Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - FTP klienty

aktualizováno 
Přenášení souborů prostřednictvím internetu je dnes jednou z nejčastěji používaných služeb této sítě. Pro pohodlné stahování a nahrávání dat ze serverů nemusíte mít ani hlubší znalost síťové komunikace. Stačí vám totiž jeden z FTP klientů, který poskytuje výhody grafického prostředí.

Ten, kdo disponuje dostatečně silným připojením k internetu, se již jistě někdy zabýval otázkou, jak využít potenciál sítě k přenosu dat. Nahrávání souborů na vaše www stránky je pak daleko jednodušší a mnohem rychlejší. K jeho realizaci vám stačí opravdu málo - disponovat kvalitním programem. Zkuste tedy využít služeb některého, námi doporučovaného FTP (File Transfer Protocol) klientu.

Celosvětová síť internet je zdrojem informací. Webové servery chrlí dennodenně tuny informací a poštovní servery někdy praskají pod tíhou doručených emailů. Ale to není vše, co nám internet může nabídnout. Mezi další oblíbené služby patří přenos souborů pomocí FTP protokolu. Díky němu se ke svým souborům nebo novým verzím oblíbených programů máte možnost dostat během několika vteřin. Zejména pak v případě přenosu většího počtu souborů ve složitějších adresářových strukturách se bez spolehlivého a rychlého FTP klientu neobejdete.

Přesto, že existuje velké množství specializovaných aplikací věnujících se pouze přenosu dat, v některých případech může velmi dobře posloužit i nespecializovaný nástroj. Typickým příkladem tak může být souborový manažer Total Commander. Kromě zprávy souborů v počítači či místní síti si totiž poradí i s přenosem dat na dálku, prostřednictvím celosvětové sítě. Nenabízí sice tolik funkcí jako klsický FTP klient, ale nenáročnému uživateli jistě postačí. Výběr je tedy jen na vás.

FTP klienty:

CuteFTP 6.0 Home – shareware
Jde o snadno ovladatelný FTP klient, umožňující přenos souborů po internetu. Společnost GlobalSCAPE si od nové verze s označením CuteFTP 6.0 slibuje především rychlejší a snadnější způsob, jak přenést velké množství souborů přes jakoukoliv síť. Program je velmi přehledný i pro začátečníky. Umožňuje třídění místních i vzdálených adresářů a disponuje drag and drop (táhni a pusť) uploadováním souborů.

 • Stahujte na této adrese (7.4 MB).
 • FTP Voyager 11 - shareware
  Program s velmi příjemným vzhledem, ovládáním a množstvím funkcí. Mimo jiné disponuje plánovačem, technologií táhni a pusť a přenosem více souborů z jednoho serveru. Možná také uvítáte filtry, díky kterým lze nadefinovat zobrazení konkrétních souborů dle předem zadaných kritérií. Svoje soubory s tímto produktem můžete aktualizovat pouhým jedním kliknutím myši.

 • Stahujte na této adrese (2.7 MB).
 • Encrypted FTP (EFTP) 3.2.1 - freeware
  Je FTP klient/serverová aplikace, která nabízí podobné funkce jako klasický FTP klient, ale se šifrováním. Používá kombinaci šifrovacích klíčů, čímž poskytuje maximální ochranu přenášených dat. Toho lze však dosáhnut pouze v případě, že komunikace probíhá mezi klientem EFTP a EFTP serverem. V sobě zahrnuje několik pokročilých rysů, jako IP omezení, logování, seznam neschválených uživatelů.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).
 • FlashFXP 2.1 - shareware
  Velmi zdatný FTP klient s podporou navázání na přerušené spojení, podporou proxy a http. Uploadování se provádí metodou táhni a pusť. Disponuje velmi pěkným grafickým prostředím. Obsahuje i funkci pro přenos souborů z jednoho serveru na druhý bez nutnosti data ukládat na pevný disk místního počítače. Již brzy by měla vyjít i trojková verze, která je nyná ve stádiu veřejného testování (RC3).

