Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si, co vás ve škole (mimo jiné) nenaučili

aktualizováno 
Chemie, přírodopis, čeština, matematika - to všechno jsou předměty, při vzpomínce na něž leckomu vyskáčou pupínky. Máme pro vás programy, které vám zdarma pomohou trauma z dětství překonat.

Základní škola

Procvičujte si matematiku, češtinu, přírodopis a další školní předměty. Většina námi doporučovaných produktů je k dispozici dokonce zdarma. Pokud máte doma dítko školou povinné, neváhejte a instalujte.

V následujícím přehledu naleznete několik zajímavých aplikací pro základní, ale i střední školy. S jejich pomocí si procvičíte matematiku, češtinu, chemii, přírodopis atd. Protože jde většinou o zdarma dostupné programy, nelze od nich očekávat převratné funkce a vlastnosti. Chcete-li svým dětem dopřát opravdu komplexní a profesionální produkty, je nutné se poohlédnout po komerčních řešeních, kterých na našem trhu existuje poměrně dost.

Žáček 1.0 – freeware
Program Žáček je určen pro všechny školou povinné děti, kterým chce rodič zpestřit učení a procvičování vybraných kapitol zábavnou formou. Chcete naučit své dítě rozpoznávat ručičkové hodiny, chemické prvky, abecedu, noty, naučit práci s penězi, počítat a to vše nenásilnou a hravou formou? Pak je tento program určen právě pro vás.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (700 KB).


  Diktáty Holubec – freeware

  Program Diktáty Holubec může pomoci vašim dětem zvládnout pravopis českého jazyka. Skládá se z řady pravopisných cvičení, na kterých si vaše děti procvičí pravopis. Můžete své děti nechat si ho jen tak pocvičit i si je přezkoušet. Můžete jim zadat vypracovat jen určité cvičení nebo přímo celou kapitolu zabývající se určitým jevem. Pravopisné cvičení nebo i celé kapitoly si můžete také vytisknout na papír.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (800 KB).


  Converter 1.4 – freeware

  Converter je aplikace určená pro převody fyzikálních jednotek. Program umí pracovat s více než sedmi sty jednotkami. Ty jsou seskupeny do několika oblastí podle fyzikálních veličin. Converter umí mezi sebou převádět jednotky těchto veličin: délky, obsahu, objemu, hmotnosti, síly, tlaku, práce, výkonu, elektromagnetismu (proudu, napětí, odporu, magnetického toku, magnetické indukce a intenzity magnetického pole), fotometrie (svítivosti, jasu, osvětlení), rychlosti, teploty, úhlu, času, hustoty, kinematické a dynamické viskozity a průtoku. Taky umí převádět násobky a díly.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,8 MB).


  Kdo je kdo v Česku, Slovensku a ve světě 2.3 – shareware

  Chcete vědět, kdo byla Vlasta Fabiánová, čím se proslavila a kdy umřela? Potom zkuste využít slovník Kdo je kdo. Databáze česko-slovenských jmen obsahuje 6280 hesel, u světové to je 11 300 a celkově obsahuje 4100 fotek. Stávající databázi lze i editovat a dokonce do ní lze přidávat i další osobnosti.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (60,7 MB).


  Botanika vyšší rostliny: Léčivky 2.0 – demo

  Jednoduchá výuková aplikace k výuce přírodopisu na ZŠ. Program je rozdělen na část výukovou a část testovací. Navíc obsahuje dva závěrečné testy. Každá položka obsahuje obrázek, stručný popisek a celkovou nápovědu. Obsahuje celkem 30 léčivek spolu s jejich testy.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2 MB).


  Koření zámořských objevů – freeware

  Tento program obsahuje obrázkový test, ve kterém je úkolem určit koření na obrázku. Pod odpovědí se objeví mapa výskytu této rostliny společně se zajímavými informacemi o ní. Tyto informace můžete následně využít v další části programu, kde se detailně seznamujete s jednotlivými zástupci. Po stáhnutí přejmenujte soubor na koren.exe. Spusťte tento soubor, zadejte heslo (získáte zdarma), rozbalte a spusťte setup.exe.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,5 MB).


  BasicChemi 2 – freeware

  Počítačová periodická soustava prvků obsahuje vše, co by měla mít (názvy prvků v češtině, latině, angličtině a němčině, molární hmotnosti prvků, hodnoty elektronegativity, jejich protonová a oxidační čísla). Dále umožňuje výpočet molární hmotnosti sloučenin, jednoduché výpočty s procenty. Informace o prvcích lze samozřejmě tisknout. Přítomen je kvíz na otestování vašich znalostí. Navíc se v programu nacházejí základní informace významných osobností české i světové vědy v oblasti chemie. Program lze aktualizovat pomocí aplikace Updater, která je součástí instalace.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,2 MB).


  Smart Counter 1.2 – freeware

  Smart Counter je aplikace určená pro všechny žáky základních i středních škol a pro studenty osmiletých gymnázií. Je dobrým pomocníkem při studiu matematiky. Dokáže zobrazit všechny výpočty i s celým jejich postupem. Program zvládá tyto výpočty: řešení rovnic (lineární, kvadratické, vyšších stupňů), řešení soustav rovnic s neznámými, výpočty se zlomky (krácení, převod desetinného i periodického čísla na zlomek), dělení mnohočlenů, násobení "pod sebe", převody jednotek, převody mezi číselnými soustavami, největší společný dělitel, nejmenší společný násobek, rozklad na součin prvočísel a výpis prvočísel v intervalu.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).


  RazDvaTri 1.0 – freeware

  Program RazDvaTri je výukový program určený na podporu výuky matematiky na 1. stupni základní školy. Pracuje ve dvou základních režimech: výuka a test. Pokrývá velkou část klíčového učiva matematiky prvního stupně základní školy – porovnávání čísel, základní matematické operace (sčítání, odčítání, násobení a dělení).

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).
   

  Solid Geometry 0.91 – shareware

  Nástroj, který rychle, spolehlivě a přesně spočítá objem, povrch či hmotnost různých prostorových útvarů. Dostupné jsou prakticky všechny typické útvary: krychle, kvádr, koule, kužel, válec, jehlan, hranol, komolý kužel, komolý jehlan, válcová nádrž, kulová úseč, kulová výseč a kulová vrstva. Z nich jehlan, hranol a komolý jehlan mají dále několik možných podstav. Pro snazší orientaci je u každého přítomen nákres. A pro případný manuální výpočet jsou k dispozici vzorce pro všechny typy zahrnutých těles.
 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (522 KB).
 • Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Chraňte včas své elektronické zařízení.
  Chraňte svůj tablet před viry a hackery a za odměnu si zahrajte

  Bezpečnostní rizika dnes číhají i na majitele mobilních zařízení, takže jsme do dnešního přehledu zařadili i antivirovou aplikaci, která se postará i o ochranu...  celý článek

  První nativní 4K UHD Blu-ray na českém trhu.
  Ochrana 4K Ultra HD Blu-ray podlehla. Nový program ji dokáže odstranit

  Ochrana označovaná jako AACS 2.0 byla prolomena a už se objevil i program, který ji dokáže obejít a stáhnout video z 4K Blu-ray disků.  celý článek

  Google Home - domov pro Asistenta Google
  Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

  Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.