Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si nové Zoner Photo Studio zdarma

aktualizováno 
Nejnovější vydání přehledu zajímavých programů pro práci s grafikou a videem vám kromě aktuálních verzí zajímavých editorů, prohlížečů a konvertorů grafiky i videa nabídne třeba i hravý program FillToy, což je elektronická verze klasických omalovánek.

Prohlížeče, přehrávače a editory

Zoner Photo Studio 8

trialware; homepage; download; 50,8 MB  

Zoner Photo Studio je vyspělý nástroj pro práci s digitálními fotografiemi od české firmy. Aplikace umí stahovat obrázky do počítače, automaticky je upravovat, vytvářet katalogy, publikovat fotky na internetu a velmi mnoho dalších věcí. Během zkušební doby nejspíš ani nestihnete vyzkoušet všechny funkce programu.

XnView 1.82.2

freeware; homepage; download; 6,8 MB  

Prohlížení, konverzi formátů a základní úpravy obrázků zvládne freeware aplikace XnView. Hlavní předností tohoto programu je podpora více než 400 druhů grafických formátů pro čtení a 50 typů pro zápis. XnView umí rovněž vytvářet slideshow nebo HTML galerie z digitálních fotek.

Fresh View 6.00

freeware; homepage; download; 1,7 MB  

Další freeware aplikace, určená na prohlížení fotek a základní práci s obrázky, nese název Fresh View. Program umí prohlížet nejen obrázky v běžných formátech, ale rovněž i přehrávat video či hudbu. Z fotografií je možné vytvářet HTML alba k vystavení na webu.

SPX Graphics Editor 2.0

shareware; homepage; download; 4,6 MB  

K vytváření a základním úpravám bitmapových obrázků je určený program SPX Graphics Editor. Aplikace obsahuje základní sadu nástrojů pro kreslení a sadu grafických filtrů v přehledném a jednoduchém balení. Program spolupracuje se základními typy bitmapových souborů.

Pixel Editor 1.1

shareware; homepage; download; 1,2 MB  

Pixel Editor je grafický editor, který slouží zejména pro precizní úpravy obrázků menších rozměrů (typicky ikony nebo tlačítka na internetových stránkách). Připraveny jsou standardní nástroje na kreslení a vytváření geometrických tvarů. Hotovou grafiku můžete exportovat ve formátech BMP, PNG, GIF a JPEG.

AnFX 5.3.1.5

shareware; homepage; download; 3,2 MB  

S aplikací AnFX je možné snadno a rychle vytvářet animace, vhodné k umístění na internetových stránkách. Podporovány jsou formáty Flash (SWF) a Java (AFX). Ve zkušební verzi jsou omezeny funkce pro export animací.

Visual Terrain Maker 1.2.0.30

shareware; homepage; download; 0,3 MB  

Program Visual Terrain Maker umí, v souladu se svým názvem, vytvářet 3D modely krajiny. Hotové modely je možné použít například při programování počítačových her a k dalším podobným účelům.

Konverze obrázků a videa

MPEG Direct Maker 5.0.3

shareware; homepage; download; 3,1 MB  

MPEG Direct Maker je konverzní nástroj, který zvládne vzájemnou konverzi video formátů DVD, VCD, MOV, AVI, MPEG, RM, WMV, DivX, XviD a další. Konverze může probíhat dávkově, filmy v podporovaných formátech můžete sledovat na vestavěném přehrávači.

Flash Video Studio 1.5

shareware; homepage; download; 3,3 MB  

Aplikace Flash Video Studio převádí soubory s videem v běžných formátech (AVI, WMV, ASF, MPEG) do animací ve formátu Flash. V programu je rovněž obsažena řada speciálních efektů a filtrů, do animací je možné přidávat vodoznak či text. Soubory s videem je možné přímo v programu stříhat a doplňovat do nich zvuk (z MP3, WAV nebo WMA souborů). Flash Video Studio vygeneruje animaci a HTML kód, který je možné pomocí vestavěného FTP klienta uploadovat na webový server.

DGMPGDec MPEG2 Decoding Package 1.46

freeware; homepage; download; 0,3 MB  

DGMPGDec MPEG2 Decoding Package slouží k bezchybnému převodu filmů na DVD do formátů AVI. Program se postará o bezproblémový převod snímků videa a správnou synchronizaci obrazu se zvukem.

Další utility

BR's PhotoArchiver 4.2.10

shareware; homepage; download; 2,6 MB  

BR's PhotoArchiver vytvoří ze všech vašich obrázků a fotografií na libovolných médiích databázi, kde můžete ke každému obrázku přidávat komentáře či klíčová slova, vyhledávat a třídit je podle kritérií. Program uloží v databázi náhledy fotografií, uložených například na CD, při hledání konkrétních fotografií tedy není nutné, aby byl disk, na kterém jsou snímky fyzicky uloženy, vložen v počítači. Aplikace podporuje 19 nejpoužívanějších grafických formátů včetně RAW pro některé typy digitálních fotoaparátů.

Foto CD HTML 1.05

freeware; homepage; download; 1,8 MB  

Foto CD HTML je freeware program, který z vybraných obrázků automaticky vytvoří HTML album, které můžete vystavit na svých webových stránkách. Aplikace je velmi jednoduchá a nenabízí žádné pokročilé možnosti pro úpravu vzhledu alba.

SPX Instant Screen Capture 5.0

shareware; homepage; download; 1,8 MB

SPX Instant Screen Capture je nástroj na snímání plochy Windows, který umí snímky přímo odesílat e-mailem, ukládat do souboru, otevírat v grafickém editoru atd.

Dead Pixel Tester 2.1

freeware; homepage; download; 0,2 MB  

Dead Pixel Tester je program na testování přítomnosti vadných pixelů na LCD monitorech. Aplikace zobrazuje jednotlivé barvy přes celou obrazovku, snadno tak můžete okem rozpoznat zda-li váš displej vadné body obsahuje.

FillToy 1.00

shareware; homepage; download; 4,4 MB  

FillToy je program ve stylu dětských omalovánek, ve kterém je možné snadno vybarvovat připravené obrázky a následně je třeba i tisknout. Mnoho obrázků k vymalování najdete na domovském webu aplikace.

GetWebPics 2.6

shareware; homepage; download; 2,9 MB  

GetWebPics je nástroj na hromadné stahování obrázků z webových stránek podle zadaných kritérií. Nastavit můžete například formát a velikost obrázků, hloubku prohledávání webu atd. Stahovat je možné i soubory dalších typů, například hudbu v MP3 nebo ZIP archívy. Aplikace umí rovněž vyhledávat obrázky na internetu podle klíčových slov.

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

Ilustrační foto

Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Najdete na iDNES.cz