Naposledy se oficiální nové verze Winamp dočkal v roce 2013. Od té doby žije jen díky rozsáhlé komunitě nadšenců, ale oficiálně už neexistuje. Respektive neexistoval. Server Techcrunch totiž zjistil, že v průběhu roku 2019 přijde na trh po šesti letech úplně nová verze programu nazvaná Winamp 6 pro PC, Mac, Android i iOS. Měla by se umět napojit jak na cloudová uložiště, tak na internetová rádia a streamovací služby. Posluchač si bude moci také vytvářet vlastní seznamy skladeb atd.
Aplikace bude přehrávat jak uloženou hudbu v nejrůznějších formátech (Winamp si díky pluginům vždy poradil téměř se vším), tak i ze zatím blíže neurčenými streamovacími službami (jako jsou teoreticky například Spotify, Deezer atd.).
Podle Alexandra Saboundjiana, šéfa společnosti Radionomy, která v roce 2014 mrtvý Winamp od AOL koupila, musí nyní uživatel neustále přepínat mezi několika aplikacemi. Když chce poslouchat empétrojky z disku, má jedno řešení, Spotify má však svoji aplikaci. Nový Winamp má být podle Saboundjiana agregátorem pro většinu zdrojů hudby. Seznam služeb, které bude možné přes novou verzi obsloužit, však zatím nebyl zveřejněn.
Než se nový Winamp objeví, mohou si příští týden zájemci stáhnout verzi 5.8, která mimo jiné má vyřešit problémy s užíváním programu na Windows 10. Winamp stále používá přes 100 milionů lidí měsíčně.
Winamp byl populární, protože podporoval řadu funkcí kolem tehdy velmi populárního formátu MP3 (operační systém Windows to dlouhou dobu vůbec neuměl), dal se snadno rozšířit i o další formáty i funkce a byl relativně malý, takže nezabíral místo na disku a rychle se spouštěl.
Společnost AOL se ho však v roce 2002 pokusila vylepšit. Verze 3 byla výrazně větší než původní program a z jednoduchého prográmku se stal zbytečně komplikovaný a pomalý moloch. Proto následovala oprava a návrat ke kořenům v podobě verze Winamp 5 v roce 2003. Poslední velká aktualizace na verzi 5.5 proběhla v roce 2007. V roce 2013 byl vývoj programu oficiálně ukončen.