Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte programy na předpověď počasí

aktualizováno 
Teplota na teploměru neustále šplhá a venku začíná být opravdu příjemně na kolo a delší procházky. Chcete–li sledovat stav počasí v jednoduchém rozhraní, v hlavním panelu, systémové liště či v internetovém prohlížeči ve Windows, zkuste dnešní aplikace.
jaro, kočičky, kočička, Počasí

jaro, kočičky, kočička, Počasí | foto: Profimedia.cz

S předpovědí počasí se dnes můžete setkat nejen v televizi, rádiu a v novinách, ale díky moderní výpočetní technice i na teletextu, internetu atd. Nic tedy nebrání přenést předpověď počasí i do vašeho počítače a to v podobě malé aplikace. Pokud vás tedy, stejně jako nás, nebaví proklikávat se odkazy na serverech, podávajících detailní zprávy o teplotě, tlaku a vlhkosti vzduchu v daném městě, mohou se vám hodit. Lehce tak zjistíte, jak je nyní v Paříži, Austrálii či v Londýně.

Níže uvedené programy jsou obdobou internetových stránek o počasí s tím rozdílem, že zde máte vše nastaveno dle vašich potřeb, čímž odpadává neustálé klikání na odkazy. Většina z nich využívá a opírá se o skutečné naměřené údaje z prověřených zdrojů. Nejde tedy o žádné náhodné předpovědi či hádání počasí. I přesto, že většina dnešních programů si je navzájem dosti podobná, liší se hlavně množstvím podávaných informací. Mezi ty základní samozřejmě patří informace o teplotě vzduchu/moře, povětrnostních podmínkách či zda bude jasno či zataženo. Ty lepší pak nabízejí i geografické mapy pořízené satelitními přístroji a detailně mapují povrch země či určitého státu.

Tip: Pro on–line zjištění stavu počasí využijte služby Wetterzentrale. Na své si přijdou především ti, kteří chtějí číst v meteorologických mapách. Až 15 denní předpovědi – tlak, teplota, vlhkost a srážky. Snímky z meteorologických družic, grafické předpovědi meteorologických prvků pro některá světová města při zemi i ve výškách, aktuální informace o blescích nad Evropou.

ForecastFox 0.9 CZ – freeware
A nemůžeme začít jinou aplikací předpovídající počasí než tou, která je určena pro Firefox. Doplňte si prohlížeč o ForecastFox. Ve stavovém řádku se zobrazí aktuální počasí, výhled na dnešní den a výhled na dny příští. Rozšíření umí také průběžně informovat o změnách počasí pomocí malého upozorňovacího okénka.

 • Stahujte na této adrese (415 KB).


  Miniaplikace WeatherBug – freeware

  Vlastníte–li Windows Vista, potom si tento systém můžete rozšířit o miniaplikaci WeatherBug. Jde samozřejmě o aplikaci pro postranní panel Vista. Po instalaci klikněte na nastavení a zadejte město (např. Prague, Brno, atd.). Klikněte na Search a v dalším okně vyberte přesnější umístění a klikněte na Select. Nyní již vyberete pouze město. Zcela nahoře nezapomeňte přepnout z °F na stupně Celsia. Miniaplikaci lze i v panelu zmenšit.

 • Stahujte na této adrese (286 KB).


  Weather Watcher 5.6 – freeware

  Hlídač počasí. V system tray zobrazuje aktuální počasí s teplotami ve zvolené destinaci kdekoliv na světě. Program zjišťuje předpověď každou hodinu a ukazuje informace o tlaku vzduch, síle větru, teplotě, vlhkosti atd. i na následující dny. Vše navíc dokáže zobrazit i na meteorologických mapách. Informace stahuje vždy na deset dní dopředu. Není tedy nutné připojovat se každý den k internetu.

 • Stahujte na této adrese (2,5 MB).


  Weather Pulse 2.05 – freeware

  Slouží k monitorování počasí a navíc zobrazuje satelitní snímky. Pro dané místo lze sledovat počasí na 10 dní dopředu, aktuální počasí či předpověď na noc. Satelitní snímky pak lze posílat e-mailem nebo ukládat na disk, případně nastavit jako tapetu na plochu. Weather Pulse zobrazuje všechny potřebné informace v rozhraní a v systémové liště může být zobrazena aktuální teplota. V aplikaci lze také jednoduše měnit vzhled pomocí skinů.

 • Stahujte na této adrese (3,9 MB).


  WeatherCast 1.0 – freeware

  Dobrý pomocník na cesty. Podává informace o počasí na 5 dní dopředu, včetně geografických map. Samozřejmostí je pak - teplota, rychlost větru, teplý a studený index. Potěšující je i to, že program informuje o vybraných městech v ČR.

 • Stahujte na této adrese (123 KB).


  WeatherEye 2.1 – freeware

  WeatherEye je freewareová aplikace na plochu vašeho počítače poskytující aktuální stavy počasí ve většině velkých měst na celém světě (až 5 000 destinací).

 • Stahujte na této adrese (770 KB).


  Weather1 7.1 – shareware

  Program, který se vám usadí v systému (běží skrytě v tray liště) a nepřetržitě vás informuje o stavu počasí na celém světě. Informace o povětrnostních podmínkách, předpovědi na několik dní (měsíců) dopředu, data o konkrétní zemi přicházejí z více jak 5500 světových destinací. K dispozici je i na 700 radarů s předpovědí až na 1 rok. Jednotlivé lokace si lze navíc prohlédnout z radarových snímků.

 • Stahujte na této adrese (7,2 MB).


  Froggy 2.0 – freeware

  Jde o velmi podařenou aplikaci (rosničku), která shromažďuje údaje o počasí snad ve všech významných destinacích. Nechybí ani větší města v Česku. Vše je navíc graficky tklivě znázorněno a za pomoci rosničky se tak jednoduše dozvíte, jak je třeba na druhém konci planety. Aktuálně zobrazuje informace z více jak 700 měst na světě a je v češtině.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).


  WeatherAloud 1.8 – shareware

  Software, který vás hlasem informuje o počasí ve více jak 7500 místech na celém světě. V programu si navíc lze nadefinovat poslech jen určených destinací. Lze stáhnout i další jazyky. Bohužel čeština mezi nimi chybí.

 • Stahujte na této adrese (4,2 MB).


  WeatSock 4.9c - shareware

  WetSock dokáže během několika sekund zjistit počasí v libovolné části světa. Mimo jiné podává informace o povětrnostní situaci, teplotě a tlaku vzduchu. Program samozřejmě podporuje proxy server.

 • Stahujte na této adrese (1,8 MB). • Nejčtenější

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

  Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

  Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...  Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

  YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

  Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

  Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

  Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

  „Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

  Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

  „Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

  Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

  Další z rubriky

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Stáhněte si zdarma: Pořady tuzemských TV, i když nejste on-line

  Ilustrační foto

  Stahovač FreeRapid Downloader stáhne soubory z různých míst i streamované videa z YouTube, ČT, TV Prima, Nova apod....

  Styl i bezpečnost. Vyzkoušejte alternativní prohlížeče pro Windows

  Ilustrační foto - browser

  Okno do internetu. Nadneseně používaný příměr pro internetové prohlížeče. Díky nim je na jedno kliknutí dostupný obsah...

  Najdete na iDNES.cz