Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - kopírování a vypalování DVD médií

aktualizováno 
Ceny DVD vypalovacích mechanik jsou v současné době na svém historickém minimu a není tedy divu, že se stále více zabydlují i v našich domácnostech. Toho jsou si samozřejmě vědomy i softwarové firmy, a proto vytvářejí nové a nové aplikace šité vypalovačkám přímo na míru.

S razantním nástupem DVD vypalovacích mechanik se v posledních několika měsících objevila na trhu i řada programů, které lépe či hůře slouží nejen k tvorbě různých kompilací, ale i k zálohování již existujících DVD disků. Nástrojů se po internetu potuluje více jak dost. Vyčerpávající, ne však zcela kompletní přehled vám přinášíme v dnešním článku.

Softwarový týden
S příchodem nového měsíce se již tradičně objevila další verze vypalovacího programu Nero Burning ROM. V čerstvé verzi s označením 5.5.10.42 došlo především k odladění chyb při vytváření DVD médií. Světlo světa spatřila také ostrá verze browseru Mozilla 1.4. Ta s sebou přináší opět řadu vylepšení, jejich seznam najdete v této aktualitě. Společnost Symantec ve středu vypustila, někým možná již dlouho očekávanou, první veřejnou beta verzi antivirového programu Norton Antivirus 2004. Ta nyní hodlá bojovat nejen s počítačovými viry, ale i se spamem. Také oblíbený komunikační program ICQ Lite se posunul do dalšího stádia vývoje. Nyní je k dispozici s buildem 1253, jenž sebou přináší více reklamy, ale především opravy předchozího sestavení.

Software pro DVD vypalovací mechaniky
První programy pro práci s DVD disky měly jen velmi omezené schopnosti. Vlastně jediné, co uměly, byla tvorba jednoduchých DVD kompilací. Dnes je situace zcela jiná. Softwarové společnosti, zabývající se tvorbou aplikací, se navzájem předhánějí v tom, kdo uvede lepší a také všestrannější nástroj nejen pro tvorbu Digital Versatile Disc (DVD), ale hlavně pro jejich duplikaci či grabování. Výsledkem jsou zatím ne vždy zcela zdařilé produkty. Ovšem existují i takové, které si bezproblému poradí s odstraněním všelijakých ochran proti kopírování, kterými je vybavují jejich výrobci. Toužíte-li tedy po univerzálním produktu, nabízejícím množství funkcí, nezbude vám nic jiného, než to řešit jejich vzájemnou kombinací.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Restart

Nero Burning ROM

Verze

2.03 Final

1.51

5.5.10.42

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Restart je systémová pomůcka pro uživatele, kteří disponují více než jedním OS na jejich počítači. Program běží v tray ikoně, jedním klikem na ni lze vybrat restart do vybraného OS, vypnutí PC a nebo další funkce.

Nero je dnes komplexním balíkem programů, který kromě vypalování zvládá řadu dalších věcí. Právě obsáhlá podpora multimédií je jedním z důvodů, proč by tento software neměl uniknout našim čtenářům.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

7.3 MB

312 kB

13.6 MB

Staženo celkově/týdně

8875x/381x

729x/729x

6016x/411x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

Gabriele Ponti

Ahead

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

DVD grabovací a vypalovací software:

CloneDVD 1.1.4.1 - shareware
Společnost Elby se dostala do podvědomí uživatelů zejména výborným programem CloneCD pro kopírování CD médií a vytvářením image souborů. Pokrok se nedá zastavit, a tak nedávno vypustila zcela nový program určený ke kopírování, zálohování a vytváření image DVD médií. CloneDVD dokáže kopírovat i DVD filmy, které se normálně na jedno zapisovatelné médium nevejdou.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).
 • DVD-ToolBox 1.0.6 - freeware
  DVD-ToolBox nekopíruje celý disk, je postaven výhradně pro zálohu hlavního filmu, a to nejlépe tak, aby se pokud možno vešel na jedno DVD. Program automaticky vybere na disku nejdelší pořad a uživateli dá vybrat, které titulky a jazyk zvukového doprovodu chce zkopírovat. Následně vytvořena ISO image, již lze ihned vypálit pomocí CopyToDVD (je součástí instalace), případně později libovolnou jinou aplikací.

 • Stahujte na této adrese (3.9 MB).
 • Clone DVD 1.23 - shareware
  Kdo by pod tímto názvem čekal další užitečnou aplikace z dílny Elby Software, byl by patrně zklamán. Produkt, který pochází od uskupení CloneDVD.net, tak trochu parazituje na slávě CloneCD, jedinečného programu pro zálohování čehokoliv na (chráněných) CD. Jeho kvalit však zatím ani zdaleka nedosahuje. Program slouží k vytvoření a následnému vypálení image původních DVD (podporující formáty DVD-R/RW a DVD+R/RW, s příjemným intuitivním ovládáním). A protože současná média mají kapacitu 4,7 GB, vyplývá z toho, že jej lze použít pouze pro filmy na jednovrstvých DVD (DVD-5).

