Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zabezpečte svůj počítač od A do Z a nechte se upozornit na škodlivé weby

aktualizováno 
Bezplatné programy od společnosti Symantec pomohou najít virové nákazy ve vašem počítači a najdou jeho slabá místa. Speciální program vás může varovat před vstupem na škodlivé stránky a pohlídá chování vašich dětí na internetu.

Nad loudajícím se počítačem nelámejte hůl, nejdříve ho zkuste vyčistit | foto: Profimedia.cz

Norton Power Eraser

Bezplatně použitelný nástroj Norton Power Eraser disponuje uživatelským rozhraním přeloženým do češtiny a umožní vám zbavit se nebezpečných virů usídlených ve vašem počítači.

Norton Power Eraser se nijak neinstaluje, proto jej můžete používat i na USB klíčenkách a dalších přenosných paměťových zařízeních. V programu není třeba cokoli nastavovat, aplikace si pouze vyžádá restart počítače, během kterého provede antivirovou kontrolu. Díky kontrole před nastartováním operačního systému může Norton Power Eraser odhalit i nebezpečný software, se kterým by si při běhu Windows neporadil. Odhalenou nákazu můžete rovnou zlikvidovat.

Oproti standardním antivirům má Norton Power Eraser samozřejmě nevýhodu v tom, že nekontroluje data v počítači průběžně, jako to dělají antiviry pracující nepřetržitě na pozadí operačního systému.

Norton Power Eraser stahujte zde, 2,7 MB, freeware.

Přenosný antivir Norton Power Eraser není třeba instalovat, program vždy před

Přenosný antivir Norton Power Eraser není třeba instalovat, program vždy před spuštěním zkontroluje dostupnost nové verze

Norton PC Checkup

Nástroj Norton PC Checkup je určen pro komplexní kontrolu hlavních součástí počítače. Po instalaci zkontroluje Norton PC Checkup celkový stav zabezpečení vašeho počítače před nezvanými hosty, otestuje jeho výkon a zjistí přítomnost virů či špehovacího softwaru.

Díky důkladné kontrole zjistí Norton PC Checkup nejen přítomnost škodlivého softwaru, ale například i nedostatečné zabezpečení vaší domácí wi-fi sítě nebo nevhodně zvolený profil napájení. Norton PC Checkup však neumí nalezené problémy vyřešit, pouze vás odkáže na související nabídku komerčních nebo bezplatně použitelných produktů. I tak může program sloužit ke zjištění hlavních problémů vašeho počítače.

Norton PC Checkup automaticky kontroluje dostupnost aktualizací databáze virů a škodlivého softwaru a každý týden (v určený den) provádí kontroly počítače.

Norton PC Checkup stahujte zde, 11,8 MB, freeware.

Během kontroly identifikuje Norton PC Checkup hlavní problémy zabezpečení

Během kontroly identifikuje Norton PC Checkup hlavní problémy zabezpečení vašeho počítače

Norton Identity Safe

Doplněk Norton Identity Safe je určen pro všechny běžné internetové prohlížeče (Firefox, Internet Explorer, Opera, Chrome a Safari), ve kterých vám pomůže se správou vašich osobních údajů, používaných pro přístup k e-mailům či internetovému bankovnictví nebo pro nakupování v e-shopech.

Přihlašovací jména, hesla a další citlivé údaje jsou bezpečně uchovávány v on-line úložišti. Pro přístup k těmto datům si během instalace musíte zvolit dostatečně silné heslo. Při surfování po internetu pak budete mít vždy pohodlný přístup ke všem opakovaně zadávaným údajům, které si už nebudete muset pamatovat nebo někam psát. Důležité je pouze nezapomenout hlavní heslo.

Doplněk Norton Identity Safe má ještě jednu užitečnou funkci. Bezpečnostní nástroj prověřuje výsledky vyhledávání i všechny otevírané internetové stránky na výskyt škodlivého kódu. Předem také odhalí podvržené internetové stránky, které slouží k získávání osobních dat.

Pro využití nástroje Norton Identity Safe je nezbytně nutný uživatelský účet Norton Account, který si zdarma vytvoříte zde. Norton Identity Safe stahujte zde, 19,7 MB, freeware.

Norton Identity Safe poskytne spolehlivou ochranu všem údajům, které opakovaně

Norton Identity Safe poskytne spolehlivou ochranu všem údajům, které opakovaně používáte na internetu

Norton Safe Web

Pokud vás zajímá především možnost prověření webových stránek, zdali jejich návštěva není nebezpečná, nemusíte si instalovat celý doplněk Norton Identity Safe.

On-line služba Norton Safe Web pracuje v prostředí internetového prohlížeče a po zadání adresy internetové stránky, kterou chcete zkontrolovat, zobrazí zprávu o možných rizicích jejího otevření. Není k tomu třeba instalace žádných doplňků ani vytváření uživatelských účtů.

Internetovou službu Norton Safe Web najdete zde.

Online služba Norton Safe Web prověří bezpečnost jakékoli internetové stránky,

On-line služba Norton Safe Web prověří bezpečnost jakékoli internetové stránky, dříve než ji navštívíte

Norton Safety Minder

Nástroj Norton Safety Minder má sloužit především rodičům ke kontrole pohybu dětí na internetu. Po instalaci programu na každý ze sledovaných počítačů je nutné si vytvořit účet v on-line aplikaci Norton Online Family a nastavit základní parametry rodičovské ochrany.

Norton Safety Minder umí automaticky nastavit omezení dostupnosti internetových stránek podle věku kontrolovaného uživatele, další pravidla pak můžete určit sami. K aplikaci omezení jednotlivých uživatelů se přitom využívají standardní uživatelské účty v operačním systému Windows.

Seznamy blokovaných a povolených internetových stránek lze spravovat v prostředí internetového prohlížeče, k dispozici je například i filtrování výsledků vyhledávání na internetu, blokování komunikace s neznámými kontakty v komunikačních sítích i sledování aktivit dětí na Facebooku. Nechybí ani možnost nastavení limitů času stráveného na internetu nebo zasílání informačních zpráv rodičům. K dispozici jsou aplikace pro mobilní telefony s operačním systémem Android či iPhony, se kterými lze on-line aktivity dětí kontrolovat odkudkoli.

Ke službě Norton Online Family se můžete zaregistrovat zde, na stejné stránce najdete i nezbytnou aplikaci Norton Safety Minder, 0,7 MB, freeware.

Norton Safety Minder je online nástroj pro sledování internetových aktivit

Norton Safety Minder je on-line nástroj pro sledování internetových aktivit vašich dětí

Používáte pro ochranu svého počítače některý z bezplatných bezpečnostních nástrojů? Podělte se o zkušenosti a tipy s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Najdete na iDNES.cz