Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si trojrozměrný Internet Explorer

aktualizováno 
Klasický Internet Explorer už není v módě, zkuste vyzkoušet nový, a to rovnou trojrozměrný. Jak se pracuje v prostoru? Chcete výborný počeštěný program pro každého fotografa od Google? A co byste řekli na aplikaci odstraňující trojské koně a nástroj, který vypíše obsah složky do HTML souboru?

SphereXPlorer 0.55 – freeware
Pokud znáte zajímavý nástroj SphereXP, který dokáže proměnit pracovní plochu systému ve 3D prostředí, potom pro vás možná aplikace SphereXPlorer nebude neznámá. Díky ní si můžete i svůj vlastní Internet Explorer proměnit v trojrozměrný browser.

SphereXPlorer je totiž nejnovější produkt pocházející od našich východních sousedů. Slovák Dušan Hamar se věnuje a vyvíjí třírozměrné aplikace založené na technologii .NET Framework. Kromě zmíněného produktu SphereXP nedávno představil i SphereXPlorer. S jeho pomocí budete moci otevřít okno, se kterým můžete manipulovat do všech stran, různě ho natáčet a dokonce i přibližovat a oddalovat. Přitom však všechny jeho funkce budou i nadále zachovány. To znamená, že internetovou stránku můžete prohlížet jako před tím. Všechno se dá ovládat pohybem myši anebo tlačítky. Ale pozor. Pro provoz tohoto 3D IE je zapotřebí silnější počítač. Program je dost náročný na hardware. Minimální konfigurace je totiž procesor s taktem 1.0 GHz, 256 MB RAM operační pamětí (512 MB doporučeno) a 3D grafickou kartou. Chcete-li se tak podívat do budoucnosti a dozvědět se, jak bude vypadat počítačové grafické rozhraní, můžete tak učinit již nyní.

 • Program stahujte na této adrese (2,1 MB).
 • SphereXPlorer

  Picasa 2.2 – freeware
  V létě to bude už dva roky, co společnost provozující celosvětově proslulý vyhledávač Google, koupila firmu Picasa. Ta se proslavila mezi lidmi především díky stejnojmennému programu pro uživatele digitálních fotoaparátů. Aplikace umožňuje nejen automatické kopírování fotografií z fotoaparátu, ale i jejich organizování, vyhledávání či prezentaci a samozřejmě i následnou editaci. Velmi slušné funkce nabízí i nástroj pro tvorbu webové galerie. Odstranit tak lze jev červených očí, snímky můžete ořezávat či různě natáčet a ke každé z nich můžete přidat několik klíčových slov, popisujících zachycený okamžik. Dobrou vlastností je i možnost přímého kopírování snímků na 1 GB Gmail. Druhá verze je na světě již více jak rok. Avšak teprve nedávno došlo nejen k počeštění oficiálního webu s programem, ale dokonce i uživatelského rozhraní Picasa 2.2. Program tak bude snadněji ovladatelný i pro ty, kteří angličtinou zrovna nevládnou. Nápověda je však bohužel stále v angličtině.

 • Program stahujte na této adrese (4,6 MB).
 • Picasa 2.2

  Trojan Remover 6.4.9 – shareware
  Odstraňte koně, alespoň tak by se dal počeštit název produktu Trojan Remover. Máte-li podezření, že se ve vašem počítači nachází trojský kůň internetového červa, pak by se vám mohl zcela zajisté hodit. Již z názvu je patrné, že se jedná o nástroj pro detekci a odstranění zákeřných počítačových kódů. Dle autorů si poradí a dokonale odstraní i ty koně, se kterými si neporadí antivirový program. Zároveň slibuje opravit pozměněné systémové soubory Windows a smaže nežádoucí záznamy z registru (databáze důležitých souborů obsahujících konfiguraci operačního systému a programů v PC). Po stažení a instalaci produktu, nechte provést zjištění novější verze a také stažení nejnovějších aktualizací databáze škodlivého kódu. Databáze v současné době rozezná přes 8869 signatur trojan/worm virů. Potom se již spustí aplikace a vy jen klikněte na tlačítko Scan. Bude proveden základní test vašeho počítače. Jakmile dojde k objevení nějakého škodlivého kódu (či podezření na něj), budete na to ihned upozorněni. V okně si lze následně vybrat, co se má s podezřelým souborem provést. Pod menu Utilites naleznete několik nástrojů pro vyčištění nejvíce napadaných součástí operačního systému Windows.

 • Program stahujte na této adrese (4 MB).
 • Trojan Remover

  DirDumper 1.0 – freeware
  Posledním naším dnešním tipem je program pocházející teprve od 16 letého českého autora Štěpána z Brna. Tomu zřejmě vadilo, že operační systém Windows XP nemá žádný program pro výpis obsahu složek na pevném disku do nějakého souboru. Pro tento účel lze sice využít příkaz dir, avšak ten nemá grafické uživatelské rozhraní. V tomto případě by se vám tedy mohl hodit např. DirDumper. Ten se nemusí instalovat, stačí ho pouze spustit. Neobsahuje žádné zbytečné funkce a slouží pouze pro výpis informací z adresáře do HTML souboru. Stačí zadat cestu ke složce a kliknout na tlačítko Vytvořit a uložit výpis. Objeví se okno, ve kterém zadáte, kam se má soubor v HTML uložit a to je vše. Jednoduchá, ale pro některé uživatele jistě nepostradatelná pomůcka.

 • Program stahujte na této adrese (44 KB).
 • DirDumper  Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Najdete na iDNES.cz