Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Windows Media Player 7 Bonus Pack - vánoční balíček od MS

  0:15aktualizováno  0:15
Microsoft před vánocemi daroval uživatelům přehrávače Windows Media Player 7 balíček, který tento program rozšiřuje o zajímavé funkce včetně možnosti importu skinů z přehrávače Winamp či převodu souborů z formátu MP3 do WMA.

Microsoft vydal bonusový balíček pro svůj freewarový přehrávač Windows Media Player 7. Poslední verze tohoto programu nabízí univerzální multimediální přehrávač s možností vytvářet komprimované zvukové soubory ve formátu WMA (Windows Media Audio). Přehrávač je přímou součástí nových verzí Windows a proti starému přehrávači Windows Media Player 6.4 nabízí nesrovnatelně větší komfort, avšak za cenu nesrovnatelně vyšších hardwarových nároků, které mezi obdobnými programy nemají obdobu.

Bonus Pack neřeší žádné problémy přehrávače, ale přidává mu několik zajímavých rozšiřujících možností a utilit. Obsahuje omezenou verzi programu Audio Converter 3.0 LE, jenž slouží pro převod z formátu MP3 do WMA. Podle Microsoftu jde o nástroj, který umožní uživatelům na disk umístit dvojnásobné množství souborů (podle Microsoftu nabízí WMA oproti MP3 stejnou kvalitu při poloviční velikosti). Program dokáže soubory konvertovat hromadně. I když budeme věřit spornému tvrzení Microsoftu, nelze převádění do WMA příliš doporučit, protože opakovanou komprimací dochází ke zhoršování kvality záznamu. Význam by však mohl mít např. pro hardwarové přehrávače s podporou WMA, u nichž vzhledem k omezené kapacitě paměti záleží na každém bytu.

Kolekce nazvaná PowerToys nabízí tři pomocné utility. Deluxe CD Data Converter umožňuje převádět data o skladbách na CD uložená staršími přehrávači Microsoftu CD Player a Deluxe CD Player (Windows 98 Plus Pack). Utilita Most Recently Used Cleaner je určena pro jednoduché vymazání seznamu posledně použitých souborů. Poslední PowerToys skin (!) přináší funkce pro správu multimédií. Dokáže vytvářet různé druhy playlistů i speciálně orientovaných pro ukládání na CD.

Velkou pozornost jistě vzbudí Winamp Skin Importer. Umožňuje přenášet skiny ("vzhledy") určené pro nejpopulárnější MP3 přehrávač Winamp do Windows Media Playeru, který pak bude vzhledově zcela identický. Jedním kliknutím přenese skiny z adresáře Winampu do adresáře Media Playeru. Bonus Pack dále obsahuje vlastní nové skiny (8 schémat) a vizualizace (19 vizualizačních efektů).

Přes výše zmíněné výhrady k hardwarovým nárokům se zřejmě Windows Media Player 7, který poskytuje nejbohatší nabídku audio i video kodeků pro přehrávání, těší značné popularitě. Microsoft ve své tiskové zprávě uvádí, že podle nezávislé studie Millward Brown dávají uživatelé přednost Windows Media Playeru 7 před masově rozšířeným konkurenčním multimediálním softwarem RealPlayer 8 a RealJukebox.

Bonus Pack pro Windows Media Player 7 není na rozdíl od samotného přehrávače k dispozici v lokalizované české verzi. Na stránkách Microsoftu si můžete stáhnou plnou instalaci nebo krátký soubor pro automatickou instalaci.

Výrobce: Microsoft
Website: www.microsoft.com
Platforma: Windows 98/2000/ME
Download: www.microsoft.com/windows/windowsmedia/en/download/default.asp (3 MB)
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Najdete na iDNES.cz