 • Stahujte na této adrese (2.1 MB).
 • WS_FTP Pro 8 - shareware
  Jde o produkt, který nachází svůj okruh zájemců především mezi méně náročnými uživateli. Hodí se však i pro ostatní uživatele. S tímto klientem tedy nebudete mít problém připojit se na server, listovat v adresářích a přenášet data. Disponuje hlavními funkcemi, jako jsou táhni a pusť, synchronizace, automatické opakování... Má integrovaná dvě volitelná uživatelská rozhraní. Dále obsahuje několik utilit pro pohodlnější práci se vzdáleným serverem, samozřejmostí je pak spolupráce s firewallem.

 • Stahujte na této adrese (4.4 MB).
 • AbsoluteFTP 2.2.5 – shareware
  Mezi přednosti tohoto software patří zejména velké množství funkcí se snadným a intuitivním ovládáním. Uživatelé se tak v něm dokáží rychleji zorientovat. Svým vzhledem připomíná Průzkumníka ve Windows (drag and drop funkce). Dokáže stahovat více souborů z jednoho serveru najednou. Nechybí ani možnost zaslání konkrétního příkazu přímo FTP serveru či opakování neúspěšného přenosu. Stahování lze nastavit i přes příkazovou řádku.

 • Stahujte na této adrese (2.7 MB).
 • BulletProof FTP 2.43 – shareware
  Disponuje většinou standardních funkcí jako ostatní FTP klienty. Mezi jeho silné stránky patří zejména uložení aktuálního stahování a jeho následné obnovení a možnost offline procházení navštívené struktury serveru. Stahuje i přes proxy, firewally a HTTP.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • SmartFTP 1.0 build 981 - freeware
  Tento klient je vybaven jen minimem funkcí, které jsou zapotřebí pro komunikaci s okolím. Perfektně zvládá výpadky serverů a spolupracuje s proxy, přenos lze šifrovat pomocí SSL. Velice dobře je také řešeno přepínání mezi jednotlivými servery. Bez většího nastavení lze z tohoto pomocníka dostat maximum. Navíc ho můžete prostřednictvím plug-inu lokalizovat do češtiny a perfektně spolupracuje s firewallem.

 • Stahujte na této adrese (3.1 MB).
 • FTP Commander 7.4 - freeware
  FTP klient, jenž je zdarma a disponuje funkcemi srovnatelnými s většinou podobných programů (kopírování, mazání, vytváření adresářů...). Komunikuje s proxy, firewallem. Existuje i v placené Pro verzi.

 • Stahujte na této adrese (585 kB).
 • LeechFTP 1.3 – freeware
  Obsahuje opravdu vše, co by klient měl mít. Mimo základních funkcí disponuje přehledem všech připojených, probíhajících a dokončených transferů. Plná podpora drag and drop. Uploadovat lze najednou až na několik rozdílných serverů. Program je možné počeštit.

 • Stahujte na této adrese (623 kB).
 • IW FTPort Client v. 3.60.375 – freeware
  IW FTPort Client je český FTP klient se světovými parametry. Obsahuje mnoho užitečných funkcí jako paralelní přenosy, navazování přerušeného přenosu, plánování dávek pro stahovaní (časovaná FTP fronta), draq&drop, ftp konzolu, přenosy celých adresářů, atd. Ve verzi bez šifrovacích modulů je zdarma. Máte-li zájem o šifrování, je vám k dispozici 30denní demoverze.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).
 • AceFTP 3 Free - freeware
  AceFTP3 Free je program pocházející z dílen společnosti Visicom. Jde o volnou verzi AceFTP 3 Pro klienta s nabídkou základních funkcí. Nechybí tak integrovaný prohlížeč, přenos více souborů, navázání na přerušený přenos a monitorování. Pro verze nabízí navíc snímky serveru a mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Aktuální verze balíku Nero Burning ROM pro úpravu a vypalování (nejen) audio/video dat, převodníky hudebních nahrávek do MIDI povelů a naopak, tracker VSTrack jako VST modul, nový klient Overnet a mnoho dalšího v aktuálním přehledu novinek z oblasti audio a MP3 software.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy je zde.
 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Šikovné programy odhalí, kam se ztrácejí vaše peníze

  Ilustrace - domácí finance

  Okamžitý přehled o stavu osobních a rodinných financí podají aplikace, a tak budete vždy vědět, co se děje s vašimi...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Najdete na iDNES.cz