Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - doplňky pro vaše ICQ

aktualizováno 
Používáte ICQ? A chcete si ho vylepšit? Pak vám přijde vhod několik nástrojů, pomocí kterých si například odstraníte reklamní proužek, načtete informace z konfiguračního souboru ICQ, zachytíte rozhovor, či zazálohujete historii.

V době, kdy se objevila první verze on-line chatovacího programu ICQ, si většina z nás o dnes již standardně obsažených funkcích mohla nechat jenom zdát. Program byl primárně určen k jednoduchému rozhovoru mezi dvěma uživateli. Díky programátorům z celého světa však vznikla celá řada prográmků, které klientovi přidaly nadstandardní funkce. Lidé z vývojového týmu ICQ se však poučili a některé funkce z nich zabudovali do dalších verzí. Doplňky pak pozbyly smyslu a zcela upadly v zapomnění.

I dnes se však lze setkat s několika nástroji, které nějakým způsobem vylepšují, přidávají, nebo napomáhají používat tohoto, v Česku nejvíce rozšířeného „kecálka“. S několika málo programy se můžete seznámit na dalších řádkách. Naleznete tam například utilitu pro zálohování ICQ klientů, synchronizační nástroj, či šikovný prográmek pro přeposílání ICQ zpráv na jiný zdroj. Navíc jsme přidali i odkaz na stránku, kde si lze do klienta volně stáhnout na stovky různých skinů.

Nevlastníte-li ani jednu z verzí ICQ, pak jsme pro vás připravili odkazy na ty aktuální:

ICQ Pro 2003b - freeware
Beta verze populárního on-line komunikačního programu. Tato verze se vyznačuje především integrací s klientem Outlook. V něm lze kupříkladu jedním kliknutím přeposlat e-mail někomu z Contact Listu či zaslat URL stránku, kterou jste prohlíželi jako poslední. U každého e-mailového adresáta, který je rovněž obsažen v ICQ seznamu je vidět, zda je dotyčný zrovna on-line či nikoliv.

 • Stahujte na této adrese (4.4 MB).

  ICQ 4.0 Lite Edition - freeware
  Odlehčená verze chatovacího nástroje ICQ s menší instalací, rychlým startem a základními komunikačními nástroji: messengerem, chatem a přenosem souborů. Obsahuje také filtr nevyžádaných zpráv - spamu. Nedávno se navíc dočkala razantního přepracování, které bylo navíc doplněno řadou nových funkcí.

 • Stahujte na této adrese (2.8 MB).

  ICQ2Go - freeware
  Poslední zástupce z rodiny ICQ komunikátorů. Jde o poněkud upravenou verzi, ta se totiž nemusí stahovat ani instalovat na PC. Prostě a jednoduše otevřete internetový prohlížeč, zadáte adresu na ICQ2Go a autorizujete se. Jeho schopnosti jsou oproti normálním verzím dosti ořezané, ale jednoduchá komunikace funguje bezproblémově.

 • ICQ2Go Messengera aktivujte na tomto linku.
 • Doplňky do ICQ:

  ICQ Lite Ad Buster 1302 – freeware
  Začneme malou utilitkou, pomocí které lze odstranit reklamu v ICQ Lite. Konkrétně jde o odstranění banneru ve verzi build 1302. Pokud tedy někdo používá právě tuto verzi, pak si nainstalujte tento patch a zbavte se reklamních proužků jednou pro vždy. Jiná verze není podporována.

 • Stahujte na této adrese (176 kB).
 • ICQr Information v1.5 – freeware
  Prográmek pro zjištění informací ze souboru ICQ.DAT. Ten obsahuje databázi o všech uživatelích v kontakt listu a jejich soukromých detailech, jako přezdívka, narozeniny, výchozí stránku, adresu a mnohem více. Užitečné může být i zjištění zapomenutého přihlašovacího hesla. To se v něm totiž na požádání objeví. Provádí i export údajů a pracuje v těchto verzích ICQ 99a/b, 2000a/b a 2001.

 • Stahujte na této adrese (295 kB). 
 • ICQ Sniffer – shareware
  Prográmek pro odposlouchávání komunikace po ICQ síti. Dokáže zachytit a dešifrovat rozhovor uvnitř lokální sítě. Podporuje komunikaci přes ICQ server s formátem holého textu, RTF, nebo HTML. Všechny zachycené zprávy jsou organizovány a okamžitě ukázány v hlavním okně. Program může být užitečný pro správce nebo rodiče, kteří potřebují sledovat, co jejich zaměstnanci, respektive děti probírají na ICQ.

