Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si, co vás ve škole (mimo jiné) nenaučili

aktualizováno 
Chemie, přírodopis, čeština, matematika - to všechno jsou předměty, při vzpomínce na něž leckomu vyskáčou pupínky. Máme pro vás programy, které vám zdarma pomohou trauma z dětství překonat.

Základní škola

Procvičujte si matematiku, češtinu, přírodopis a další školní předměty. Většina námi doporučovaných produktů je k dispozici dokonce zdarma. Pokud máte doma dítko školou povinné, neváhejte a instalujte.

V následujícím přehledu naleznete několik zajímavých aplikací pro základní, ale i střední školy. S jejich pomocí si procvičíte matematiku, češtinu, chemii, přírodopis atd. Protože jde většinou o zdarma dostupné programy, nelze od nich očekávat převratné funkce a vlastnosti. Chcete-li svým dětem dopřát opravdu komplexní a profesionální produkty, je nutné se poohlédnout po komerčních řešeních, kterých na našem trhu existuje poměrně dost.

Žáček 1.0 – freeware
Program Žáček je určen pro všechny školou povinné děti, kterým chce rodič zpestřit učení a procvičování vybraných kapitol zábavnou formou. Chcete naučit své dítě rozpoznávat ručičkové hodiny, chemické prvky, abecedu, noty, naučit práci s penězi, počítat a to vše nenásilnou a hravou formou? Pak je tento program určen právě pro vás.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (700 KB).


  Diktáty Holubec – freeware

  Program Diktáty Holubec může pomoci vašim dětem zvládnout pravopis českého jazyka. Skládá se z řady pravopisných cvičení, na kterých si vaše děti procvičí pravopis. Můžete své děti nechat si ho jen tak pocvičit i si je přezkoušet. Můžete jim zadat vypracovat jen určité cvičení nebo přímo celou kapitolu zabývající se určitým jevem. Pravopisné cvičení nebo i celé kapitoly si můžete také vytisknout na papír.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (800 KB).


  Converter 1.4 – freeware

  Converter je aplikace určená pro převody fyzikálních jednotek. Program umí pracovat s více než sedmi sty jednotkami. Ty jsou seskupeny do několika oblastí podle fyzikálních veličin. Converter umí mezi sebou převádět jednotky těchto veličin: délky, obsahu, objemu, hmotnosti, síly, tlaku, práce, výkonu, elektromagnetismu (proudu, napětí, odporu, magnetického toku, magnetické indukce a intenzity magnetického pole), fotometrie (svítivosti, jasu, osvětlení), rychlosti, teploty, úhlu, času, hustoty, kinematické a dynamické viskozity a průtoku. Taky umí převádět násobky a díly.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,8 MB).


  Kdo je kdo v Česku, Slovensku a ve světě 2.3 – shareware

  Chcete vědět, kdo byla Vlasta Fabiánová, čím se proslavila a kdy umřela? Potom zkuste využít slovník Kdo je kdo. Databáze česko-slovenských jmen obsahuje 6280 hesel, u světové to je 11 300 a celkově obsahuje 4100 fotek. Stávající databázi lze i editovat a dokonce do ní lze přidávat i další osobnosti.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (60,7 MB).


  Botanika vyšší rostliny: Léčivky 2.0 – demo

  Jednoduchá výuková aplikace k výuce přírodopisu na ZŠ. Program je rozdělen na část výukovou a část testovací. Navíc obsahuje dva závěrečné testy. Každá položka obsahuje obrázek, stručný popisek a celkovou nápovědu. Obsahuje celkem 30 léčivek spolu s jejich testy.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2 MB).


  Koření zámořských objevů – freeware

  Tento program obsahuje obrázkový test, ve kterém je úkolem určit koření na obrázku. Pod odpovědí se objeví mapa výskytu této rostliny společně se zajímavými informacemi o ní. Tyto informace můžete následně využít v další části programu, kde se detailně seznamujete s jednotlivými zástupci. Po stáhnutí přejmenujte soubor na koren.exe. Spusťte tento soubor, zadejte heslo (získáte zdarma), rozbalte a spusťte setup.exe.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,5 MB).


  BasicChemi 2 – freeware

  Počítačová periodická soustava prvků obsahuje vše, co by měla mít (názvy prvků v češtině, latině, angličtině a němčině, molární hmotnosti prvků, hodnoty elektronegativity, jejich protonová a oxidační čísla). Dále umožňuje výpočet molární hmotnosti sloučenin, jednoduché výpočty s procenty. Informace o prvcích lze samozřejmě tisknout. Přítomen je kvíz na otestování vašich znalostí. Navíc se v programu nacházejí základní informace významných osobností české i světové vědy v oblasti chemie. Program lze aktualizovat pomocí aplikace Updater, která je součástí instalace.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,2 MB).


  Smart Counter 1.2 – freeware

  Smart Counter je aplikace určená pro všechny žáky základních i středních škol a pro studenty osmiletých gymnázií. Je dobrým pomocníkem při studiu matematiky. Dokáže zobrazit všechny výpočty i s celým jejich postupem. Program zvládá tyto výpočty: řešení rovnic (lineární, kvadratické, vyšších stupňů), řešení soustav rovnic s neznámými, výpočty se zlomky (krácení, převod desetinného i periodického čísla na zlomek), dělení mnohočlenů, násobení "pod sebe", převody jednotek, převody mezi číselnými soustavami, největší společný dělitel, nejmenší společný násobek, rozklad na součin prvočísel a výpis prvočísel v intervalu.

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).


  RazDvaTri 1.0 – freeware

  Program RazDvaTri je výukový program určený na podporu výuky matematiky na 1. stupni základní školy. Pracuje ve dvou základních režimech: výuka a test. Pokrývá velkou část klíčového učiva matematiky prvního stupně základní školy – porovnávání čísel, základní matematické operace (sčítání, odčítání, násobení a dělení).

 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).
   

  Solid Geometry 0.91 – shareware

  Nástroj, který rychle, spolehlivě a přesně spočítá objem, povrch či hmotnost různých prostorových útvarů. Dostupné jsou prakticky všechny typické útvary: krychle, kvádr, koule, kužel, válec, jehlan, hranol, komolý kužel, komolý jehlan, válcová nádrž, kulová úseč, kulová výseč a kulová vrstva. Z nich jehlan, hranol a komolý jehlan mají dále několik možných podstav. Pro snazší orientaci je u každého přítomen nákres. A pro případný manuální výpočet jsou k dispozici vzorce pro všechny typy zahrnutých těles.
 • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (522 KB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

  uTorrent

  Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

  Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

  Tablet pro práci i zábavu

  Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

  Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

  Děti a počítač

  Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

  Najdete na iDNES.cz