Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte vychytávky pro Windows Vista

aktualizováno 
Další várka užitečných miniaplikací do postranního panelu ve Windows Vista. Můžete nahlížet do Outlooku, eBaye, získávat informace o využití volného místa na HDD, spravovat schránku Windows atd.

Jak miniaplikace do postranního panelu nainstalovat? Jednoduše. Kliknete-li na naše nadpisy popisovaných miniaplikací, zobrazí se její stránka. Vy následně klikněte na tlačítko Download to Sidebar. Objeví se kontextové okno a vy klikněte na Install. V další nabídce klikněte na Otevřít, následně zvolte Povolit a nakonec Nainstalovat. Poté se miniaplikace ihned aktivuje a zobrazí v postranním panelu.

Miniaplikace Outlook info
Chcete-li mít přehled o své elektronické poště, stáhněte a nainstalujte si tuto miniaplikaci. Outlook info totiž podává informace o nových a stávajících e-mailech v poštovním klientovi Microsoft Outlook. Dokáže však zobrazovat i poznámky v Kalendáři či Úkoly a to vše v postranním panelu Vista. Sami si přitom můžete volit, jaké informace se budou zobrazovat. Pomocí skinů si tak v nastavení miniaplikace můžete vybrat, zda chcete zobrazovat pouze poštu, či informace v kalendáři atd. E-maily lze i filtrovat či nastavit, z jaké složky se mají zobrazovat (Doručená atd.) Najednou přitom můžete kontrolovat více poštovních účtů.

Miniaplikace ve Windows Vista

Miniaplikace Battery Monitor
Majitelům notebooků by se mohla zamlouvat tato miniaplikace. Nejenže vás neustále informuje o stavu vašich baterií v přenosném počítači, ale také prozradí, jak dlouho na něm ještě budete moci pracovat. Tento čas je přitom obnovován ve 20 sekundových cyklech. Je-li baterie téměř vybitá, či zásoba na nule, změní se barva, která vás na tento fakt upozorní. V nastavení si lze zvolit, kdy se má barva změnit. Aplikace je v angličtině a francouzštině.

Miniaplikace ve Windows Vista


Miniaplikace eBay Auction Watch
Nakupujete či prodáváte na aukční síni eBay? Chcete-li sledovat své aukce on-line a neustále? Potom zkuste eBay Auction Watch. Tato pomůcka totiž dokáže monitorovat vámi zvolené aukce. Zobrazuje i zbývající čas do jejího konce a dokáže upozornit, pokud vaši nabídku někdo „přehodí“. V nastavení naleznete možnost si funkce a vlastnosti miniaplikace přizpůsobit na míru vašim potřebám.

Miniaplikace ve Windows Vista


Miniaplikace Blister HDD
Blister HDD umožňuje sledovat obsazení diskových jednotek v počítači. Po instalaci si zvolíte, jakou jednotku budete chtít sledovat (máte-li jich více), na obrazovce se potom zobrazí, kolik volného místa ještě obsahuje a to v procentech. Kliknete-li na miniaplikaci, zobrazí se malé okno, které ještě prozradí, kolik místa je obsazeno a jakou kapacitu jednotka má (v procentech a GB).  Nastavení si lze změnit skin a také barvy ukazatelů.

Miniaplikace ve Windows Vista

Miniaplikace ClipboardHistory
Toužíte-li po správci schránky Windows, zkuste ClipboardHistory. Jde o neocenitelného pomocníka především pro ty z vás, kteří často kopírují informace do schránky Windows a následně je využívají v jiných aplikacích. Standardní schránka Windows si pamatuje vždy pouze naposledy zkopírovaná data (text, objekt atd.), tato až sedm. Tlačítkem Clear lze všechna data smazat a začít tak, jak se říká, na zelené louce. V nastavení naleznete možnost vyměnit si obrázek pozadí, nastavit si počet zobrazovaných písmen a měnit lze i velikost fontu.

Miniaplikace ve Windows Vista

Miniaplikace App Launcher
Panel Snadné spuštění asi netřeba představovat. Pokud vám však nevyhovuje v hlavní liště, proč si ho nepřesunout někam jinam? Co třeba do Sidebaru, tedy postranní lišty Windows Vista? Stačí nainstalovat tuto miniaplikaci a vše je hotovo. V nastavení si můžete přidávat další zástupce, nechat si zobrazit oblíbené položky a nastavit chování aplikace.

Miniaplikace ve Windows Vista
Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

Ilustrační foto - počítač

Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Najdete na iDNES.cz