 • Stahujte na této adrese (1.5 MB).
 • DVD X Copy XPRESS - shareware
  Pomocí DVDxCopy lze vytvořit plně funkční záložní kopie filmů včetně precizního rozdělení materiálu na dvě média. Dalším specifikem DVDxCopy je ochrana záložního média proti kopírování. Z originálů umožňuje vytvořit libovolný počet kopií, za záložních disků ale další kopie již nevytvoří.

 • Stahujte na této adrese (1.9 MB).
 • DVD2one v1.2.1 - shareware
  S tímto nástrojem může zkopírovat buď celý disk, nebo jen samotný film. Program si neporadí s ochranami na DVD, potřebuje mít na harddisku již dekryptovaná data. Stáhnout si můžete zkušební verzi, jež zpracuje pouze prvních 30 minut filmu.

 • Stahujte na této adrese (131 kB).
 • DVD Shrink v2.3 - freeware
  Software především pro zálohování DVD disků, ovšem poradí si i s vypalováním souborů uložených na pevném disku (ve spolupráci s externím programem). Filmy dokáže po analýze komprimovat. Co do uživatelského rozhraní je mnohem propracovanější než například DVDOne.  

 • Stahujte na této adrese (367 kB).
 • Nero Burning ROM 5.5.10.42
  Nejde již jen o klasický vypalovací program pro vytváření CD, tak jak ho všichni známe. V posledních několika měsících se zaměřil i na uživatele, jenž vytvářejí DVD kompilace. Poradí si jak s jejich tvorbou, tak s kopírováním metodou 1:1.

 • Stahujte na této adrese (13 MB).
 • DVD-Cloner 1.98 - shareware
  Program zálohuje a kopíruje originální DVD média na disky typu DVD-R/RW. Cloner vytváří kompilace metodou 1:1, což znamená, že výsledný projekt je stejný jako originál.

 • Stahujte na této adrese (2 MB).
 • Gear DVD/PRO 6.03 - shareware
  Gear DVD je velmi jednoduchý nástroj pro kopírování, zálohu a tvorbu DVD disků. Díky jeho intuitivnímu ovládání je vytváření disků doslova hračkou. Vypaluje na média typu: DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW a DVD-RAM.

 • Stahujte na této adrese (7 MB).
 • InterVideo DVD copy - shareware
  Rychlý a jednoduchý software pro duplikování vašich filmů na DVD či CD. Umí kopírovat jak s kompresí tak bez ní. Zvládá tvorbu do VCD, SVCD a DivX. Podporuje přímé kopírování z DVD bez mezistupně na pevném disku.

 • Stahujte na této adrese (11.1 MB).
 • BackupDVD 7.0 - shareware
  Nástroj pro konverzi a zálohování DVD na SVCD, VCD či do AVI. Průvodce navíc obsahuje detailní návod, jak jednotlivé konverze provádět.

 • Stahujte na této adrese (3.2 MB).
 • DUP-DVD v2.2.0a - shareware
  Program pro ripování, konvertování a vypalování (bez zápisu na pevný disk) optických médií. Jeho největší síla je zřejmě v konverzi DVD médií na VCD/SVCD, MPEG nebo AVI.

 • Stahujte na této adrese (2.3 MB).
 • Audio a MP3 programy
  V dnešním přehledu potěšíme muzikanty, ať už softwarovým syntezátorem Crystal 2.3 zdarma, bicí jednotkou Granite v2 nebo kompozičním softwarem HappyO Express. Na skladě je i několik nových MP3 přehrávačů, CD ripperů, souborových konvertorů a vypalovacích programů.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj.

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma...

  Datum vydání Zaměření
  01.07.2003 S modemem bezpečně na síť
  24.06.2003 Když počítač nepracuje tak, jak má
  17.06.2003 Textové editory
  10.06.2003 Zbavte se nepotřebného software
  03.06.2003 Posviťte si na pevný disk
  20.05.2003 Snímáme a ukládáme plochu v PC
  13.05.2003 Nástroje pro optické mechaniky
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Aplikace Uber
  Apple nechal Uberu vlastní funkci, která umí nahrávat obrazovku uživatelů

  Apple umožnil taxikářské aplikaci Uber kvůli aplikaci pro hodinky iWatch snímat obrazovky mobilních zařízení.   celý článek

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  Chraňte včas své elektronické zařízení.
  Chraňte svůj tablet před viry a hackery a za odměnu si zahrajte

  Bezpečnostní rizika dnes číhají i na majitele mobilních zařízení, takže jsme do dnešního přehledu zařadili i antivirovou aplikaci, která se postará i o ochranu...  celý článek

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.