitní snímky. Pro dané místo lze sledovat počasí na 10 dní dopředu, aktuální počasí či předpověď na noc. Satelitní snímky pak lze posílat e-mailem nebo ukládat na disk, případně nastavit jako tapetu na plochu. Weather Pulse zobrazuje všechny potřebné informace v rozhraní a v systémové liště může být zobrazena aktuální teplota. V aplikaci lze také jednoduše měnit vzhled pomocí skinů.

 • Stahujte na této adrese (3,9 MB).


  WeatherCast 1.0 – freeware

  Dobrý pomocník na cesty. Podává informace o počasí na 5 dní dopředu, včetně geografických map. Samozřejmostí je pak - teplota, rychlost větru, teplý a studený index. Potěšující je i to, že program informuje o vybraných městech v ČR.

 • Stahujte na této adrese (123 KB).


  WeatherEye 2.1 – freeware

  WeatherEye je freewareová aplikace na plochu vašeho počítače poskytující aktuální stavy počasí ve většině velkých měst na celém světě (až 5 000 destinací).

 • Stahujte na této adrese (770 KB).


  Weather1 7.1 – shareware

  Program, který se vám usadí v systému (běží skrytě v tray liště) a nepřetržitě vás informuje o stavu počasí na celém světě. Informace o povětrnostních podmínkách, předpovědi na několik dní (měsíců) dopředu, data o konkrétní zemi přicházejí z více jak 5500 světových destinací. K dispozici je i na 700 radarů s předpovědí až na 1 rok. Jednotlivé lokace si lze navíc prohlédnout z radarových snímků.

 • Stahujte na této adrese (7,2 MB).


  Froggy 2.0 – freeware

  Jde o velmi podařenou aplikaci (rosničku), která shromažďuje údaje o počasí snad ve všech významných destinacích. Nechybí ani větší města v Česku. Vše je navíc graficky tklivě znázorněno a za pomoci rosničky se tak jednoduše dozvíte, jak je třeba na druhém konci planety. Aktuálně zobrazuje informace z více jak 700 měst na světě a je v češtině.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).


  WeatherAloud 1.8 – shareware

  Software, který vás hlasem informuje o počasí ve více jak 7500 místech na celém světě. V programu si navíc lze nadefinovat poslech jen určených destinací. Lze stáhnout i další jazyky. Bohužel čeština mezi nimi chybí.

 • Stahujte na této adrese (4,2 MB).


  WeatSock 4.9c - shareware

  WetSock dokáže během několika sekund zjistit počasí v libovolné části světa. Mimo jiné podává informace o povětrnostní situaci, teplotě a tlaku vzduchu. Program samozřejmě podporuje proxy server.

 • Stahujte na této adrese (1,8 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Najdete na iDNES.cz