Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - antivirové aplikace

aktualizováno 
Znáte strašáka jménem - vir, hoax, červ a trojský kůň? Víte, jak se jim bránit? Disponujete kvalitním antivirovým programem? A jste si jisti, že vaše verze je aktuální? Pokud jste odpověděli alespoň jednou záporně, pak by vám neměly uniknout dnešní antivirové aplikace.

V předešlém díle o software na PC zdarma jsme se věnovali instalačním utilitkám. Dnes od prográmků podobného charakteru poněkud poodskočíme a podíváme se do sekce s názvem bezpečnost. Nabídneme vám ke stažení celou dvanáctku antivirových programů.

Chraňte PC před škodlivými kódy
Počítačové viry hýbou světem. Život uživatelů osobních počítačů provázejí viry prakticky od nástupu IBM PC na trh. Na rozdíl od skutečných virů je tvůrcem těch počítačových vždy člověk a jejich šíření je omezeno pouze na počítače. Proto je na místě chránit data. Procento červů, virů, trojských koňů a dalších záškodných prográmků, které napadají pracovní stanice, se den ode dne zvyšuje. Proto je dobré být stále na pozoru, neboť "čert nikdy nespí". Proto jsme vybrali nejpoužívanější antivirové programy, které by vás před různými útoky měly bezpečně uchránit, a nabízíme vám je ke stažení.

Pokud si myslíte, že instalací antivirového programu ochrana PC před útoky zvenčí končí, jste na velkém omylu. Teprve spolehlivý antivir v kombinaci s kvalitním firewallem může snížit procento infikace vašeho PC. A pamatujte - prevence především!

Antivirové aplikace:

AVG 7.0 209 - shareware
Program AVG 7.0 je kompletní antivirový systém z produkce české společnosti Grisoft. Tento produkt umožňuje jak vyhledávání známých virů na vyžádání, tak i rezidentní kontrolu spouštěných a ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty. Kvalitní fungování systému je podpořeno vždy dostupnými pravidelnými i mimořádnými aktualizacemi a nepřetržitou technickou podporou.

 • Stahujte na této adrese (9.4 MB).
 • NOD32 2.0 - shareware
  Antivirový systém NOD32, který pochází z produkce slovenské společnosti Eset, lze považovat za jeden z komplexních antivirových produktů, určených pro pracovní stanice a domácí počítače, a to nejen na slovenském, ale i na českém trhu. Čtvrtá generace antivirového systému nabízí nové technologie, jakými je například rozšířená heuristická analýza, která dokáže odhalit HLL WIN32 viry, které se šíří elektronickou poštou.

 • Verze pro Win 95/98/ME (5.6 MB) a pro Win2000/XP (6 MB).
 • avast! 4.1 Home - freeware
  Aplikace avast! 4.1 je komplexní antivirový produkt další české společnosti Alwil Software, který umožňuje hledat známé počítačové viry, trojské koně, vytvářet a kontrolovat databázi integrity, spouštěné i ukládané programy, otevírané dokumenty a elektronickou poštu. Poznámka: Produkt je pro domácí nekomerční použití zdarma, po instalaci je nutné pro trvalé použití zdarma provést registraci!

 • Stahujte na této adrese (7.1 MB).

  AntiVir Personal Edition 6.22.09.09 - freeware
  Velice dobrý freewarový antivir. Ochrání vás jak před známými, tak neznámými viry z internetu. Umožňuje automatický update virových definicí z internetu a je pro nekomerční využití zcela zdarma. 

 • Stahujte na této adrese (3.9 MB).

  Kasperský Anti-virus Lite 4.5 - shareware
  Ačkoliv v zahraničí jsou antivirové produkty ruské společnosti Kaspersky Labs poměrně známé, v České republice nejsou příliš rozšířeny. Kontroluje všechny vstupní brány, které mohou využít různé viry pro infikaci vašeho PC. Program se skládá z několika komponent a lze ho využít na platformách Windows 95/98/ME/NT/2000/ a XP.

 • Stahujte na této adrese (7.9 MB).

  Panda Titanum Antivirus 4 - shareware
  Chrání jak samostatné PC, tak i rozsáhlé firemní sítě. Obsahuje kompletní ochranu před viry na firewallech a poštovních serverech. Monitoruje všechny pracovní stanice, které automaticky několikrát za den skenuje.

