Diskuze

Záhadné rádiové signály z kosmu dráždí astronomy. Možné je vše, říkají

Astronomové jsou zvyklí řešit záhady vesmíru. Ale slova o mimozemšťanech od nich často neslýcháme. V případě záhadných rádiových signálů nechávají prozatím na stole i tuto možnost. Je to ale spíše rozcvička pro naši představivost, dodávají.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Nemůže jit o podobný jev jako Jupiter versus Io,který jde chytit i na radiu s přislušným pásmem?Mimochodem je to  objev poměrně nedávný...

1 0
možnosti

Rozhlédněte se kolem, jsou dávno mezi námi...;-)

1 0
možnosti

Byli, ale když viděli jací jsme a co provádíme s planetou, uletěli.

2 0
možnosti

Už jen to, že materiál z kterého jsme stvořeni my a naše planeta je rozeset po celém Vesmíru a že už je tu dokonce možnost výskytu života na několika planetách Sluneční soustavy (Venuše, Mars), o různých měsících nemluvě (Titan, Európa). 

Navíc si ani nedovedeme představit, jakými způsoby může komunikovat taková jiná civilizace, která může být, v otázce techniky, mnohem dál než my. V tomto ohledu bych moc nezoufal, co se komunikace a cestování týče.Takové technické možnosti, které si dnes představujeme, někdy ani nepředstavujeme, možná jednou opravdu objevíme. Vlastně určitě! V tomhle hledám inspiraci v románech od O.S.Carda (zasvěcení vědí). Moc se mi líbí, kam směřuje a jak rychle se vyvíjí věda a technika. Ovšem v tomto jsme podle mě stejně na začátku.

Samozřejmě nesmíme být bezohlední k naší Zemi, ale některé obavy mi přijdou až zbytečně moc hysterické...

Jsem moc zvědav, co se z toho vyklube, i když za mě je to spíše nějaký nevysvětlený přírodní jev, nebo prostě jen nedotáhnutá technická záležitost z "naší strany".

4 0
možnosti

Na tuhle vzdálenost bude rozptyl svazku v řádu setiny úhlové vteřiny znamenat, že "kužel signálu" pokryje celou naši Galaxii. Tedy pokud je zdroj opravdu miliardu světelných let daleko.

A rozptyl v řádu setiny úhlové vteřiny znamená vysoce kvalitní anténu. A taky značně silný vysílač, pokud to doletělo až sem. Odhaduju, že Temelín by ho nenakrmil. Ten vysílač je tedy ve srovnání s pozemskými vysílači asi jako svíčka v krabici se clonítkem proti laseru.

Vždyť my zatím umíme přijmout signál od Voyagera který se pohybuje na hranici Sluneční soustavy. A to jen díky tomu, že za tu dobu, co Voyager letí, jsme několikanásobně vylepšili přijímací stanice. S těmi ze 70. let bychom dnes neměli šanci a oba Voyagery by pro nás byly mrtvé.

A nebo to není vysílač postavený inteligentním mimozemšťanem, ale nám neznámý přírodní jev. Když se tehdy panu Röntgenovi "pokazily" fotodesky, tak taky netušil, jak se to stalo, když byly pečlivě uzavřené.

4 0
možnosti

Za předpokladu, že vesmír je nekonečný, je taky nekonečně velká pravděpodobnost, že v něm je i takový živý útvar jako je země. Nikde ale není psáno, že život na nějaké planetě musí chtít komunikovat v rámci vesmíru. Veškerý život na Zemi taky nemá potřebu komunikovat s vesmírem. To jen pár jedinců mezi lidma má tu potřebu a to je jen zrnko prachu na sahaře.

Je toho hodně co člověk nezná a nikdy nepozná. Planety klidně můžou být obydlené bohatým životem aniž ny měl potřebu jakkoliv komunikovat mimo jejich planetu.

4 0
možnosti

Hlavně je existence vyspělé civilizace pouze záblesk v historii vesmíru, proto je pravděpodobnost, že se o sobě dvě civilizave dozvědí, velice nepatrná.

1 0
možnosti

Být mimozemšťan a vidět podrobněji naši planetu, která je nádherná, museli by zlikvidovat všechny žijící obyvatele, protože ti ničí tuto planetu a ponechat jen faunu a floru!!!!!

Jinak nejsem odborník, ale napadlo mě, že to může být odraz vysílaného signálu ze Země, který se ve vesmíru někde "odrazil" od nějakého "subjektu" a vrátil se zpět. To, že se signálem nekoleruje gamma záření, je že se mohlo ve vesmíru "rozpustit". Neznáme přesné složení vesmíru a je mnoho chemických látek, které ani neznáme. Díváme se na vše jen z pohledu lidského vědění a poznatků. 

Kdyby se místo na zbrojení dávaly peníze na vědu a výzkum, jistě už žijeme na jiné úrovni!!

Také mě napadlo, zda nejde o nějaký pulsar, který ještě není objeven a jehož signál nyní došel k Zemi... Nevím, jsou to jen mé laické pohledy.;-)

2 3
možnosti

Ano, vždy se najde důvod pro který je možné vyvraždit lidstvo. Nesmíme už ani skácet strom, který padá na silnici. Za chvíli se bude volat po tom, aby byl i s celou rodinou vyvražděn ten, kdo rozlomí kámen.

