Webujeme: najděte si přes internet nové zaměstnání

  1:00aktualizováno  1:00
Přišli jste o zaměstnání? Sháníte místo s lepším platovým ohodnocením nebo v jiné lokalitě? Hledáte brigádu nebo možnost přivýdělku? Nebo naopak sháníte pracovníka či pracovnici? I v této situaci se vyplatí zapátrat na internetu.

JobDNES.cz - portál pro hledání zaměstnání v nové verzi

Trh práce má svou nabídku i poptávku – neustále se otevírají nová pracovní místa a také lidí, kteří hledají novou nebo jinou práci je dostatek. Jde o to, aby se hledající o otevřené pracovní pozici dozvěděl. Internet je v tomto případě velice silným komunikačním nástrojem.
Ucházíte-li se o místo u konkrétní společnosti, zapátrejte na jejích internetových stránkách. Velké firmy mají často na webu kategorii s názvem Otevřené pozice nebo Nabídka zaměstnání.

Pokud ale víte (alespoň přibližně), co chcete dělat, ale nevíte kde, nebo pokud byste rádi prošli více možností, pomohou vám specializované inzertní portály. Ty nabízejí desetitisíce pracovních míst po celé republice, a umožňují je prohledávat během sekund. Jak vyhledávat práci a zadat svůj profil, si ukážeme na nové verzi portálu jobDNES.cz, člena rodiny iDNES.cz, který obsahuje přes 40 tisíc nabídek práce a přes 100 tisíc pracovních míst.

JobDNES.cz

Na adrese www.jobdnes.cz vás uvítá úvodní stránka a hned na ní se najde velké množství nejnovějších nabídek práce. Systematičtější postup ale bude hledat práci podle našich kritérií. Klikněte na mapu a zvolte region, ve kterém práci hledáte, třeba Karlovarský kraj. Na následující stránce uvidíte nabídky práce z tohoto kraje. Protože jich ale jsou tisíce, trochu je profiltrujeme – klikněte na tlačítko Upřesnit hledání.

JobDNES.cz - vyhledávání

V rámečku můžete vybrat obor, ve kterém chcete pracovat, po kliknutí na požadovaný obor se vpravo zobrazí specializace, ze kterých můžete dále vybírat (např. obor: Domácí práce, specializace: hlídání dětí; nebo obor: Technika, elektrotechnika, specializace: elektromontér). Dále můžete upřesnit typ nabídky (zaměstnání, brigáda, kontrakt) a dokonce i požadovaný plat. Při hledání je ale vhodné postupovat od obecnějšího ke konkrétnějšímu – teprve kdyby vámi vybraná specializace v daném regionu byla nabídkami zaplavena, můžete přidat upřesnění. A konečně můžete zatrhnout možnosti vyhledávat i v nabídkách personálních agentur a úřadů práce (doporučujeme).

Po kliknutí na tlačítko Vyhledat už zde máme nabídku pozic a můžeme z nich vybírat. Jednotlivé nabídky můžeme rozkliknout a zjistit podrobnosti. Za detailním popisem nabídky práce najdete kontaktní informace (obvykle e-mail) a také možnost odpovědět přímo ze stránek, nechat si zaslat nabídku na e-mail nebo si nabídku vytisknout.

Profil

Pokud chcete hledat práci efektivněji, založte si na jobdnes.cz profil. Klikněte na Můj profil (velké červené tlačítko nahoře) a pak na Registrovat nový uživatelský profil, je to podobné, jako když si registrujete nový e-mail: zvolíte si přihlašovací jméno, heslo, zadejte elektronickou adresu, na kterou vám přijde aktivační e-mail. Po přihlášení se vám otevírají nové možnosti: můžete si při již popsaném prohledávání shromažďovat vyhlédnutá pracovní místa do "Oblíbených nabídek“, což umožní rychlejší procházení nabídek a lepší přehled v nich.

JobDNES.cz - registrace

Velkou výhodou je možnost vytvořit si na jobDNES.cz zdarma standardizovaný životopis. Klikněte ve svém profilu v levém sloupci na Správa životopisů a průvodce vás ve čtyřech krocích provede vytvořením životopisu, který vyhovuje kritériím přehlednosti. Životopis můžete vytisknout nebo rozeslat případným zaměstnavatelům, u nichž se ucházíte o práci. A co je důležitější, i zaměstnavatelé mohou aktivně vyhledávat mezi těmi, co mají svůj životopis přístupný (tzv. aktivní).

Zaměstnavatelé

Pokud jste na opačné straně barikády, tedy zaměstnavatel, který shání lidi na určité pozice, můžete se na jobDNES.cz zdarma zaregistrovat, a to pod tlačítkem Zaměstnavatelé (je nutné vyplnit IČO). Poté můžete zdarma procházet profily uchazečů a kontaktovat je. Vkládání nabídek práce je zpoplatněno dle ceníku. Pro zaměstnavatele může být zajímavé, že jejich inzerát může (za příplatek) vyjít také v příloze MF DNES, v Lidových novinách a dalších tiskovinách.

Další možnosti

Další stránky nabízející desetitisíce nabídek zaměstnání jsou sprace.cz, jobs.cz nebo prace.cz. Hledat práci můžete on-line také na příslušných úřadech nebo u specializovaných agentur. K prohledávání nabídek úřadů práce poslouží i již zmíněný jobdnes.cz, můžete ale zkusit portál Ministerstva práce a sociálních věcí. Na internetu najdete i mnoho rad pro tvorbu životopisu, pokud míříte i do ciziny, zkuste Europass.

Europass - mezinárodní životopis

Europass - mezinárodní životopis

Internet vám může pomoci také při vyhledávání dalšího zaměstnávání nebo rekvalifikací. A pro další rady pro zaměstnance i zaměstnavatele se podívejte na články v rubrice Práce. Hodně úspěchů!

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Google je tu 20 let: Nejmocnější web začal jako drzý studentský projekt

Google slaví 20 let

Firma Google se za dvacet let probojovala z nenápadné kalifornské garáže do počítačů a mobilů miliard lidí na celém...

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Tipy na zajímavé weby: zábavné procvičování znalostí i info o výplatě

Umímefakta.cz

Potrápit svůj mozek a poměřit síly s roboty či kamarády nabízí netradiční testy z několika oborů na Umímefakta.cz....

5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost
5 tipů, jak trénovat dětskou pozornost

Věnovat dítěti péči a rozvíjet v něm schopnost koncentrace se vyplatí jak vám, tak jemu. Díky tomu, že bude pozorné ve škole, nebudete muset věnovat tolik času učení doma, což nejspíš potěší vás i vašeho potomka. Vyzkoušejte aktivity, kterými dětskou pozornost posílíte.Najdete na iDNES.cz