Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Vlastní „poštovní pobočka“ přímo u vás doma

aktualizováno 
Odesílat papírové poštovní dopisy přímo z PC do poštovních schránek umožní služba CPcloud.cz. K tvorbě dokumentu a jeho nasdílení se všemi či jen vybranými lidmi na internetu slouží Slideshare.com. A více nájemníků v jednom bytě může mít výdaje přehledně pod kontrolou s Kari-vydaje.cz.

Ilustrační foto | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Posílání papírových dopisů z PC

CPcloud.cz – www.cpcloud.cz

Moloch jménem Česká pošta se mění. Důkazem je nová služba, která umožňuje zasílat papírovou poštu z počítače a vést archiv. Může snížit náklady na poštu a navíc dokáže prokázat obsah odeslaných zásilek.

Odesílat papírové dopisy z počítače podobně jako e-mail je dnes již běžné, a to díky několika dostupným službám. CPcloud.cz oproti konkurenci nabízí některé výhody navíc. Vede zabezpečený archiv, evidenci dopisů, adresáře a dokáže v případě potřeby prokázat obsah odeslaných zásilek. Cena jednoho dopisu je 21 Kč a zahrnuje všechny služby včetně poštovného, čtyř stran barevného oboustranného tisku, kompletace, archivu i evidence. Odeslání dopisu probíhá prostřednictvím on-line aplikace, kam stačí dopis vepsat (obdoba textového editoru), nebo nahrát v PDF. Následně se zadá či importuje adresa, zvolí formát tisku, typ dopisu (obyčejný, doporučený atd.), zaplatí platební kartou nebo převodem z účtu a odešle ke zpracování. O vše ostatní se postará služba. Bezpečnost aplikace a poštovní tajemství jsou zaručeny šifrováním.

CPcloud.cz
Podobné weby
Listonoška.cz – za 16 Kč posílá papírové dopisy
PoštaOnline.cz – dopis online

Tvorba a sdílení prezentací a dokumentů

Slideshare.com – www.slideshare.net

Tato služba vyřešila jeden velký neduh. Umožňuje elektronickou prezentaci, dokument či video uložit na internet a umožnit k nim přístup veřejnosti, vybraným lidem a nemusíte je každému posílat zvlášť.

Na webu služby jsou dokumenty k dispozici formou prolistování, či ke stažení. U prezentací nechybí tlačítko na posouvání slidů a nahrávat je lze i ze služeb jako Dropbox, Google dokumenty, Gmail, Google drive atd. Prezentace mohou být v různých formátech, PowerPoint, PDF, Word atd. Vítáme i možnost prezentace vytvářet přímo ve službě. Kromě toho je možné připojit i audio nahrávku a vše vložit na web, anebo sdílet s vybranými uživateli nebo vystavit veřejně pro všechny. Pomocí odkazu ke sdílení je možné prezentaci vložit na jakékoliv webové stránky.

Slideshare.com
Podobné weby
Show.zoho.com – tvorba prezentací on-line
Gliffy.com – tvorba diagramů on-line

Sdílení výdajů pro spolubydlící

Kari-vydaje.cz – www.kari-vydaje.cz

Více nájemníků v jednom bytě často řeší problém, jak mít výdaje za byt a nákupy pod kontrolou. Pomocí této služby tak lze vše lehce vést v elektronické podobě.

Pokud bydlí parta lidí ve společném bytě (anebo pár s oddělenými účty), jistě se nevyhnou rozpravám o společných výdajích. Kari-výdaje.cz umožňuje vést přehled, kolik každého ze spolubydlících stojí nákupy, a umožňuje průběžné vyrovnávání dluhů. Dává jistotu, že s penězi bude zacházeno správně – například díky tomu, že vložené výdaje není možné smazat beze stop. Ve službě je možné si aktivovat upozornění na nové výdaje (budou chodit e-maily), výdaje je možné zobrazovat v grafu, jako měnu lze použít koruny, eura či dolary a existuje i v podobě mobilní aplikace pro iOS a Android.

Kari-vydaje.cz
Podobné weby
eÚčty.cz – správ osobních a rodinných financí
Moře-financí.cz – osobní finance pod kontrolou

Uwwwízlo v síti

SeznamDárků.cz umožňuje vybírat a nakupovat narozeninové, vánoční, svatební a další dárky bez nutnosti hlídat diář nebo navštívit obchodní centrum. Upozorní na blížící se datum oslav a může pomoci zvolit ten pravý dárek. Užitečnou funkcí je i možnost sestavit si vlastní dárkový seznam a zveřejnit jej – třeba co bychom chtěli dostat k Vánocům.

Labasta.com je tržiště, kde každý může nabídnout své služby či zboží k prodeji. Pokud jste například grafik, webdesignér, IT správce a hledáte jednorázový výdělek, pak vložte nabídku a čekejte, zda ji někdo nebude akceptovat.

Vše, co jste chtěli vědět o pronájmu, a byli jste líní to hledat nebo se na to zeptat, najdete na Rádce.ulovdomov.cz. K dispozici jsou jak sekce pro nájemce, tak pronajímatele. Nechybí legislativa či vzory smluv, co říká zákon, tahák nájemce a další užitečné informace.

Rádce.ulovdomov.cz


 
Nejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Jak ulovit patnáctku. Američané nabídli sto tisíc dolarů a marně čekali

MiG-15bis, se kterým ulétl severokorejský stíhač No Kum-sok do Jižní Koreje,...

Během korejské války chtěli Američané vypsáním vysoké finanční odměny zlákat některého z pilotů MiGu-15 k úletu na svou...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Další z rubriky

Hlídat se budeme sami. V Číně vzniká Velký Bratr 21. století

Ilustrační snímek

Dystopické představy o vševidoucím státu jsou námětem mnoha knih a filmů. Často pak u nejrůznějších zpráv slýcháme, že...

Šéf společnosti Alphabet, která vlastní Google, končí

Eric Schmidt

Šéf holdingu Alphabet Eric Schmidt odstoupí z funkce, ale ve společnosti bude působit i nadále.

Vynašeč Snowden představil svou aplikaci. Má chránit majetek a svobodu

Edward Snowden představil aplikaci Haven.

Edward Snowden, známý tím, že vynesl dokumenty z americké tajné služby NSA, představil aplikaci Haven. Využívá senzorů...

Najdete na iDNES.cz