 • Stahujte na této adrese (880 kB).
 • ICQ Database Synchronizer 1.02 - shareware
  Společnost VereSoft přišla s aplikací, která vám pomůže se synchronizací různých ICQ databází. To se může hodit v případě, kdy používáte dvě ICQ čísla (jedno pracovní, druhé osobní). Synchronizovat můžete buď manuálně, nebo automaticky dle předem nastaveného času. Jde o jednoduchou a intuitivní aplikaci.

 • Stahujte na této adrese (491 kB).
 • EasyQ 1.0 - freeware
  Potřebujete-li používat ICQ tam, kde ho není možné nainstalovat (kavárny, školy apod.), pak byste mohli uvítat aplikaci EasyQ. Na svědomí ji má český autor, který ji vytvořil, aby mohl
  ve škole používat ICQ bez nutnosti něco instalovat a nemusel neustále stahovat Java verzi z go.icq.com. Umožňuje přístup k základním službám sítě, což pro chatování jistě postačí.

 • Stahujte na této adrese (253 kB).
 • Messenger Backup 3.5 – shareware
  Tento produkt slouží k zálohování dat z nejpoužívanějších kecálků (ICQ, AIM, Yahoo!, MSN, and Trillian). Během chvíle si tak může uložit své kontakty, historii, přijaté soubory a to vše do jednoho komprimovaného souboru, což vám ulehčí práci při reinstalaci Windows, nebo stěhování na jiné PC. K dispozici je i plánovaná záloha.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Backicq 1.7 - freeware
  Ještě jedna zálohovací utilitka, tentokrát jde však o freeware a je určena pouze programům ICQ. Dokáže uložit a kdykoliv zpětně obnovit contact list, bookmarky a nastavení ICQ. Dnes se již prakticky nevyužívá, ale máte-li starší verzi komunikačního programu ICQ, pak se může hodit.

 • Stahujte na této adrese (142 kB).
 • ABC Amber ICQ Converter – shareware
  Tento jednoduchý program slouží pro převod ICQ zpráv do souboru jiného formátu. Historii můžete vyextrahovat z klienta a uložit ji do dokumentu typu PDF, RTF, HTML, DOC, TXT, MCW apod. Může se tedy hodit i pro archivaci dat. 30ti denní demoverze není funkčně nijak omezena.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • Advanced ICQ Tools 1.2 – shareware
  Advanced ICQ Tools umožňuje přeposílat vám doručené ICQ zprávy na alternativní zdroje. Potřebujete-li být neustále on-line, ale ne vždy máte možnost usednout k počítači, pak si Advanced ICQ Tools spustíte ve svém operačním systému a necháte si došlé zprávy forwardovat na jiný zdroj. Na výběr je SMS, e-mail, či jiné ICQ číslo. Také lze nastavit automatické odpovídání na došlou zprávu v době vaší nepřítomnosti, či změnu statutu po uplynutí určité doby.

 • Stahujte na této adrese (630 kB).
 • 1001 ICQ Skins
  Pokud hledáte pro svého ICQ klienta originální vzhled, pak si jistě nezapomeňte otevřít tuto adresu. Zde totiž naleznete na stovky skinů, kterými můžete vybavit verze komunikátorů ICQ2002a, ICQ2001b a 2000b. Ještě před tím je však nutné instalovat utilitku ICQ Plus. Myslíte, že vás nezaujmou vzhledy Counter Strike, či Winamp 5?

  Audio a MP3 programy
  Dnešní přehled softwarových novinek potěší všechny, kteří se rádi rýpou v digitálním videu, zájemcům o editaci zvuku nabízí Dexster v2 a aplikace pro odstranění vokálů, hudebníkům netradiční sekvencer pracující se samply na audio CD a též obsahuje mnoho dalších utilit pro práci s počítačovým zvukem.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde. • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  V noci se dívejte na nebe. Perseidy předvedou pravidelnou podívanou

  Perseidy (Irsko, 7. srpna 2009)

  Ani letos nás prach z komety Swift-Tuttle nemine a zájemci, kteří vydrží dlouho do noci, se tak mohou těšit na...

  Další z rubriky

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
  ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

  Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.

  Najdete na iDNES.cz