Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zahoďte své dálkové ovladače! Harmony je nahradí

aktualizováno 
Dálkové ovladače poměrně snadno řeší problém většny domácnosti: neustálé přibývání nejrůznějších ovladačů. U většiny z nich však nemáte jistotu, že podporují zrovna ty komponenty, ze kterých je složena vaše sestava. Dálkové ovladače Harmony nejen že umožňují snadnou konfiguraci přes internet, ale navíc dokáží jediným stiskem tlačítka vykonat celý sled příkazů.

Po květnovém převzetí kanadské společnosti Intrigue uvádí Logitech na evropský trh již pod svou značkou její oceněné univerzální dálkové ovladače Harmony. Jistě si řeknete, že univerzálních dálkových ovladačů je na trhu celá řada, tak čím by měly být zrovna tyto tak výjimečné. Typické univerzální dálkové ovladače není možné aktualizovat a jejich možnosti jsou omezeny rozsahem informací, které do nich byly uloženy ve výrobě. Takže pokud si pořídíte nový komponent, může se stát, že jej vaše dálkové ovládání nepodporuje.

Konfigurace probíhá přes internet

Tajemstvím dálkových ovladačů Harmony 688 a Harmony 655 je jejich konfigurování přes internet. Programování je založené na sdílené spotřebitelské databázi na internetu, která obsahuje profily desítek tisíc elektronických zařízení.

Během nastavování uživatel odpoví na několik jednoduchých otázek týkající se způsobu propojení a typů jednotlivých komponentů jeho sytému domácí zábavy. Dálkový ovladač se pak nakonfiguruje stažením veškerých instrukcí pro tuto konkrétní sestavu přes USB port.

Vaše sestava je uložena a spravována na internetových stránkách Logitech Harmony. V okamžiku, kdy si koupíte nový komponent, stačí se přihlásit a jednoduše provést změny v nastavení vaší sestavy. Internetová komunita uživatelů ovladačů Harmony neustále aktualizuje a zajišťuje tak, aby v ní byly zastoupeny i ty nejnovější a nejmodernější komponenty.

Smart State myslí za vás

Dálkové ovladače Harmony dokáží ovládat až 15 zařízení najednou. Jsou navrženy tak, aby práce s nimi odpovídala způsobům, jakým lidé obvykle přemýšlejí. Dokáží kombinovat infračervené příkazy do jediného příkazu. To v praxi znamená, že pokud si například chcete sledovat televizi přes satelitní systém s osobním videorekordérem, stačí vám k tomu jedno jediné tlačítko. Odpadá tak nutnost zapnout televizor, satelit, receiver a videorekordér a vše nastavit na správné vstupy, k čemuž by jste museli stisknout několik tlačítek na více dálkových ovladačích.

Oba ovladače Harmony jsou vybaveny tlačítky pro jednotlivé komplexní činnosti a šesti dalšími tlačítky, jejichž funkce lze přizpůsobit samostatně a které jsou provázány s LCD displejem ovladače. U těchto tlačítek si můžete nastavit až 255 jednotlivých činností. To vše je možné díky technologii Smart State, která umožňuje dálkovému ovladači Harmony, kdykoli zjistit stav každého z komponentů. Když si uživatel zvolí požadovanou činnost, technologie Smart State okamžitě vyhodnotí aktuální stav jednotlivých komponentů, kterých se tato činnost týká a pak vyšle příslušné příkazy pro spuštění zvolení činnosti.

Dálkový ovladač Logitech Harmony 688

Dálkový ovladač Logitech Harmony 688 je nejvyšším modelem v rodíně dálkových ovládaní Harmony. Disponuje čtyřmi tlačítky pro řízení komplexních činností a navíc je vybaven rozšířeným řízením pro satelitní televizi a videorekordéry jako jsou například TiVo. Pomocí kulatého ovládání směru můžete snadno procházet nabídkami videorekordéru. Dálkový ovladač Logitech Harmony 688 bude v celé Evropě k dostání během října za doporučenou maloobchodní cenu 199,99 €.

Logitech Harmony 688

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655 obsahuje podporu pro teletext se samostatnými tlačítky v barvách červené, zelené, žluté a modré. Dále je vybaven třemi tlačítky pro řízení komplexních činností: pustit film, sledovat televizi a poslouchat hudbu.

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655 se stejně jako nejvyšší model Harmony 688 objeví v evropských obchodech v průběhu října. Jeho doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 179,99 €.

 Logitech Harmony 655

Autoři:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

SSD disky jsou stále levnější

Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

Další z rubriky

Apple zřejmě chystá vlastní biometrický čip, měl by zachraňovat životy

Wafer 14nm PLUS

Společnost Apple se stále více soustředí na vývoj vlastních čipů, díky kterým může mít svůj hardware i software lépe...

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Nové MacBooky Pro s procesorem Core i9 se podle prvních testů přehřívají

Nové MacBooky Pro

Procesory Core i9 v nejvýkonnějších a nejdražších konfiguracích nových notebooků MacBook Pro společnosti Apple zatím...

Najdete na iDNES.cz