Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si aplikace, které se vejdou na USB klíčenku

aktualizováno 
Být mobilní je dnes trend. Tak proč se neodvázat i od svého počítače a nevzít si důležitá data na přenosné zařízení a pracovat s nimi i na jiném počítači? Pokud máte strach o to, zda na něm budou takové programy, které pro práci potřebujete, vezměte si i je jednoduše s sebou. Třeba na USB klíčence.

Pracujete-li na počítači každý den, potom jste si možná zvykli na své aplikace a rádi byste je využívali na každém počítači. Co však dělat, když ne každý počítač má instalový Firefox, Thunderbird či OpenOffice.org? Řešením může být jejich dodatečná instalace. Ta však není možná vždy, protože ne do každého PC je možné přidávat další programové vybavení. V tom případě by se vám mohly hodit přenosné aplikace, se kterými můžete pracovat i na vašich cestách.

Pokud používáte Firefox, už vás možná napadlo, že by nebylo vůbec od věci použít ho jako mobilní prohlížeč s vlastním nastavením a kdekoli na počítači s operačním systémem Windows mít možnost jej spustit (např. z flashdisku) a bez nutnosti konfigurace ihned začít brouzdat, stejně jako doma. A co byste řekli na instant messengera, jenž bude stále konfigurován vám na míru a historii rozhovorů budete mít stále u sebe?

Proto existují projekty portable software, které zpřístupňují některé běžné aplikace na přenositelné zařízení (USB flash disk, USB disky, CD, DVD apod.). Tyto programy jsou tedy  alternativou pro uživatele, kteří potřebují pracovat na cestách, ale na počítačích, které jej neobsahují nebo kam je není možné běžným způsobem nainstalovat. Bez průtahů tak máte k dispozici nejen program, na který jste zvyklí, ale i své nastavení.

Portable Firefox 1.5 - freeware
Program Portable FireFox 1.5 je plnohodnotný a bezpečný internetový prohlížeč odvozený od Mozilla Firefox, který můžete vzít s sebou i do internetové kavárny. Nemusí se instalovat stačí ho po stažení dekomprimovat. Z přenosného disku ukousne něco kolem 16 MB. Nevýhodou je zatím poněkud obtížnější instalace plug-inů pro prohlížení Macromedia Flash.

 • Stahujte na této adrese (6.3 MB).

 • Portable Thunderbird 1.0.7 - freeware
  Kromě svého internetového prohlížeče můžete na cesty vzít i poštovního klienta z dílen Mozilla Foundation. Portable Thunderbird tedy dokáže běžet na přenosných zařízeních s minimální rekonfigurací. Po rozbalení stačí e-mailového klienta spustit, nastavit si svůj poštovní účet a to je vše. Od teď si můžete kontrolovat vaše e-mailové účty přes POP3 i na cestách.

 • Stahujte na této adrese (6.7 MB).

 • DeepBurner Free Portable 1.7.2 - freeware
  Pokud znáte program DeepBurner, potom jistě přivítáte i jeho přenosnou verzi. Jde totiž o výkonný nástroj pro vypalování CD a DVD disků. S přenosným DeepBurnerem můžete vytvořit vlastní datové, bootovací či zvukové kompilace. Přátelské a intuitivní uživatelské rozhraní přispívá k pohodlné práci. Poradí si i s tvorbou obalů pro právě vytvořené disky. Obsahuje i nástroj na tvorbu obalů a také autorunů. Chcete-li vypalovat bez nutnosti instalace, potom program jistě uvítáte.

 • Stahujte na této adrese (2.8 MB).

 • Portable OpenOffice.org 2.0.1 – freeware
  Chcete-li i přenositelný balík kancelářských aplikací, zkuste Portable OpenOffice.org. Jde o speciální verzi kompletního a bezplatného OpenOffice.org 2.0. Svoji oblíbenou kancelář tak nemusíte nikam instalovat a budete ji mít neustále po ruce. Na nosič ho stačí pouze rozbalit, kde potom zabírá přibližně 144 MB (klasická verze cca 300 MB). Pokud nemáte tolik volného místa, můžete mobilní OpenOffice.org ještě zmenšit vynecháním nějaké aplikace.

