Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Windows 7 umí otevřít náhled okna v hlavním panelu klávesovou zkratkou

aktualizováno 
Windows 7 umí rychle otevřít okna spuštěných aplikací v hlavním panelu. Uživatelé si mohou vyzkoušet snadnou cestu k vybraným často používaným funkcím nebo se nechat upozornit na nechtěné zapnutí kláves Num, Scroll a Caps Locku.

Tipy a triky pro Windows 7 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Tipy pro začátečníky

285. – Jak na náhledy hlavního panelu klávesovou zkratkou
Pro přepínání oken můžete použít myš anebo klávesovou zkratku Alt + Tab. Náhledy oken pak zobrazíte lehce najetím kurzoru myši na hlavní panel a konkrétní okno.

Chcete-li zobrazit náhled okna jiným způsobem, pak můžete využít i klávesovou zkratku Windows + T. Podržením klávesy Windows a opětovným stisknutím klávesy T se budou objevovat náhledy otevřených oken zleva doprava.

Tipy a triky pro Windows 7


286. – Jak využít novu funkci Přejít na

Windows 7 obsahují novou užitečnou funkci Přejít na. Tu najdete přímo na hlavním panelu – prezentována je ikonou složky. Kliknutím levého tlačítka myši se zobrazí okno Průzkumníka Windows.

Kliknete-li na ni pravým tlačítkem myši, zobrazí se kontextové okno s nejčastěji používanými položkami (odkazy, soubory, dokumenty, zástupci apod.). V seznamu lze také listovat nahoru a dolů pomocí kurzorových kláves.

Tipy a triky pro Windows 7
287. – Jak se nechat upozornit na nechtěné zapnutí Num, Scroll a Caps Locku

Nechtěná aktivace klávesy Num Lock, Scroll Locka a Caps Lock může být nežádoucí, např. pokud nepíšete všemi deseti a při psaní se díváte na klávesnici nikoliv monitor PC. Abyste o nechtěné aktivaci klávesy byly informováni, můžete využít funkci Usnadnění přístupu.

Klikněte na Start -> Ovládací panely -> Centrum usnadněný přístupu a klikněte na volbu Usnadnit používání klávesnice. Nyní zatrhněte volbu Zapnout funkci ozvučení klávesnice a dole klikněte na OK. Kdykoliv zapnete jednu ze zmíněných kláves, ozve se krátký zvukový signál.

Tipy a triky pro Windows 7


Tipy pro pokročilé

288. – Jak rychleji zobrazit náhledy oken aplikací
Jestliže umístíte kurzor myši na otevřené okno v hlavním panelu, zobrazí se jeho náhled. Dobu, než se tak stane, lze měnit – stačí udělat menší zásah do editoru systémového registru Windows.

Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz regedit, který odešlete klávesou Enter. Přejděte na větev HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse. Na pravé straně poklikejte na záznam MouseHoverTime. Uvedený údaj je v milisekundách. Nastavte tedy například 100.

Tipy a triky pro Windows 7


289. – Jak zakázat zobrazovat výsledky vyhledávání v Průzkumníku Windows
Při vyhledávání informací v Průzkumníku Windows (např. Windows + E a zadáním textu do boxu vpravo nahoře) se ukládají již zadaná slova či slovní spojení. Nechcete-li, aby se tak dělo, stačí provést tuto změnu. Klikněte na Start a do řádku Prohledat programy a soubory zadejte příkaz gpedit.msc (funguje jen pro verze Windows 7 Professional, Ultimate a Enterprise).

Otevře se okno Zásady skupiny a vy přejděte na větev Konfigurace uživatele -> Šablony pro správu -> Součásti systému Windows -> Průzkumník Windows. Na pravé straně poklikejte na záznam Vypnout zobrazování naposledy hledaných položek v poli hledání programu Průzkumník Windows. V dialogovém okně nastavte Povoleno a klikněte na OK.

Tipy a triky pro Windows 7


290. – Jak donutit Průzkumníka Windows, aby zobrazil obsah Tento počítač
Předchozí verze Windows po spuštění Průzkumníka Windows (např. z hlavního panelu) zobrazily okno s podrobnostmi o jednotkách v počítači. Windows 7 nově zobrazuje uživatelské složky. Chcete-li toto výchozí nastavení změnit, udělejte následující: klikněte na Start -> Všechny programy -> Příslušenství a pravým tlačítkem na Průzkumník Windows. Do pole Cíl vložte %SystemRoot%\explorer.exe ::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D} a klikněte na OK.

Tipy a triky pro Windows 7

Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Stáhněte si zdarma: e-mailový oznamovač s otevíráním poštovní schránky

Ilustrační foto - e-mail

Howard E-Mail Notifier schováte v informační části hlavní lišty a vždy když přijde e-mail, dá o tom vědět. Pro...

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na iDNES.cz