Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte stránky pro vánoční šílení. Tipy na dárky i na blbosti

aktualizováno 
Milý Ježíšku, moc bych si letos přál…Chcete, aby se vaše přáníčko vyplnilo? Nevíte, jaké dárky koupit pro své nejbližší? Nechte si je vybrat. Jak probíhají Vánoce na českých portálech? Nenechte si ujít dnešní Vánoční speciál!

Universal Vánoce

Necelé dva týdny chybí do Štědrého dne. Předvánoční shon nabírá na své intenzitě. Ti, co ještě nestihli nakoupit vánoční dárky je teď shánějí a jen lamentují, kolik je všude lidí. Na Vánoce se však mohli všichni připravit již s předstihem. Pokud jste na ně však neměli čas a honíte vše na poslední chvíli, možná vám přijdou vhod dnešní tipy na internetové vánoční stránky.

Rozcestníky a tipy na konkrétní dárky
Obchodníci se rok od roku snaží u svých zákazníků čím dál tím více navodit vánoční atmosféru již pěkných pár týdnů dopředu. Proto přibývají desítky internetových stránek, které vám zaručeně poradí, jaké dárky pro své nejbližší máte koupit. Ve většině případů jde však o komerční prezentace, které mají za úkol na jednom místě z vašich peněženek vytáhnout co možná nejvíce peněz. Tyto stránky si na zajímavé doméně vytváří samy internetové obchody a snaží se tak svým zákazníkům doporučit, co by měli nakoupit. Rozcestníky a tipy na konkrétní dárky od internetových obchodníků se někomu mohou líbit, jiným zase ne. Je tedy jen na vás, zda se necháte zlákat, či nikoliv.

http://vanoce.mall.cz, http://vanoce.kasa.cz, www.vltavavyplavujedarky.cz/darky, www.vanoce-a-darky.cz, www.vanocni-darecky.com, http://vanoce-2006.vanocni-darky.org, www.shopy.cz/vanocni-darky-inspirace-vanoce-2006, www.darkynavanoce.cz, www.vanoce2006.cz, www.vanocni-darky.cz

Napište Ježíškovi
Víte, co si přát k Vánocům? Tak to ještě pro jistotu sdělte jak Ježíškovi, tak svému okolí. Protože je Ježíšek tuze zaměstnán plněním přání lidem z celého světa, bude jistější, pokud své přání zašlete také někomu ze svých blízkých. Zvýšíte šanci, že se vaše přání opravdu splní. Tak například, každý zájemce si do systému na stránkách MilýJežíšku.cz vloží svůj seznam přání, který se rozešle na e-mailové adresy jeho příbuzných a přátel. Ti si pak na stránkách „rozeberou“, co každý dotyčnému koupí. Rozhodnete-li se některé přání splnit, kliknete na odkaz Chci splnit toto přání. Objeví se formulář, do kterého napíšete své jméno, kliknete, že jej chcete splnit a můžete připojit i nějakou poznámku.

Vánoce

Uživatel systému MilyJezisku.cz tak dostane přesně to, co chce a žádný dárek nedostane dvakrát, zároveň ale až do poslední chvíle neví, jaké dárky a od koho dostane. Také na serveru Ježíšek.cz můžete psát do knihy přání o své dárečky. Třeba se vám přáníčko vyplní.

Vánoce

I na našem serveru lze napsat Ježíškovi. Stačí, když zabrouzdáte na tuto internetovou adresu. Každý z vás zde může napsat Ježíškovi o vánoční dárek, ať už pro sebe či pro někoho ze svého okolí. Navíc 15. prosince bude vybrán jeden čtenář, kterému jeho přání iDNES.cz splní.

Vánoce

Společnost Tesco vytvořila pro své zákazníky speciální vánoční přílohu. V jejím rámci naleznete možnost napsat Ježíškovi. Jako dáreček si však můžete vybrat pouze zboží ze sortimentu tohoto řetězce. Pokud však vaši blízcí nakupují právě v Tescu, tak formulář vyplňte, protože by se mohl hodit. Stačí zadat váš e-mail a jméno, e-mailovou adresu příjemce, vzkaz a potom můžete vybírat ze seznamu dárků.

Vánoce nejsou jen o dostávání dárků. Stejnou radostí, jakou je dárek dostat, je i dárky rozdávat. Pokud jste stejného názoru, zkuste službu Dopis od Ježíška. Pokud tápete a nevíte, co komu koupit, zkuste využít této služby. Při použití služby nepíšete nikomu, že od něj chcete dárek. Nepíšete žádný seznam dárků, které byste rádi dostali. Ale naopak se snažíte přes tuto službu dát vědět, že byste někomu chtěli udělat radost. Většina dárků se dnes rozdává po předchozí domluvě. Tím Vánoce ztrácí kouzlo očekávání, co asi bude pod tím stromečkem letos. Už jste předem domluveni a nebude to žádné překvapení. Pokud byste to chtěli udělat letos jinak, zkuste využít této služby.

Vánoce

Vánoce na českých portálech
Tak jako už každý rok, tak i letos jsou na našich portálech připraveny vánoční přílohy a speciály. Podívejme se, jak probíhají Vánoce na čtyřech českých portálech. Nemůžeme začít nikde jinde, než na iDNES.cz. O tom, že můžete napsat Ježíškovi jsme se již zmiňovali, dále na vás však čeká sekce s tipy na dárky, možnost pustit si nejznámější vánoční koledy, najít recepty, připomenout si tradice či se podívat, kde dárky nakoupit přes internet a jak Vánoce financovat. Článků a rad ve speciálu najdete opravdu mnoho.

