Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - hudební přehrávače

aktualizováno 
Na internetu dnes již najdeme opravdu velké množství aplikací k přehrávání multimediálních souborů. Někdy se však může hodit pouze jednoduchý přehrávač, zvládající reprodukci nejrozšířenějších formátů. A právě ty vám v tomto článku nabízíme ke stažení.

Vlastníte starší počítač a chtěli byste jeho služeb využít například pro poslech hudby, pak by se mohl hodit jeden z desítky námi nabízených audio přehrávačů. Zvládnou to hlavní -přehrávat MP3 a to třeba i na Pentium první generace. V drtivé většině si však programy poradí i s dalšími hudebními formáty. Jejich síla je také v jednoduchosti, která jde ruku v ruce právě s minimálními HW nároky na PC.

Najdou se však i uživatelé, kteří od přehrávače očekávají i další funkce. Proto některým programům nechybí skinovatelnost (změna vzhledu, kabátku) a třeba podpora až 230 hudebních formátů. Tím se mohou pochlubit spíše prográmky, za kterými stojí dlouhodobá usilovná práce. Proto pokud používáte k poslechu hudby jeden přehrávač, zkuste si vyzkoušet některý další, námi dnes nabízený. Možná budete mile překvapeni.

Audio přehrávače:

Winamp 2.91 Full - freeware
Inovovaná 2.91 verze nejpopulárnějšího audio přehrávače přináší rychlost klasické verze, možnosti třetí generace a některé zcela nové funkce. Zapracovalo se na integraci nativního přehrávání videa, vylepšené knihovně médií s výpisem SHOUTcast kanálů, kompletním skinování pomocí WASABI rozhraní, podpoře přenosných přehrávačů (iPod, Nomad), těsnější spolupráci s pluginy třetích výrobců, extrakci digitálních CDDA stop, vypalování CD atd. Dvojková verze je i dnes stále oblíbená, a to především pro svoji jendoduchost a především rychlost startu.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).
 • Sonique 2.0 SP2 beta - freeware
  Velmi pěkný a zajímavý přehrávač všech možných formátů s netradičním designem. Disponuje editací ID3 tagů, a to jak manuální, tak i pomocí vlastních skriptů. Přehrává celou řadu hudebních formátů MP3, WAV, MOD, WMA, OGG Vorbis.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • VUPlayer 2.22 - freeware
  Nová verze, zdarma šířeného přehrávače VUPlayer, který reprodukuje AudioCD, komprimované soubory i hudební moduly. Dále grabuje CDDA do zvoleného formátu - WAV, MP3, Ogg Vorbis, FLAC a WMA 9, včetně spolupráce s databází FreeDB pro získávání údajů o albech z internetu. Obsahuje 9-pásmový grafický ekvalizér, pracuje s CD-textem a má i vlastní spořič. Nově dekodér zvuku do WAVu, nový installer.

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • Cool Player build 215 - freeware
  Tento malý a nenápadný přehrávač si jistě zaslouží vaši pozornost. Poradí si s formáty MP1, MP2, MP3 a WAV. Nedokáže nahradit Winamp, protože spousta funkcí tohoto nejoblíbenějšího MP3 playeru na světě mu zatím chybí, o to se ale autoři prozatím ani nesnaží. V současnosti se drží statutu jednoho z nejmenších MP3 přehrávačů na světě. Pokud byste si ho přáli upravit, můžete tak učinit pomocí zdrojových kódů, které jsou k dispozici na webu produktu.

 • Stahujte na této adrese (317 kB).

  Soritong 1.0 - freeware
  Přehrávač vznikl v roce 1999 a od té doby jde stále o první verzi tohoto nástroje, jenž disponuje i Playlistem, ID3 editorem. Lze ho však použít i jako samostatný program. Podporuje skiny s možností nastavení jejich zobrazení a pozic. Soritong zvládá přehrávání audio CD a souborů typu MP3, WMA, VQF a WAV.

 • Stahujte na této adrese (1.8 MB).

  Fmod 3.73 - freeware
  Rychlý, malý ale i přesto výkonný a snadno ovladatelný přehrávač, jenž na samotný procesor neklade téměř žádné nároky. Podporuje 3D sound, MIDI, MODy, MP3, WMA, OGG, AIFF, nahrávání, přehrávání CD, streaming. Jeho zajímavostí je to, že je dostupný nejen pro Windows a Linux, ale i pro Macintosh, GameCube, PS2 a XBOX.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).

  DeliPlayer 2.03 - freeware
  DeliPlayer se pod Windows prohání již čtyři roky a nedávno se přehoupnul do druhé verze. I na této platformě prošel velikým vývojem. Nepřijdete tedy ani o moderní vizualizace, podrobné informační tabule a další nezbytné prvky, na které jste zvyklí. Program sám o sobě není příliš náročný na systém, záleží spíš na konkrétním formátu a aktivovaných pluginech. Podporuje na 230 hudebních formátů, mezi kterými samozřejmě nechybí ani MP3 a OGG Vorbis.

 • Stahujte na této adrese (3.8 MB).

  Quintessential Player 4.51 - freeware
  Velice pěkný audio přehrávač s podporou změny vzhledu pomocí uživatelských skinů a funkcemi rozšiřitelnými pomocí plug-inů. Podporuje internetovou databázi hudebních titulů CDDBv2 a rovněž řadu zvukových formátů: MP3, CD Audio, Ogg Vorbis, WAV, VQF, MP+, Windows Media a streamované audio formáty. V této verzi došlo k přepracování jádra, které je nyní rychlejší, a také k rozšíření plug-inů.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).

  Blaze Media Pro 5.11 - shareware
  Poslední verze všestranné aplikace s hudebním a videopřehrávačem, editorem playlistů a ID3 tagů, zvukovým rekordérem a grabberem provázaným s internetovými databázemi CD titulů. Mimo jiné zvládá i vypalování a mezi podporovanými formáty nechybí tyto - WAV, MP3, WMA, OGG, MPEG-1, MPEG-2, AVI, WMV a ASF.

 • Stahujte na této adrese (10 MB).
 • Pulse Master 1.0 - shareware
  A na závěr jedna perlička: Softwarový hudební přehrávač, schopný zrychlit nebo zpomalit skladbu pro snazší odposlechnutí herních technik či hlasový záznam pro převod mluveného slova. Podporuje zpracování souborů MP3, WAV, OGG, WMA i audio CD.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).



 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...



  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Najdete na iDNES.cz