Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na weby: Ukliďte Česko. Hlaste podněty přímo z ulice či lesa

aktualizováno 
Práskat se nemá, ale hlásit se to musí. Poukažte na problémy ve vašem okolí přímo z terénu a nechte je řešit díky projektu ZmapujTo.cz. Smazat sami sebe z internetových služeb bude díky Justdelete.me mnohem snazší. A Energetickáporadna.cz spočítá a ukáže nabídky dodavatelů energií, a tak vám třeba za ně pomůže ušetřit.

ZmapujTo.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Hlášení závad a problémů

ZmapujTo.cz – www.zmapujto.cz

U lesa nelegální skládka, dětské hřiště plné odpadků, dopravní značení zakryté keřem či podchod vyplavený blátem. Drobné problémy, které však mohu komplikovat život. Dejte o nich vědět přímo z místa, kde na ně narazíte a přispějte k jejich nápravě.

Lehce tak lze učinit prostřednictvím projektu ZmapujTo.cz a MobilníRozhlas.cz. Ty slouží městům, obcím a především všem lidem, kteří mají možnost dávat občanské podněty. Projekty se od roku 2012 snaží řešit tuto problematiku hlášením směrem k institucím zodpovědným za jejich provoz. Díky mobilní aplikaci je možné do systému nejen odeslat fotografii, ale také s ní zaslat přesnou polohu, případně komentář. Nahlásit nějaký problém je otázkou několika sekund a asistovat může i mobilní aplikace, takže to lze učinit přímo z místa. Ve službě jsou nejčastěji hlášeny černé skládky, ale i celá řada dalších problémů, na které v přírodě či ve městech lidé narazili. Následné zpracování a vyhodnocení nahlášených informací je pro obec již velmi snadné. Po obdržení hlášení je ze serveru automaticky odeslán e-mail odpovědným úředníkům. Jestliže dojde k nápravě problému, systém o tom u záznamu opět informuje všechny návštěvníky. Ti mají navíc možnost přispívat do diskuze a dále o stavu referovat. Do projektu je zapojeno přes 1 300 institucí. Řada z nich využívá pro zjištění náprav při komunikaci smart komunikaci MobilníRozhlas.cz.

ZmapujTo.cz
Podobné weby
LepšíMísto.cz – pomocník pro zlepšení života
Citymonitor.cz – dejte podnět

Snadná cesta, jak smazat své uživatelské profily

Justdelete.me – www.justdelete.me

Při používání služeb na internetu po nás kdekdo chce provést registraci. Založením uživatelského účtu můžeme získat výhody, ale také sdělujeme osobní informace třetím stranám. Když je přestaneme používat, zůstávají v nich uloženy někdy i nastálo. Proto v případě, že s nimi chceme skončit, je dobré se o ně postarat.

Facebook, Instagram, Alibaba, Amazon, About.me, to jsou jen některé příklady různých služeb. Zrušit v nich účty může být otázka sekund, ale i hodin. V některých případech to dokonce ani nejde. Většina z nich se tomu brání a takové tlačítko pro smazání sebe sama se ukrývá hluboko v nastavení.

Služba Justdelete.me analyzuje tyto služby, a tak velmi dobře ví, kde se tato možnost nachází. Takže stačí najít v seznamu vybranou službu a kliknout na ni – automaticky budete přesměrováni na odregistrační místo, anebo si můžete rovnou přečíst, co vše je nutné pro smazání účtu udělat. V seznamu jsou služby uvedeny různou barvou, a to na základě složitosti tohoto procesu. Podáním žádosti o smazání profilu totiž ještě nemusí znamenat, že se tak stane. Někdy to může trvat i měsíce.

Justdelete.me
Podobné weby
Deseat.me – vyčistěte svoji on-line přítomnost

Levnější energie

Energetickáporadna.cz – www.energetickaporadna.cz

Dávno jsou pryč nabídky s dopisy informující o možnosti zafixovat si cenu elektřiny či plynu. Pokud jste nabídku využili, pravděpodobně vám již vypršela a vy tak máte možnost snadno přejít k jinému výhodnějšímu dodavateli. Nechcete si spočítat, kolik byste ušetřili?

