Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte speciální CD pro vyhledání a odstranění virů

aktualizováno 
Hodila by se vám utilitka pro automatické doplnění ID3 tagů vašich hudebních souborů? Chcete bootovací CD, pomocí něhož rychle a hlavně spolehlivě detekujete či vyčistíte virové infekce přítomné na počítači? Potřebujete dálkově ovládat PC či jen hromadně změnit text v souborech?

Virus ptačí chřipky - Virus ptačí chřipky | foto: Profimedia.cz

TagRuner 2.0 - demo
Vlastníte-li desítky, stovky či tisíce komprimovaných zvukových souborů a přestáváte se v nich již orientovat, potom je dobré začít u nich vyplňovat ID3 tag. Jde o pole v hudebním souboru vyhrazené pro textové informace o skladbě. Tato data jsou následně využívána softwarovými a hardwarovými přehrávači k zobrazení interpreta a názvu skladby a také názvu alba, roku vydání nebo hudebního žánru,  skladatele, originálního autora, copyrightu, URL a dalších informací. Aplikace TagRunner prohlídne vaši sbírku hudebních souborů a automaticky doplní informace do ID3 tagů. Přidá do nich záznamy, které se v nich nenachází. Informace si vyhledá on-line v internetových hudebních databázích. Ještě dříve, než změny zapíše je zobrazí a vy se můžete rozhodnout, zda je chcete přijmout či nikoliv. Program potřebuje nějaký základ, podle kterého by se měl chytnout. Je tedy nutné, aby u souboru bylo vyplněno například pole, název písničky, interpreta či další. Na základě toho dokáže písničku správně identifikovat – nedovede soubor rozložit a analyzovat o jaký druh jde. TagRunner podporuje MP3, WMA nebo Ogg soubory. Zkušební verze může opravit až 25 souborů.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3 MB).

  TagRuner  WinRemotePC Lite 2007 - freeware

  Majitelé operačního systému Windows Home jsou na rozdíl od těch Professional ochuzeni o nějaké ty funkce. Kromě korporátních funkcí jde také o možnost Vzdálená plocha. Dva počítače s Windows XP Home pomocí této šikovné funkce prostě nepropojíte. Naštěstí je však možné využít produkty jiných společností, které umožňují vzdálenou plochu používat nejen ve verzi Home, ale i v těch Professional. Jedním takovým je i WinRemotePC Lite. Ten umožňuje převzít kontrolu nad vzdáleným PC připojeným do sítě a je jedno zda jde o internet či místní síť. Po připojení můžete pomocí klávesnice a myši vzdálený počítač ovládat stejně dobře, jako kdybyste u něho seděli. Produkt je složen ze serverové a klientské části. Navíc obsahuje vlastní video ovladač pro rychlý výkon obrazovky, který poskytuje téměř v reálném čase celoobrazovkový režim. WinRemotePC Lite dále navíc umí i odesílat zvláštní klávesové sekvence, IP filtrování a integraci s logovacími mechanismy ve Windows. Pro nekomerční využití je k dispozici zdarma.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (2,9 MB).

  WinRemotePC Lite


  Avast! Bart CD - demo

  Bootovací CD může nejednomu uživateli v mnoha případech vytrhnout trn z paty. Pomocí tohoto disku je totiž možné nastartovat PC i přesto, že se v něm nainstalovaný systém odmítá spustit. Pokud je navíc doplněno o nějaký program například pro záchranu dat, vyčištění systému od softwarové havěti apod., stává se nepostradatelným pomocníkem každého uživatele. Existuje celá řada užitečných bootovacích CD. Jedno takové vlastní i antivirová firma Alwil, která vyrábí světoznámý produkt Avast!. Jejich produkt nese název Avast! Bart CD a slouží pro záchranu počítačů napadených viry a dalšími škodlivými kódy. Ve zkratce jde o bootovací CD, pomocí něhož lze rychle a hlavně spolehlivě detekovat/čistit virové infekce přítomné na daném počítači. Dále obsahuje nástroje pro pohodlnou editaci registru nebo například utilitu pro kontrolu a odstraňování chyb na discích. Avast! BART podporuje i práci v sítích. Po spuštění podpory práce v síti by měly být k dispozici protokoly NETBIOS a TCP/IP. Tento nástroj by neměl chybět v základní výbavě každého správce sítě nebo toho, kdo se alespoň čas od času věnuje zachraňování či opravování dat na pevných discích havarovaných operačních systémů. Demoverzi si můžete stáhnout po vyplnění formuláře.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (88 MB). 

  Avast! Bart CD


  Hromadný měnič 2.1 – freeware

  Hromadný měnič je malý prográmek umožňující nahradit stejná (nebo podobná) data ve více souborech. Navíc obsahuje plno dalších usnadňujících funkcí a možností. Vše je v jednom souboru a aplikaci není zapotřebí ani instalovat. Po spuštění stačí určit, se kterými soubory se má pracovat (zvolit lze libovolný typ a velikost souboru), vepsat hledaný text, který se má nahradit, a poté text, kterým nahradíte ten původní. Po nadefinování spustíte operaci tlačítkem Proveď a výsledek se přehledně zobrazí na kartě Výsledky (kde je navíc možné dvojklikem otevřít kterýkoliv soubor v Poznámkovém bloku). Novinkou je možnost speciální definice nahrazovaného textu, díky které je možné zadat např. nahraď TITLE=" + všechny další znaky až po ", nahraď něco + následujících 5 znaků, nebo nahraď Jakub pokud nenásleduje slovo Dvořák. Samozřejmostí je možnost rozlišování velikosti písmen, zálohování posledních provedených změn, ukazování nalezených vět v textu s dotazem zda je změnit, komprese/dekomprese konců řádků atd. U většiny ovládacích prvků vyjede stručný popis po najetí kurzoru myši.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (336 KB).

  Hromadný měnič • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Najdete na iDNES.cz