Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Patnáct dlaždicových aplikací, které musíte mít

aktualizováno 
Dlaždicové rozhraní Windows je pro většinu uživatelů počítačů stále trochu nové. Existuje pro něj řada aplikací, které nabízí trochu jiný zážitek než jejich klasické verze. Vybrali jsme patnáct, které mohou stát za vyzkoušení.

Kompletní nabídka živých dlaždic pro servery iDNES.cz. | foto: Microsoft

Dlaždicové aplikace mají řadu výhod. Mezi ně počítejme například možnost automatické aktualizace, lépe spolupracují s multimédii, snadněji se ovládají, jsou navrženy pro dotyková zařízení a hlavně vypadají skvěle.

1.Google

Je-li pro vás tento nejrozšířenější internetový prohlížeč nepostradatelnou nutností, potom si stáhněte jeho dlaždicovou verzi. Obsahuje vše, na co jste zvyklí u klasické verze. Důraz však při jeho vývoji byl kladen právě na co nejlepší ovladatelnost dotyky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

2.Dropbox

Vlastní cloudové úložiště na internetu se stalo pro řadu uživatelů nepostradatelným standardem. Dropbox je synonymem pro vzdálené ukládání obsahu a má i vlastní dlaždicovou verzi. Když je ve výchozím nastavení ve Windows 10 přítomna konkurenční služba OneDrive, aktivujte si tuto, která se v dlaždicovém rozhraní skvěle ovládá.

 • Stahujte z Windows Store zde.

3.Flipboard

Mezi českými uživateli ne tolik známá aplikace. Jde o kombinaci RSS čtečky a digitálního magazínu. Nezobrazuje pouze nadpisy a kousky textu z vybraných zdrojů, ale skládá je do jakéhosi vašeho osobního časopisu. Nabízí přednastavené stránky předních světových elektronických periodik rozdělené podle kategorií (zprávy, sport, technologie atd.), ale zadat můžete i své vlastní zdroje, které chcete sledovat, případně Facebook, Instagram, Twitter atd. a toto vše i následně snadno sdílet.

 • Stahujte z Windows Store zde.

4.VLC

Legendární multimediální přehrávač, který má i výbornou verzi pro dlaždicové prostředí. Přehraje celou řadu hudby a videa a díky vestavěným filtrům není nutné starat se o instalaci dalšího programového vybavení. Moderní prostředí potom přesně zapadá do stylu Windows 10. Pokud tak hledáte přehrávač médií příjemný na dotyk, který je flexibilní, zkuste tento.

 • Stahujte z Windows Store zde.

5.Wikipedia

Není nic snadnějšího, když nevíte, než položit dotaz na internetu či do specializované encyklopedie. Ve druhém případě díky projektu Wikipedia vzniká na internetu unikátní podoba informací z celého světa, ve které najdete odpověď na řadu otázek. Tato verze pro dlaždicové rozhraní nabízí snadné vyhledávání a prohlížení zápisků.

 • Stahujte z Windows Store zde.

6.Facebook

Oficiální Facebook aplikace obsahující všechny funkce, na které jste zvyklí ve webovém rozhraní, jako jsou notifikace zpráv, fotografie, komentáře, sledování aktivit přátel atd. Aplikace využívá prostředí Windows a tak jí dovoluje, aby se živé dlaždice ukazovaly v rozhraní Windows 10, kde je připraveno na dotyky z tabletů, ale i dalších zařízení.

 • Stahujte z Windows Store zde.

7.Twitter

Podobně jako předchozí aplikace i Twitter má svoji vlastní, díky které můžete přímo z dlaždicového prostředí obsluhovat tuto sociální síť. Obsahuje vše, co najdete ve webovém rozhraní, a tak nejste ničím omezeni. Navíc podporuje více Twitter účtů najednou.

 • Stahujte z Windows Store zde.

8.TeamViewer

Aplikace, která není určena pro všechny, ale zase umí kolikrát vytrhnout trn z paty. S její pomocí lze převzít na dálku kontrolu nad PC. Technik či kamarád vám tak může opravit problém s e-mailem, nastavením systému či nainstalovat a ukázat, jak se pracuje s vybranou aplikací. Pracuje i obráceně, takže pokud jste zdatnější, tak to můžete být právě vy, kteří někomu na dálku poradí.

 • Stahujte z Windows Store zde.

