Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma - nástroje pro optické mechaniky

aktualizováno 
Zlobí vás vaše CD či DVD mechanika? Nejste si jisti, jak kvalitně jsou zapsána data na vypáleném mediu? Nebaví vás stále hledat tlačítka a raději byste vše ovládali pomocí myši? Pak zkuste dnešní přehled programů věnovaný právě mechanikám.

Optické mechaniky se staly nedílnou součástí života počítačových nadšenců, a tak není divu, že i pro tento kousek hardware existuje nepřeberné množství programů, utilit a nástrojů. Software, jenž je pro ně určen, by se dal dále rozčlenit do mnoha rubrik – autorun, katalogy, nástroje a další. Jejich nepatrnou část vám dnes přinášíme i v našem přehledu.

Softwarový týden
Opět jsme si na softwarovou nadílku v minulém týdnu nemohli stěžovat. Tak se zmíníme jen o těch nejvýznamějších změnách či aktualizacích a vypuštění nového software. XviD kodek si již našel své místo u příznivců videoklipů, a tak není divu, že i jejich tvůrci se vytáhli s novými verzemi - Koepi's 04102002-1 (406 kB) a uManiac`s 24.02.2003.1100 (350 kB). Bohužel třetí a nejznámější projekt Nic's XviD Codec - byl zastaven. Ale nezoufejte, společnost DigitalStream totiž oznámila, že vyvinula kompresní technologii s označením XVD Media Platform - více zde. Novým vlastnostem se také pomalu, ale jistě učí oblíbený videostřihový program Virtual dub ve verzi 1.5.2. Jde o experimentální verzi, kde je poprvé použito odděleného zpracování jak audia, tak videa. DivXNetworks, známá vývojem kodeku DivX, uvolnila k veřejnému testování produkt s názvem Dr. DivX. Software slouží pro převod videa ve formátu MPEG a dalších do kodeku DivX - více v této aktualitě. Také pátá beta verze kompimačního archivu WinRAR 3.2 se dočkala vychytání chyb. Český lokalizační tým uvolnil počeštěnou verzi balíku OpenOffice.org 1.0.3. Ten nejenže obsahuje kompletní uživatelské rozhraní v naší mateřštině, obsahuje i kontrolu pravopisu a slovník. Další informace k nahlédnutí v této zprávě. V závěru týdne se vytáhli také programátoři Microsoftu, když vydali dlouho očekávanou plnou instalaci rozhraní DirectX 9.0a.

Nástroje pro mechaniky
Není v našich silách, aby v našem dnešním přehledu byly vyjmenovány všechny nástroje pro optické mechaniky. Ale vybírali jsme s velkou rozvahou a snad jsme nezapomněli na nějakou významnou oblast. Pod tabulkou tedy najdete jak tester mechanik, tak i médií, IDE rozhraní, zajímavý program pro tvorbu bootovacího CD a mnoho dalších. Většina z nich navíc pochází z českých programátorských dílen.

Připravte vaše mechaniky, média a dejte jim s dnešním softwarovým nášupem pořádně zabrat.

TOP programy v uplynulém týdnu:

Zaměření

Internet-programy

Název

K-lite

Počasí ve světě

Popup Ad Filter

Verze

1.3 Final

1.03

1.1

Popis

Marně hledáte na internetu různé kodeky pro přehrání video souboru? Již nepátrejte. Zkuste instalační balík K-lite, který obsahuje všechny pěkně pohromadě.

Počasí ve světě je program pro on-line sledování a vizualizaci aktuálního počasí ve světě. Jedinečná grafická vizualizace na plně interaktivní mapě zaručuje přehledné zobrazení více než 2000 sledovaných meteorologických stanic.

Program slouží k blokování nevyžádaných reklamních oken. Pracuje velmi dobře a jedná se o špičku ve své kategorii. Už tedy nikdy více nesmyslná okna na vašem PC, která vás stále otravují.

Více na...

Technet.cz

Technet.cz

Technet.cz

Velikost

3.8 MB

4.7 MB

740 kB

Staženo celkově/týdně

6475x/285x

600x/600x

552x/211x

Stahujte na

URL - Stahuj

URL - Stahuj

URL - Stahuj

Oficiální stránky

K-lite

AGISoftware

Meaya

Databáze Stahuj je denně aktualizována a objevují se zde ty nejlepší programy a utility, které by vám určitě neměly uniknout. Jednotlivé programy jsou v databázi tříděny podle oblastí, do nichž spadají. Nechybí u nich krátký popis či další užitečné údaje (velikost souboru, výrobce). Program můžete oznámkovat. Věříme, že si ze seznamu, případně samotné rubriky vyberete software, který pro vás bude užitečný...

Pro tento týden Technet.cz doporučuje následující programy:

Nástroje pro mechaniky:

Testovač CD 1.1 - freeware
Jedná se o program, jenž slouží ke zjištění čitelnosti všech CD disků, tedy jak lisovaných, tak pálených. Prověří celý obsah media a na závěr podá kompletní informaci o čitelnosti jednotlivých souborů. Pokud se mu některé soubory nebudou zdát v pořádku, vypíše jejich seznam a následně doporučí zálohu daného media. Recenzi na teto nástroj najdete zde.

 • Stahujte na této adrese (120 kB).

  NewGD 1.02 - trial
  Program pro kontrolu jaká CD jsou (nebo byla) v mechanice. Používání vámi vybraných CD je možné v klidu zabránit, třeba restartem PC, nebo vysunutím CD-Romky. Případně můžete naivního uživatele nechat, ať si dělá co chce a pak ho usvědčit pomocí záznamů o vložených CD. K zprovoznění potřebujete tento demoklíč: 01942-90F6-Q3R7-MC33-72E6-4DP0.

 • Stahujte na této adrese (2.7 MB).
 • Hnet Info Drivers 1.04 - freeware 
  Modul Hnet Info Drives poskytuje uživateli podrobné informace o diskových jednotkách PC.
  Veškeré informace jsou přehledně rozčleněny pro snadnou orientaci. Z uvedených jednotek dokáže program vyčíst více jak 255 velmi detailních a odborných informací o geometrii disku, přenosových a bezpečnostních parametrech, příkazových a hlavních informací, výrobních informací a partition (kapacitu) informací o diskových jednotkách.

 • Stahujte na této adrese (1.1 MB).
 • HiCDEject 1.0 - freeware 
  Veliká řada uživatelů nerada vysouvá a následně zasouvá CD mechaniku klasickým způsobem (tzn. zmáčknutím příslušného tlačítka na mechanice). Právě pro ně je jako stvořený tento program. Po jednoduché instalaci se HiCDEject umístí do systémové lišty u hodin, ve které poté vyčkává na uživatelův impuls.

 • Stahujte na této adrese (63 kB).
 • Filtr na CD - freeware 
  Malá aplikace na kontrolu obsahu CD před jeho vypálením. Vypíše soubory a adresáře s příliš dlouhými názvy, nebo s nepovolenými znaky (čeština), které by později mohly dělat potíže. Umožní snadno tyto soubory a adresáře přejmenovat (zrušit češtinu v názvech) a vypíše celkovou skutečnou velikost dat, počet všech souborů a složek.

 • Stahujte na této adrese (225 kB).
 • FillCD 2.0b - freeware
  FillCD je užitečná utilitka pro všechny, kteří často vypalují CD. Dokáže ze seznamu adresářů a souborů vybrat právě ty, které co nejlépe zaplní daný prostor, a tak zaručit co nejefektivnější využití prostoru na prázdném CD, ZIP nebo jiných médiích. Stačí pouze zadat požadovanou velikost, vybrat adresáře a soubory k vypálení / kopírování a stisknout tlačítko Vypočítat (Compute).

 • Stahujte na této adrese (1 MB).
 • EasyBoot 3.5 - shareware
  Jde o velice zajímavý prográmek pro tvorbu bootovacích CD. Při bootování z takto vytvořeného média se objeví grafické menu, které lze velice jednoduše vytvořit. Poradí si s tvorbou - MultiBoot a ISO.

 • Stahujte na této adrese (1.7 MB).
 • CDR Identifier 1.63 - freeware
  Prográmek pro zjištění detailních informací o médiu, které se právě nalézá ve vaší CD-ROM. Zjistí výrobce média, nominální kapacitu a další zajímavé informace.

 • Stahujte na této adrese (108 kB).
 • CD Speed 2000 1.02 - freeware
  CD Speed je program na testování CD-ROM, DVD -ROM mechanik. Nástroj identifikuje a zjišťuje parametry optických médií. CD a DVD média dokáže také pořádně otestovat a tím vám podat informaci v jakém stavu se nachází.

 • Stahujte na této adrese (256 kB).
 • Autorun Lab 2.17.4 - freeware
  Nástroj generující průvodce vašich CD. U takto upraveného CD se po vložení spustí klient, který vás provede médiem. Jednotlivé položky CD jsou samozřejmě řazeny do vámi definovaných kategorií, každá položka pak obsahuje množství vlastních údajů (název, obrázek, komentář, adresa URL, e-mailová adresa) a 3 akce (spuštění + parametry, instalace + parametry, kopírování).

 • Stahujte na této adrese (1.3 MB).
 • Easy Autorun 1.0 - freeware 
  Program pro automatické spuštění jakýchkoli souborů v asociovaném programu po vložení CD do mechaniky. Jednoduše si navolíte soubory, které chcete po startu CD spustit a Easy Autorun už vše udělá za vás. Spuští soubory typu - exe, html, hudbu, playlisty, obrázky, dokumenty a další.

 • Stahujte na této adrese (22 kB).
 • Disk Explorer Professional 3.1 - shareware
  Aplikace slouží k vytvoření databáze všech vašich CD, DVD, disket či jiných výměnných medií, pevných disků i síťových disků nebo dokonce FTP serverů. Čte kompletně adresářovou strukturu jednotky, včetně struktury archívů (ZIP, RAR, ARJ, LZH, CAB, TAR/GZIP, ACE, JAR a dalších) a to i samorozbalovacích (EXE).

 • Stahujte na této adrese (2.5 MB).
 • Audio a MP3 programy
  Přestože programátoři v aktuálním počasí trochu polevili, přinášíme vám novou verzi fenomenálního hudebního editoru Fruity Loops, nový polyfonický konvertor MP3 na MIDI, aktualizaci GoldWave 5.04, CDRoller 4.31 a ISOBuster 1.4 pro záchranu dat z poškozených CD a mnoho dalšího.

 • Celý článek s nejlepšími MP3 programy k nahlédnutí zde.
 • Přímý odkaz do rubriky Stahuj

  Zajímavé programy a utilitky ke stažení zdarma... (dosud vyšlo)

  Datum vydání Zaměření
  06.05.2003 Uklízíme a čistíme pevný disk
  29.04.2003 Taktujeme grafické karty
  22.04.2003 Audio přehrávače pro každý den
  15.04.2003 Bez kodeku ani ránu
  08.04.2003 Vytváříme HTML stránky
  18.03.2003 Legrácky
  25.03.2003 Surfujeme offline
  18.03.2003 Chcete e-mailovat?
  04.03.2003 S čím na FTP?
  25.02.2003 Software na úpravu fotografií
  18.02.2003 Instant messengery
  11.02.2003 Souboroví manažeři
  04.02.2003 Editace a střih video souborů (2)
  28.01.2003 Správa diskových oblastí
  21.01.2003 Editace a střih video souborů (1)
  07.01.2003 Osobní firewally a antivirové řetězce
  31.12.2002 Silvestrovský nářez
  18.12.2002 Testujeme výkon PC
  10.12.2002 Ovladače, drivery
  03.12.2002 Antivirové programy
  26.11.2002 Vypalovací programy
  19.11.2002 Prohlížeče obrázků
  12.11.2002 Prohlížeče internetových stránek
  05.11.2002 Software do kanceláře
  01.11.2002 Lepíme díry, zabezpečujeme systém
  22.10.2002 Správci pamětí
  15.10.2002 Internet a utility
  Autor:
  Hlavní zprávy

  Další z rubriky

  Notebook
  Stáhněte si zdarma: Vdechněte právě pořízeným fotografiím retro vzhled

  Jako kdyby byly pořízeny Polaroidem a před dávnou dobou. Přitom jsou to fotografie zcela nové. Chcete-li i vy takové vytvářet, použijte program XnRetro....  celý článek

  Nabídka aplikací pro přehrávání videí ve Windows 10
  V nových Windows patrně nebude Media Player

  Příští týden má být uvedena nová verze Windows 10 s označením Fall Creators Update. Podle aktuálního zjištění má být z jeho součástí odstraněn multimediální...  celý článek

  První nativní 4K UHD Blu-ray na českém trhu.
  Ochrana 4K Ultra HD Blu-ray podlehla. Nový program ji dokáže odstranit

  Ochrana označovaná jako AACS 2.0 byla prolomena a už se objevil i program, který ji dokáže obejít a stáhnout video z 4K Blu-ray disků.  celý článek

  Grafton Recruitment Praha
  ERP Admin - Helios

  Grafton Recruitment Praha
  Praha
  nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč

  Najdete na iDNES.cz  mobilní verze
  © 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
  Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.