Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - chcete e-mailovat?

aktualizováno 
Elektronická pošta. Stala se nedílnou součástí života většiny z nás. K jejímu plnohodnotnému využití je zapotřebí speciální obslužný program - tzv. poštovní klient. Kvalitních programů je mnoho, ale těch nejlepších jen pár.

Jednou z nejpoužívanějších služeb internetových a lokálních sítí je elektronická pošta. Bez e-mailové pošty si dnes dokáže představit svůj digitální život jen málokdo. Aby se vám každodenní "mejlování" stalo radostí, vyzkoušejte některé, námi doporučené, poštovní klienty.

Softwarový týden
Programátoři vypalovacího software Nero Burning ROM si dali opravdu záležet. Oficiální changelog jejich nové verze - 5.5.10.15a - vystavili na svých stránkách totiž až začátkem minulého týdne. Moc změn v něm oproti minulé verzi ovšem nenajdete. Na stránkách Viaarena se objevily nové ovladače Hyperion 4in1 v4.46 pro všechny čipové sady VIA. Žádné převratné vylepšení a výkonnostní nárůst neočekávejte, ale i přesto je VIA doporučuje nainstalovat. Další změny se odehrály u Microsoftu. Tentokrát šlo o upřesnění informací ohledně revolučního kancelářského balíku s názvem MS Office 2003. Také balíček kodeků - K-Lite 2.00 - doznal pár změn. O jeho nových kodecích si můžete přečíst více v této aktualitě. A v závěru týdne se objevily dvě nové verze internetových browserů. Opera je nyní aktuálně ke stažení ve verzi 7.03 a Mozzila 1.3.

Poštovní klienty
Abyste mohli využívat komunikace prostřednictvím elektronické pošty, potřebujete mít nějaký program, který vám to umožní. Ty se všeobecně nazývají emailové či poštovní klienty. Mezi jejich hlavní funkce patří: odesílání, přijímání, přeposílání emailů a odpovídání na ně. Klienty se od sebe dále liší nejen svou kvalitou a vzhledem, ale také rozsahem nabízených funkcí - podpora přenosových protokolů (IMAP, POP3), kódování češtiny, více poštovních účtů na jednom PC, atd. Je tedy z čeho vybírat. Nemusíte proto zůstávat pouze u standardně obsaženého MS Outlooku Express.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Nero Burning ROM

Download Accelerator Plus

Verze

1.3 Final

5.5.10.15a

5.3.0.0

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Právě obsáhlá podpora multimédií je jedním z důvodů, proč by tento software neměl uniknout našim čtenářům. Nero je dokonalý zapisovací program, který umožňuje vytvořit prakticky libovolný druh CD.

Stahovač, který nestahuje pouze jednu, ale několik částí souboru zároveň, které se po dokončení zkompletují a vytvoří plnohodnotný celek. Tímto procesem se download urychlí.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

13.6 MB

1.1 MB

Staženo celkově/týdně

3782x/703x

4003x/500x

381x/381x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

Ahead Software

SpeedBit Ltd.

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Poštovní klienty:

The Bat! 1.62i/CZ - shareware
Plnohodnotný emailový klient s podporou IMAP/POP3. Svou koncepcí je velmi podobný Outlooku Expressu, je obdobně jednoduchý na ovládání a nabízí podobnou sadu funkcí. Pyšní se větší podporou poštovních účtů. Pomocí tohoto klienta lze vytvořit velmi slušné a ovladatelné komunikační prostředí. Navíce je plně lokalizován do češtiny.

 • Stahujte na této adrese (3.26 MB).

  PocoMail 2.63 - shareware
  Kvalitní poštovní klient s příjemným uživatelským prostředím, intuitivním ovládáním s možností úprav pomocí skinů. Disponuje funkcemi jako: propracovaný adresář, správa skupin, šablony zpráv, možnost zobrazení obsahu schránky na serveru, automatické zálohování, vestavěná podpora skriptů (umožní vlastní procedury), virtuální účty, zobrazení příloh bez externích prohlížečů. Samozřejmostí je pak podpora více účtů a kontrola pravopisu.

 • Stahujte na této adrese (3.18 MB).
 • AllegroMail2.4 - shareware
  Univerzální klient vhodný jak pro začínající, tak pro pokročilé uživatele. Disponuje funkcemi automatické zálohování, vyhledávání ve staré poště a filtry zpráv. Navíc také podporuje prohlížení zpráv přímo na straně serveru. Bohužel jeho zkušební verze je omezena na 30 dní.

 • Stahujte na této adrese (8.88 MB).
 • Eudora 5.2 Email - adware 
  Jde o jednoho z nejstarších emailových klientů všech dob, ale i v dnešní době je stále populární. Disponuje podporou více poštovních schránek, umožňuje pokročilé filtrování rozsáhlých možností automatického zpracování zpráv. Perličkou je možnost synchronizace sdílených souborů. Navíc podává i podrobnou statistiku o přijaté a odeslané poště.

