Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - e-mailoví klienti

aktualizováno 
Zdá se vám obsluha e-mailové schránky přes webové rozhraní nepohodlná, pomalá a mnohdy neohrabaná? Pak potřebujete poštovního klienta, který komunikaci s celým světem maximálně zpříjemní. Vybrali jsme pro vás hned celou desítku těchto programů.

Elektronická pošta. Stala se nedílnou součástí života většiny z nás. K jejímu plnohodnotnému využití je dobré využívat speciální obslužný program - tzv. poštovního klienta. Kvalitních programů je mnoho, ale těch nejlepších jen pár. Aby se vám každodenní „mejlování“ stalo radostí, vyzkoušejte některé, námi doporučené, poštovní klienty.

Téměř každý počítačový uživatel si snad již někdy založil vlastní freemailovou poštovní schránku. Manipulace s ní přes internetové rozhraní, tedy webové stránky je však v některých případech nežádoucí, velmi pomalá a může stát nemalé peníze. Připojení na internet je v ČR stále ještě drahou záležitostí. Proto je finančně výhodnější nejprve e-maily napsat na vašem PC a teprve poté se k internetu připojit. Klient se totiž postará o jejich odeslání a zároveň stáhne nově příchozí poštu.

Programy, které vám to umožní se tedy všeobecně nazývají e-mailoví či poštovní klienti. Mezi jejich hlavní funkce patří: odesílání, přijímání, přeposílání emailů a odpovídání na ně. Klienti se od sebe dále liší nejen svou kvalitou a vzhledem, ale také rozsahem nabízených funkcí - podpora přenosových protokolů (IMAP, POP3), kódování češtiny, více poštovních účtů na jednom PC, atd. Je tedy z čeho vybírat. Nemusíte proto zůstávat pouze u standardně obsaženého MS Outlook Expressu.

Poštovní klienti:

The Bat! 2.11.02 CZ/SK – shareware
Plnohodnotný e-mailový klient s podporou SMTP, POP3, IMAP4 a dalších protokolů. Svou koncepcí je velmi podobný Outlook Expressu, je obdobně jednoduchý na ovládání a nabízí podobnou sadu funkcí. Pyšní se větší podporou poštovních účtů. Pomocí tohoto klienta lze vytvořit velmi slušné a ovladatelné komunikační prostředí. Navíc je plně lokalizován do češtiny. Pro bližší informace můžete navštívit tuto stránku v češtině.

 • Stahujte na tétoadrese (4.3 MB).
 • FoxMail 5.0 UK freeware
  FoxMail je jeden z nejpopulárnějších internetových e-mail klientů, kterého vřele doporučujeme vyzkoušet. Jde o rychlého poštovního klienta pocházejícího z Číny. Podporuje HTML poštu, více uživatelů, import, export a možnost odesílání SMS zpráv přímo z klienta. České stránky věnující se tomuto programu naleznete na této adrese.

 • Stahujte na tétoadrese (3.8 MB).
 • Scribe 1.87 – freeware
  Chcete-li spravovat poštu pomocí programu, který se nemusí instalovat, pak by vám neměl ujít tento klient. Obsahuje celou řadu standardních funkcí, a díky absenci instalace je lehce přenositelný. Je sympatický svou jednoduchostí a přitom propracovaný. Lze nahlížet i na poštovní server, aniž by bylo nutné poštu stahovat do PC. Podporuje všechny hlavní poštovní internetové protokoly. Mimo jiné obsahuje i spamový filtr a je počeštěn. K dispozici je i placená verze s pokročilými funkcemi.

 • Stahujte na této adrese (713 kB).
 • PocoMail 3.1 – shareware
  Kvalitní poštovní klient s příjemným uživatelským prostředím, intuitivním ovládáním s možností úprav pomocí skinů. Disponuje funkcemi jako: propracovaný adresář, správa skupin, šablony zpráv, možnost zobrazení obsahu schránky na serveru, automatické zálohování, vestavěná podpora skriptů (umožní vlastní procedury), virtuální účty, zobrazení příloh bez externích prohlížečů. Samozřejmostí je pak podpora více účtů, filtrování pošty a dokonce i kontrola pravopisu a ochrana před viry.

 • Stahujte na tétoadrese (3.3 MB).
 • AllegroMail 2.4.1 – shareware
  Univerzální klient vhodný jak pro začínající, tak pro pokročilé uživatele. Disponuje funkcemi automatického zálohování, vyhledávání ve staré poště a filtry zpráv. Navíc také podporuje prohlížení zpráv přímo na straně serveru. Automaticky třídí došlou poštu dle předem nastavených pravidel, přičemž může e-maily přeposílat na jiné adresy.

 • Stahujte na této adrese (8.9 MB).
 • Eudora 6.1 Email - adware
  Jde o jednoho z nejstarších emailových klientů všech dob, ale i v současnosti je stále populární. Disponuje podporou více poštovních schránek, umožňuje pokročilé filtrování rozsáhlých možností automatického zpracování zpráv. Perličkou je možnost synchronizace sdílených souborů. Navíc podává i podrobnou statistiku o přijaté a odeslané poště. Program je sice šířen zdarma, určitou daní je však zobrazování reklam. Lze si koupit i placenou verzi, oproštěnou od bannerů.

 • Stahujte na tétoadrese (8 MB).
 • Mozilla Thunderbird 0.6cs - freeware
  Mozilla Thunderbird je emailový klient, který je postaven na softwarovém balíku Mozilla, obsahující i internetový prohlížeč. Klient vás překvapí zejména svou rychlostí a řadou nových funkcí. Velký důraz je kladen na bezpečnost. Poradí si s filtrováním spamů, ochrání vás před viry. Mezi další jeho přednosti patří - podpora více účtů, kódování e-mailů, automatické připojování podpisu a možnosti měnit vzhled. Program je lokalizován do češtiny a naleznete ho na této adrese.

 • Stahujte na této adrese (8.8 MB).
 • incrediMail XE 3001488 - adware
  Tento klient nabízí neočekávané možnosti s efektivním interaktivním prostředím. Nabízí možnost zařadit do vaší pošty různé animace, zvuky, obrázky nebo jen použít jeden z mnoha druhů dopisních papírů. Můžete tak předdefinovat vzhled vašich zpráv dle adresáta. Mezi standardní funkce programu patří: adresář, možnost opakované kontroly, třídění do adresářů. Navíc disponuje oddělenými identitami a poštu lze nyní filtrovat dvěma způsoby. Bohužel, jde však o klasický adware program, takže s sebou do PC přináší i řadu reklamy. Té se lze však zakoupením aplikace zbavit.

 • Stahujte na tétoadrese (6.6 MB).
 • Pegasus Mail 4.21a - freeware
  Program Pegasus Mail je velmi kvalitní uživatelský program pro elektronickou poštu. Řadí se mezi výkonné a plnohodnotné e-mailové klienty pro internetovou poštu. Kromě jiného nabízí dávkové zpracování poštovních zpráv a prohlížení došlé pošty ještě na straně emailového serveru, HTML podporu, adresáře a automatické odpovědi na došlé e-maily. Podporuje více účtů na jednom PC a protokoly SMTP, POP3, IMAP4, LDAP, PH. Vítán je i protokol pro komunikaci na lokální síti Novell NetWare. Naopak velmi omezené možnosti jsou v importu a exportu zpráv.

 • Stahujte na této adrese (4.4 MB).
 • MS Outlook Express 6 (vč. IE 6 SP1) - freeware
  Poslední verze jednoho z nejpoužívanějších klientů, který je distribuován společně s operačním systémem jako součást prohlížeče Internet Explorer. Nabízí velkou část stejných funkcí jako Microsoft Outlook. Hlavním rozdílem mezi těmito programy je, že Express je přívětivější, srozumitelnější a rychlejší především pro běžné uživatele, a nepotřebuje další doplňky.

 • Stahujte na této adrese (481 kB).
 • Audio a MP3 programy

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde. • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Vyřešit problémy s Windows pomůže opravář registru

  Ilustrační foto

  Dochází-li Windows dech, můžete zkusit spustit jeden z dostupných čističů systémového registru. Ten najde neplatné...

  Najdete na iDNES.cz