 • Stahujte na této adrese (74.7 MB).

 • Portable AbiWord 2.4.2 - freeware
  Pokud nepotřebujete mobilní kancelář a spokojíte se pouze s textovým editorem, potom zkuste Portable AbiWord. Získáte tak bohatý textový editor zcela zdarma. Slouží k tvorbě a editaci dokumentů (.DOC, .RTF), který se podobá konkurenci od společnosti Microsoft. Program vypadá prakticky stejně jako Microsoft Word, takže si na něj snadno zvyknete. Podporuje i HTML, Palm dokumenty, Psion Word, atd. Velkou výhodou je i to, že je v češtině a navíc si ho můžete obohatit i o kontrolu pravopisu, pro kterou si musíte ze stránek produktu stáhnout český slovník. Oproti mobilního OpenOffice.org zabere na médiu pouze 20 MB.

 • Stahujte na této adrese (6.2 MB).

 • Portable Gaim 1.5 Beta 2 – freeware
  Portable Gaim je přenosná verze známého instant messengera, který umí více komunikačních protokolů (AIM, ICQ, MSN, Yahoo!, IRC, Jabber atd.). Komunikovat tak můžete v nejrozšířenějších sítích a to bez instalace a dokonce s vlastním nastavením klienta. Takže i váš kecálek může být mobilní.

 • Stahujte na této adrese (5.7 MB).

 • Keynesis Portable Sweeper 1.5 - shareware
  Chcete mít po ruce neustále i osobní zahlazovačku stop v PC? Potom si pořiďte produkt Keynesis Portable Sweeper. Může se hodit zejména v situacích, kdy potřebujete zamést své stopy z počítače, který jste použili. Lehce tak smažete historii otevřených dokumentů či navštívených stránek, spouštění aplikací atd. Mazat lze čtyřmi možnostmi: Home, Office, Other. Pro každý z těchto typů si můžete definovat oblasti pro mazání dat. Poslední možnost smaže všechna citlivá data naráz.

 • Stahujte na této adrese (776 kB).

 • Portable FileZilla 2.2.17 – freeware
  Přenosný FTP klient pro stahování programů z FTP serverů. Má stejné funkce jako klasická FileZilla. Takže dokáže uchovávat jednotlivé relace připojení, podporuje SSL a Kerberos GSS podpora připojení přes firewall a proxy, automatická volba mezi binárním a textovým módem přenosu podle typu souboru, možnost přizpůsobení vzhledu rozhraní. Pracujete-li tedy často s FTP, neměl by vám ten program chybět na vašem přenosném zařízení.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).

 • Portable Sunbird 0.2 - freeware
  Přenosný Mozilla Sunbird je skvělý kalendář, plánovač a organizér, který je samostatnou rozšířenou verzí modulu Mozilla Kalendář. Aplikace umožňuje detailní plánování včetně automatických připomínek a také export a import dat ze souborů. Připomínka může být zaslána i na zadanou e-mailovou adresu. Mějte vaše schůzky neustále s sebou.

 • Stahujte na této adrese (6 MB).

 • Foxit Reader 1.3 - freeware
  Kdo by neznal soubory ve formátu PDF. K prohlížení těchto dokumentů slouží aplikace Adobe Reader. Chcete-li však takovéto dokumenty prohlížet i na cestách na PC, kde není instalovaný prohlížeč PDF, stačí si stáhnout a rozpakovat tuto utilitku. Prohlížení a tisk PDF dokumentů bude snadnou záležitostí.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).

 • Víte-li o dalším užitečným software na cesty pro USB klíčenku či další přenositelné média, dejte o něm vědět dalším čtenářům v diskusi.
  Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz