Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zachraňte Vánoce na poslední chvíli

aktualizováno 
Nestihli jste nakoupit dárky, rozeslat vánoční přání, nazdobit stromeček, uklidit ani napéct cukroví? Nezoufejte, vánoční pohoda ještě nemusí být ztracena – pomůže vám internet.

Stáhněte si koledy, pošlete přáníčka

Vánoční přání

Jestliže jste zapomněli rozeslat vánoční přání a pozdravy, můžete být naprosto v klidu. S pomocí internetových služeb zvládnete obeslat všechny přátele a známé během okamžiku.

Spoustu vánočních přání nabízí k odeslání prostřednictvím webového rozhraní služba na příhodné adrese www.vanocni-prani.cz. Stačí si jen vybrat některý bezmála čtyř desítek motivů vánočních přání, vyplnit e-mailovou adresu příjemce, text přání a odeslat. Chcete-li použít vlastní motiv přání, i to je možné. Obrázek ve formátu JPG o maximální velikosti 5 MB nahrajete na server a odešlete jej svým přátelům a známým, společně s vánočním pozdravem.

01

Jestliže preferujete vánoční přání formou vtipného textu, zaslaného prostřednictvím e-mailu nebo formou SMS, navštivte stránku www.perfektnidarek.cz. Všechny z více než 150 vánočních přání můžete přímo ze stránek odeslat e-mailem nebo prostřednictvím SMS brán operátorů i na mobilní telefony vašich přátel. Kromě vánočních přání najdete na webu www.perfektnidarek.cz i novoroční blahopřání a přání k různým dalším příležitostem. Mnoho různých textových přání najdete také na webech www.prej.cz nebo www.sms-prani.cz. Velké množství přání (nejen) k Vánocům vám nabídne také web vanoce.legrace.cz. Najdete zde také legrační přání na Silvestra či Nový rok.

02

Vaše přátele určitě potěší také elektronická pohlednice z webu www.prani-k-narozeninam.kodo.cz. Na výběr máte několik desítek obrázkových pohlednic, které můžete po doplnění textu přání rozeslat do e-mailových schránek vašich přátel.

03

Vánoční přání můžete rozesílat také ze stránek pohlednice.tiscali.cz, stačí si jen vytvořit uživatelský účet. Na výběr máte z dlouhé řady obrázkových přání s vánočními motivy.

04

Desítky pohlednic – statických i animovaných – k odeslání e-mailem najdete také na webu www.ecards.cz.

05

Dárky z vlastní dílny

Nestihli jste dárky nakoupit v obchodě nebo vám včas nedodali zboží z internetového obchodu? Snadná pomoc, ještě stále máte čas vytvořit osobní dárek pomocí vašich šikovných rukou. Třeba takový domácí doplněk vytvořený ubrouskovou metodou pomocí některého z návodů na webu http://www.vytvarnetechniky.cz obdarovaného jistě potěší. Na stejné adrese najdete i řadu dalších užitečných návodů na ruční výrobu dárků. Mnoho užitečných návodů, především na výrobu hraček nebo třeba vánoční výzdoby, najdete rovněž i na webu www.e-hracky.cz. S ruční výrobou dárků, ale třeba také s jejich nápaditým zabalením vám pomůžou také návody na adrese www.domaci-napady.cz. Zlaté české ručičky si také jistě poradí s výrobou dárků podle návodů na webu www.ceskykutil.cz. Vhodným vánočním dárkem může být rovněž třeba i svíčka, návody na jejich domácí výrobu najdete například na http://www.hippyart.net nebo www.lepebydlet.cz.

06
Vánoční recepty

K vánočním svátkům patří určitě i dobré jídlo. S přípravou vánočních specialit vám pomohou například recepty na stránkách revue.idnes.cz, kde najdete například i návody na přípravu slaného cukroví pro chlapy, http://www.recepty.cz/vanoce se stovkami receptů, vanoce.pritelkyne.cz s více než deseti typy na bramborový salát a dalšími recepty nebo třeba recepty.mraveniste.cz, kde najdete nejen recepty na vánoční cukroví, ale rovněž třeba i návody na netradiční úpravu kapra ke štědrovečerní večeři.

07

K dobrému vánočnímu jídlu patří samozřejmě i stylové vánoční nápoje. Recepty na Christmas Cocktail, Mrazíka či Sněhuláka najdete na webu www.michanenapoje.cz, Vánoční kouzelný čaj pro celou rodinu si uvařte podle receptu na webu www.topzena.cz nebo zkuste vánoční čaj či štědrovečerní punč podle webu www.ceske-tradice.cz.

Pár tipů jak ze všech těch vánočních dobrot neztloustnout najdete například zde nebo zde.

08

Koledy, tradice a zvyky

Vánoce jsou také časem koled, vánočních zvyků a tradic. Jestliže se chystáte navštívit půlnoční mši, najděte si jejich program pro Prahu na stránkách Pražského arcibiskupství, pro další diecéze na stránkách České biskupské konference.

Tradiční vánoční koledy ve formátu MP3 ke stažení najdete například na webu o Vánocích, koledy a popis některých vánočních zvyků najdete zde. Koledy zpívané dětským sborem si stáhněte zde, máte-li rádi cimbálovou muziku pak zde a tradiční koledy včetně textů stahujte zde. Texty koled, vánoční recepty nebo popis vánočních zvyků najdete také zde.

09

Nezbývá něž vám popřát příjemné prožití vánočních svátků a bohatého ježíška.

Autor:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Slavný konspirační teoretik narazil. Blokují ho Facebook, Apple i YouTube

Alex Jones

Americký komentátor Alex Jones, známý svými pořady propagujícími konspirační teorie, možná přijde o část svého dosahu....

Facebook koupil technologii, která změní podobu jeho živých videí

Facebook

Live videa jsou na Facebooku populární a největší sociální síť je chce vylepšit, aby srovnala krok s konkurencí....

Facebook a Instagram vám pohlídají, kolik času na nich strávíte

Nová funkce pro kontrolu stráveného času na Facebooku

Facebook a Instagram spouští funkci, která vám ukáže, kolik času na nich trávíte.

Najdete na iDNES.cz