Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zahoďte své dálkové ovladače! Harmony je nahradí

aktualizováno 
Dálkové ovladače poměrně snadno řeší problém většny domácnosti: neustálé přibývání nejrůznějších ovladačů. U většiny z nich však nemáte jistotu, že podporují zrovna ty komponenty, ze kterých je složena vaše sestava. Dálkové ovladače Harmony nejen že umožňují snadnou konfiguraci přes internet, ale navíc dokáží jediným stiskem tlačítka vykonat celý sled příkazů.

Po květnovém převzetí kanadské společnosti Intrigue uvádí Logitech na evropský trh již pod svou značkou její oceněné univerzální dálkové ovladače Harmony. Jistě si řeknete, že univerzálních dálkových ovladačů je na trhu celá řada, tak čím by měly být zrovna tyto tak výjimečné. Typické univerzální dálkové ovladače není možné aktualizovat a jejich možnosti jsou omezeny rozsahem informací, které do nich byly uloženy ve výrobě. Takže pokud si pořídíte nový komponent, může se stát, že jej vaše dálkové ovládání nepodporuje.

Konfigurace probíhá přes internet

Tajemstvím dálkových ovladačů Harmony 688 a Harmony 655 je jejich konfigurování přes internet. Programování je založené na sdílené spotřebitelské databázi na internetu, která obsahuje profily desítek tisíc elektronických zařízení.

Během nastavování uživatel odpoví na několik jednoduchých otázek týkající se způsobu propojení a typů jednotlivých komponentů jeho sytému domácí zábavy. Dálkový ovladač se pak nakonfiguruje stažením veškerých instrukcí pro tuto konkrétní sestavu přes USB port.

Vaše sestava je uložena a spravována na internetových stránkách Logitech Harmony. V okamžiku, kdy si koupíte nový komponent, stačí se přihlásit a jednoduše provést změny v nastavení vaší sestavy. Internetová komunita uživatelů ovladačů Harmony neustále aktualizuje a zajišťuje tak, aby v ní byly zastoupeny i ty nejnovější a nejmodernější komponenty.

Smart State myslí za vás

Dálkové ovladače Harmony dokáží ovládat až 15 zařízení najednou. Jsou navrženy tak, aby práce s nimi odpovídala způsobům, jakým lidé obvykle přemýšlejí. Dokáží kombinovat infračervené příkazy do jediného příkazu. To v praxi znamená, že pokud si například chcete sledovat televizi přes satelitní systém s osobním videorekordérem, stačí vám k tomu jedno jediné tlačítko. Odpadá tak nutnost zapnout televizor, satelit, receiver a videorekordér a vše nastavit na správné vstupy, k čemuž by jste museli stisknout několik tlačítek na více dálkových ovladačích.

Oba ovladače Harmony jsou vybaveny tlačítky pro jednotlivé komplexní činnosti a šesti dalšími tlačítky, jejichž funkce lze přizpůsobit samostatně a které jsou provázány s LCD displejem ovladače. U těchto tlačítek si můžete nastavit až 255 jednotlivých činností. To vše je možné díky technologii Smart State, která umožňuje dálkovému ovladači Harmony, kdykoli zjistit stav každého z komponentů. Když si uživatel zvolí požadovanou činnost, technologie Smart State okamžitě vyhodnotí aktuální stav jednotlivých komponentů, kterých se tato činnost týká a pak vyšle příslušné příkazy pro spuštění zvolení činnosti.

Dálkový ovladač Logitech Harmony 688

Dálkový ovladač Logitech Harmony 688 je nejvyšším modelem v rodíně dálkových ovládaní Harmony. Disponuje čtyřmi tlačítky pro řízení komplexních činností a navíc je vybaven rozšířeným řízením pro satelitní televizi a videorekordéry jako jsou například TiVo. Pomocí kulatého ovládání směru můžete snadno procházet nabídkami videorekordéru. Dálkový ovladač Logitech Harmony 688 bude v celé Evropě k dostání během října za doporučenou maloobchodní cenu 199,99 €.

Logitech Harmony 688

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655 obsahuje podporu pro teletext se samostatnými tlačítky v barvách červené, zelené, žluté a modré. Dále je vybaven třemi tlačítky pro řízení komplexních činností: pustit film, sledovat televizi a poslouchat hudbu.

Dálkový ovladač Logitech Harmony 655 se stejně jako nejvyšší model Harmony 688 objeví v evropských obchodech v průběhu října. Jeho doporučená maloobchodní cena byla stanovena na 179,99 €.

 Logitech Harmony 655

Autoři:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Proč chodit na horory? Alexa od Amazonu se sama strašidelně směje

Amazon Echo Dot

Asistentka s umělou inteligencí od Amazonu se bezdůvodně začíná smát, hlásí někteří uživatelé. Obchod o problému ví a...

Místo provazu za pár korun můžete mít předražené švihadlo, které kreslí

Chytré švihadlo je především vychytralým způsobem, jak vyrazit peníze ze...

Korejská značka Tangram si uvědomila, že skákání přes švihadlo je zbytečně levnou záležitostí, která navíc zatěžuje...

Intel se chce zbavit závislosti na klasických počítačích

(ilustrační snímek)

Společnost Intel se stále více snaží oprostit od závislosti na x86 platformě. Tento krok ovšem není náhlý, firma na něm...

Najdete na iDNES.cz