Patnáct dlaždicových aplikací, které musíte mít

aktualizováno 
Dlaždicové rozhraní Windows je pro většinu uživatelů počítačů stále trochu nové. Existuje pro něj řada aplikací, které nabízí trochu jiný zážitek než jejich klasické verze. Vybrali jsme patnáct, které mohou stát za vyzkoušení.

Kompletní nabídka živých dlaždic pro servery iDNES.cz. | foto: Microsoft

Dlaždicové aplikace mají řadu výhod. Mezi ně počítejme například možnost automatické aktualizace, lépe spolupracují s multimédii, snadněji se ovládají, jsou navrženy pro dotyková zařízení a hlavně vypadají skvěle.

1.Google

Je-li pro vás tento nejrozšířenější internetový prohlížeč nepostradatelnou nutností, potom si stáhněte jeho dlaždicovou verzi. Obsahuje vše, na co jste zvyklí u klasické verze. Důraz však při jeho vývoji byl kladen právě na co nejlepší ovladatelnost dotyky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

2.Dropbox

Vlastní cloudové úložiště na internetu se stalo pro řadu uživatelů nepostradatelným standardem. Dropbox je synonymem pro vzdálené ukládání obsahu a má i vlastní dlaždicovou verzi. Když je ve výchozím nastavení ve Windows 10 přítomna konkurenční služba OneDrive, aktivujte si tuto, která se v dlaždicovém rozhraní skvěle ovládá.

 • Stahujte z Windows Store zde.

3.Flipboard

Mezi českými uživateli ne tolik známá aplikace. Jde o kombinaci RSS čtečky a digitálního magazínu. Nezobrazuje pouze nadpisy a kousky textu z vybraných zdrojů, ale skládá je do jakéhosi vašeho osobního časopisu. Nabízí přednastavené stránky předních světových elektronických periodik rozdělené podle kategorií (zprávy, sport, technologie atd.), ale zadat můžete i své vlastní zdroje, které chcete sledovat, případně Facebook, Instagram, Twitter atd. a toto vše i následně snadno sdílet.

 • Stahujte z Windows Store zde.

4.VLC

Legendární multimediální přehrávač, který má i výbornou verzi pro dlaždicové prostředí. Přehraje celou řadu hudby a videa a díky vestavěným filtrům není nutné starat se o instalaci dalšího programového vybavení. Moderní prostředí potom přesně zapadá do stylu Windows 10. Pokud tak hledáte přehrávač médií příjemný na dotyk, který je flexibilní, zkuste tento.

 • Stahujte z Windows Store zde.

5.Wikipedia

Není nic snadnějšího, když nevíte, než položit dotaz na internetu či do specializované encyklopedie. Ve druhém případě díky projektu Wikipedia vzniká na internetu unikátní podoba informací z celého světa, ve které najdete odpověď na řadu otázek. Tato verze pro dlaždicové rozhraní nabízí snadné vyhledávání a prohlížení zápisků.

 • Stahujte z Windows Store zde.

6.Facebook

Oficiální Facebook aplikace obsahující všechny funkce, na které jste zvyklí ve webovém rozhraní, jako jsou notifikace zpráv, fotografie, komentáře, sledování aktivit přátel atd. Aplikace využívá prostředí Windows a tak jí dovoluje, aby se živé dlaždice ukazovaly v rozhraní Windows 10, kde je připraveno na dotyky z tabletů, ale i dalších zařízení.

 • Stahujte z Windows Store zde.

7.Twitter

Podobně jako předchozí aplikace i Twitter má svoji vlastní, díky které můžete přímo z dlaždicového prostředí obsluhovat tuto sociální síť. Obsahuje vše, co najdete ve webovém rozhraní, a tak nejste ničím omezeni. Navíc podporuje více Twitter účtů najednou.

 • Stahujte z Windows Store zde.

8.TeamViewer

Aplikace, která není určena pro všechny, ale zase umí kolikrát vytrhnout trn z paty. S její pomocí lze převzít na dálku kontrolu nad PC. Technik či kamarád vám tak může opravit problém s e-mailem, nastavením systému či nainstalovat a ukázat, jak se pracuje s vybranou aplikací. Pracuje i obráceně, takže pokud jste zdatnější, tak to můžete být právě vy, kteří někomu na dálku poradí.

 • Stahujte z Windows Store zde.

9.TuneIn Radio

Ten, kdo říká, že rozhlas je mrtvý, nezná TuneIn Radio. Tato aplikace dává posluchači přístup k více než 100 000 rozhlasovým stanicím po celém světě, stejně jako k milionům programů na vyžádání. Vyhledávat můžete širokou škálu obsahu a to podle rozhlasové stanice, umělce, skupiny atd. Aplikaci lze připnout na úvodní obrazovku Windows.

 • Stahujte z Windows Store zde.

10.Fresh Paint

Tak jako si někteří kreslili v programu Malování, tak v nové generaci Windows díky dotekovému ovládání je možné kreslit ještě snadněji a to díky aplikaci Fresh Paint. Demonstruje nový potenciál systému, protože umožňuje kreslit prsty a nabízí nastavitelné štětce a další funkce a nechybí ani předvymalované obrázky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

11.LastPass

Nebo-li poslední heslo. Léty prověřená aplikace, která umožní, že si budete moci zapamatovat už pouze jedno heslo, pro přístup do tohoto trezoru, kde ostatní hesla budou uložena v bezpečí. Aplikace umožňuje i automatické předvyplňování přihlašovacích údajů. Najdete v něm i generátor hesel a další funkce.

 • Stahujte z Windows Store zde.

12.Evernote

Lepítka na monitor nejsou v dnešní době v kurzu. Nyní frčí elektronické zaznamenávání informací. Své postřehy, poznámky či připomínky můžete psát, ale i diktovat do tohoto programu. Navíc tak můžete dělat nejen v dlaždicovém prostředí, ale také třeba ve smartphonu. Tak je budete mít vždy s sebou, protože se synchronizují.

 • Stahujte z Windows Store zde.

13.Skype

Microsoft tvrdě pracuje na vylepšování této komunikační platformy spojující lidi na celém světě pomocí internetu. Nabízí vést textové a videohovory a to jak mezi různými zařízeními, tak telefony. Možné je uskutečnit také skupinové hovory, posílat videozprávy či soubory, případně nasdílet obrazovku.

Stahujte z Windows Store zde.

14.iVysílání ČT

Vybrané pořady vysílané v České televizi jsou jednoduše ke zhlédnutí. Tato aplikace nabízí archív odvysílaných pořadů ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4, který obsahuje více než šest let videoobsahu. Možné je také sledovat vybrané pořady v živém vysílání.

 • Stahujte z Windows Store zde.

15.Netflix

Oblíbená videopůjčovna Netflix je od začátku letošního roku také dostupná v ČR. To znamená, že konečně můžeme sledovat obrovský archív multimédií i když se nacházíme v Česku. Pro tuto službu existuje povedená dlaždicová aplikace, se kterou si budete připadat, jako kdybyste ovládali multimediální centrum. A dobrou zprávou je, že Netflix lze zkoušet měsíc zdarma.

 • Stahujte z Windows Store zde.

Kterou z dlaždicových aplikací byste doporučili?

celkem hlasů: 985

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 14. července 2016. Anketa je uzavřena.

Žádnou 644
iVysílání ČT 109
VLC 56
Google 43
TuneIn Radio 36
TeamViewer 18
Skype 14
Netflix 12
Evernote 11
Jinou 11
Dropbox 7
Fresh Paint 6
Flipboard 5
Facebook 5
Wikipedia 3
LastPass 3
Twitter 2


Nejčtenější

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

V Česku se u voleb uplatnil robot. Pro ČTK psal zprávy

Umělá inteligence (ilustrační foto)

Česká tisková agentura využila během víkendových voleb i automat. Ten pomáhal editorům a redaktorům při přepisování dat...

Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

Ilustrační foto - vyhledávání

Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.Najdete na iDNES.cz