 • Stahujte na této adrese (23 MB).

   Mcafee Viruscan 7 - shareware
   Aplikace umožňuje vyhledání virů, případně jejich odstranění, antivirovou kontrolu a monitoring počítače v reálném čase a samozřejmě také kontrolu příloh elektronické pošty. Kromě toho obsahuje i funkci pro vytváření záložních souborů, která je však omezena na platformy operačních systémů Microsoft Windows.

  • Stahujte na této adrese (41.1 MB).

   Norton Antivirus 2004 - shareware
   Tak jako ostatní produkty své kategorie, i tento produkt nabízí vyhledávání známých virů na vyžádání, rezidentní kontrolu spouštěných i ukládaných programů, dokumentů a také kontrolu došlé i odesílané elektronické pošty.

  • Stahujte na této adrese (24.8 MB).

   F-Secure Anti-Virus 2004 - shareware
   F-Secure AntiVirus je komplexní antivirový systém z produkce finské společnosti F-Secure Corporation. Ačkoliv se jedná o velmi kvalitní antivirový systém, pro domácí nasazení není tou pravou volbou. Firemním uživatelům jej lze naopak doporučit.

  • Stahujte na této adrese (24 MB).
  • F-Prot Antivirus 3.14b - shareware
   Antivirový program pro Windows se schopností detekovat a zastavit počítačové viry, červy a trojské koně. Samozřejmě nechybí automatické aktualizace virových definic z internetu.

  • Stahujte na této adrese (7 MB).

   Gladiator AntiVirus 4.1.3 - freeware
   Zajímavý antivirový freewarový program s automatickým updatem. Obsahuje profesionální antivirový a trojanový skener. Dokáže také detekovat makroviry.

  • Stahujte na této adrese (4.9 MB).

   eTrust EZ Antivirus 6.1 - shareware
   Tento produkt poskytuje maximální ochranu před všemi škodlivými a nežádoucími kódy. I přesto, že je určen pro nasazení ve středních firmách, jeho funkce si může vyzkoušet i domácí uživatel. O vyhledávání se stará klasický skener a rezidentní monitor, které využívají společné skenovací jádro připojené na rozsáhlou a denně aktualizovanou databázi virů.

  • Stahujte na této adrese (2.4 MB).
  • Audio a MP3 programy
   Nové přehrávače Foobar a Quintessential Player, ještě žhavý enkodér LAME 3.95.1, aktuální verze CDDA extraktorů, nové Fruity Loops, mastering MP3 do 5.1 surroundu, vypalovací programy a ještě více v přehledu audio a MP3 utilit pro tento týden.

   Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.

   Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

   Datum vydání Zaměření
   13.01.2004 Instalátory a instalační utility
   06.01.2004 Vypalovací programy
   30.12.2003 Speciální silvestrovské stahuj
   23.12.2003 Prohlížeče obrázků a fotografií
   16.12.2003 E-mailové spam filtry
   09.12.2003 Internetové prohlížeče
   02.12.2003 Nadefinujte si klávesové zkratky
   25.11.2003 Záplatujeme systém Windows
   18.11.2003 Aplikace pro špióny
   11.11.2003 Usnadňujeme si  práci na PC

    

   Autor:


   Nejčtenější

   „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

   Vražedná zbraň. Tímto typem pistole Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják...

   „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

   Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

   Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

   Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...   Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

   Horký nápoj v horkém létě?

   Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

   Připravte se na pád cen SSD disků. Mohou zlevnit na třetinu

   SSD disky jsou stále levnější

   Podle firmy Objective Analysis je na trhu tak velký převis nabídky NAND pamětí, které slouží k výrobě SSD disků, že...

   Proč ruský tank narazil do domu v Liberci, už se nedozvíme. Zabil dva lidi

   Sovětský tank narazil do podloubí domu na náměstí v Liberci. Přímo pod troskami...

   Tu fotografii zná asi každý. Ruský tank naráží do podloubí na náměstí v Liberci. Lidé v panice prchají, ostatní...

   Další z rubriky

   S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

   Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

   Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

   Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

   Ilustrační foto - počítač

   Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

   Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

   Ilustrační foto - bezpečnost

   Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

   Najdete na iDNES.cz