Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


WinMP3Locator 3 - klasický vyhledávač

  0:05aktualizováno  0:05
Budoucnost sítí typu Napster je nejistá, ale množství zdrojů MP3 hudby na internetu je mnohem větší. Pro ulehčení hledání vznikl program, který nabízí služby mnoha internetových vyhledávačů a jejich výsledky dokáže sám ověřovat.

Budoucnost sítí typu Napster je nejistá, ale množství zdrojů MP3 hudby na internetu je mnohem větší. Přes rozmach systémů založených na sdílení MP3 souborů jsou stále nezastupitelnou pomůckou při hledání těchto souborů a zejména jejich rozsáhlejších archivů internetové vyhledávací servery. Bohužel je však jejich použití většinou zdlouhavé a výsledky nebývají ověřené a aktuální.

Proto vznikl zvláštní typ vyhledávacích programů, který za vás automaticky zjistí výsledky na více vyhledávačích a přinese jejich ověřený výpis. Jeden takový program - MP3 Fiend - jsme vám již před časem představili. MP3 Fiend jsme pochválili, ale ještě větší uznání si zaslouží autoři programu WinMP3Locator. S jeho poslední verzí získávají lidé připojení k internetu opravdu účinného pomocníka.

Instalace programu je bezproblémová. Vyžaduje sice některé osobní informace, ale nemusíte je vkládat. Aby byl program stále k dispozici při práci na internetu, umísťuje své zástupce nejen do programové nabídky Start, ale také přímo na lištu Internet Exploreru. Nejnovější verze programu zahrnuje také samostatný FileLocator, který umožňuje vyhledávat i jiné soubory než MP3.

Výsledky hledání přináší program z dlouhého seznamu (více než třicet) internetových hledačů. Na základě vlastní úvahy můžete použít všechny vyhledávače nebo si pro zkrácení času vybrat ty nejlepší. Podle průchodnosti svého internetového připojení si v preferencích programu můžete nastavit maximální počet současně kontaktovaných vyhledávačů.

WinMP3Locator 3 se však neomezuje na rychlý automatizovaný souhrn hledačů. Jeho největší předností je, že umožňuje výsledky hledání ověřit a případně vyhledané soubory uložit. Vyhledané a ověřené soubory rozděluje podle přístupnosti do několika skupin (Good, Ratio, Busy, Bad) a také pozná, které servery podporují resuming. Vadné odkazy program automaticky odstraní. K jednotlivým vyhledaným souborům si můžete vyžádat záznam připojování k serveru, na němž jsou umístěny.

Ve WinMP3Locatoru můžete nastavit program, s jehož pomocí se budou vyhledané soubory ukládat. Nejvhodnější bude použít program ReGet od výrobců Locatoru. Jedná se o praktický manažer stahovaných souborů, které můžete řadit do fronty a pokračovat v jejich dříve přerušeném downloadu. Stejně podporuje i další dva rozšířené programy GetRight a Go!Zilla. Druhou možností je využít schránku Windows a zkopírovat odkaz do programu umožňujícího stahování, např. do FTP manažeru, který je potřeba pro servery s poměrem pro download/upload (tzn. Ratio - něco za něco, kde musíte v určitém poměru na server za hudbu, kterou si chcete stáhnout, i vy něco nahrát).

Program je dobře proveden, ale má značné nároky na volnou paměť. Přes značné urychlení práce bude uživatelům Napsteru, kteří jsou zvyklí na skoro okamžitý přístup k souborům, připadat jeho použití zdlouhavé. Sáhnou po něm, jen pokud nebudou moci něco najít se svým oblíbeným programem na sdílení souborů. WinMP3Locator 3 patří mezi freeware a můžete jej používat zcela zdarma, totéž platí i o manažeru ReGet. K programu existuje řada jazykových lokalizací, ale čeština bohužel chybí.

Výrobce: ReGet Software
Website: www.winmp3locator.com
Platforma: Windows 9x/NT/2000
Download: www.winmp3locator.com/en/download.asp (775kB)
Cena: freeware

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Najdete na iDNES.cz