Vyzkoušejte výborný překladač anglických internetových stránek

aktualizováno 
Máme pro vás užitečný nástroj, který vám přeloží jakékoliv anglické stránky do českého jazyka. Dále jsme pro vás nachystali doplněk pro Firefox, jenž vás bude informovat o počasí, aplikaci pro tvorbu fotoprezentací a utilitku pro nastavení výchozího browseru.

Eurotran XP 1.01 - shareware
Není to tak dlouho, co nám společnost Microton naservírovala zcela nový produkt s označením Verdic Free (jde o oboustranný anglicko-český slovník pro všeobecné použití, který vám může mnohdy usnadnit práci s anglickými dokumenty na počítači). Nedávno na svých stránkách však tato česká společnost zveřejnila nový nástroj s označením Eurotran XP. Nejde vlastně ani tak o nový nástroj, jako spíše o novou verzi, někomu možná známého Eurotranu, což je strojový překladatel internetových stránek.

Eurotran XP tedy vychází z tohoto softwaru. Takže hledáte-li nástroj, který by vám usnadnil orientaci na zahraničních internetových stránkách, můžete ho vyzkoušet. Zatím je bohužel určený pouze pro prohlížeč Internet Explorer (verze 5 a 6). Autoři tohoto projektu však slibují, že verzi pro Firefox by rádi vydali v průběhu letošního roku. Verzi pro jiné prohlížeče zatím bohužel neplánují. Instalace je primitivní a práce s ním ještě jednoduší. Jakmile budete chtít přeložit do češtiny zvolenou anglickou stránku, klikněte na tlačítko překladače, ikonka naší vlajky v Internet Exploreru, které se nachází na pravém okraji ovládací lišty. Stránka se během několika okamžiků objeví v českém překladu. Rychlost překladu je přitom přímo závislá na množství textu. Přeložené stránky mají stejnou grafickou úpravu jako stránky v originále, pouze anglické texty jsou nahrazeny jejich českými ekvivalenty.

Disponuje i několika doplňky, díky kterým si můžete definovat ukládání přeložených stránek na disk nebo přepnout překladač do režimu, kdy se na obrazovce zobrazuje vedle sebe současně původní anglická stránka i její český překlad. To ocení uživatelé, kteří chtějí sledovat nebo porovnávat obě verze textu najednou. Stáhnout si můžete zkušební verzi, která není nikterak funkčně omezena, ale funguje pouze dvě hodiny. To je jistě dostatečná doba aby jste si ho mohli vyzkoušet. Pokud se rozhodnete překladač využívat i po vypršení zkušební lhůty, požádá vás program o zaplacení předplatného a poskytne vám detailní informace o tom, jak můžete úhradu provést.

 • Program stahujte na této adrese (2.1 MB).
 • Eurotran XP

  WeatherFox 0.5.1 CZ – freeware
  Protože obliba internetového prohlížeče stoupá obrovským tempem, máme tu pro tento produkt tip na zajímavý doplněk. Díky němu dojde k rozšíření browseru o informace o aktuálním počasí. Zajímá-li vás tedy, jak bude zítra, pozítří, za týden, není nic jednoduššího, než doplnit Firefox o WeatherFox. Doplněk sleduje vámi zvolenou destinaci velmi podrobně a graficky (opět ve stavovém řádku prohlížeče) vás informuje o stavu za oknem. Pokud nebydlíte, nebo se často nezdržujete v malých vískách, či nevalně osídlených oblastech, máte k dispozici detailní informace o tom, zda prší, je mlha, sněží, kolik je stupňů apod. Existuje i mnoho dalších doplňků, více v našem článku anebo na Czilla.cz.

  Tip: Instalaci provedete kliknutím na link pro stažení přímo z Firefoxu!

 • Program stahujte na této adrese (450 kB).
 • Weatherfox

  Photo Story 3 – freeware
  Společnost Microsoft na svých stránkách prezentuje zajímavý nástroj s označením Photo Story 3, který slibuje tvorbu fotoprezentací zdarma. Chcete-li tedy vdechnout svým fotografiím život a prezentovat je pomocí jediného souboru, potom vám stačí pouze jeden program. Photo Story 3 je určen všem nadšencům digitální techniky a těm, kteří denně pracují s digitálními snímky. Díky dobře zvládnutému průvodci je tvorba první prezentace otázkou několika kliknutí a vlastně i minut. Výstupem je potom soubor, jehož kvalitu a velikost lze ovlivnit dle nastavených hodnot. Přehrát si ho lze nejen na počítači, ale také i na dalších zařízeních podporujících formát WMV.

 • Program stahujte na této adrese (5 MB).
 • Photo Story 3

  DefaultBrowser 1.2 – freeware
  Posledním dnešním naším tipem je opravdu jednoduchá utilita, která potěší ty z vás, kteří používají více browserů na jednom PC. Doba kdy Netscape vládl světu je nenávratně pryč. Na několik let trůn internetových prohlížečů obsadil totiž Internet Explorer. Uživatelé tak po nějakou dobu používali pouze převážně toto řešení. V posledních měsících se však začalo blýskat na lepší časy. Výsledkem je první vydaná verze Firefoxu a balík Mozilla Suite. Navíc již delší dobu je tu Opera a nyní se čeká na nový Netscape. A to nemluvíme o různých nadstavbách pro IE. Pokud tedy patříte mezi ty, kteří používají více prohlížečů v jednom systému a často měníte ten, který bude výchozí, pak začněte používat DefaultBrowser. Díky němu si lze z jednoho místa zvolit defaultní browser a změny se přitom neprojeví pro jiného uživatele PC (máte-li více uživ. účtů). Předdefinováno je 6 prohlížečů a další si můžete lehce přidat.

 • Program stahujte na této adrese (16 kB).
 • Default Browser  Nejčtenější

  Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

  Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

  Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

  Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

  Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

  Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....  Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

  Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

  Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

  Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

  Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

  Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

  Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

  Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

  Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

  Další z rubriky

  Aplikace vám ohlídá pitný režim, jiná najde ovocný strom

  Tablet pro práci i zábavu

  Ve výběru zajímavých aplikací pro tablety tento týden najdete například aplikaci sdružující články ze zpravodajských...

  Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

  Ilustrační foto - vyhledávání

  Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

  Na Office nám nesahejte: Microsoft končí vývoj dotykové verze balíku

  Dotykové ovládání - Microsoft Office 365

  Microsoft do budoucna nepočítá s dotykovou verzí programů v rámci balíku Microsoft Office. Znamená to, že se zaměří na...

  Advantage Consulting, s.r.o.
  Business Application Owner

  Advantage Consulting, s.r.o.
  Jihomoravský kraj
  nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč  Najdete na iDNES.cz