Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tipy na weby: Ukliďte Česko. Hlaste podněty přímo z ulice či lesa

aktualizováno 
Práskat se nemá, ale hlásit se to musí. Poukažte na problémy ve vašem okolí přímo z terénu a nechte je řešit díky projektu ZmapujTo.cz. Smazat sami sebe z internetových služeb bude díky Justdelete.me mnohem snazší. A Energetickáporadna.cz spočítá a ukáže nabídky dodavatelů energií, a tak vám třeba za ně pomůže ušetřit.

ZmapujTo.cz | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Hlášení závad a problémů

ZmapujTo.cz – www.zmapujto.cz

U lesa nelegální skládka, dětské hřiště plné odpadků, dopravní značení zakryté keřem či podchod vyplavený blátem. Drobné problémy, které však mohu komplikovat život. Dejte o nich vědět přímo z místa, kde na ně narazíte a přispějte k jejich nápravě.

Lehce tak lze učinit prostřednictvím projektu ZmapujTo.cz a MobilníRozhlas.cz. Ty slouží městům, obcím a především všem lidem, kteří mají možnost dávat občanské podněty. Projekty se od roku 2012 snaží řešit tuto problematiku hlášením směrem k institucím zodpovědným za jejich provoz. Díky mobilní aplikaci je možné do systému nejen odeslat fotografii, ale také s ní zaslat přesnou polohu, případně komentář. Nahlásit nějaký problém je otázkou několika sekund a asistovat může i mobilní aplikace, takže to lze učinit přímo z místa. Ve službě jsou nejčastěji hlášeny černé skládky, ale i celá řada dalších problémů, na které v přírodě či ve městech lidé narazili. Následné zpracování a vyhodnocení nahlášených informací je pro obec již velmi snadné. Po obdržení hlášení je ze serveru automaticky odeslán e-mail odpovědným úředníkům. Jestliže dojde k nápravě problému, systém o tom u záznamu opět informuje všechny návštěvníky. Ti mají navíc možnost přispívat do diskuze a dále o stavu referovat. Do projektu je zapojeno přes 1 300 institucí. Řada z nich využívá pro zjištění náprav při komunikaci smart komunikaci MobilníRozhlas.cz.

ZmapujTo.cz
Podobné weby
LepšíMísto.cz – pomocník pro zlepšení života
Citymonitor.cz – dejte podnět

Snadná cesta, jak smazat své uživatelské profily

Justdelete.me – www.justdelete.me

Při používání služeb na internetu po nás kdekdo chce provést registraci. Založením uživatelského účtu můžeme získat výhody, ale také sdělujeme osobní informace třetím stranám. Když je přestaneme používat, zůstávají v nich uloženy někdy i nastálo. Proto v případě, že s nimi chceme skončit, je dobré se o ně postarat.

Facebook, Instagram, Alibaba, Amazon, About.me, to jsou jen některé příklady různých služeb. Zrušit v nich účty může být otázka sekund, ale i hodin. V některých případech to dokonce ani nejde. Většina z nich se tomu brání a takové tlačítko pro smazání sebe sama se ukrývá hluboko v nastavení.

Služba Justdelete.me analyzuje tyto služby, a tak velmi dobře ví, kde se tato možnost nachází. Takže stačí najít v seznamu vybranou službu a kliknout na ni – automaticky budete přesměrováni na odregistrační místo, anebo si můžete rovnou přečíst, co vše je nutné pro smazání účtu udělat. V seznamu jsou služby uvedeny různou barvou, a to na základě složitosti tohoto procesu. Podáním žádosti o smazání profilu totiž ještě nemusí znamenat, že se tak stane. Někdy to může trvat i měsíce.

Justdelete.me
Podobné weby
Deseat.me – vyčistěte svoji on-line přítomnost

Levnější energie

Energetickáporadna.cz – www.energetickaporadna.cz

Dávno jsou pryč nabídky s dopisy informující o možnosti zafixovat si cenu elektřiny či plynu. Pokud jste nabídku využili, pravděpodobně vám již vypršela a vy tak máte možnost snadno přejít k jinému výhodnějšímu dodavateli. Nechcete si spočítat, kolik byste ušetřili?

Na Energetickáporadna.cz najdete odborníky, kteří jsou zkušení v oblasti cen a úspor energií. Nepatří mezi dodavatele energií, avšak bedlivě sledují vývoj cen obou komodit u více než 25 energetických společností, které dnes působí na trhu v ČR. Jediné, co budete pro analýzu potřebovat, je faktura za energie. Tu můžete poslat e-mailem (stačí ji naskenovat) a následně bude podrobena analýze. Díky tomu máte možnost získat přesné výpočty jednotlivých dodavatelů pro vaši domácnost - nechybí doporučení toho nejvhodnějšího. Abyste nemuseli nic zařizovat, tak můžete využít opět služeb této poradny, která v případě zájmů zařídí přechod k jinému dodavateli za vás. Vše je přitom pro vás bezplatné, protože poradna získává finance formou provize za to, že vás převedou k jinému dodavateli.

Energetickáporadna.cz
Podobné weby
Cenyenergie.cz – porovnání ceny plynu a elektřiny
Ušetřeno.cz – nezávislý energetický poradce

Uwwwízlo v síti

SportCentral.cz pomáhá sportovat. Díky tomuto webu tak máte možnost najít spoluhráče, zapojit se do týmů, vybrat si místo, kde budete sportovat a zúčastnit se sportovních akcí. Již tak nemusíte neustále hledat někoho, s kým byste si dnes zahráli fotbal, zapinkali badminton nebo šli zaběhat.

Google je synonymem pro vyhledávání. Umí toho však mnohem více. Díky indexování obrovského množství informací je tak nekonečnou studnicí mouder. Umí například bravurně a snadno převádět také jednotky. Co byste tak řekli na to, kdybyste nemuseli hledat převodník stupňů Celsia na Fahrenheita? Pokud chcete převodník využívat, stačí zadat tento vzorec: 85 Fahrenheit na Celsius (místo 85 zadejte jakékoliv jiné číslo).

Je cestování vaším relaxem, zábavou a především se na něj těšíte? Jestliže ano a rádi byste našli inspiraci, chtěli se podívat někam, kde jste zatím nebyli a chtěli byste zjistit něco zajímavého, zkuste zabrouzdat na web Looklin.cz. Najdete na něm zápisky ženy, která se vykašlala na kariéru, všeho nechala a začala cestovat.

Looklin.czNejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Která je nejrychlejší nebo nejvtipnější? Šampioni ze světa kryptoměn

Kdo zvítězí v závodu kryptoměn?

Hodnota, anonymita, náročnost těžby, rychlost a humor. I ve světě kryptoměn se svádí souboj o prvenství. Přinášíme...

Umělá inteligence Googlu slouží v armádě a ne všem se to líbí

Bezpilotní letoun RQ-4 Global Hawk

Umělou inteligenci společnosti Google využívá americká armáda v rámci jednoho projektu u bezpilotních letadel.

Americký stát chce zpoplatnit porno

ilustrační snímek

Rhode Island plánuje zavést poplatek za to, že uživatel bude moci přistupovat na stránky s obsahem pro dospělé.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz