Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - DVD přehrávače

aktualizováno 
Napadlo vás již někdy sledovat DVDčka na vašem počítači? Pokud ano, ale až dosud jste k tomu neměli softwarové vybavení, pak se vám zcela jistě bude hodit stručný přehled desítky programů pro jejich přehrávání.

Video DVD disky si dnes už nemusíte přehrávat pouze ve vašich DVD přehrávačích. Stejně dobře je totiž můžete pouštět i v počítači. Máte-li ve vaší sestavě přítomnou DVD mechaniku (může jít o combo, DVD-ROM, DVD vypalovačku), stačí si nainstalovat podpůrný software a začít se dívat na oblíbený film. A protože ne každý vlastní prográmek pro přehrávání, nabízíme vám jejich krátký přehled.

I přesto, že by se mohlo zdát, že jednotlivé programy se od sebe liší pouze svým vzhledem, opak je pravdou. Každý program totiž nabízí kromě klasického přehrávání i řadu dalších funkcí. Mezi nepostradatelné se tak řadí záložky, zrychlené či zpomalené přehrávání, umístění titulků či různé normy zvuku. Na internetu najdete velké množství softwarových přehrávačů DVD. Jak už to tak bývá, můžete se setkat jak těmi dobrými, tak i špatnými. Pojďte se tedy s námi podívat na ty, které nejsou vůbec špatné a mohou se vám hodit.

Softwarové DVD přehrávače:

DSPlayer 0.66 - freeware
Tento produkt není omezen pouze na přehrávání DVD. Jde totiž o multimediální program v češtině, který přehrává DivX, XviD a 3viX, MOV, CDA, VOB [DVD], MID, MPEG, ASF, WMV. Je skinovatelný, lze si nastavit rychlost přehrávání, zoom, odpočet času a podporuje filtry. Pracuje s technologií DirectShow a neobsahuje spyware. 

 • Stahujte na této adrese (4.8 MB).
 • PowerDVD 5.0 - shareware
  PowerDVD je patrně jedním z nejznámějších softwarových přehrávačů disků DVD. Dodává se totiž k mnoha optickým mechanikám a nabízí slušný zážitek při přehrávání videa a zvuku na PC. Používá přední technologie k zjištění nejvyšší možné kvality sledování a poslechu na PC, je vybaven ovládacími prvky s bohatou nabídkou na míru šitých funkcí pro interaktivní sledování DVD filmů. Zkušební verze je však omezena na 30 dní a přehrává pouze 30 minut videa. 

 • Stahujte na této adrese (6.3 MB).
 • WinDVD 6.0 – shareware
  Společnost InterVideo již léta vyvíjí DVD přehrávač pod označením WinDVD. Ten se aktuálně nachází v šesté verzi a nabízí mnoho pokročilých funkcí. Zahrnuje podporu nejnovějších zvukových technologií, vysoké rozlišení videa, formát obrazu 16:9 i 4:3, časovou smyčku a novou technologii TrimensionDNM, která vyhlazuje obraz a působí zejména v rychlých scénách a mnohem více. 

 • Stahujte na této adrese (27.6 MB).
 • BlazeDVD 3 - shareware
  Již třetí verze jednoduchého a snadno použitelného DVD přehrávače s podporou formátu zvuku v DTS. Díky tomu poskytuje vynikající zážitek z filmů. Disponuje funkcemi pro zachytávání, podporuje i přehrávání DIVX, MPEG4, RM, QuickTime, WMV, WMV-HD, MacroMedia a pracuje pod operačními systémy Windows 95 a výš. Díky záložkám se můžete vždy vrátit k místu, kde jste sledování filmů před tím opustili. Dobrá je i možnost využít opakování. 

 • Stahujte na této adrese (2.9 MB).
 • Athena DVD Player! 2 - shareware
  Jednoduchý český DVD přehrávač s integrovanými funkcemi DirectX 9.0 a s podporou jádra Callipso One. Nyní také s funkcemi Office Ballon (nápověda balonovým stylem) a podporou českých titulků. Tato verze produktu obsahuje oproti té starší mnoho novinek jako např. automatické vyhlazování obrazu pomocí technik BiCubic, Bilinear atd. a pomocí sady instrukcí procesoru jako MMX, 3Dnow+, SSE aj. Také v něm najdete možnost měnit rychlost přehrávání a také záložky.

 • Stahujte na této adrese (2.6 MB).
 • DVD X Player 2.0 - shareware
  Zakoupili jste si DVD v jiném regionu, než pro který je určen a teď ho nemůžete přehrát? Potom se vám bude hodit softwarový přehrávač, jenž tento drobný nedostatek odstraní. Pomocí DVD X Player totiž můžete přehrávat všechny regiony DVD na všech mechanikách. Díky tomu již nemusíte měnit firmware vaší mechaniky, dokonce s tímto nástrojem můžete přeskočit FBI upozornění o šíření filmu, podporuje 7.1 zvuk vč. DTS a je optimalizovaný pro AMD i Intel procesory. 

 • Stahujte na této adrese (2.5 MB).
 • Direct DVD 5.2 – shareware
  Potřebujete-li DVD nejen přehrávat, ale také od něho čekáte nadstandardní funkce, pak by vám neměl uniknout tento software. Přehrávač totiž nabízí podporu MPEG-2 a navíc si poradí s transformací DVD titulů do MP3 souborů. K dispozici je i equalizer. To vše podtrhuje fakt, že spolupracuje s novými formáty zvuku (DTS, SRS apod.). Další funkce lze přidávat pomocí zásuvných modulů. 

 • Stahujte na této adrese (12.5 MB).
 • Cliprex DS DVD Player 1.0.5 - freeware
  Cliprex DS DVD Player je freewarovým produktem pro reprodukci DVD disků ve Windows, postavený na DirectX 9.0 technologii (ta musí být v PC instalována). Zvládá však přehrávat i DIVX, XVID, MPEG, WMV, ASF, Video CD, Super Video CD a i další video soubory. Podporuje formát 16:9 a 4:3. Program se skládá z nabídkového listu, díky kterému je pohyb v DVD disku přehlednější. Načítá i soubory uložené na lokálním disku. 

 • Stahujte na této adrese (2 MB).
 • Hero DVD Player 3.0.4
  V tomto produktu najdete přehrávače hned dva. Jeden, se kterým si pouze DVD disk přehrajete a druhý, jenž obsahuje řadu funkcí, doplňků a nabízí bohaté vlastnosti vč. navigačních ovládacích prvků a zoomu. Podporuje skiny, které si lze v programu upravovat. Nechybí ani 7.1 zvuk a mnohem více. 

 • Stahujte na této adrese (11.2 MB).
 • R DVD Player 1.0 – freeware
  Teprve první verze nadějně vyhlížejícího DVD přehrávače. Neobsahuje žádné zbytečné funkce kromě těch standardních a svým vzhledem připomíná klasický stolní DVD přehrávač. Co více si přát? Pro přehrávání mu dokonce postačí PC s procesorem 350 MHz, nepodporuje však Windows verze 9x.

 • Stahujte na této adrese (992 kB).


 • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Další z rubriky

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Stáhněte si zdarma: hromadné nahrazení textu i strážce wi-fi

  Ilustrační foto

  Potřebujete-li změnit nějakou část textu v souboru, či ji jen vyhledat v několika desítkách souborů, potom použijte...

  Najdete na iDNES.cz