Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


WinMP3Locator 3 - klasický vyhledávač

  0:05aktualizováno  0:05
Budoucnost sítí typu Napster je nejistá, ale množství zdrojů MP3 hudby na internetu je mnohem větší. Pro ulehčení hledání vznikl program, který nabízí služby mnoha internetových vyhledávačů a jejich výsledky dokáže sám ověřovat.

Budoucnost sítí typu Napster je nejistá, ale množství zdrojů MP3 hudby na internetu je mnohem větší. Přes rozmach systémů založených na sdílení MP3 souborů jsou stále nezastupitelnou pomůckou při hledání těchto souborů a zejména jejich rozsáhlejších archivů internetové vyhledávací servery. Bohužel je však jejich použití většinou zdlouhavé a výsledky nebývají ověřené a aktuální.

Proto vznikl zvláštní typ vyhledávacích programů, který za vás automaticky zjistí výsledky na více vyhledávačích a přinese jejich ověřený výpis. Jeden takový program - MP3 Fiend - jsme vám již před časem představili. MP3 Fiend jsme pochválili, ale ještě větší uznání si zaslouží autoři programu WinMP3Locator. S jeho poslední verzí získávají lidé připojení k internetu opravdu účinného pomocníka.

Instalace programu je bezproblémová. Vyžaduje sice některé osobní informace, ale nemusíte je vkládat. Aby byl program stále k dispozici při práci na internetu, umísťuje své zástupce nejen do programové nabídky Start, ale také přímo na lištu Internet Exploreru. Nejnovější verze programu zahrnuje také samostatný FileLocator, který umožňuje vyhledávat i jiné soubory než MP3.

Výsledky hledání přináší program z dlouhého seznamu (více než třicet) internetových hledačů. Na základě vlastní úvahy můžete použít všechny vyhledávače nebo si pro zkrácení času vybrat ty nejlepší. Podle průchodnosti svého internetového připojení si v preferencích programu můžete nastavit maximální počet současně kontaktovaných vyhledávačů.

WinMP3Locator 3 se však neomezuje na rychlý automatizovaný souhrn hledačů. Jeho největší předností je, že umožňuje výsledky hledání ověřit a případně vyhledané soubory uložit. Vyhledané a ověřené soubory rozděluje podle přístupnosti do několika skupin (Good, Ratio, Busy, Bad) a také pozná, které servery podporují resuming. Vadné odkazy program automaticky odstraní. K jednotlivým vyhledaným souborům si můžete vyžádat záznam připojování k serveru, na němž jsou umístěny.

Ve WinMP3Locatoru můžete nastavit program, s jehož pomocí se budou vyhledané soubory ukládat. Nejvhodnější bude použít program ReGet od výrobců Locatoru. Jedná se o praktický manažer stahovaných souborů, které můžete řadit do fronty a pokračovat v jejich dříve přerušeném downloadu. Stejně podporuje i další dva rozšířené programy GetRight a Go!Zilla. Druhou možností je využít schránku Windows a zkopírovat odkaz do programu umožňujícího stahování, např. do FTP manažeru, který je potřeba pro servery s poměrem pro download/upload (tzn. Ratio - něco za něco, kde musíte v určitém poměru na server za hudbu, kterou si chcete stáhnout, i vy něco nahrát).

Program je dobře proveden, ale má značné nároky na volnou paměť. Přes značné urychlení práce bude uživatelům Napsteru, kteří jsou zvyklí na skoro okamžitý přístup k souborům, připadat jeho použití zdlouhavé. Sáhnou po něm, jen pokud nebudou moci něco najít se svým oblíbeným programem na sdílení souborů. WinMP3Locator 3 patří mezi freeware a můžete jej používat zcela zdarma, totéž platí i o manažeru ReGet. K programu existuje řada jazykových lokalizací, ale čeština bohužel chybí.

Výrobce: ReGet Software
Website: www.winmp3locator.com
Platforma: Windows 9x/NT/2000
Download: www.winmp3locator.com/en/download.asp (775kB)
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Najdete na iDNES.cz