5 2
možnosti

Natrefit na mimozemskou civilizaci, která je přibližně na stejné úrovni jako my, je prostě absolutně nepravděpodobné a druhak i kdyby někdo takový existoval, tak se spolu stejně nikdy neuvidíme právě z důvodu nízké technologické vyspělosti. Co je ve vesmírném měřítku třeba 300 let? Absolutně nic a zrovna před touto dobou třeba o radiových signálech nevěděl vůbec nikdo a možnost, že bychom natrefili na někoho, kdo je na tom s vývojem podobně, je prostě nulová. Spíše je větší pravděpodobnost, že civilizace bude o tisíce let před námi a v tom případě jsme pro ní nevyspělý život na úrovni otravného hmyzu a takovou civilizaci bych snad ani radši poznat nechtěl a ona nás taky ne.

7 0
možnosti

Tisíce let není tolik. Lidé 4 milénia zpátky se od nás lišili minimálně, takže žádný hmyz, spíš střet západní civilizace a nějakých amazonských kmenů :-)

Jinak ale souhlas - s civilizací na podobné technické úrovni se můžeme potkat nejpravděpodobněji na úrovni zachycení vysílání té druhé strany z hodně velké dálky - ve chvíli, kdy by se na nás byli schopní přiletět podívat, jsou automaticky někde jinde :-)

4 0
možnosti

Kdyby se jednalo o mimozemské civilizace, stejně by to napovrch nevylezlo.

Si nedovedete představit, jaký zmatek by nadělali. Jsou technologicky min. tisíce let napřed.

0 2
možnosti

... a nebo uz ani nejsou ... jestli jsou mimo nasi galaxii, mluvime o vzdalennosti sto tisicich svetelnych let, a vice ... to znamena, ze ty signaly vyslali pred sto tisici lety, nebo drive ... zbytecny rozruch. Pokud nejsou v rozmezi par svetelnych let, nema vyznam mit z neceho obavy ...

4 0
možnosti

Kontakt (1997)... skvělý film! ;-D :-)

10 0
možnosti

J38a63n 74H61o14r34á66k

31. 7. 2014 15:01

vesmir me fascinuje a spis si myslim, ze je mala pravdepodobnost, aby se i jinde nevyvinul zivot, nemusi to bejt zrovna inteligentni. ani bych se nedivil, kdyby kazda dejme tomu druha hvezdna soustava mela prostredi, kde se muze neco vyvinout... staci se podivat na nasi pidisoustavu - mame tu jednu planetu, kde se da zit (zeme), jednu planetu, kde se mozna dalo zit kdysi davno (a neco by na ni mohlo prezivat i ted, kdyby tam klesla trosku teplota - venuse) a dalsi planetu, kde chybi malo, aby se tam nejakej organismus mohl zkusit vyvinout (mars) - podobnejch planet ve vesmiru musi bejt miliardy, jen pravdepodobne nikdy nevyvinem prostredek, ze bysme to mohli prozkoumat na vlastni kuzi (a naopak oni to same). jednoho dne mozna bude mozny nejak komunikovat ve stylu - ahoj... a za tisic let prijde odpoved cuuuuus...

6 0
možnosti
Foto

ještě by to chtělo nástup inteligentního života na Zemi

5 0
možnosti
  • Nejčtenější

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

v diskusi je 125 příspěvků

26. března 2024

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo...

Z jaderné triády zbyly Britům už jen ponorky. A ty musejí posílit

v diskusi je 76 příspěvků

27. března 2024

Jadernou triádu tvoří strategické bombardéry s jadernými zbraněmi, mezikontinentální balistické...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rusko zastavilo odlet na ISS s první Běloruskou, letět měla i Američanka

v diskusi je 50 příspěvků

21. března 2024  10:23,  aktualizováno  14:26

Ve čtvrtek 21. března se necelých deset minut před půl třetí odpoledne měla vydat na Mezinárodní...

Načapali jsme otesánka, který se velkého sousta nezalekne. Boeing 747-400F

v diskusi je 8 příspěvků

21. března 2024

Poté, co na Letiště Václava Havla Praha přestaly v barvách Qatar Airways létat nákladní Boeingy...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 10 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Hlučínsko patří nám. Před 100 lety byl podepsán definitivní protokol o hranici

v diskusi je 10 příspěvků

28. března 2024

Před 100 lety definitivně skončily tahanice o československo-německé hranice. 28. března 1924 byl...

Američané odepsali modul, který je vrátil po půl století na Měsíc

v diskusi je 11 příspěvků

28. března 2024

Od začátku letošního roku je na Měsíci a kolem něj poměrně rušno. Vedle řady sond, které zamířily...

Úspěšný let prototypu XB-1 vrací do hry cestování nadzvukovou rychlostí

v diskusi je 29 příspěvků

27. března 2024  17:17

Po více než dvaceti letech, od ukončení provozu letounu Concorde, se možná opět dočkáme nadzvukové...

Jarní bouře ničila před 100 lety Prahu. Napáchala obří škody

v diskusi je 10 příspěvků

27. března 2024

Prahou prošla před 100 lety, 27. března 1924, neobvykle silná jarní bouřka. V části hlavního města...

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně
Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...