 • Stahujte na této adrese (6.13 MB).
 • EmailSender 2.18 - shareware
  Program je určen pro hromadné rozesílání emailu vašim obchodním partnerům, ne pro bombardování uživatelů internetu nevyžádanými zprávami. Emailové adresy jsou uloženy buď v MDB souboru, nebo na vašem SQL serveru. Obojí lze editovat tímto programem. Pro odesílání zpráv je nutné použít váš firemní SMTP server, zadat korektně vaši emailovou adresu a na konec zprávy uvést možnost odhlášení uživatele z vašeho seznamu adres. Sharewarová verze je omezena na rozeslání max 5 zpráv najednou, což je pro ověření funkce programu dostačující. Plná verze stojí 500 Kč, to odpovídá ceně asi 100 dopisů odeslaných z pošty.

 • Stahujte na této adrese (4.01 MB).
 • IncrediMail Xe build 931 - freeware 
  Tento klient nabízí neočekávané možnosti s efektivním interaktivním prostředím. Nabízí možnost do vaší pošty zařadit efektním způsobem různé animace, zvuky, obrázky nebo jen použít jeden z mnoha druhů dopisních papírů. Můžete tak předdefinovat vzhled vašich zpráv dle adresáta. Mezi standardní funkce programu patří: adresář, možnost opakované kontroly, třídění do adresářů. Navíc disponuje oddělenými identitami. Určitě stojí za to, aby neunikl vaší pozornosti.

 • Stahujte na této adrese (2.44 MB).
 • Pegasus Mail v4.02 - freeware
  Program Pegasus Mail je velmi kvalitní uživatelský program pro elektronickou poštu. Řadí se mezi výkonné a plnohodnotné email klienty pro internetovou poštu. Kromě jiného, nabízí dávkové zpracování poštovních zpráv a prohlížení došlé pošty ještě na straně emailového serveru. Podporuje více účtu na jednom PC a protokoly SMTP, POP3, IMAP4, LDAP, PH. Naopak velmi omezené možnosti jsou v importu a exportu zpráv.

 • Stahujte na této adrese (3.76 MB).
 • ePrompter 2.0 - freeware
  Nejde o plnohodnotnotného klienta. Prográmek slouží k oznamování pošty. Mezi jeho funkce patří kontrolu účtu na příchozí zprávy. O zprávách můžete být informování spořičem či rotující ikonkou v tray liště. Nově umí i vytvářet, mazat a přeposílat zprávy.

 • Stahujte na této adrese (954 kB).
 • FoxMail 4.1 - freeware
  Foxmail je jeden z nejpopulárnějších internetových e-mail klientů. Jde o rychlý poštovní klient pocházející z Číny. Podporuje HTML poštu, více uživatelů, import, export a možností odesílání SMS zpráv přímo z klienta.

 • Stahujte na této adrese (2.26 MB).
 • MS Outlook Express 6 - freeware
  Poslední verze nejpoužívanějšího klientu, který je distribuován společně s operačním systémem jako součást prohlížeče Internet Explorer. Nabízí drtivou část funkcí stejně jako MS Outlook 2000. Hlavním rozdílem mezi těmito programy je, že Express je přívětivější, srozumitelnější a rychlejší.

 • Stahujte na této adrese (482 kB).
 • Popcorn 1.3 - freeware
  Snadno ovladatelný a velmi malý emailový klient s možností prohlížení pošty na straně serveru.

 • Stahujte na této adrese (176 kB).
 • POP3 Preview - freeware
  Tento program umožní prohlédnout si záhlaví došlé pošty ještě na straně serveru. Zprávy můžete ihned vymazat bez nutnosti jejich stahování. Obrana proti x-megovým přílohám i mailovým virům.

 • Stahujte na této adrese (387 kB).
 •  

  Audio a MP3 programy
  Dnešní vydání přehledu aktuálních zvukových utilit nabízí novou verzi virtuální HiFi věže Jet Audio 5.01 s podporou formátu Ogg Vorbis, unikátní audio rekordér BADDAS, softwarovou obdobu legendárního syntezátoru Alpha Juno, BeSplit pro střih a opravy souborů AC3, AAC a MP3 a mnoho dalšího...

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Aplikace nahradí zapomenutou myš.
  Aplikace pro tablety: náhrada myši či bezpečné připojení k wi-fi

  V dnešním výběru aplikací poradíme, jak nahradit zapomenutou počítačovou myš, jak se bezpečně připojit i k volné wi-fi síti, jak dostat stejný e-mailový klient...  celý článek

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Aplikace Uber
  Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

  Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.