9.TuneIn Radio

Ten, kdo říká, že rozhlas je mrtvý, nezná TuneIn Radio. Tato aplikace dává posluchači přístup k více než 100 000 rozhlasovým stanicím po celém světě, stejně jako k milionům programů na vyžádání. Vyhledávat můžete širokou škálu obsahu a to podle rozhlasové stanice, umělce, skupiny atd. Aplikaci lze připnout na úvodní obrazovku Windows.

 • Stahujte z Windows Store zde.

10.Fresh Paint

Tak jako si někteří kreslili v programu Malování, tak v nové generaci Windows díky dotekovému ovládání je možné kreslit ještě snadněji a to díky aplikaci Fresh Paint. Demonstruje nový potenciál systému, protože umožňuje kreslit prsty a nabízí nastavitelné štětce a další funkce a nechybí ani předvymalované obrázky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

11.LastPass

Nebo-li poslední heslo. Léty prověřená aplikace, která umožní, že si budete moci zapamatovat už pouze jedno heslo, pro přístup do tohoto trezoru, kde ostatní hesla budou uložena v bezpečí. Aplikace umožňuje i automatické předvyplňování přihlašovacích údajů. Najdete v něm i generátor hesel a další funkce.

 • Stahujte z Windows Store zde.

12.Evernote

Lepítka na monitor nejsou v dnešní době v kurzu. Nyní frčí elektronické zaznamenávání informací. Své postřehy, poznámky či připomínky můžete psát, ale i diktovat do tohoto programu. Navíc tak můžete dělat nejen v dlaždicovém prostředí, ale také třeba ve smartphonu. Tak je budete mít vždy s sebou, protože se synchronizují.

 • Stahujte z Windows Store zde.

13.Skype

Microsoft tvrdě pracuje na vylepšování této komunikační platformy spojující lidi na celém světě pomocí internetu. Nabízí vést textové a videohovory a to jak mezi různými zařízeními, tak telefony. Možné je uskutečnit také skupinové hovory, posílat videozprávy či soubory, případně nasdílet obrazovku.

Stahujte z Windows Store zde.

14.iVysílání ČT

Vybrané pořady vysílané v České televizi jsou jednoduše ke zhlédnutí. Tato aplikace nabízí archív odvysílaných pořadů ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4, který obsahuje více než šest let videoobsahu. Možné je také sledovat vybrané pořady v živém vysílání.

 • Stahujte z Windows Store zde.

15.Netflix

Oblíbená videopůjčovna Netflix je od začátku letošního roku také dostupná v ČR. To znamená, že konečně můžeme sledovat obrovský archív multimédií i když se nacházíme v Česku. Pro tuto službu existuje povedená dlaždicová aplikace, se kterou si budete připadat, jako kdybyste ovládali multimediální centrum. A dobrou zprávou je, že Netflix lze zkoušet měsíc zdarma.

 • Stahujte z Windows Store zde.

Kterou z dlaždicových aplikací byste doporučili?

celkem hlasů: 985

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 14. července 2016. Anketa je uzavřena.

Žádnou 644
iVysílání ČT 109
VLC 56
Google 43
TuneIn Radio 36
TeamViewer 18
Skype 14
Netflix 12
Evernote 11
Jinou 11
Dropbox 7
Fresh Paint 6
Flipboard 5
Facebook 5
Wikipedia 3
LastPass 3
Twitter 2Nejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Co byste měli vědět, než miliardář Musk pošle svou Teslu kolem Slunce

Tesla Roadster před uzavřením do aerodynamického krytu rakety Falcon Heavy

Elon Musk na začátku prosince překvapil oznámením, že první exemplář rakety Falcon Heavy ponese místo obvyklého závaží...

Další z rubriky

Deset doplňků, které zpříjemní práci s e-maily v Thunderbirdu

Ilustrační foto

Thunderbird je přehledný nástroj pro řešení elektronické komunikace, a to třeba i v off-line módu. V základu je vybaven...

Sledujte kurz bitcoinu i aktuální poryvy větru na tabletu

Ilustrační snímek

Vyzkoušejte svižný internetový prohlížeč, záznamník úkolů nebo aplikaci sledující kurz bitcoinu a řady dalších...

Software zdarma: odhalte i ta nejskrytější zákoutí Windows

Ilustrační foto

Zprostředkují spojení mezi běžným uživatelem a operačním systémem na takové úrovni, že pochopíte, proč něco nefunguje...

Najdete na iDNES.cz