Patnáct dlaždicových aplikací, které musíte mít

aktualizováno 
Dlaždicové rozhraní Windows je pro většinu uživatelů počítačů stále trochu nové. Existuje pro něj řada aplikací, které nabízí trochu jiný zážitek než jejich klasické verze. Vybrali jsme patnáct, které mohou stát za vyzkoušení.

Kompletní nabídka živých dlaždic pro servery iDNES.cz. | foto: Microsoft

Dlaždicové aplikace mají řadu výhod. Mezi ně počítejme například možnost automatické aktualizace, lépe spolupracují s multimédii, snadněji se ovládají, jsou navrženy pro dotyková zařízení a hlavně vypadají skvěle.

1.Google

Je-li pro vás tento nejrozšířenější internetový prohlížeč nepostradatelnou nutností, potom si stáhněte jeho dlaždicovou verzi. Obsahuje vše, na co jste zvyklí u klasické verze. Důraz však při jeho vývoji byl kladen právě na co nejlepší ovladatelnost dotyky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

2.Dropbox

Vlastní cloudové úložiště na internetu se stalo pro řadu uživatelů nepostradatelným standardem. Dropbox je synonymem pro vzdálené ukládání obsahu a má i vlastní dlaždicovou verzi. Když je ve výchozím nastavení ve Windows 10 přítomna konkurenční služba OneDrive, aktivujte si tuto, která se v dlaždicovém rozhraní skvěle ovládá.

 • Stahujte z Windows Store zde.

3.Flipboard

Mezi českými uživateli ne tolik známá aplikace. Jde o kombinaci RSS čtečky a digitálního magazínu. Nezobrazuje pouze nadpisy a kousky textu z vybraných zdrojů, ale skládá je do jakéhosi vašeho osobního časopisu. Nabízí přednastavené stránky předních světových elektronických periodik rozdělené podle kategorií (zprávy, sport, technologie atd.), ale zadat můžete i své vlastní zdroje, které chcete sledovat, případně Facebook, Instagram, Twitter atd. a toto vše i následně snadno sdílet.

 • Stahujte z Windows Store zde.

4.VLC

Legendární multimediální přehrávač, který má i výbornou verzi pro dlaždicové prostředí. Přehraje celou řadu hudby a videa a díky vestavěným filtrům není nutné starat se o instalaci dalšího programového vybavení. Moderní prostředí potom přesně zapadá do stylu Windows 10. Pokud tak hledáte přehrávač médií příjemný na dotyk, který je flexibilní, zkuste tento.

 • Stahujte z Windows Store zde.

5.Wikipedia

Není nic snadnějšího, když nevíte, než položit dotaz na internetu či do specializované encyklopedie. Ve druhém případě díky projektu Wikipedia vzniká na internetu unikátní podoba informací z celého světa, ve které najdete odpověď na řadu otázek. Tato verze pro dlaždicové rozhraní nabízí snadné vyhledávání a prohlížení zápisků.

 • Stahujte z Windows Store zde.

6.Facebook

Oficiální Facebook aplikace obsahující všechny funkce, na které jste zvyklí ve webovém rozhraní, jako jsou notifikace zpráv, fotografie, komentáře, sledování aktivit přátel atd. Aplikace využívá prostředí Windows a tak jí dovoluje, aby se živé dlaždice ukazovaly v rozhraní Windows 10, kde je připraveno na dotyky z tabletů, ale i dalších zařízení.

 • Stahujte z Windows Store zde.

7.Twitter

Podobně jako předchozí aplikace i Twitter má svoji vlastní, díky které můžete přímo z dlaždicového prostředí obsluhovat tuto sociální síť. Obsahuje vše, co najdete ve webovém rozhraní, a tak nejste ničím omezeni. Navíc podporuje více Twitter účtů najednou.

 • Stahujte z Windows Store zde.

8.TeamViewer

Aplikace, která není určena pro všechny, ale zase umí kolikrát vytrhnout trn z paty. S její pomocí lze převzít na dálku kontrolu nad PC. Technik či kamarád vám tak může opravit problém s e-mailem, nastavením systému či nainstalovat a ukázat, jak se pracuje s vybranou aplikací. Pracuje i obráceně, takže pokud jste zdatnější, tak to můžete být právě vy, kteří někomu na dálku poradí.

 • Stahujte z Windows Store zde.

9.TuneIn Radio

Ten, kdo říká, že rozhlas je mrtvý, nezná TuneIn Radio. Tato aplikace dává posluchači přístup k více než 100 000 rozhlasovým stanicím po celém světě, stejně jako k milionům programů na vyžádání. Vyhledávat můžete širokou škálu obsahu a to podle rozhlasové stanice, umělce, skupiny atd. Aplikaci lze připnout na úvodní obrazovku Windows.

 • Stahujte z Windows Store zde.

