Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte vypalovací programy zadarmo

aktualizováno 
Pro někoho je synonymem vypalování placený program NERO, ale jsou i jiné alternativy a řada z nich je dokonce zdarma.
Kolik jich chcete vypálit?

Kolik jich chcete vypálit? | foto: Profimedia.cz

Pořizujete-li si novou vypalovací mechaniku, máte na výběr v podstatě ze dvou možností. Tou první (pochopitelně dražší) je pořídit si mechaniku včetně plné výbavy, tedy například kabelů, šroubků k upevnění do počítačové skříně a rovněž i vypalovacího softwaru (nejčastěji nějaká starší a ořezaná verze programu Nero). Pokud ovšem už nějaké ty kabely i šroubky v počítači už máte (tedy když například měníte starší nebo nefunkční CD-ROM mechaniku atd.), dejte při nákupu přednost tzv. retail či bulk balení, kdy si z obchodu domů, za nižší cenu, odnesete pouze samotnou vypalovačku. Za kvalitní vypalovací software totiž nemusíte dát ani korunu navíc.

Total Commander CD/DVD Burning Plugin

Velmi pohodlnou možností jak vypalovat CD a DVD zadarmo je vypalovací plug-in modul do oblíbeného souborového manažera Total Commander. S vypalovacím nástrojem pro Total Commandera se velmi snadno pracuje, plug-in umí vypalovat všechny běžné typy CD a DVD (datové, hudební, filmové) a poradí si také s obrazy disků ve standardních formátech ISO a CUE/BIN. Po instalaci jej najdete ve složce Síťové okolí; pro každou vypalovací funkci zobrazuje plug-in zvláštní složku, soubory určené k vypálení stačí do ní jen překopírovat z druhého panelu Total Commanderu. Nástroj umí také vypalovat hudební soubory ve formátu MP3 jako Audio CD.

Pro uživatele Total Comamnderu bude vypalování s tímto plug-in modulem hračkou.

Total Commander CD/DVD Burning Plugin 0.9.3 si stáhněte ze Slunečnice zde

Video DVD Maker Free a FinalBurner

S freeware aplikací Video DVD Maker Free si snadno vytvoříte filmové DVD ze záběrů z vaší digitální videokamery. Video DVD Maker Free umí stáhnout video z vaší kamery nebo použít soubory s videem uložené na pevném disku počítače. Pak stačí již jen poskládat jednotlivé záběry na časové ose, program vygeneruje soubory ve struktuře Video DVD a vypálí je na prázdné médium. Není třeba nic zdlouhavě nastavovat, program komunikuje v češtině a jeho ovládání je velmi jednoduché.

Bohatší možnosti pro vypalování nabízí freeware program FinalBurner od stejného výrobce. Final Burner vypaluje všechny standardní formáty CD a DVD a chlubí se rovněž i podporou vypalování dat na Blu-ray média. Samozřejmostí je vytváření hudebních CD ze souborů s hudbou a práce s ISO obrazy disků, nechybí ani jednoduchý nástroj na vytváření samospouštěcích disků nebo ukládání stop z hudebních CD.

Video DVD Maker Free 2.4.0.16 stahujte ze Slunečnice zde, FinalBurner 1.9.0.71 zde.

CDBurnerXP Pro

CDBurnerXP Pro je funkcemi nabitý vypalovací program, který je k dispozici zcela zdarma. Program zvládne vypalovat hudební i datové CD, datové DVD (včetně ověřování dat po vypálení), vytvářet a vypalovat ISO obrazy disků nebo vytvářet bootovací disky. Disky ve formátu Audio CD je možné vypalovat přímo ze souborů ve formátech MP3, WAV, OGG a WMA. Užitečná je rovněž funkce ukládání skladeb z hudebních CD na pevný disk, přímo do komprimovaných formátů MP3, WMA a OGG, včetně plnění tagů informacemi získanými z internetové databáze. Program obsahuje rovněž jednoduchý editor obalů na CD a editor zvuku. Funkce pro vypalování filmových DVD bohužel chybí.

CDBurnerXP Pro 3.0.116 stahujte ze Slunečnice zde.

DeepBurner Free

DeepBurner Free obsahuje základní funkce pro vypalování hudebních a datových CD, datových DVD i práci s ISO obrazy disků. Vypalování filmových DVD neplacená verze programu bohužel nenabízí. Zajímavou možností je ovšem vypalování bootovacích a samospustitelných disků, stejně jako funkce pro vytváření obalů na CD a DVD. DeepBurner Free má přehledné uživatelské rozhraní v češtině.

Na domovském webu programu je k dispozici rovněž i verze Portable, určená pro USB Flash disky, kterou tak můžete mít vždy při sobě.

Deep Burner Free 1.8.0.224 stahujte ze Slunečnice zde.

HT Fireman CD/DVD Burner

Další z freeware vypalovacích programů, které pokryjí běžné potřeby uživatelů pro vypalování dat i hudby, je HT Fireman CD/DVD Burner. Program má velmi jednoduché ovládání, stačí jen vybrat typ disku a data určená k vypálení. Podobně, jako v řadě dalších programů, umí HT Fireman CD/DVD Burner vypalovat hudební CD z komprimovaných MP3 souborů. Vadou na kráse je chybějící možnost vypalování filmových DVD a funkce pro přímé kopírování datových a hudebních disků.

HT Fireman CD/DVD Burner 1.4 stahujte zde.

Express Burn

Vypalovací aplikace Express Burn je zajímavá zejména rozsáhlou podporou různých formátů hudebních souborů, ze kterých umí vypalovat hudební CD. Kromě běžných formátů MP3, OGG či WAV vytvoří aplikace hudební CD například i ze souborů typu AAC, FLAC, AU, AIFF, RA a dalších. Express Burn Pracuje rovněž s ISO obrazy disků a vypaluje běžné datové CD.

Express Burn je ořezanou verzí aplikace Express Burn Plus, která nabízí oproti freeware verzi například i vypalování DVD (datových i s videem), Blu-ray i HD-DVD médií.

Express Burn 3.0 stahujte zde.

Bohatá nabídka freeware vypalovacích aplikací dokazuje, že pro běžné vypalovací úlohy není třeba pořizovat drahé vypalovací balíky. Freeware programy navíc také výrazně předčí možnosti vypalovacího nástroje obsaženého v operačním systému Windows XP.Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Test tabletu na umělou inteligenci nebo čtečka s komiksy zdarma

Tablet pro práci i zábavu

S aplikacemi z našeho aktuálního výběru si například upravíte video přímo v tabletu, stáhnete torrent či využijete...

Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

Ilustrační foto

Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Najdete na iDNES.cz