Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si nové Zoner Photo Studio zdarma

aktualizováno 
Nejnovější vydání přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem vám kromě aktuálních verzí zajímavých editorů, prohlížečů a konvertorů grafiky i videa nabídne třeba i hravý program FillToy, což je elektronická verze klasických omalovánek.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Zoner Photo Studio 8

trialware; homepage; download; 50,8 MB  

Zoner Photo Studio je vyspělý nástroj pro práci s digitálními fotografiemi od české firmy. Aplikace umí stahovat obrázky do počítače, automaticky je upravovat, vytvářet katalogy, publikovat fotky na internetu a velmi mnoho dalších věcí. Během zkušební doby nejspíš ani nestihnete vyzkoušet všechny funkce programu.

XnView 1.82.2

freeware; homepage; download; 6,8 MB  

Prohlížení, konverzi formátů a základní úpravy obrázků zvládne freeware aplikace XnView. Hlavní předností tohoto programu je podpora více než 400 druhů grafických formátů pro čtení a 50 typů pro zápis. XnView umí rovněž vytvářet slideshow nebo HTML galerie z digitálních fotek.

Fresh View 6.00

freeware; homepage; download; 1,7 MB  

Další freeware aplikace, určená na prohlížení fotek a základní práci s obrázky, nese název Fresh View. Program umí prohlížet nejen obrázky v běžných formátech, ale rovněž i přehrávat video či hudbu. Z fotografií je možné vytvářet HTML alba k vystavení na webu.

SPX Graphics Editor 2.0

shareware; homepage; download; 4,6 MB  

K vytváření a základním úpravám bitmapových obrázků je určený program SPX Graphics Editor. Aplikace obsahuje základní sadu nástrojů pro kreslení a sadu grafických filtrů v přehledném a jednoduchém balení. Program spolupracuje se základními typy bitmapových souborů.

Pixel Editor 1.1

shareware; homepage; download; 1,2 MB  

Pixel Editor je grafický editor, který slouží zejména pro precizní úpravy obrázků menších rozměrů (typicky ikony nebo tlačítka na internetových stránkách). Připraveny jsou standardní nástroje na kreslení a vytváření geometrických tvarů. Hotovou grafiku můžete exportovat ve formátech BMP, PNG, GIF a JPEG.

AnFX 5.3.1.5

shareware; homepage; download; 3,2 MB  

S aplikací AnFX je možné snadno a rychle vytvářet animace, vhodné k umístění na internetových stránkách. Podporovány jsou formáty Flash (SWF) a Java (AFX). Ve zkušební verzi jsou omezeny funkce pro export animací.

Visual Terrain Maker 1.2.0.30

shareware; homepage; download; 0,3 MB  

Program Visual Terrain Maker umí, v souladu se svým názvem, vytvářet 3D modely krajiny. Hotové modely je možné použít například při programování počítačových her a k dalším podobným účelům.

Konverze obrázků a videa

MPEG Direct Maker 5.0.3

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

MPEG Direct Maker je konverzní nástroj, který zvládne vzájemnou konverzi video formátů DVD, VCD, MOV, AVI, MPEG, RM, WMV, DivX, XviD a další. Konverze může probíhat dávkově, filmy v podporovaných formátech můžete sledovat na vestavěném přehrávači.

Flash Video Studio 1.5

shareware; homepage; download; 3,3 MB  

Aplikace Flash Video Studio převádí soubory s videem v běžných formátech (AVI, WMV, ASF, MPEG) do animací ve formátu Flash. V programu je rovněž obsažena řada speciálních efektů a filtrů, do animací je možné přidávat vodoznak či text. Soubory s videem je možné přímo v programu stříhat a doplňovat do nich zvuk (z MP3, WAV nebo WMA souborů). Flash Video Studio vygeneruje animaci a HTML kód, který je možné pomocí vestavěného FTP klienta uploadovat na webový server.

DGMPGDec MPEG2 Decoding Package 1.46

freeware; homepage; download; 0,3 MB  

DGMPGDec MPEG2 Decoding Package slouží k bezchybnému převodu filmů na DVD do formátů AVI. Program se postará o bezproblémový převod snímků videa a správnou synchronizaci obrazu se zvukem.

Další utility

BR's PhotoArchiver 4.2.10

shareware; homepage; download; 2,6 MB  

BR's PhotoArchiver vytvoří ze všech vašich obrázků a fotografií na libovolných médiích databázi, kde můžete ke každému obrázku přidávat komentáře či klíčová slova, vyhledávat a třídit je podle kritérií. Program uloží v databázi náhledy fotografií, uložených například na CD, při hledání konkrétních fotografií tedy není nutné, aby byl disk, na kterém jsou snímky fyzicky uloženy, vložen v počítači. Aplikace podporuje 19 nejpoužívanějších grafických formátů včetně RAW pro některé typy digitálních fotoaparátů.

Foto CD HTML 1.05

freeware; homepage; download; 1,8 MB  

Foto CD HTML je freeware program, který z vybraných obrázků automaticky vytvoří HTML album, které můžete vystavit na svých webových stránkách. Aplikace je velmi jednoduchá a nenabízí žádné pokročilé možnosti pro úpravu vzhledu alba.

SPX Instant Screen Capture 5.0

shareware; homepage; download; 1,8 MB

SPX Instant Screen Capture je nástroj na snímání plochy Windows, který umí snímky přímo odesílat e-mailem, ukládat do souboru, otevírat v grafickém editoru atd.

Dead Pixel Tester 2.1

freeware; homepage; download; 0,2 MB  

Dead Pixel Tester je program na testování přítomnosti vadných pixelů na LCD monitorech. Aplikace zobrazuje jednotlivé barvy přes celou obrazovku, snadno tak můžete okem rozpoznat zda-li váš displej vadné body obsahuje.

FillToy 1.00

shareware; homepage; download; 4,4 MB  

FillToy je program ve stylu dětských omalovánek, ve kterém je možné snadno vybarvovat připravené obrázky a následně je třeba i tisknout. Mnoho obrázků k vymalování najdete na domovském webu aplikace.

GetWebPics 2.6

shareware; homepage; download; 2,9 MB  

GetWebPics je nástroj na hromadné stahování obrázků z webových stránek podle zadaných kritérií. Nastavit můžete například formát a velikost obrázků, hloubku prohledávání webu atd. Stahovat je možné i soubory dalších typů, například hudbu v MP3 nebo ZIP archívy. Aplikace umí rovněž vyhledávat obrázky na internetu podle klíčových slov.

Autor:Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

„Sociální hodnocení lidí“ v Čině se začíná uplatňovat v reálném životě

Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda...

Další z rubriky

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Tipy pro Windows 10: Zapněte klidový režim PC a nebude při práci rušit

Tipy a triky pro Windows 10

Tichý režim nemají jen telefony, ale také Windows. Podíváme se, kde ho aktivovat, jak zakázat zobrazování obrázku na...

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Najdete na iDNES.cz