Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte vychytávky pro Windows Vista

aktualizováno 
Další várka užitečných miniaplikací do postranního panelu ve Windows Vista. Můžete nahlížet do Outlooku, eBaye, získávat informace o využití volného místa na HDD, spravovat schránku Windows atd.

Jak miniaplikace do postranního panelu nainstalovat? Jednoduše. Kliknete-li na naše nadpisy popisovaných miniaplikací, zobrazí se její stránka. Vy následně klikněte na tlačítko Download to Sidebar. Objeví se kontextové okno a vy klikněte na Install. V další nabídce klikněte na Otevřít, následně zvolte Povolit a nakonec Nainstalovat. Poté se miniaplikace ihned aktivuje a zobrazí v postranním panelu.

Miniaplikace Outlook info
Chcete-li mít přehled o své elektronické poště, stáhněte a nainstalujte si tuto miniaplikaci. Outlook info totiž podává informace o nových a stávajících e-mailech v poštovním klientovi Microsoft Outlook. Dokáže však zobrazovat i poznámky v Kalendáři či Úkoly a to vše v postranním panelu Vista. Sami si přitom můžete volit, jaké informace se budou zobrazovat. Pomocí skinů si tak v nastavení miniaplikace můžete vybrat, zda chcete zobrazovat pouze poštu, či informace v kalendáři atd. E-maily lze i filtrovat či nastavit, z jaké složky se mají zobrazovat (Doručená atd.) Najednou přitom můžete kontrolovat více poštovních účtů.

Miniaplikace ve Windows Vista

Miniaplikace Battery Monitor
Majitelům notebooků by se mohla zamlouvat tato miniaplikace. Nejenže vás neustále informuje o stavu vašich baterií v přenosném počítači, ale také prozradí, jak dlouho na něm ještě budete moci pracovat. Tento čas je přitom obnovován ve 20 sekundových cyklech. Je-li baterie téměř vybitá, či zásoba na nule, změní se barva, která vás na tento fakt upozorní. V nastavení si lze zvolit, kdy se má barva změnit. Aplikace je v angličtině a francouzštině.

Miniaplikace ve Windows Vista


Miniaplikace eBay Auction Watch
Nakupujete či prodáváte na aukční síni eBay? Chcete-li sledovat své aukce on-line a neustále? Potom zkuste eBay Auction Watch. Tato pomůcka totiž dokáže monitorovat vámi zvolené aukce. Zobrazuje i zbývající čas do jejího konce a dokáže upozornit, pokud vaši nabídku někdo „přehodí“. V nastavení naleznete možnost si funkce a vlastnosti miniaplikace přizpůsobit na míru vašim potřebám.

Miniaplikace ve Windows Vista


Miniaplikace Blister HDD
Blister HDD umožňuje sledovat obsazení diskových jednotek v počítači. Po instalaci si zvolíte, jakou jednotku budete chtít sledovat (máte-li jich více), na obrazovce se potom zobrazí, kolik volného místa ještě obsahuje a to v procentech. Kliknete-li na miniaplikaci, zobrazí se malé okno, které ještě prozradí, kolik místa je obsazeno a jakou kapacitu jednotka má (v procentech a GB).  Nastavení si lze změnit skin a také barvy ukazatelů.

Miniaplikace ve Windows Vista

Miniaplikace ClipboardHistory
Toužíte-li po správci schránky Windows, zkuste ClipboardHistory. Jde o neocenitelného pomocníka především pro ty z vás, kteří často kopírují informace do schránky Windows a následně je využívají v jiných aplikacích. Standardní schránka Windows si pamatuje vždy pouze naposledy zkopírovaná data (text, objekt atd.), tato až sedm. Tlačítkem Clear lze všechna data smazat a začít tak, jak se říká, na zelené louce. V nastavení naleznete možnost vyměnit si obrázek pozadí, nastavit si počet zobrazovaných písmen a měnit lze i velikost fontu.

Miniaplikace ve Windows Vista

Miniaplikace App Launcher
Panel Snadné spuštění asi netřeba představovat. Pokud vám však nevyhovuje v hlavní liště, proč si ho nepřesunout někam jinam? Co třeba do Sidebaru, tedy postranní lišty Windows Vista? Stačí nainstalovat tuto miniaplikaci a vše je hotovo. V nastavení si můžete přidávat další zástupce, nechat si zobrazit oblíbené položky a nastavit chování aplikace.

Miniaplikace ve Windows Vista

Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

Další z rubriky

Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

Nasa`s Eyes

Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Stáhněte si zdarma: Pořady tuzemských TV, i když nejste on-line

Ilustrační foto

Stahovač FreeRapid Downloader stáhne soubory z různých míst i streamované videa z YouTube, ČT, TV Prima, Nova apod....

Najdete na iDNES.cz