Na Energetickáporadna.cz najdete odborníky, kteří jsou zkušení v oblasti cen a úspor energií. Nepatří mezi dodavatele energií, avšak bedlivě sledují vývoj cen obou komodit u více než 25 energetických společností, které dnes působí na trhu v ČR. Jediné, co budete pro analýzu potřebovat, je faktura za energie. Tu můžete poslat e-mailem (stačí ji naskenovat) a následně bude podrobena analýze. Díky tomu máte možnost získat přesné výpočty jednotlivých dodavatelů pro vaši domácnost - nechybí doporučení toho nejvhodnějšího. Abyste nemuseli nic zařizovat, tak můžete využít opět služeb této poradny, která v případě zájmů zařídí přechod k jinému dodavateli za vás. Vše je přitom pro vás bezplatné, protože poradna získává finance formou provize za to, že vás převedou k jinému dodavateli.

Energetickáporadna.cz
Podobné weby
Cenyenergie.cz – porovnání ceny plynu a elektřiny
Ušetřeno.cz – nezávislý energetický poradce

Uwwwízlo v síti

SportCentral.cz pomáhá sportovat. Díky tomuto webu tak máte možnost najít spoluhráče, zapojit se do týmů, vybrat si místo, kde budete sportovat a zúčastnit se sportovních akcí. Již tak nemusíte neustále hledat někoho, s kým byste si dnes zahráli fotbal, zapinkali badminton nebo šli zaběhat.

Google je synonymem pro vyhledávání. Umí toho však mnohem více. Díky indexování obrovského množství informací je tak nekonečnou studnicí mouder. Umí například bravurně a snadno převádět také jednotky. Co byste tak řekli na to, kdybyste nemuseli hledat převodník stupňů Celsia na Fahrenheita? Pokud chcete převodník využívat, stačí zadat tento vzorec: 85 Fahrenheit na Celsius (místo 85 zadejte jakékoliv jiné číslo).

Je cestování vaším relaxem, zábavou a především se na něj těšíte? Jestliže ano a rádi byste našli inspiraci, chtěli se podívat někam, kde jste zatím nebyli a chtěli byste zjistit něco zajímavého, zkuste zabrouzdat na web Looklin.cz. Najdete na něm zápisky ženy, která se vykašlala na kariéru, všeho nechala a začala cestovat.

Looklin.cz


Nejčtenější

Jak se odhalují plagiáty? Přeházet slova nestačí, překlad ale stroj ošálí

Ctrl + C, Ctrl + V, dvě klávesové zkratky, které zná snad každý.

Nástroje na detekci opsaných pasáží mají nemalý problém. Musí porovnat odevzdanou diplomovou práci s miliony stránek už...

Stíhačka Su-57 je podle některých ruských médií drahá a zbytečná hračka

Su-57

Ruské letectvo nenakoupí stíhačky páté generace Su-57, uvedl Vladimír Guteněv, člen expertní rady Státní dumy pro...Astronauti ohřáli Měsíc i pod povrchem. A NASA o tom ztratila záznamy

Zaprášený skafandr Harrisona Schmitta během letu Apollo 17

Detektivní pátrání po ztracených páskách pomohlo najít zatím nejlepší vysvětlení zajímavé otázky, proč v místech...

K záchraně malých fotbalistů chce miniponorkou přispět i SpaceX

SpaceX testuje v bazénu dětskou miniponorku

Kalifornská raketová společnost poslala do Thajska „miniponorku“ narychlo připravenou z dílu pro raketu Falcon 9.

Iljušin Il-28: poslední „klasický“ bombardér československého letectva

Iljušin Il-28

První sovětský sériově vyráběný proudový bombardér, Iljušin Il-28, se stal zároveň posledním bombardérem ve výzbroji...

Další z rubriky

Největší výhoda bitcoinu by časem mohla bránit jeho růstu, míní vědec

Ilustrační snímek

Síť bitcoin je decentralizovaná a útočník by musel vynaložit ohromné úsilí i finance, aby ji pokořil a ovládl....

S Google mapami rychleji. Nehody a zácpy budete moci potvrdit

Google mapy chtějí být přesnější díky uživatelům.

Blokuje nehoda stále provoz? zeptají se vás nově Google mapy. Díky zpětné vazbě řidičů známé z navigace Waze tak chce...

Pět triků, kterými vás Google a Facebook matou a manipulují ke sdílení

Firmy využívají různé triky k tomu, aby přiměly uživatele sdílet více osobních...

Když víte, kam kliknout, můžete si na Googlu, Facebooku nebo ve Windows nastavit ochranu soukromí podle svých představ....

Najdete na iDNES.cz