Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na zajímavé weby: Staňte se na chvíli bohem nebo mikroskopem

aktualizováno 
Že je zrnko kávy malé a dinosaurus naopak velký? Tak to byste měli vidět vizualizaci Vesmíru na Htwins.net a možná změníte názor. Informace o aktuálním počasí z více než stovky meteostanic v ČR najdete na In-počasí.cz. A zkusit vyřešit kdejaký problém můžete na portálu JakoJá.cz pro sdílení životních problémů, nemocí a jejich léčbu.

Htwins.net/scale2 | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Svět od ničeho až do nekonečna

Htwins.net/scale2 – http://htwins.net/scale2

Interaktivní mapa, která znázorňuje nicotné věci a končí daleko v galaxii. Tak to je projekt The Scale of the Universe 2.

Díky němu si lze udělat představu jak je člověk oproti jiným věcem velký a oproti jiným zase malý. Po načtení webu se zobrazí předměty a živočišné věci a vy máe možnost porovnávat jejich velikost. Pokud na ně kliknete, zobrazí se popis (v angličtině). Kolečkem myši je možné se posouvat do většího anebo do menšího světa.

Htwins.net/scale2
Podobné
Nikon.com/universcale - infografika Vesmíru

Sjednocené meteostanice

In-počasí.cz – www.in-pocasi.cz

Společnost InMeteo.cz poskytujeme předpověď počasí a řadu dalších údajů o něm. Působí v České a Slovenské republice a také v Rakousku.

Předpovědi počasí sestavuje na základě analýzy aktuální situace a výsledků světových numerických modelů (NMM-3, GFS atd.). Na In-počasí.cz najdete přes 100 sjednocených meteostanic z celé ČR, které sem posílají aktuální údaje o počasí v jejich oblasti. Údaje jsou archivovány v databázi a přístupné návštěvníkům webu. Stačí tedy nalistovat vybranou meteostanici a dozvíte se, kdo je jejím provozovatelem a jaké jsou aktuální údaje (teplota, vítr, vlhkost, tlak a srážky). Na grafu pak uvidíte vývoj teploty, větru, vlhkosti a tlaku v posledních hodinách. Nechybí ani tabulka s rekordy dané stanice a měsíční statistiky. Na jednom webu tak vzniklo místo, kde se sjednocují meteostanice z celé ČR, ale i SR a Rakouska a poskytují informace o počasí jako na dlani.

In-počasí.cz
Podobné
Počasí.idnes.cz – předpověď a vývoj aktuálního počasí v ČR
Wunderground.com – teploty na Zemi

Sdílejte životní problémy, nemoci a léčbu

JakoJá.cz – www.jakoja.cz

Internetový projekt JakoJá.cz si klade za cíl vytvořit sociální síť, kde budou uživatelé sdílet své zkušenosti s řešením životních problémů, nemocí a léčbou.

Na stránkách si tak uživatelé mohou povídat o tom, co je trápí. Web je rozdělen do čtyř hlavních částí. První s názvem Informační rozcestník nabízí odkazy na státní či soukromé, odborné či laické instituce a krizové linky, které jsou v daném regionu a situaci potřeba. Prostřednictvím kalendáře akcí a informačních e-mailů můžete dostávat informace o jejich existenci. Druhá část s názvem Sociální síť slouží ke komunikaci. Každý uživatel si může vytvořit vlastní profil. Další jsou Diskusní skupiny. Několik komunikačních kanálů (osobní zprávy, chat, blog, zeď, diskuse a komentáře), se liší zejména úrovní poskytovaného soukromí. A samozřejmě nechybí ani sekce Články. V nich se nacházejí utříděná zdravotnická témata koncentrovaně a z různých úhlů pohledu.

JakoJá.cz
Podobné
Známýlékař.cz – hodnocení lékařů V ČR
Hledámlékaře.cz – najděte si nového lékaře

Uwwwízlo v síti

Clipperz.com nabízí možnost zaznamenat přihlašovací údaje k různým službám a přistupovat k nim odkudkoliv ze světa, kde je k dispozici internet. Všechny údaje po síti putují v šifrované podobě.

Na webu Koumák.cz najdete stránky pro kutily, o stavbě, bydlení a mnoho dalších informací, které se mohou při kutilství hodit.

Na to, jaké stavby Ředitelství silnic a dálnic ČR momentálně staví, se můžete podívat na jejich webu, konkrétně zde. Najdete zde i další informace, jako třeba plánované stavby a dokonce i jejich informační letáky jak stavba bude vypadat.

Ředitelství silnic a dálnic ČRNejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Ruský kontrolní úřad v ráži. Znovu varuje Facebook, že ho zakáže

Logo Facebook

Ruský úřad pro dozor nad internetem a komunikacemi Roskomnadzor varoval, že Facebook může být v zemi zablokována, pokud...

Tajná pravidla „cenzury“ Facebooku jsou nyní veřejná. A lze se i odvolat

Facebook a cenzura (ilustrační foto)

Facebook poprvé zveřejnil detailní pravidla, podle kterých se řídí odebírání závadných příspěvků. Nově také zavedl...

Britská policie dopadla dealera díky otisku prstu z fotky na WhatsAppu

Snapdragon fingerpring

Dealerovi ve Walesu se stala osudnou fotografie sdílená přes komunikační síť WhastApp. Policisté ho dopadli díky fotce,...

Ušetřete pár korun.
Ušetřete pár korun.

Víte, kde jsou nejlevnější pleny? My ano.

Najdete na iDNES.cz