Vánoce na Centrum.cz mají podobný obsah, ale také něco navíc. Můžete se dozvědět, jak se Vánoce slaví ve světě, podělit se o vaše nejkrásnější Vánoce s ostatními čtenáři, poslat vánoční přáníčko či se podívat, kam na ně vyrazit do ciziny. Dokonalou atmosféru potom můžete nasát díky vánočním příběhům.

Vánoce

Speciál od Tiscali informuje nejen o Vánocích, ale také o Silvestru. Můžete se podívat na vánoční a silvestrovské tradice, nechat si poradit tipy na dárky a recepty či se informovat co dělat, abyste o svátcích nepřibrali na váze. Nechybí horoskopy, kvízy, pohlednice, TV program, počasí a doprava. Zaslat můžete i video přání, vánoční melodii nebo MMS.

Vánoce

Atlas.cz slaví své Vánoce v rámci rubriky Svět žen. I zde nechybí tipy na dárky, dekorace, zvyky či recepty. Minout by vás ale zcela jistě neměla sekce Vánoční relax. V ní se dozvíte, jak neztratit nervy. A pro soutěživé jsou připraveny testy a soutěže.

Vánoce

Tip: Jestliže jsme na přílohu nějakého portálu zapomněli, zkuste zadat adresu ve tvaru - vanoce.nazev_portalu.cz. Má-li portál vánoční přílohu, potom je zpravidla umístěna právě na této adrese.

Vánoce na dalších serverech
Vánoční informace nabízí mnoho serverů, nejen naše portály. Asi jedny z nejlepších stránek naleznete na webu Střípky. Tam v rámci speciálu Vánoce můžete načerpat nejen informace o historii Vánoc, ale i vánoček, o tradici betlémů, proč se zdobí vánoční stromeček. Dozvědět se můžete i jak se slaví staročeské Vánoce či najít spoustu nápadů, jak si ty letošní udělat ještě hezčími. Nechybí tipy na ozdoby z vosku, jak si vyrobit adventní kalendář z krabice od vajíček, z krabiček od čaje či vlastní adventní věnec, vánoční svícen a minivázu. Budete-li chtít vědět, jak se řeknou Vánoce ve 23 jazycích, potom právě zde naleznete odpověď.

Zpestřete si čekání na Ježíška s Českým rozhlasem. Na jejich webu je připraven bezmála šestihodinový pořad plný vánoční pohody a sváteční atmosféry. Ve vánočním internetovém rádiu si můžete poslechnout Vánoce v příbězích známých osobností, ale i v lidovém vyprávění. Poradí vám, jak zhotovit jednoduchý adventní věnec, upéct ozdoby z vizovického těsta, ale i jak správně klepnout kapra. Dozvíte se něco o tradicích i lidových zvycích a přiblíží vám svátky v českých krajích i cizích zemích.

Vánoce

Křesťanské vánoce si můžete prožít na Víra.cz. Koledy, vánoční vypravování a povídky, meditace, omalovánky a nejdůležitější informace o Vánocích (Betlem, Ježíš, Anděl...) jsou hlavní náplní tohoto webu.

O adventu, Vánocích, zajímavých receptech, ale i o chanuce, betlému, jmelí, stromečku a ozdobách si přičtete na serveru Christmas.wz.cz.

Ani web Přítelkyně nezapomněl na krásné chvíle, co nás čekají. Jejich Vánoce na http://vanoce.pritelkyne.cz se budou jistě hodit všem.

Tip na netradiční dárky
A závěrem bychom vám chtěli dát tip na web, kde se nacházejí netradiční dárky. Jestliže tedy i vy rok co rok přemýšlíte nad originálním dárkem, kterým své blízké potěšíme nejvíce a nakonec jim stejně darujete všední věci, zkuste to letos jinak. Pokud chcete obdarovanému u vánočního stromečku vykouzlit úsměv na rtech a rozzářit jeho oči radostí z překvapení, darujte mu originální netradiční adrenalinový zážitek. Vybrat lze však i dárky plné odpočinku a relaxace jako: lázeňské pobyty, speciální pobyty v lázních či thajské masáže. Vaši blízcí budou mít nejen radost z dárku, ale i následujícího velice příjemného zážitku. Co třeba zkusit zorbing, bungee jumping, let stíhačkou, let větroněm, vznášedlo, pobyt ve vinném sklepě a mnohem více. Z nabídky zajímavých dárků vyberete ten pravý a objednáte ho přes jednoduchý formulář. Dárkový balíček vám bude doručen poštou max. do 5 pracovních dnů. Nakonec vánoční dárek předáte a obdarovaná osoba si s provozovatelem služby domluví termín, který mu nejvíce vyhovuje.

Vánoce
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Forbes, Time i VanityFair. Apple koupil magazínový on-line servis

Aplikace Texture.

Aplikace obsahující přes dvě stovky magazínů přechází po akvizici pod Apple. Servis zahrnuje tituly jako People, Vogue,...

T-Mobile v Praze testoval technologie pro 5G sítě, byli jsme u toho

Test mMIMO v Petrovicích

V pražských Petrovicích proběhl nejrozsáhlejší test technologie Massive MIMO v kontinentální Evropě. Ta poslouží k...

Najdete na iDNES.cz