Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Wrapster 2.0 - cesta, jak ošálit Napster

  0:05aktualizováno  0:05
Program, kterému by příslušel spíše název Warez Napster, je určen pro sdílení souborů jakéhokoliv druhu přes tuto síť. Pomocí jednoduché finty překonává jedno ze zásadních omezení Napsteru.
Úspěch Napsteru je založen na zprostředkování jednoduché výměny MP3 souborů. Vývoj v oblasti internetu a multimédií jde však stále kupředu a na MP3 navázalo mnoho dalších formátů, které umožňují snazší šíření hudby, stále více se uplatňují i komprimované video soubory. Napster na to dosud nebyl schopen, či spíše nechtěl reagovat. Jediným ústupkem, který však spíše než na uživatele mířil na hudební firmy, které jsou s Napsterem ve sporu, je rozšíření systému i na sdílení souborů WMA, které mohou v sobě nést ochranu proti kopírování.

Omezení Napsteru na MP3 (a WMA) soubory nedalo spát mnoha uživatelům. Jiné programy pro sdílení umožňují přenášet i soubory s dalšími koncovkami, ale nejrozsáhlejší síť - Napster se podobnému rozšíření brání. Nic však není nepřekonatelné. Řešení přinesl program Wrapster, který je nyní dostupný ve své verzi 2.0. Wrapster zcela mění možnosti sdílení souborů přes Napster. Dovoluje přes tuto síť sdílet jakékoliv soubory, které vydává za opravdové MP3 soubory kódované na určitou hodnotu datového toku a vzorkování. Tato speciální kombinace hodnot umožňuje uživatelům jednodušeji vyhledat Wrapster soubory na serverech Napsteru.

Wrapster není samostatný klient pro sdílení souborů, ale pouhá pomůcka pro jejich archivaci v podobě, která ošálí Napster. Wrapster dokáže zabalit vybrané soubory do jediného souboru s koncovkou MP3 a hlavičkou, která předstírá MP3 soubor s hodnotami 32 kb/s a 32 kHz. Obdobným způsobem dokáže z falešného MP3 souboru původní soubory opět extrahovat. S Wrapsterem se pracuje obdobně jako s rozšířenými archivačními programy (jako je Zip nebo RAR), ale program neobsahuje žádné možnosti komprimace vložených souborů.

Hlavními novinkami verze 2.0 je nové menu pro s možnostmi nastavení a volitelná funkce kontrolního součtu pro jednodušší kontrolu archivů. Novinkou je také průvodce, který umožňuje vytvořit Wrapster soubory tím nejjednodušším způsobem. Program myslí i na takové "podstatné" záležitosti, jako je změna ovládacího panelu pomocí skinů. V nastavení programu si můžete vybrat z pěti barevných kombinací.

Program Wrapster by se dal bez rozpaků označit jako Warez Napster, protože jeho účelem nebylo pouze rozšíření záběru Napteru na další multimediální soubory. Autor programu, který je znám pod přezdívkou Octavian, od počátku neskrýval, že se mu jedná o šíření programů. Již v první verzi Wrapsteru popisoval jeho možnosti na "sdílení" kopií Windows 2000. O tom, k čemu má program sloužit, vypovídá i zavedená "pojmenovávací konvence" obsahující názvy jako Application, Game, Porn.

Ačkoliv se rozhodně nesplnily obavy, že bude Naspter zavalen nelegálními kopiemi programů, narazíte na soubory Wrapsteru velmi často. Je třeba zdůraznit, že u softwaru je situace narozdíl od zvukových nahrávek právně zcela jasná. Jakékoliv nabízení, kopírování a používání programů bez souhlasu autorů je nelegální. Napster, který čelí velmi vážné žalobě z napomáhání porušování autorských práv, samozřejmě na podobném využití své sítě nemá zájem a tomuto zneužívání se brání. Program Napster od verze 6 neumožňuje vyhledávat soubory podle vzorkovací frekvence (jednoho z kritérií pro nalezení Wrapster souborů) a tato verze také klade překážky sdílení Wrapster souborů. Ani tvůrce Wrapsteru se ovšem nevzdává a nabízí zájemcům opravné patche pro originální Napster.

Autor: Octavian
Website: http://members.fortunecity.com/wrapster/
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: http://members.fortunecity.com/wrapster/wsetup20.exe (808 kB)
Cena: Freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Najdete na iDNES.cz