Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Za neúspěchy hollywoodských hitů prý mohou SMS a internet!

aktualizováno 
Hollywoodským studiím se letošní léto nevyvedlo podle jejich představ. Filmový průmysl z toho obviňuje moderní komunikační prostředky, jejichž prostřednictvím zklamaní návštěvníci šíří své názory do světa - především SMS zprávy a internetové messengery.

Letošní léto si filmový průmysl za rámeček nedá. Tituly, které se měly stát kasovními trháky, buď neuspěly podle představ producentů, nebo zcela propadly. Příčinou neúspěchu letních megapropadáků Hulk nebo Gigli však nebyl špatný scénář, mizerné herecké výkony, ba ani naprostý nedostatek originality. Alespoň ne podle filmových studií.

My ne, to oni!

Podle Hollywoodu na tom kupodivu nenese hlavní vinu ani stahování kinoripů z internetu. Za strádání odvětví jsou zodpovědné moderní komunikační technologie, jejímž prostřednictvím se informace typu "nechoď na to, ztráta peněz" šíří mezi lidmi rychlostí světla. Ano, studia svou neschopnost skrývají za "záškodnické" SMS a pomluvy na internetu.

Problémem jsou především mladiství, kteří píší svým kamarádům často přímo ze sálu, když film ještě běží. Úspěšně tak nabourávají účinky pečlivě aranžovaných reklamních trailerů, jejichž poutavý střih by během premiérového víkendu přitáhl diváky i na sebevětší nesmysl.

Hollywoodské fígle

"Za starých časů jsme říkávali, že si 'kupujeme sledovanost'", sdělil listu Los Angeles Times Rick Sands, jeden z představitelů filmové společnosti Miramax. "Mohli jste vykoupit sály na část víkendových představení. Film měl navenek vysokou návštěvnost a trvalo déle, než se názory diváků rozšířily mezi veřejností."

S takovou strategií by už studia v dnešní době neuspěla. Technologie mobilních komunikačních prostředků drasticky zkrátila dobu, kterou návštěvník kina potřeboval k tomu, aby se o svůj zážitek podělil s ostatními a upozornil je, že ten trhák s ohromnou reklamní kampaní nestojí ani za zlámanou grešli.

Diváci prchají

Britský The Independent srovnává současný trend se situací před pěti lety. Tehdy, jak píše, byly letní hity nepochybně stejně špatné jako dnes a návštěvnost po prvním týdnu promítání klesla o 40 procent. Letos je to již 51 procent! Producenti zcela jistě nečekali, že si stejně povede i třetí díl Terminátora. Vzpoura strojů během týdne ztratila 56 procent diváků.

U některých titulů se zájem vytrácí již po úvodních představeních v pátek večer a při hlavních sobotních projekcích je v sálech jen slabý odvar návštěvníků. Následkem toho mizí neúspěšné filmy z kina dříve, než se dostane na všechny, kteří by je chtěli shlédnout.

Vox populi

Na diskusních fórech se v reakci na toto téma objevil názor, že Hollywood napadá svobodu slova a lidé mají právo říci ostatním, ať zbytečně nevyhazují peníze. Oba jmenované tituly jsou prý stupidní a nestojí za nic. Jiný čtenář navrhuje, ať se filmová studia soustředí na produkci kvalitních titulů. Pak by diváci používali moderní komunikační nástroje k šíření pochvalných recenzí.

Další pisatel se žertem táže, kdy asi MPAA (Americká filmová asociace) zakáže mobilní telefony, ICQ a podobné messengery? Človíček s nickem MadMax pak uzavírá debatu s tím, že Hollywood je jen banda idiotů.
Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tipy na zajímavé weby: Nejnebezpečnější přejezdy v ČR i délka vaší cesty

Nebezpečné přejezdy

Portál Mapotic.com poradí, na které železniční přejezdy v České republice si dát pozor. Cestování po Praze ulehčí...

Google pokračuje v tažení za lepší komunikaci. Zprávy vybaví funkcí Chat

Zprávy pro Android přijdou s vylepšením nazvaným jednoduše Chat.

Zprávy pro Android, Allo, Hangouts... V mišmaši komunikačních aplikací si Google vybral tahouna. Vývoj platformy Allo...

V Rusku se bojuje o komunikační síť Telegram. Odnáší to Google i Amazon

Messenger Telegram

Rusko se od pondělí snaží zablokovat ruskou obdobu WhatsAppu. Firma se pokouší obejít zákaz i za pomoci služeb Amazonu,...

Najdete na iDNES.cz