Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nová Windows na USB paměti můžete vytrhnout z počítače za chodu

aktualizováno 
Amsterdam (Od zvláštního zpravodaje Technet.cz) - Microsoft ve středu ukázal evropským novinářům novinky ve vývoji Windows 8. Pochlubil se například možností spouštět Windows 8 z USB paměti a také schopnostmi systému na úsporných procesorech ARM.

Evropská konference Microsoftu TechEd přilákala tisíce zájemců ze starého kontinentu. | foto: Technet.cz

Nové Windows budou oficiálně podporovat spouštění a běh celého systému z pouhé USB paměti, kterou můžete mít pověšenou třeba na klíčích. Další schopnosti nového systému názorně na pódiu předvedl programový manažer Joe Stegman.

Fotogalerie

Nejdříve nabootoval ze stolního počítače s Windows 7 do Windows 8, které měl na USB klíčence. Po přihlášení ukázal, že se se systémem pracuje stejně, jako by byl nainstalován přímo v počítači. Na rozdíl od některých jiných tzv. live instalací nemá "Windows to Go", jak Microsoft systém nazývá, přístup k lokálnímu disku počítače, jehož zdroje využívá. Jinak se neštítí žádného prostředku ani součásti, kterými počítač disponuje.

Velké pozdvižení v sále Stegman vyvolal, když během ukázky schopností Windows to Go vytrhl paměť z počítače. Systém okamžitě zatuhl, ale nezhroutil se. "Nyní mám šedesát sekund na to, abych vložil USB paměť zpátky," vysvětlil Stegman. A opravdu, po vložení klíčenky do portu se systém znovu rozběhl.

Další užitečnou vlastností je schopnost Windows to Go průběžně zálohovat data na firemní servery. Pokud uživatel klíčenku ztratí, může si data obnovit ze zálohy. Bohužel to také znamená, že jsou Windows to Go určeny pouze pro firemní zákazníky používající verzi Enterprise.

Windows pro ARM

Ukázka práce s Windows 8 na tabletu na evropské konferenci TechEd. Komický byl

Ukázka práce s Windows 8 na tabletu na evropské konferenci TechEd. Komický byl poměr malého tabletu a poměrně tlustého kabelu,. přenášejícího obraz na velkoplošné obrazovky.

Speciální verze Windows RT určená pro úsporné procesory ARM využívá také řadu firemních technologií. Například má zabudovaný obdobný bezpečnostní systém, jaký mají například tzv. Smart karty. Ty zajišťují ochranu firemních dat, které bez identifikace nejsou přístupné. V případě tabletů s čipem ARM a Windows 8 je taková ochrana přímo v tabletu a není nutné nosit ještě u sebe identifikační kartičku.

Windows RT jsou postaveny tak, aby je uživatel nemusel vypínat, ale používal je podobně jako konkurenční tablety nebo mobilní telefony. Jsou tedy okamžitě a kdykoliv připraveny k práci.

Microsoft vidí v tabletech budoucnost. Viceprezident pro webové služby Microsoftu Antoine Leblond připomenul při své úvodní řeči, že Microsoft v příštím roce očekává, že prodej tabletů překoná prodej počítačů s klávesnicí.

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Nejlepší zálohovací programy, které uloží data do bezpečí

Ilustrační foto - zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, ale i další soubory doporučujeme zálohovat mimo hlavní zařízení. Pokud si pořídíte...

Najdete na iDNES.cz