10.Fresh Paint

Tak jako si někteří kreslili v programu Malování, tak v nové generaci Windows díky dotekovému ovládání je možné kreslit ještě snadněji a to díky aplikaci Fresh Paint. Demonstruje nový potenciál systému, protože umožňuje kreslit prsty a nabízí nastavitelné štětce a další funkce a nechybí ani předvymalované obrázky.

 • Stahujte z Windows Store zde.

11.LastPass

Nebo-li poslední heslo. Léty prověřená aplikace, která umožní, že si budete moci zapamatovat už pouze jedno heslo, pro přístup do tohoto trezoru, kde ostatní hesla budou uložena v bezpečí. Aplikace umožňuje i automatické předvyplňování přihlašovacích údajů. Najdete v něm i generátor hesel a další funkce.

 • Stahujte z Windows Store zde.

12.Evernote

Lepítka na monitor nejsou v dnešní době v kurzu. Nyní frčí elektronické zaznamenávání informací. Své postřehy, poznámky či připomínky můžete psát, ale i diktovat do tohoto programu. Navíc tak můžete dělat nejen v dlaždicovém prostředí, ale také třeba ve smartphonu. Tak je budete mít vždy s sebou, protože se synchronizují.

 • Stahujte z Windows Store zde.

13.Skype

Microsoft tvrdě pracuje na vylepšování této komunikační platformy spojující lidi na celém světě pomocí internetu. Nabízí vést textové a videohovory a to jak mezi různými zařízeními, tak telefony. Možné je uskutečnit také skupinové hovory, posílat videozprávy či soubory, případně nasdílet obrazovku.

Stahujte z Windows Store zde.

14.iVysílání ČT

Vybrané pořady vysílané v České televizi jsou jednoduše ke zhlédnutí. Tato aplikace nabízí archív odvysílaných pořadů ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4, který obsahuje více než šest let videoobsahu. Možné je také sledovat vybrané pořady v živém vysílání.

 • Stahujte z Windows Store zde.

15.Netflix

Oblíbená videopůjčovna Netflix je od začátku letošního roku také dostupná v ČR. To znamená, že konečně můžeme sledovat obrovský archív multimédií i když se nacházíme v Česku. Pro tuto službu existuje povedená dlaždicová aplikace, se kterou si budete připadat, jako kdybyste ovládali multimediální centrum. A dobrou zprávou je, že Netflix lze zkoušet měsíc zdarma.

 • Stahujte z Windows Store zde.

Kterou z dlaždicových aplikací byste doporučili?

celkem hlasů: 985

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 14. července 2016. Anketa je uzavřena.

Žádnou 644
iVysílání ČT 109
VLC 56
Google 43
TuneIn Radio 36
TeamViewer 18
Skype 14
Netflix 12
Evernote 11
Jinou 11
Dropbox 7
Fresh Paint 6
Flipboard 5
Facebook 5
Wikipedia 3
LastPass 3
Twitter 2

Nejčtenější

Tom Cruise: Vypněte funkci vylepšení pohybu na svých televizorech

DO KINA: Tom Cruise a Úžasňákovi budou znovu zachraňovat svět

Tom Cruise na svém twitterovém účtu nabádá filmové fanoušky k vypnutí funkcí pro vylepšení vykreslení pohybu při...

Vývoj evropské superstíhačky je na spadnutí. Není to příliš brzy?

Model letounu NGF na listopadové výstavě Euronaval v Paříži

Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na svém twitterovém účtu 20. listopadu oznámila dosažení shody s...

Exekutoři varují před vakce.net. I bez objednávky hrozí exekucí

Exekuce

I nedokončený nákup na e-shopu s velice levným zbožím může vést k soudní exekuci. Naštěstí jen smyšlené, jak se...

Raketa Falcon 9 neúspěšně přistála do moře, náklad ale letí dál k ISS

Nepovedené přistání Falcon 9

Porucha hydraulického čerpadla znemožnila přistání nosného stupně rakety Falcon 9. Přistál, či spíše spadl, do moře...

Žádná speciální jednotka se bez něj neobejde. Zkusili jsme noční vidění

Zkouška noktovizoru LPNVG (Low Profile Night Vision Goggle) s označením...

Neobešlo by se bez nich ani dopadení Bin Ládina. Brýle pro noční vidění používají speciální jednotky po celém světě....

Další z rubriky

Deset aplikací pro předpověď počasí

Ilustrační foto - počasí

Ať už jste lovec bouřek, nebo se jen chystáte na cestu do školy či práce, možná by vám přišla vhod aplikace pro PC,...

Software zdarma: zbarvení složek pro lepší orientaci či trezor na hesla

Ilustrační foto - barvy

Identifikujte složky ne podle názvu, ale podle barvy s programem Folder Painter. Chcete-li trezor pro hesla na PC,...

Stáhněte si zdarma: najděte zmizelý notebook a využijte vzdálené PC

Ilustrační foto - zabezpečení

Nespoléhejte na policii a zabezpečte svá zařízení proti ztrátě či odcizení. Stačí aktivovat aplikaci Prey. O stahování...

Najdete na iDNES.cz