Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Yahoo řeší problémy přeplněných schránek - nabídne neomezené

  15:41aktualizováno  15:41
Yahoo bojuje s konkurenčními nabídkami e-mailových účtů prostřednictvím nabídky neomezené kapacity schránek.

Yahoo! - Yahoo! | foto: Profimedia.cz

Americká internetová společnost Yahoo! nabídne zdarma e-mailovou schránku s neomezenou kapacitou. Změny zahájila v květnu a současný limit jednoho gigabytu bude rušit postupně, takže se neprojeví všem klientům současně. Čeští poskytovatelé e-mailových služeb podobné kroky zatím nezvažují.

Uživatelé, kteří služeb Yahoo! využívají zdarma, mají nyní k dispozici emailovou schránku o velikosti jednoho gigabytu. Předplatitelé prémiových služeb, kteří platí 20 dolarů ročně (asi 420 Kč), mají k dispozici prostor o dvou gigabytech. Yahoo! ale nabízí, že poplatek 20 dolarů bude vracet, když ji o to uživatelé požádají.

České portály Seznam.cz a Centrum.cz nabízejí u svých e-mailů limit dva gigabyty. Mluvčí Centrum.cz Petr Kapalín ČTK řekl, že o zavedení schránek s neomezenou velikostí firma neuvažuje.

"Podle našich průzkumů drtivá většina uživatelů schránku bez limitu nevyužije, jde spíše o marketingový nástroj," řekl Kapalín. Pokud ale bude poptávka, prý se nad tím zamyslí.

Yahoo! přiznává, že většina jeho uživatelů se bez problémů vejde do limitu jednoho gigabytu. Nabídka by prý měla zaručit, že si nikdo nebude muset lámat hlavu s tím, zda nebude muset některé zprávy smazat, když bude chtít přijmout e-mail s objemnou přílohou.

"Lidé by měli e-maily považovat za něco, kde si archivují život," řekl už před pár týdny agentuře Reuters zakladatel Yahoo! David Filo. "Všechny ty zprávy si budete moci ponechat navždy," řekl.

Yahoo! ale podotýká, že nemusí neomezený prostor nabídnout těm, kteří si z jeho e-mailových služeb dělají on-line skladiště. Pravidla, která určí, co lze ještě považovat za soukromou korespondenci a vlastní materiály a co už hraničí s porušováním pravidel běžného využití služby, ale Yahoo! zatím nestanovilo.

Na diskusních fórech si někteří lidé stěžují na rostoucí problém spamu, tedy nevyžádané pošty, a krok Yahoo! považují za snahu uklidnit rozladěné uživatele.

"To je tak zoufalý krok. Yahoo! právě dokázalo, že už neví, jak inovovat.

Proč by někdo potřeboval více než dva gigabyty prostoru na běžný e-mail?," ptá se v diskusi na webu TechCrunch uživatel s přezdívkou vslog.

Yahoo! má v celém světě více než 250 milionů uživatelů, zatímco službu Gmail, kterou nabízí konkurenční Google, využívá přes 50 milionů lidí.

Služba Gmail pro e-mailové služby nenabízí neomezený prostor, nyní ho však zvětšuje a slibuje, že v tom bude pokračovat.

Yahoo! začalo e-mail zdarma nabízet v roce 1997, kdy měli uživatelé k dispozici schránku o velikosti čtyři megabyty. V roce 2004 firma velikost zvýšila na 100 megabytů a o rok později na jeden gigabyte.

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

Další z rubriky

Google vás šmíruje, i když mu to zakážete. Na webu o tom dokonce lže

Google zaznamenal Historii polohy i po jejím vypnutí v menu

Kdo nechce, aby se zaznamenávala jeho poloha, zpravidla si v zařízení se systémem Android deaktivuje ukládání Historie...

Pojďte k nám za desítky milionů. Amazon lanaří youtubery pro svůj Twitch

Bitva technologických gigantů pokračuje.

„Switch to Twitch“ (pojďte na Twitch), nabízelo by se, že našeptává Amazon úspěšným youtuberům. Láká je na svou...

Google tajně připravuje cenzurované hledání pro Čínu, tvrdí programátor

Google prý hledá, jak zpět do Číny (ilustrační koláž)

Vyhledávání firmy Google je v Číně nedostupné. Nesplňuje totiž požadavky čínské vlády na cenzurování obsahu. Podle...

Najdete na iDNES.cz