Zachraňte smazané fotky

aktualizováno 
Je dost pravděpodobné, že se vám již někdy podařilo smazat si z paměti nebo z paměťové karty digitálního fotoaparátu omylem fotky nebo videa. V této situaci vám může pomoci například program Flash File Recovery, který naleznete v dnešním přehledu užitečných nástrojů pro práci s grafikou a videem.

Prohlížeče, přehrávače a editory

RadLight 4

freeware; homepage; download; 3,1 MB  

RadLight je přehrávač videa ve formátech DivX, MPEG či VideoCD, včetně titulků. Nová verze s číslem 4 by již neměla obsahovat potenciálně nebezpečný spyware a adware.

Image Assistant 2.51

shareware; homepage; download; 2,1 MB  

Image Assistant vám pomůže s jednoduchými úpravami obrázků a fotek, umí například měnit jejich rozměry, ořezávat je, přidávat k nim popisky či vodoznak atd. Image Assistant může dobře posloužit například pro rychlou úpravu fotek před umístěním na web.

Fast Photos 1.1

shareware; homepage; download; 3,7 MB  

Potřebujete-li rychle upravit větší množství fotek, vyzkoušejte program Fast Photos. Aplikace umí fotky hromadně ořezávat, měnit jejich velikost, přidávat vodoznak a rámeček nebo vytvářet náhledy.

ReaCompressor 1.8

shareware; homepage; download; 1,5 MB  

Program ReaCompressor je zajímavý zejména tím, že si poradí se stovkami různých grafických souborů, které umí komprimovat a připravovat na zveřejnění na webu. Kromě obrázků uložených v počítači zvládne ReaCompressor pracovat i se skenery a digitálními fotoaparáty.

Axialis IconWorkshop 6.01

shareware; homepage; download; 11,4 MB  

Vytváření a úprava ikon bude pro vás s programem Axialis IconWorkshop hračkou. Aplikace umí například vytvářet poloprůhledné ikony ve stylu Windows XP nebo importovat ikony z Mac OS X. Poradí si i s řadou různých grafických formátů. S Axialis IconWorkshopem si můžete kompletně předělat vzhled vašeho operačního systému.

Nástroje pro DVD

DVDPizza 1.0

trialware; homepage; download; 1,2 MB  

DVDPizza umí bezztrátově kopírovat filmová DVD. Film je možné uložit buďto na pevný disk nebo vypálit na prázdné médium. Zálohování probíhá doslova na jedno kliknutí myší, není třeba nic zdlouhavě nastavovat. Aplikace není určená ke kopírování chráněných DVD.

SUBRip 1.4 Beta 3

GNU GPL; homepage; download; 0,9 MB  

SUBRip slouží k ukládání titulků z filmů na DVD do souborů ve formátu TXT, určených pro využití u filmů ve formátu DivX (XviD). Na domovském webu je k dispozici i zdrojový kód programu.

Subtitle Processor 7.2.3

freeware; homepage; download; 1,2 MB  

Další program pro práci s titulky nese název Subtitle Processor. Aplikace spolupracuje s mnoha formáty titulků, umí je například spojovat či rozdělovat, měnit čas a rychlost zobrazování, kontrolovat jejich pravopis, měnit kódování češtiny a mnoho dalšího. Program je k dispozici i v českém jazyce.

Další utility

Meta Stripper 0.92

freeware; homepage; download; 0,5 MB 

Meta Stripper je nástroj sloužící jedinému účelu – umí totiž nevratně odstranit všechna metadata (EXIF, IPTC, COM text) z digitálních fotografií. Ořezané fotografie uloží pod stejným jménem.

ReaWatermark 1.2

shareware; homepage; download; 1,1 MB 

S programem ReaWatermark se vám již nikdy nemůže stát, že se vaše fotky objeví na internetu jako dílo někoho jiného. Aplikace totiž umí do fotografií hromadně vkládat vodoznak, ať už v podobě textu, obrázku či značky.

Red Eye Remover 1.8

shareware; homepage; download; 1,9 MB  

Red Eye Remover slouží k automatickému odstranění známého efektu červených očí na fotografiích. Programu stačí vyznačit místo na fotce, kde jsou červené oči, a ten pak již pracuje zcela automaticky. Úpravu je samozřejmě možné korigovat ručně.

SimpleViewer 1.7

freeware; homepage; download; 0,04 MB  

SimpleViewer umí z vašich obrázků vytvořit jednoduchou webovou galerii ve formátu Flash. Vzhled galerie (barvy, velikost fotek, navigace…) si můžete pohodlně upravit podle svých požadavků.

Noiseware 2.5.1

shareware; homepage; download; 2,4 MB  

Noiseware je nástroj určený k odstranění šumu z digitálních fotografií. Program používá vyspělý algoritmus k vylepšení digitálních fotek, který je podle autorů programu podstatně lepší než v ostatních aplikacích tohoto typu. Noiseware umožňuje rovněž dávkové úpravy více fotografií.

Photocopier Pro 3.0.2

trialware; homepage; download; 1,5 MB  

Photocopier Pro změní váš skener a tiskárnu v plnohodnotnou kopírku. Oproti klasické kopírce má ovšem Photocopier Pro mnoho výhod, například možnost úpravy naskenovaného obrázku před jeho vytištěním nebo uložením na disk. Kromě placené verze Pro existuje i freeware s omezenými funkcemi.

Flash File Recovery 1.6

shareware; homepage; download; 0,9 MB

Flash File Recovery slouží k obnově fotografií, které jste si třeba nedopatřením smazali z paměťové karty digitálního fotoaparátu. Program pracuje s formáty JPG, TIFF a některými typy RAW, obnovit je možné rovněž různé typy videosekvencí (AVI, MOV, MPEG…). Testovací verze vám ukáže pouze náhledy smazaných snímků, které program zvládne obnovit.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Grafika snů: podrobné srovnání RTX 2080 s GTX 1080Ti

Porovnání grafických karet s čipem Nvidia GeForce RTX 2080 a GTX 1080Ti (vpravo)

Porovnali jsme novou grafickou kartu RTX 2080 s předchozí špičkou GTX 1080Ti. Výsledky jsou zajímavé a ačkoli v mnoha...

Další z rubriky

Software zdarma: kreslicí program pro děti nebo čištění Windows

Ilustrační foto - děti

Hledáte-li kreslicí program pro děti, řešením je Tux Paint. Vytvořit si vlastní klávesové zkratky, zautomatizovat práci...

Odinstalujte bloatware a zkuste bitcoin peněženku v prohlížeči

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte ve svém tabletu nebo mobilním telefonu aplikaci na správu poznámek a úkolů, nástroj na hromadné...

Spusťte si Android ve Windows, Linuxu či Macu

Ilustrační foto - Android

Chtěli jste hrát Android hry na počítači? Máte to mít. A je jedno, zda pracujete ve Windows, Linuxu či v Macu. Stáhněte...

CZ LOKO, a.s.
Manažer schvalování drážních vozidel

CZ LOKO, a.s.
Královéhradecký kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Středočeský krajNajdete na iDNES.cz