Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Vlastní „poštovní pobočka“ přímo u vás doma

aktualizováno 
Odesílat papírové poštovní dopisy přímo z PC do poštovních schránek umožní služba CPcloud.cz. K tvorbě dokumentu a jeho nasdílení se všemi či jen vybranými lidmi na internetu slouží Slideshare.com. A více nájemníků v jednom bytě může mít výdaje přehledně pod kontrolou s Kari-vydaje.cz.

Ilustrační foto | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Posílání papírových dopisů z PC

CPcloud.cz – www.cpcloud.cz

Moloch jménem Česká pošta se mění. Důkazem je nová služba, která umožňuje zasílat papírovou poštu z počítače a vést archiv. Může snížit náklady na poštu a navíc dokáže prokázat obsah odeslaných zásilek.

Odesílat papírové dopisy z počítače podobně jako e-mail je dnes již běžné, a to díky několika dostupným službám. CPcloud.cz oproti konkurenci nabízí některé výhody navíc. Vede zabezpečený archiv, evidenci dopisů, adresáře a dokáže v případě potřeby prokázat obsah odeslaných zásilek. Cena jednoho dopisu je 21 Kč a zahrnuje všechny služby včetně poštovného, čtyř stran barevného oboustranného tisku, kompletace, archivu i evidence. Odeslání dopisu probíhá prostřednictvím on-line aplikace, kam stačí dopis vepsat (obdoba textového editoru), nebo nahrát v PDF. Následně se zadá či importuje adresa, zvolí formát tisku, typ dopisu (obyčejný, doporučený atd.), zaplatí platební kartou nebo převodem z účtu a odešle ke zpracování. O vše ostatní se postará služba. Bezpečnost aplikace a poštovní tajemství jsou zaručeny šifrováním.

CPcloud.cz
Podobné weby
Listonoška.cz – za 16 Kč posílá papírové dopisy
PoštaOnline.cz – dopis online

Tvorba a sdílení prezentací a dokumentů

Slideshare.com – www.slideshare.net

Tato služba vyřešila jeden velký neduh. Umožňuje elektronickou prezentaci, dokument či video uložit na internet a umožnit k nim přístup veřejnosti, vybraným lidem a nemusíte je každému posílat zvlášť.

Na webu služby jsou dokumenty k dispozici formou prolistování, či ke stažení. U prezentací nechybí tlačítko na posouvání slidů a nahrávat je lze i ze služeb jako Dropbox, Google dokumenty, Gmail, Google drive atd. Prezentace mohou být v různých formátech, PowerPoint, PDF, Word atd. Vítáme i možnost prezentace vytvářet přímo ve službě. Kromě toho je možné připojit i audio nahrávku a vše vložit na web, anebo sdílet s vybranými uživateli nebo vystavit veřejně pro všechny. Pomocí odkazu ke sdílení je možné prezentaci vložit na jakékoliv webové stránky.

Slideshare.com
Podobné weby
Show.zoho.com – tvorba prezentací on-line
Gliffy.com – tvorba diagramů on-line

Sdílení výdajů pro spolubydlící

Kari-vydaje.cz – www.kari-vydaje.cz

Více nájemníků v jednom bytě často řeší problém, jak mít výdaje za byt a nákupy pod kontrolou. Pomocí této služby tak lze vše lehce vést v elektronické podobě.

Pokud bydlí parta lidí ve společném bytě (anebo pár s oddělenými účty), jistě se nevyhnou rozpravám o společných výdajích. Kari-výdaje.cz umožňuje vést přehled, kolik každého ze spolubydlících stojí nákupy, a umožňuje průběžné vyrovnávání dluhů. Dává jistotu, že s penězi bude zacházeno správně – například díky tomu, že vložené výdaje není možné smazat beze stop. Ve službě je možné si aktivovat upozornění na nové výdaje (budou chodit e-maily), výdaje je možné zobrazovat v grafu, jako měnu lze použít koruny, eura či dolary a existuje i v podobě mobilní aplikace pro iOS a Android.

Kari-vydaje.cz
Podobné weby
eÚčty.cz – správ osobních a rodinných financí
Moře-financí.cz – osobní finance pod kontrolou

Uwwwízlo v síti

SeznamDárků.cz umožňuje vybírat a nakupovat narozeninové, vánoční, svatební a další dárky bez nutnosti hlídat diář nebo navštívit obchodní centrum. Upozorní na blížící se datum oslav a může pomoci zvolit ten pravý dárek. Užitečnou funkcí je i možnost sestavit si vlastní dárkový seznam a zveřejnit jej – třeba co bychom chtěli dostat k Vánocům.

Labasta.com je tržiště, kde každý může nabídnout své služby či zboží k prodeji. Pokud jste například grafik, webdesignér, IT správce a hledáte jednorázový výdělek, pak vložte nabídku a čekejte, zda ji někdo nebude akceptovat.

Vše, co jste chtěli vědět o pronájmu, a byli jste líní to hledat nebo se na to zeptat, najdete na Rádce.ulovdomov.cz. K dispozici jsou jak sekce pro nájemce, tak pronajímatele. Nechybí legislativa či vzory smluv, co říká zákon, tahák nájemce a další užitečné informace.

Rádce.ulovdomov.cz


 
Nejčtenější

Okamura má na fotce z posilovny přifouknuté svaly. Jak poznat fotomontáž

Ukázka nepovedené fotomontáže z posilovny. Mřížka v pozadí ukazuje, k jakému...

Předseda SPD se na svém oficiálním profilu na Facebooku pochlubil fotkami z posilovny. Komentátoři si všimli, že fotka...

V kanceláři i v obchodě. Ultrazvuk nám píská do uší, následky jen tušíme

Poslech vysokofrekvenčního pískání může být mnohým lidem nepříjemné.

Mnozí z nás, aniž by to věděli, jsou denně i několik hodin vystaveni pískotu na hranici slyšitelnosti lidského ucha. V...Dvakrát přežil ohnivé peklo a vrátil se do boje. Chybu udělal po válce

František Truhlář před válkou

Letec RAF František Truhlář přežil dvě těžké havárie při návratech z bojových letů. Při obou utrpěl těžké popáleniny,...

Kvůli ruskému metru mohla padnout stanice v Nuselském mostu, řekl architekt

Architekt Nuselského mostu Stanislav Hubička (vlevo) a Antonín Semecký, který...

Stanislav Hubička, architekt Nuselského mostu a Antonín Semecký, který se o most stará téměř doslova celý život, byli...

Proč chtěl Hitler Svatý grál a archeologie za ČSSR nebyla marxistická

Svastika na archaické řecké keramice (8. století před Kr., Archeologické muzeum...

Jedním z oblíbených triků propagandy a propagandistů je návrat k mýtům a ohýbání historie do podoby, která politickému...Další z rubriky

Experimentoval s kódem, omylem tím nenávratně smazal miliardy korun

Zoufalý programátor omylem vymazal kryptoměnu v hodnotě stovek milionů dolarů

Vývojář s přezdívkou „devops199“ omylem využil chybu, která z něj učinila vlastníka téměř sedmi miliard korun v...

Agent americké tajné služby zpronevěřil 1 600 bitcoinů, jde do vězení

(Ilustrační snímek)

Shaun Bridges jako speciální agent americké tajné služby během vyšetřování nelegálního tržiště Silk Road odcizil...

Čína nechce Skype? Apple ho musel vymazat z App storu

Logo firmy Skype vévodí jejich kancelářím

Orgány komunistické diktatury Čínské lidové republiky přikázaly společnosti Apple vymazat komunikační program Skype z...Najdete na iDNES.cz